Dokonalá tma

Dokonalá tma https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491419/bmid_dokonala-tma-6kl-491419.jpg 5 617 148

Člověk jako kus masa. Šestý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Inspektor Luc Callanach se vydává do Francie, aby s Interpolem rozkryl síť obchodníků s bílým masem. Když se ale v Paříži najde tělo skotského občana, kterému někdo odebral vnitřnosti, musí se Callanach spojit se svou šéfinspektorkou Avou Turnerovou v Edinburghu. Té však v márnici také přibývají těla znepokojivou rychlostí. Záhy se ukáže, že jejich starosti mají společného jmenovatele… a sebemenší chyba ve vyšetřování může zničit desítky dalších životů. „Dokonalá tma je dalším napínavým thrillerem z pera vynikající autorky. Tento nefalšovaně temný i dojímavý příběh nebudete moct odložit.“ Isabel Ashdown, bestsellerová autorka thrillerů Little Sister a Beautiful Liars „U čtení Dokonalé tmy ani nedýcháte. Tento podmanivý a odvážný díl nemá žádná hluchá místa, je výborně promyšlený a spočívá na silných faktografických základech.“ Essie Fox, autorka románů The Last Days of Leda Grey, The Goddess of the Thief... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Kill , 2020

Vlaďkaa4
22.04.2023 5 z 5

Souhlasím lepší než předchozí díl

Aivlis
21.04.2023 5 z 5

Dokonalá tma sa mi dobre čítala od prvej stránky. Že boli Ava a Luc každý v inom štáte, im len prospelo. Neriešil sa toľko vzťah, autorka sa viac zamerala na prípady, které boli treba objasniť. Len ťažko sa mi chcelo veriť, že vo vyspelých krajinách može fungovať obchod s bielym mäsom takto zvrátene. Palec hore pre Livelyho, ktorý mi v predchádzajúcich dieloch liezol krkom. V Dokonalej tme dostal nádych normálnosti.

edith79
14.04.2023 4 z 5

Tentokrát jsem si musela dát pauzu, než jsem se ke knížce vrátila. Vlastně jsem myslela, že ji ani nedočtu. To, že je tato série drsná vím, ale v tomhle díle toho na mě bylo nějak moc. Moc brutality, moc nemocí, moc neúcty k lidskému životu ze strany pachatelů. Opravdu se mi nechtělo číst dál. Nakonec jsem to ale dala a jsem ráda, protože závěrečné policejní akce byly super a moc mě to bavilo. Velké plus bylo, že se v tomto díle tolik neřeší vztah mezi Lucem a Avou, ale vzhledem k poslední kapitole si to v příštím díle asi vynahradíme.

ElikaS
12.04.2023 5 z 5

Tentokrát jsem opravdu spokojená. S touto sérii to mám jako na houpačce, některé díly mě vyloženě nadchnou jako Dokonalé ticho a Dokonalá tma a z některých jsem vyloženě otrávená jako z Dokonalého zločinu.
U tohoto dílu jsem nejvíc ocenila to, že Ava vyšetřovala ve Skotsku a Luc ve Francii, takže tam bylo minimum jejich vzájemného kontaktu. A opravdu jsem si díl bez jejich nesmyslných tanečků užila. U jejich vztahu by se autorka měla rozhodnout, jestli je chce spolu nebo ne a toho se držet, protože jinak to sérii vyloženě kazí.
Co se týče vyšetřování to bylo opravdu zajímavé a i celkem nepředvídatelné. Livelyho jsem si oblíbila pro jeho poznámky už v předchozích dílech, tady však dostal další rozměr a mám pocit, že je to má nejoblíbenější postava z této série.

m_martina
02.04.2023 5 z 5

Dokonalá tma je stejně dobrá jako předchozí díly. Možná to bylo také tím, že jsem se k této šesté knize dostala až po dlouhé době. Ale přesto hodnotím pěti hvězdami, protože mám tuto řadu opravdu ráda.

Ivanka0070
26.03.2023 2 z 5

Oproti předchozím knihám autorky jsem měla veliký problém se začíst, vydržet u knihy nebo se přimět ji vůbec dočíst :/ jakoby chtěla autorka co nejvíce šokovat a bohužel to na mě působilo přehnaně a tak nějak překombinovaně. Velká škoda, předchozí knihy série byly za mě výrazně čtivější a zkrátka lepší.

Helenka657
26.03.2023 2 z 5

Předchozí díly jsem fakt zhltla jedním dechem. Tenhle díl byl hrozný, nudný, táhlý, rozčiloval mě, přeskočila jsem nakonec abych si potvrdila že už je to o ničem.

SimonaP
25.03.2023 3 z 5

Děj byl zajímavý, ale ty vztahy mezi policisty jsou divné. A úžasně morální Ava a sebeobětující se prostitutka mi trochu vadily. A ten konec s Natashou, to už vůbec nepobírám.

Agatha84
15.03.2023 4 z 5

I tento "dokonalý" díl se čte velmi dobře a svižně, takže v tomto ohledu jsem stále nadmíru spokojená. Co mě však překvapilo - a nevím, jestli v knize samotné, anebo ve změně mých vnitřních postojů, dost mě znechucovaly scény mnohdy až zbytečně pitvané brutality.... Takže nevím, jestli to autorka tentokrát přehnala, nebo prostě jen stárnu.
Pokud však dorazí další pokračování, ve frontě v knihovně si určitě postojím :-)

Grety
13.03.2023 4 z 5

Ava a Luc už mě těmi tanečky rozpalují doběla. Lively se ukázal úplně v novém světle a získal spoustu fanoušků. Obchody s lidmi nebo jejich částmi jsou opravdu zhovadilost, ale zde dobře zpracovaná.

Enny06
03.03.2023 5 z 5

Všechny díly jsem poslouchala v audiu. Jan Šťastný je génius a načetl to opravdu bravurně. Perfektní série detektivek, která stojí za pozornost. Napínavé, promyšlené, brutální.....to chcete číst!!!

Etule
25.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mě tak strašně vytáčela. Ale ne tím, jak je psaná, to vůbec opět je to čtivé, napínavé a doufala jsem, že je dokážou zachránit včas. Obě linky mě bavily, ale obě mě strašně naštvaly a rozesmutnily, čeho všeho jsou lidi schopní. Jak se dokážou chovat chladnokrevně, bezohledně a ještě si to užívat - to v případě linky ve Skotsku. Lively byl skvělý. Jedinou výtku, co bych k tomu měla, je prostě vztah mezi Lucem a Avou. Buď ať už je sakra dá dohromady, nebo se na to měla vykašlat. :D

vekkr
22.02.2023 5 z 5

Audiokniha.Zase skvěle načtené.Velmi dobré, napínavé,trochu brutální.Hlavně velmi čtivé.Chcete to vědět a fandíte.

janina66
20.02.2023 4 z 5

Opět velmi napínavé pokračování. Ale téma obchodu s bílým masem a hlavně nechutnému obchodu s orgány a jimi spojenými nechutnostmi, bylo dosti brutální samo o sobě. Skvělý byl Lively a jeho až něžné chování.

vendy6114
20.02.2023 5 z 5

Tento díl byl pro mě zatím nejbrutálnější. Kniha se čte krásně, ale chce to velmi silný žaludek. Byla jsem velmi ráda, že spisovatelka příběh prokládala i mezilidskými vztahy, odlehčení bylo potřeba.

Nestorkea
19.02.2023 5 z 5

Nechutné a boží.

čef
18.02.2023 5 z 5

Obchod s alternativními, dost nechutnými, způsoby léčby a obchod s bílým masem ve Francii a Velké Británii zejména v Edinburghu je plný mrtvol a násilí. Komisařka Ava a její kolega Luc se dostávají do smrtelného kolotoče. Z toho všeho je jasné, že se jedná o napínavou detektivku, v dnešní době na špičce žánru. Kdo ty hrůzy nezkousne, raději ať nezačíná, ledaže by chtěl trochu ponimrat ve vztahových motanicích, které však autorka naštěstí příliš nepřehnala.

jaroiva
14.02.2023 4 z 5

Některé prvky jsou zas skoro nadpřirozené, ale jinak jo, tahle série je poměrně vyrovnaná a ani tento díl nezklamal. Nálepkou Top thriller bych to tedy zrovna neoznačila, ale budiž. Pro mě je to spíš detektivka než thriller.

clarkens
14.02.2023 5 z 5

Parádní série, tento díl není výjimkou!

AlexandraBane
29.01.2023 5 z 5

Chytlo mě to od první stránky a nemohla jsem se odtrhnout. Naprostá pecka