Dokonalá tma

Dokonalá tma https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491419/bmid_dokonala-tma-6kl-491419.jpg 5 617 148

Člověk jako kus masa. Šestý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Inspektor Luc Callanach se vydává do Francie, aby s Interpolem rozkryl síť obchodníků s bílým masem. Když se ale v Paříži najde tělo skotského občana, kterému někdo odebral vnitřnosti, musí se Callanach spojit se svou šéfinspektorkou Avou Turnerovou v Edinburghu. Té však v márnici také přibývají těla znepokojivou rychlostí. Záhy se ukáže, že jejich starosti mají společného jmenovatele… a sebemenší chyba ve vyšetřování může zničit desítky dalších životů. „Dokonalá tma je dalším napínavým thrillerem z pera vynikající autorky. Tento nefalšovaně temný i dojímavý příběh nebudete moct odložit.“ Isabel Ashdown, bestsellerová autorka thrillerů Little Sister a Beautiful Liars „U čtení Dokonalé tmy ani nedýcháte. Tento podmanivý a odvážný díl nemá žádná hluchá místa, je výborně promyšlený a spočívá na silných faktografických základech.“ Essie Fox, autorka románů The Last Days of Leda Grey, The Goddess of the Thief... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Kill , 2020

Ava365
25.01.2023 1 z 5

(SPOILER) Zklamání. Jako by člověk četl několik knih dohromady. Některé bavily, jiné nudily. Pominu nesmyslné náhody, jako že Luc ve Francii najde mrtvolu, která souvisí s Edinburgem, kde se vyskytuje - věřte, nevěřte - jeho bývalá přítelkyně vyšetřující stejný případ. Kniha je plná klišé u některých autorů dnes asi nezbytných. Nechybí zde proto těžce nemocná kamarádka, dále pak politická korektnost - v podstatě je podle autorky mýtus, že ve Francii existují no go zóny, přece je to jen pár jedinců a nelze tudíž házet všechny do jednoho pytle, neuvěřitelně ušlechtilá prostitutka, která neváhá obětovat svůj život kvůli jiné, kterou zná pouze povrchně. Komicky na mě působila nejen akční polovojenská scéna s průnikem do haly, ve které se konal "závod." Nechápu, za co při něm diváci platili tak horentní sumy? Za to, že jim krvavé scény přenášel dron? :-) Úsměvná a hloupá je i scéna, kdy Ava sleduje dalekohledem příjezd auta, ze kterého vystoupí dvě ženy. Přestože to mohl být kdokoliv, Ava rovnou konstatuje, že to je Elenuta, protože ji kolega výborně popsal :-))) Kniha se mi i díky těmto nesmyslům nečetla vůbec dobře.

Timkim
22.01.2023 5 z 5

Kdo četl celou sérii, musí uznat, že tato kniha je jedna z nejpovedenějších. Dvě vyšetřovací linie se na konci protnou v jedinou a všechny vyšetřovatele spojí. Ale co mě překvapilo nejvíc byl Lively a jeho lidskost. Jako vážně frajer...drsný, ale frajer, a ty hovory Natashi a Avy....to je pecka, jsem se fakt smál . Jo, super bezkonkurenční. Mělo to linii, gradaci, řád a smysl. Líbilo moc. Objektivně 95%

moudivlacek
14.01.2023 5 z 5

Moc jsem se na knihu těšila. Práce zase spojí Luca a Avu. Děj probíhá jednou ve Francii a pak zas ve Skotsku. Luc navíc pracuje s bývalým kolegou. Nedobrovolná prostituce a obchod s orgány, zneužívání smrtelně nemocných - to je doslova vražedná kombinace příběhu. Do toho všeho ale i obrovské odhodlání člověka přežít. A láska, která rozkvete i tam, kde bychom ji nečekali. Doporučuji.

Maky806
12.01.2023 5 z 5

To bylo zase počteníčko, nemohla jsem se odtrhnout.

Jiho226
01.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Obchod se ženami, které ,,překvapivě“ naletí vidině o lepší budoucnosti, propojený s obchodem s lidskými orgány, to celé opepřeno nezbytným prvkem vážné nemoci a pro slzy dojetí u čtenáře namontován motiv pohádky o dvou ztracených sourozencích s dobrým koncem...no,asi další ,,dokonalá“ díla této autorky do přečtenÿch knih nepřidám.

lucakuca
27.12.2022 4 z 5

Ostrá Ava, hezoun Luc, drsňák Lively a krásná Natasha....
Počteníčko o dvou (anooo dva případy naráz) megalomanských případech... Takový závod heč heč mám to rafinovanější a drsnější!
Luc ve Francii - Ava ve Skotsku.
Čtivé, drsné, juuuu romantické a trošku nudné. Hned vysvětlím!
"Nezáživná příprava na odhalení zločinu mně tak zpomalovala tep, že jsem dokonce (do konce 20 stránek), šla do poklidného spánku..."

AlbionFoxyFox
25.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Hodně povedená zápletka, děj odsýpal a vtáhnul. Oproti předchozímu dílu ubylo strojených dialogů a vztahových problémů. Jediná vada na kráse pro mě byla příliš jednoduché a obdobné vyřešení obou případů. Stačilo přestrojení a všichni profesionální kriminálníci skončili za mřížemi :)

šipek
22.12.2022 5 z 5

Tak tato série se čte úplně sama. ani bych neřekl, že jsem již dočetl 6 díl. Dvě dějové linie, které zdánlivě spolu nesouvisí a hle ono všechno souvisí se vším. Ani se mi nechtělo knihu odložit. Těším se na další pokračování.

konicekbily
20.12.2022 5 z 5

Další díl dokonalé řady. Dva související brutální příběhy o unesených či pohřešovaných osob ze Skotska jsou prověřovány hlavními postavami série ve Francii i ve Skotsku. Popisy jsou hodně živé - mnohdy snad i odporné. Ale je to cíl autorky a plně to respektuji. Tandem vyšetřovatelů je v závěru opět pospolu - bude další "dokonalý" díl!

Michla76
06.12.2022 1 z 5

(SPOILER) Překlad masacre, bo zaměnit ledviny za játra (oči, později i kůže žloutnou v důsledku hyperbilirubinemie, tedy zvýšené hladiny volného bilirubinu v krvi. Lidově žloutenka) ... alespoň doufám, že ta záměna byla kvůli chybnému překladu.
Jinak další srágora, tentokrát takového kalibru, že na konci už mě to skoro kroutilo palce u noh. Na jedné straně knihy se neví, zda oběť neutrpěla poškození mozku a na druhé už chce co nejrychleji domů, a tak.
Naráží se tu v komentářích na vztah Luca a Avy. No, Ava je protivná blbka, co neví co chce a Luc patlal, co holt miluje protivnou blbku, co neví co chce. Víc v tom netřeba hledat. Což tak sáhnout po některém z vy
vynikajících děl R. Pilcherové :))))))))))

radus
25.11.2022 4 z 5

Dobrý námět, dobře napsané, příběh byl rozpracovaný z několika stran a postupně se vše spojilo a odkrylo. Callanach i Ava jsou velice sympatičtí a třeba příště bude v jejich vztahu aspoň maličký posun :-) Knížku chválím a těším se na další díl.

knihomolkadorfa
06.11.2022 5 z 5

Hooodně dobré ! Asi nejlepší z celé série.

Mrňous1
05.11.2022 5 z 5

Tak další skvělá série, která mě neskutečně baví. Ano, určitě by se daly najít slabiny, některé situace jsou možná nereálně, ale proč si kazit dojem ze skvělého čtenářského zážitku. Tento díl byl jedním z nejlepších ze série a už se těším na další.

evonra
03.11.2022 5 z 5

Ovšem toto se povedlo !!!!!
Podmanivý šestý díl, který řadím k top Dokonalé série.
Lucu promiň, ale v tomto díle je Lively fakt borec :-).

TeraBla
01.11.2022 4 z 5

Asi nejlepší díl série. Bylo to čtivé, svižné, bez větších romantických zádrhelů u hlavních postav. Přišlo mi, že to nebylo tak temné jako předchozí díly. Je to příjemná detektivka.

Hella
31.10.2022 4 z 5

Jsem ráda, že autorka (minimálně dočasně) opustila ty pubertální citové tahanice mezi Avou a Lucem z předchozích dílů, protože to do thrillerů podle mě rozhodně nepatří, a poslala ho na chvíli mimo Avin dosah. Tenhle příběh jsem si oblíbila a řadím ho k těm lepším v sérii.

Jiparis
24.10.2022 4 z 5

Studie o tom, čemu jsou nemocní ochotni uvěřit a lidském hyenismu. Dobře napsané, jen na mě trochu moc nechutných detailů.

Jitulle
22.10.2022 5 z 5

Tato série nemá chybu!!! Doufám že bude další díl

annettka1098
20.10.2022 5 z 5

Prvních sto stran knihy pro mě bylo zmatených. Stále přibývalo nových případů, které spolu neměly nic společného a měla jsem pocit, že to nestíhám sledovat. Objevovalo se hodně jmen i míst a měla jsem v tom prostě zmatek. Po dalších sto stranách se naštěstí případy začaly proplétat a vše se začalo vyjasňovat. Posledních sto stran už jsem v tom byla až po uši a hltala každou stránku. V této knize je více prostoru věnováno šéfinspektorce Ave Turnerové, ale Luc je tam také, nebojte. Jen jako neználek serie jsem měla za to, že hlavní postavou je Ava. Musím říct, že jsem si ji nakonec prostě zamilovala a rozhodně chci vědět jak to bude dál. Takže i když jsem si cca v půlce knihy říkala, že tuto serii asi nepotřebuji číst, jsem si teď naprosto jistá, že si budu chtít přečíst další díl!

HODNOCENÍ: 90 %

Zuzulinka
18.10.2022 5 z 5

Moc hezká kniha. Velice se mi líbil příběh. Těším se na ostatní díly. Vřele doporučuji!