Dokonalá tma

Dokonalá tma https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491419/bmid_dokonala-tma-6kl-491419.jpg 5 617 148

Člověk jako kus masa. Šestý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Inspektor Luc Callanach se vydává do Francie, aby s Interpolem rozkryl síť obchodníků s bílým masem. Když se ale v Paříži najde tělo skotského občana, kterému někdo odebral vnitřnosti, musí se Callanach spojit se svou šéfinspektorkou Avou Turnerovou v Edinburghu. Té však v márnici také přibývají těla znepokojivou rychlostí. Záhy se ukáže, že jejich starosti mají společného jmenovatele… a sebemenší chyba ve vyšetřování může zničit desítky dalších životů. „Dokonalá tma je dalším napínavým thrillerem z pera vynikající autorky. Tento nefalšovaně temný i dojímavý příběh nebudete moct odložit.“ Isabel Ashdown, bestsellerová autorka thrillerů Little Sister a Beautiful Liars „U čtení Dokonalé tmy ani nedýcháte. Tento podmanivý a odvážný díl nemá žádná hluchá místa, je výborně promyšlený a spočívá na silných faktografických základech.“ Essie Fox, autorka románů The Last Days of Leda Grey, The Goddess of the Thief... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Kill , 2020

ninano
28.08.2023 1 z 5

Tady bylo těch nesmyslů a prohřešků proti logice tolik, že musím jít proti proudu, a vůbec z toho nemám špatné svědomí.

Čand@
27.08.2023 5 z 5

Dokonalá séria je ozaj dobrá. Aj keď nečítam poporiadku, ale podľa toho, ktorý diel mi príde práve pod ruku, nevadí to. Každý je dokonalý. Helen vie zaujať.

terinkha
07.08.2023 5 z 5

11/2022
Celá tahle série je skvělá, pořád mě baví, mám ráda ústřední dvojici, zápletka zase mega zajímavá, odsejpá to, je to jasný, žádný dedukce ze vzduchu.
Za mě skvělá čtivá detektivka.

ber
15.07.2023 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu dokonalé, místy až dost brutální, ale přesto mě autorka udržela v napětí a pořád se něco dělo.
Osobně jsem byla ráda, že už zkrátila tu pasáž o údajném znásilnění.
Těším se na další dokonalý případ.

Pine
12.07.2023 5 z 5

Ufff, to byl případ! Vlastně dva: skotský a francouzský. Je to vůbec možné? Šestá kniha v pořadí a série si stále drží vysokou úroveň!
Napínání čtenářů kolem vztahu Luca a Avy Fieldsová tentokrát nechala u ledu, o to víc se vyřádila v násilnostech příběhu. Děj byl místy skutečně drsný, opět jsem se divila, jestli Fieldsová není převlečený chlap :) některé pasáže mi k ženě příliš nesedí, ale nevadí - jsem cílová skupina těchto nechutností. Moc se mi líbil Lively, předvedl totiž, že kromě drsného já v sobě skrývá i citlivou povahu. Navíc ve vypjatých situacích umí zachovat chladnou hlavu a přijít s chytrým nápadem. Vážně se těším, co pro nás autorka přichystala dalšího!

misaC
09.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Oba případy byly dost napínavé. Mnohem krutější mi přišel ten, který řešil obchod s bílým masem. U případu, týkajícího se transplantací, mi přišla přitažená za vlasy metoda léčení formou kanibalismu. Jak tomu mohl někdo uvěřit? Ale je pravda, že takto na smrt nemocní se určitě chytají i stébla trávy.

VasnivaCtenarka
27.06.2023 5 z 5

Dokonalou tmu jsem si tentokrát pustila v audiopodobě. Díky Janu Šťastnému jsem si příběh užila plnými doušky. Nakladatelství Voxi mi tak udělalo nesmírnou radost. Celý poslech trval 14 hodin a 26 minut.

Jestli Helen Fieldsová díky svému umu vdechuje život svým hrdinům, pak Jan Šťastný to posouvá ještě o třídu výše. Jeho hlas a práce s ním je brilantní. Je to doslova pastva pro uši!

A jestli bych audioknihu/knihu doporučila? No jistě! A začněte hezky od prvního dílu, abyste si celou sérii mohli dostatečně užít. Věřte mi, že nebudete litovat. Opravdu se jedná o jednu z nejzdařilejších knižních sérií, které jsem kdy četla!

AndreaOn
26.06.2023 5 z 5

Naprosto drsný, ale skvělý thriller. Neotřelý a zajímavý námět. Prostě napínavé od začátku do konce. U této série je skvělé, že jsou tam vetšinou řešeny dva případy, takže se ani na chvilku nenudíte.

katerina3633
19.06.2023 5 z 5

Takhle série opravdu kvalitou dolů nejde. Opět naprosto bravurně vykreslený případ, respektive dva případy. Napětí rozhodně nechybí. Úzko mi z těchto případů bylo velmi, a to i díky tomu jak Helen umí čtenáře svým popisem vtáhnout a zahrát na city. Jak je uvedeno i v jiných komentářích, případy jsou hodně brutální a myslím, že i ostříleným detektivkářům se z některých částí knihy udělá blivno.

uzivatel6305
06.06.2023 5 z 5

Ooooooo! Tak to je napínák! Nevím, jestli může existovat ještě něco krutějšího než oba vyšetřované případy, ale jsou tu tito naši dva dokonalí vyšetřovatelé, kteří všechno dokáží perfektně zvládnout. Jeden charakter zajímavější než druhý, člověk je napětím bez sebe, ale do toho se usmívá, má slzu na krajíčku, nebo se chechtá tomu dokonalému sarkastickému humoru a věčnému pošťuchování. Prostě to miluju a doporučuju všem. Pořiďte si audio s nejdokonalejším panem Šťastným a jeho taaaaaak sexy hlasem. Nešlo by dát šest hvězd?

TrueBookworm
02.06.2023 5 z 5

Výborně napsaný příběh, který drží čtenáře v napětí. Nicméně v první třetině knihy jsem se neubránila pocitu, že krve a krutosti bylo až přes čáru. Napětí mám ráda, ale tolik nelidskosti na mě bylo moc. Naštěstí autorka v závěru nabízí konejšivé zadostiučinění. Prvnotřídní thriller.

Arwen777
28.05.2023 5 z 5

Moje oblíbená série, kterou poslouchám jako audio. Tentokrát se dvěmi dějovými linkami, jednou ve Skotsku a jednou ve Francii.
Kniha se četla dobře, byla napínavá, soukromý život Avy a Lucy se zajímavým vývojem. Co mě trochu zarazilo ( a zmiňuje to tu více čtenářů) byla velká brutalita a nechutnost zločinů. Říkám si, jak tohle může někdo vymyslet... a pokud se tohle opravdu může stát, je svět strašné místo...
Ale na Dokonalou sérii nezanevřu. Potřebuji vědět, jak to bude s Avou a Lucem dál. Jen si dám chvilku pauzu.

Gibis
27.05.2023 5 z 5

Helen Fields se teda umí pěkně dopodrobna babrat v nechutnostech a v hrůznostech, co umí jeden člověk druhému provádět. Bez toho bych se i obešla. Na druhou stranu umí vykouzlit z hlavních hrdinů ty pravé klaďase, kterým prostě musíte držet palce a taky umí pěkně zahrát na city v těch happy endech :) Takže zkrátka musíte číst další díl...

BohyněKuchyně
23.05.2023 5 z 5

Série s Lucem Callanachem patří mezi moje oblíbené detektivky. Mám ráda vztah mezi ním a jeho šéfkou Avou a s každým dílem se těším na to, jestli si konečně vyříkají všechna ta nedorozumění a budou spolu. Protože to je jasná láska jako trám. Jenže oni mezi tím vždycky musí řešit takové hnusy, že se jim člověk ani nediví, že na svůj soukromý život nemají čas. Tentokrát pátrá každý na jiném kontinentu. Luc je ve Francii, Ava doma v Edinburghu. A nám se postupně rozplétají dva zločiny. Obchod s bílým masem z východu a vraždy skotských mladíků. Ne jen tak ledajaké. Jsou jim odebrány všechny orgány. Myslíte, že spolu tyhle případy nějak souvisí? Pusťte se do čtení. Já jsem zhltala knížku celkem rychle, nemohla jsem ji odložit.

Mudry
22.05.2023 5 z 5

Perfektní díl ! Jen Ava a Luc už by mohli konečně ukázat barvu.

lalaserka
17.05.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Opět skvělý díl. Už se moc těším na další díl

Lka
14.05.2023 5 z 5

Audiokniha :
Tak to byla jízda. Opět super poslech. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Všechny díly série jsou skvělé, ale tento byl asi nejlepší. Dva případy, které zdánlivě spolu nesouvisí, ale nakonec se dočkáme propojení. Už se těším na další díl.

Nikusha
10.05.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Jako je to asi o zvrácenosti lidské povahy, ale prostě nejvíc tě baví to, co je vyhnané do extrému. To co by se ti fakt nikdy nechtělo přihodit + je to napsané fakt skvěle. Nestačí vylít kýbl sraček a čekat, že se z toho čtenáři pominou. To chce talent a tady paní spisovatelka jeden má.

Eva0057
09.05.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení. Musím říct, že se mi celá serie moc líbila a těším se na další díl.

85098211
24.04.2023 5 z 5

Tohle je další série, která mne nepřestává bavit a kterou si pokaždé doslova neskutečně užívám ;-).
V této knize se případ, který vyšetřují Luc a Ava, odehrává jak ve Francii, tak ve Skotsku. Hned na začátku je nalezena mrtvola mladého muže, kterému někdo odstranil všechny vnitřnosti. A zabitých obětí začíná přibývat... No a vedle vyšetřování autorka čtenáři přibližuje i druhou dějovou linku, která se týká mladých žen i mužů, které pachatelé unesli za jistým, neskutečně zvráceným účelem. Samozřejmě je brzy jasné, že se obě tyto dvě linky musí nutně propojit, ale bohužel, než se tak vůbec stane, dojde ještě k celé řadě dalších vražd, než se našim vyšetřovatelům podaří do této spletité zločinecké sítě proniknout. Kromě toho se i soukromý život všech (jak se dá pochopitelně očekávat) posune o něco dál ;-). Víc už ale tentokrát prozrazovat nebudu, kniha se mi moc líbila, byla nejen napínavá, ale doslova strhující, proto jí dávám zasloužených pět hvězdiček a na další setkání s Avou, Lucem a také dalšími jejich kolegy a přáteli se budu zase někdy opravdu moc těšit ;-).