Hypotéza zla

Hypotéza zla https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445674/bmid_hypoteza-zla-5MB-445674.jpg 4 344 76

Mila Vasquez série

Pokaždé, když Mila Vasquezová vstoupí do oddělení pohřešovaných osob, zírají na ni stovky očí. Patří lidem, kteří se jednoho dne ztratili z povrchu zemského. Beze stopy. Nikdo neví, jestli se rozhodli pro dobrovolný odchod, nebo se stali obětí únosu či jiného zločinu. Bývá ovšem pravidlem, že na ně postupem času téměř všichni zapomenou. Téměř. Mile, na níž spočívá úkol zjistit, co se stalo – nebo se o to alespoň ze všech sil pokusit – jejich osudy nedají spát. Proto nikdy nečeká, až se někde náhodou objeví, ale chodí jim naproti. Často doslova. Přestože už je ale Mila zkušená „hledačka“ pohřešovaných osob, není připravena na prapodivnou skutečnost, jíž se má stát svědkem. Nezvěstní, kteří zmizeli před mnoha lety, se začnou zničehonic sami od sebe vracet. Na první pohled se zdá, že jsou stejní jako dříve, ale temnota, která je opět vyvrhla na světlo světa, je nadobro změnila. A určitě ne k lepšímu. Kde celou tu dobu byli? Co dělali? A za jakým účelem se teď vrátili? Jestli na tyhle otázky dokáže někdo nalézt odpověď, musí to být právě Mila, která zná vábení temnoty jako své boty.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Ľipotesi del male , 2013

Pája699
05.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Já jsem nadmíru spokojená. Za mě lepší jak první díl, ve kterém zbyla spousta nezodpovězených otázek. V tomto díle, teda taky nějaké budou no .-)…hold si budu muset přečíst i třetí díl :-D Tady by se dalo napětí vážně krájet. Hrozně mě bavilo jak u každého případu byla indicie, která navedla vyšetřovatele přesně tam kam, kam vrah chtěl. Vážně promyšlené…Jak už tu ale bylo řečeno, konec opět překombinovaný, ale mě to nerozhodilo, neztrácela jsem se v ději a četla jedním dechem.

papajapa
19.02.2022 4 z 5

Uz je to nějaká chvíle co jsem četla Naseptavace takže mi trochu trvalo se do čtení dostat. Některá odhaleni byla předvídatelná, některá pro me překvapením.

Peřinka
06.02.2022 3 z 5

Slabší než první díl. Ačkoliv počátek byl velmi slibný, zklamalo mě rozuzlení a často nepochopitelné chování postav a od jisté části i zbytečně vleklý děj. Nicméně Carrisiho nezavrhuji a dám šanci třetímu dílu.

Adýsek69
28.12.2021 5 z 5

Zajímavý, ale Našeptávač se mi líbil mnohem víc. Tak snad třetí díl bude zas o něco lepší.

zdendula31
06.12.2021 5 z 5

Lepší než Našeptávač...

Laf
05.12.2021 4 z 5

Zajímavá kniha, která člověka vtáhne. Velmi těžko se odhaduje, co bude na další stránce. Když už jsem si říkala, že se mi dostane konečně nějaké odpovědi, tak se něco stalo, co se vším zamotalo a všechno bylo najednou jinak. Navíc ten konec zamotal se vším a snad v další knize autor zodpoví otázky, které po přečtení vznikly.
Povedená série, která za přečtení stojí :)

moudivlacek
05.09.2021 4 z 5

Hypotéza zla - ta mě opravdu zaujala, stejně jako tato kniha. Mila je opět chtě nechtě vtažena do nebezpečného vyšetřování, a tentokrát se během něj střetne s policejním vyvrhelem Simonem, specialistou na výslechy. Je to opravdu nálož. Je to skutečně zahrávání si s osudy lidí, ať už chtějí či nikoliv. A do toho ještě dcerka Mily - Alice, která je smutná, že nežije s matkou. Pohřešovaní a zmizelí prostě občas není ten stejný pojem.
I když se mi první díl zdál napínavější, tenhle zas víc "temnější". A ten konec.... No, doufám, že se někdy dočkám dalšího pokračování.

Netti
16.08.2021 4 z 5

Ubírám jednu hvězdičku za milion postav. Celkově to ale byla super jízda a doufám, že bude pokračování.

SilvieSisinka
06.08.2021 4 z 5

Napínavé čtení,krásne zamotané a to rozuzlení úžasné.Vypada to na pokračování...budu se těšit na další nálož.

Dumicek
02.08.2021 4 z 5

Mila mě baví čím dál víc. Kniha byla sice asi o trochu slabší než první díl,ale i tak byla čtivá. Sice moc postav,ve kterých jsem se v jednu chvíli ztrácela,ale nakonec se tím dalo přelouskat. Berish musim říct,že se mi také zamlouval a celkové spojení s Milou dělalo dobrý dojem. Závěr knihy byl super. Uvidíme zda bude další díl a co nás v něm čeká.

bigben
04.07.2021 4 z 5

Četla jsem už první knížku v této sérii a líbila se, tak jsem se pustila do druhé. Hlavní hrdinka má tedy více problémů než jiní vyšetřující až mi ji bylo líto. Bylo trochu náročné uhlídat všechny postavy, kdo, jak a proč, ale jinak super. Závěr výborný!

Martiiiik
27.06.2021 4 z 5

Autor je velmi talentovaný člověk, nicméně v jednoduchosti je síla a zde mi přijde celý děj zbytečně nejasný a komplikovaný.. a v návaznosti na první díl mám pocit, že tu mnoho informací chybí.. docela zásadně chybí.. ale jinak se to nečte špatně, ale mohlo to být lepší.. za hypotézu zla o jednu hvězdičku navíc :-)

janastok
12.06.2021 3 z 5

Dala jsem Mile ještě jednu šanci. Začátek opět slibný, ale pak jsem se úplně ztrácela, kdo je oběť a kdo zločinec. Hodně nevěrohodné a konspirační. Ale hvězdu navíc za ten úplný konec.

intelektuálka
14.05.2021 4 z 5

Napínavý a záhadný příběh - s mnoha odkazy ....

Jak jim má vyšetřovatelka Mila porozumět ?

Je zde Kouzelník, Zaklínač duší, Pán dobré noci ....ale je tu i Armáda stínů ....

A Mila se setkává s odpadlíkem Simonem Berishem - může mu věřit ?

Sama neví, protože je tu kult " Hypotézy zla "....

" Dobro některých vždycky koliduje se zlem jiných, ale platí i opak...."

Co se projeví tady ? Závěr je překvapivý - a třetí díl Muž v labyrintu se připravuje ....

Dávám 4,5 hvězdičky a doporučím.

tulip131
14.05.2021 3 z 5

První díl byl ukončen přesně v tu správnou dobu, tak aby mohl pokračovat tento druhý. Chtěla jsem vědět, jak to bude s Milou dál. Začátek mě překvapil, vůbec se tam nezmiňovalo její těhotenství. Místo toho kniha začala tím, jak Mila porušuje zákony a "kontroluje" lidem domy a umisťuje kamery. To, že jedna z kamer je i v pokoji malé holčičky, dávalo čtenáři náznakem co by to za dítě mohlo být, ale potvrdilo se to až někdy před polovinou a to už byla Mila vtažena do řešení dalšího poutavého příběhu. Najednou se do světa živých vrací ti o kterých se už nedoufalo, že existují. A kdo za tím vším vlastně byl? To si musíš přečíst, mě to překvapilo.

Bulldog
11.05.2021 3 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil malinko víc, než Našeptávač i přesto se ale s panem Carrisim rozloučím a jeho další knihy už číst nebudu... Vlastně nemám ani žádný velký důvod, ale je tam to ale..

soukroma
01.05.2021 2 z 5

Začátek zaujal, ale s přibývajícími postavami současnými a minulými, nezvěstnými i ze strany policie, zločinci a sledovanými děvčátky, přitom bez nějakého zásadního posunu vpřed (provázanost tam byla, ale pro mne zcela neuspokojivá jako navázanost na hlavní hrdinku), mne chuť číst dál postupně opouštěla, až opustila docela. Za zajímavé postřehy o masových (versus sériových) vrazích 50%.

Zvláštní dojem jsem si odnesla ze zcela neutrálního prostředí - italské z chování a reálií nedýchalo z knihy ani náhodou, jména hlavních osob taky byla vše jiné než italská (u severské krimi jsem si na míchanici národností a přistěhovalců a barev a orientací... u policie už zvykla, ale u italské mne to tedy ještě překvapuje).

"Nejběžnější reakcí na nebezpečnou situaci není strach, ale nevěřícnost."

"Pořád si myslel, že má situaci pod kontrolou. ... To je pro vlivné muže typické ... Neustále si myslí, že mají přednostní právo rozhodovat. ... Nemohl akceptovat, aby mu někdo diktoval pravidla, zejména u něj doma. Ani v případě, že ten někdo zrovna svírá v rukou poloautomatickou pušku... Jako správný byznysmen začal hned vyjednávat, jako by mu opravdu mohl nabídnout něco, co se nedá odmítnout. "

Duchoslp
21.04.2021 3 z 5

Za mě byl Našeptávač mnohem lepší. Dobře se četl, protože Vás vtáhl do děje. Druhý díl byl těžkopádnější a místy zbytečně překombinovaný. Ale námět není špatný

Trustty
10.04.2021 5 z 5

Moc pěkné čtení :). Styl psaní a poutavé vyprávění Vás nutí číst pořád dál a dál.....
A ten konec byla docela nálož rozuzlení :))
Určitě si nejdříve přečtěte Našeptávače at jste u druhého dílu v obraze.

WaN635
26.03.2021 5 z 5

Super, přišlo mi to ještě lepší než jednička a to je co říct. Příběh propracovaný, temný, fascinující a hlavně ten konec - wau.
Už se nemůžu dočkat 3 dílu, snad bude brzy

pohřešovaní zmizení lidí kriminální thrillery

Donato Carrisi
italská, 1973