Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1584 406

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

delfinn
14.05.2019 2 z 5

Nezáživná nuda.

edith79
05.05.2019 5 z 5

Parádní debut autorky. Bavilo mě to od prvního do posledního písmena. Pachatel je přesně ten typ psychopata, který děsí už jen svou existencí. Takový zakomplexovaný, nenápadný hajzl. K postavám detektiva a jeho kolegyně musím říci, že jsem jim během čtení postupně přicházela na chuť a povedlo se. Takže se těším, že se s nimi opět setkám v Dokonalé kořisti.

pavčape
04.05.2019 4 z 5

Po delší době zase čtivá detektivka. Luc i Ava mi byli od první kapitoly sympatičtí a těším se na vývoj jejich postav. Nabízí se zajímavý příběh a uvidíme a necháme se překvapit, kam je autorka zavede. Za mě doporučuji a jdu na další díl.

HanWali
04.05.2019 5 z 5

Dobra napinava detektivka. Líbí se mi styl autorky a jsem zvědavá na pokračování. Doporučuji.

Ticiana
27.04.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dva případy a Luc a Ava. Jsem zvedava jak to s nimi dopadne. Knihu jsem nemohla odložit. Tesim se na druhej dil.

RADOST
20.04.2019 5 z 5

Nejen stopy, i audio kniha namluvená Janem Šťastným je dokonalá. Nechala jsem se pohltit napínavým dějem, snažila se proniknout do mysli pachatele, fandila vyšetřovatelům i obětem. Odpoutala jsem se od vlastních starostí, prožívala dokonalou hrůzu vylíčenou slovy autorky a výborně jsem si u této detektivky odpočinula. Těším se na druhý díl.

85098211
13.04.2019 4 z 5

Zase jedna z těch lepších detektivek a psychothrillerů v jednom, které teď na čtenáře číhají na každém rohu a valí se na něj ze všech stran ;-). Luc mi zrovna moc sympatický nebyl, Ava zase ano. Případ jako takový je dost dobrý a opravdu (aspoň ze začátku) hodně těžko řešitelný. Samozřejmě jsem trpěla a soucítila s oběťmi a doufala, že budou zachráněné... Knihu jako celek hodnotím čtyřmi hvězdičkami, je čtivá, ale na druhé straně takových a podobných titulů vychází hodně, a konkrétně tato kniha je spíš jen lehce nadprůměrná. I tak si ale druhý díl nenechám ujít ;-).

Ms.Floyd
07.04.2019 3 z 5

Jak už tu několikrát padlo - detektivka "co neurazí, ani nenadchne". Hlavní hrdina mi byl chvílemi spíše nesympatický, příběh víceméně průměrný, hlavní záporák měl takový docela zvláštní vývoj... Nevím, no. Jsem z této knížky taková trochu rozpačitá. Nemůžu říct, že by byla špatná, ale wow efekt se na konci nekonal. Zkusím druhý díl, třeba to bude lepší :)

Didi15
01.04.2019 5 z 5

Četla jsem nejdříve druhý díl a ten mě přesvědčil k přečtené prvního:) Samozřejmě toho nelituji a knihy od autorky si budu pečlivě hlídat, vypadá to velice slibně. Nemám co vytknout.

pecinka21
28.03.2019 4 z 5

Dlouho jsem se přemlouvala abych se do ní pustila a teď po dočtení jsem mile překvapená a budu shánět další díl. Kniha je čtivá, nemá hluchá místa, vtáhne do děje.

Greenfingers
25.03.2019 4 z 5

Knihu jsem si půjčil na doporučení místní knihovnice a zdá se, že má celkem dobrý vkus. Prvotina autorky, která by se mohla stát mou oblíbenou. Rozhodně se pustím i do Dokonalé kořisti - mám ji již půjčenou.

Kekik
21.03.2019 4 z 5

Druhá polovina knihy zachránila poněkud slabší začátek. Ovšem jako celek je kniha skvělá. Rozhodně budu pokračovat v sérii a těším se na Dokonalou kořist. Hlavní vyšetřovatelé si získali moje sympatie. Zloduch měl vše promyšlené. Chytrák. Ale na každého dojde, opravdu na každého.

Kozel65
18.03.2019 3 z 5

Bylo to napínavé, detektivka se vším všudy. Ostatní nadšení čtenáři mě asi nepochválí, ale je to jako každá jiná detektivka, pobaví, vtáhne, ale nic moc nezanechá.... Nejsem ta pravá cílová skupina....

petula22
18.03.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, čtivá, propracovaná, celkově to vše sedlo. Určitě jdu do dalšího dílu!!

Refadora
08.03.2019 4 z 5

Super, sympatičtí hrdinové

MirkaProk
02.03.2019 4 z 5

celkem dobrá detektivka se sympatickými vyšetřovateli, určitě si přečtu další knihu od tohoto autora

Drahuš
02.03.2019 5 z 5

Moc dobrá kniha. Skvělá zápletka, spád, čtivost. Sympatičtí detektivové. Co víc si přát...?! Určitě budu číst dál.

Jaruš7
23.02.2019 5 z 5

Vývoj doby, námět zločinu.
I když se zdá důvod složitý, stačí se vžít do zdroje pocitů aktéra a nápad bude z počátku podobný.
Pečlivost se vyplácí, a tak cestičky k rozuzlení jsou kamenité a jen ty stopy na nich čitelné jsou vodítkem do plánovaného labyrintu.
Ta francouzská výpomoc na poslední chvíli - byla podpásovka, kaz.
Citace:" Není snad fér, že za to zaplatí, namísto toho, aby se schovával za právníky a psychiatrické posudky?"
Čtivé.

Hella
19.02.2019 4 z 5

Dobré to bylo, dobré. Už rezervuji další díl.
P. S.: Jen to je 1-2x zas jak u blbých: Má zakázáno tam být a hlídat a dušuje se, že jasně....a o pár stránek dál co? Je tam a hlídá, bóže!

Jirulka
14.02.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale zhruba od půlky knihy už šlo těžko odložit. Kapitoly z pohledu vraha byly super.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields