Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510917/bmid_hypoteza-lasky-xBk-510917.jpeg 4 1531 346

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

petusska01
08.11.2022 5 z 5

Ja som normálne nadšená... Postavy Olive aj Adama sa mi veľmi páčili, aj to akí boli nemotorní v bežnom svete aj s tými ich výstrelkami....Ten odborný akademický svet sa mi tiež pozdával a bavilo ma to. Zápletku s tým "zloduchom" som neočakávala, takže aj s takéhoto prekvapenia som nadšená. Blázniví priatelia tiež splnený. Celkovo to veľmi všetko ladilo dokopy a bolo to vtipné, príjemné, oddychové a pokojne by som so to prečítala ešte raz. Za mňa veľké áno.

keiko33
02.11.2022 5 z 5

Buď sa vám to bude páčiť, alebo nebude. Nie každému budú vyhovovať tie odborné rozhovory. Chvíľu trvalo, kým som si na to zvykla, no potom to už išlo samo. Olive a Adam boli niekedy fakt trdlá. Takí citový autisti a hlavne Adam. Bežné vtipy išli mimo neho. No ale naopak práve preto bol taký zlatý. Na ostatných prísny, bez citu, no Olive bola jeho Achillova päta. Vždy splnil, o čo ho požiadala. Kamoši gayi, to bola taká čerešnička. Ten sex, sa dal skrátiť na minimum a nemusel byť taký podrobný. Až na to, by mohli čítať knihu aj mladšie ročníky. Pri takýchto príbehoch podrobný sex kazí dojem z knihy. Až na tú drobnosť skvelá kniha. Snáď sa dočkáme aj ďalších autorkyných kníh.

Books_by_Dee
29.10.2022 5 z 5

Celou knížku jsem doslova zhltla za pár dní. Nemohla jsem se odtrhnout. Celý děj krásně plynul, některé scény pobavily, jiné naštvaly a některé i rozplakaly. Hodně mě bavily i vedlejší postavy, akademické prostředí a celkově styl autorky.

Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

Chytrá, roztomilá a vtipná slow burn romantika z vědeckého prostředí. Mám ráda slow burn, přitažlivost a jiskření pomalu narůstá a jen obyčejné pohlazení vám rozbuší srdce. Pro mě perfektní kniha, která mě chytla od první stránky.

Olive, třeťačka na doktorantském studiu, která žije jen pro vědu a vyhýbá se vztahům. Vše se ale změní, když pomáhá své kamarádce s milostným životem. Olive se pomoc trochu "vymstí" a zavede jí přímo do náruče nevrlého a obávaného doktora Adama Carlsena. Jenže v Adamovi je toho daleko víc, než jen nevrlý vědec a když je s Olive, projevuje se jeho něžná stránka. Navíc Adamovi vzniklá situace není vůbec proti srsti.

Způsob, jakým Adam Olive podporuje a chrání ji, je dokonalý. Adam je dokonalý. A Olive pomalu přichází na to, že právě nevrlý doktor by mohl být tím, koho celou dobu hledala a kdo je její druhá spřízněná vědecká polovina.

Můj bože. Ti dva spolu byli tak roztomilí a rozkošní. Jejich pomalé zamilování, hašteření a vše, co dělali, mě nutilo se usmívat.

Uzivateljohy
20.10.2022 5 z 5

Takové ideální podzimní čtení. Doporučuju, pokud si chcete odpočinout a máte chuť na romantiku z akademického prostředí.

Luccinda
16.10.2022 5 z 5

Pokud se vám líbí knihy Christiny Lauren nebo Jenn Bennett, určitě si zamilujete i Ali Hazelwood. Bylo to vtipné, bylo to okouzlující, prakticky neuplynula chvíle, kdy bych se při čtení bláznivě neusmívala. Nehledě na to, že přímo zbožňuju motiv fake-dating a tady byl zpracovaný originálně a ještě zasazený do akademického prostředí, což byla prostře lahůdka.

Miluju a nemůžu se dočkat, až se pustím do dalších autorčiných knih! A vy to taky zkuste, angličtina není těžká, popřípadě si počkejte na české vydání od Ikaru, které by mělo být venku v dubnu.

MarKy95
16.10.2022 5 z 5

Krásná kniha.

pacinka
14.10.2022 5 z 5

Skvělá oddychovka nejen do deště. Kniha mi spravila náladu, Četla jsem ji ve slovenštině a stránky ubíhaly jedna za druhou. Skvěle napsaná a postavy i dokonce ty co se nakonec předvedly záporně byly dobře propracované, nechyběl humor i smutnější stránky a po dlouhé době napsaná kniha z vědeckého prostředí. Doporučuji přečíst.

DeathHarmony
28.09.2022 5 z 5

INFO!
Kdo by chtěl bonusovou kapitolu z pohledu Adama, v aj, pak ji najdete zde! Free, přes mail, přes autorku. Moc fajn!

Přečetla jsem si knihu pouze v originále, protože tehdy ještě nebyla v čj.
Strašně se mi líbilo prostředí a situace, do kterých se postavy dostávaly! Hlavní hrdinka byla poměrně sympatická, hlavní mužská postava mě naprosto dostala a příběh k mé radosti neskončil náhlou smrtí všech.
Bylo tam pár momentů, kdy jsem se plácla do čela nebo jsem nebyla s vývojem situace úplně happy, každopádně mi to nezabrání mít tuhle knihu mezi poměrně oblíbenými.

Oddechové, příjemné. Doporučuji!

Ketfl
25.09.2022 5 z 5

Tak tohle byla přímo skvělá kniha. Zajímavé a netypické prostřední vědecké obce a absolutně rozkošný hlavní pár. Olive měla skvělý smysl pro humor a Adam, no ach jo, to byl fakt takový drsný a přímý cukrouš. Panovala mezi nimi naprosto dokonalá chemie. Čtení mi absolutně sedlo a až příští rok na jaře vyjde kniha i v češtině, tak si ji přečtu znovu.

Petra-1
24.09.2022 4 z 5

Četla jsem v originále a kniha se mi líbila. Zajímavé prostředí a sympatické prostředí.

jitka_dankova
24.09.2022 5 z 5

Nádherný příběh lásky z prostředí vědy, univerzity, věčného boje o granty, pipety a ponocování kvůli studiím. Navíc s tématem falešného chození, které nabízí spoustu vtipných a milých situací. Autorce se podařilo bravurně a trefně popsat prostředí doktorského studia na univerzitě, celou tu atmosféru i základní pohnutky, které mladé vědce vedou k tomu, aby po nocích do nekončena opakovali nějaké pokusy. I když knihu prostupuje možná až velké množství zajímavých "náhod", každičká z nich mi přišla v tomto prostředí prostě uvěřitelná a pravděpodobná.
Romantická linka je tady postupná, tzv. slow burn, vztah hlavních hrdinů je krásně prokreslený. Sex. scény jsou tady krapet víc podrobné, než jsem čekala v tomto typu knihy, ale stále dobře pojaté, nebylo to rušivé.
I v této knize narazíte na přátele, kteří jsou jinak sexuálně orientovaní. Vím, že je to v dnešní době populární součástí skoro každé romantické knížky a taky vím, že se ne vždy povede tohle téma dobře do příběhu včlenit. Každopádně tady, tady se to fakt příjemně podařilo a i tahle "povinná" součást moderních love story knížek je tady nerušivá a vkusně zařazená.
Naprosto rozumím pobláznění tímto příběhem, prostředí mladých vědců je chytlavé a jejich povahy a vrtochy jsou nádherným materiálem pro spoustu netradičních situací. Ostatně, vždyť je dnes stále tak populární i seriál The Big Bang Theory. Každému, koho oslovil tento seriál, doporučuju i tuhle milou knížku.

Čteno ve slovenštině, ale bylo to pro mne tentokrát náročnější. V češtině vyjde v dubnu 2023, určitě si ji přečtu i v češtině. Doufám, že ponechají i tu parádní obálku s kresbou, která tak dobře vystihuje začátek příběhu.

Ralemo
22.09.2022 5 z 5

Skvěle napsaná romantická knížka z prostředí vysoké školy a laboratoří! Vrátily se mi vzpomínky na moji vysokou školu. Krásně napsaný příběh se zajímavou zápletkou, nechybělo drama, pár nedorozumění, ale nakonec vše skončilo, tak jak mělo. Oba dva hlavní hrdinové byli úžasní, sedli mi od začátku, jejich chování a postupné sbližování s neskutečnou přitažlivostí jen dodaly knížce to pravé jiskření. Velice se pobavíte u jejich skvělého humoru, kniha je sice psaná slovensky, ale to mi vůbec nevadilo. Určitě doporučuji! :)

Anna195
21.09.2022 5 z 5

Kniha spomínaná, tak na celom bookstagrame, fakt som ju videla všade), no ani ja som si ju nemohla nechať ujsť, keďže som chcela zistiť či je taká dobrá, ako ju všetci prezentujú. Jednoznačne musím povedať... Áno, je skvelá a získala si ma.

Opäť tu máme slow-burn romantiku, čo ja môžem. Rozhodne autorka týmto u mňa zabodovala. A čo ďalšie u mňa zabodovalo, bolo prostredie, pretože vedecké prostredie sa nevidí v každej knihe, takže pre mňa skvelá zmena, toto bolo niečo nové a neokukané.

Bavia ma zaujímavé postavy a Olive a Adam presne takýmito postavami boli. Úsmev na tvári som mala počas celého čítania, hlavne, keď boli Adam a Olive spolu, pretože títo dvaja mali spolu skvelý humor. A síce Adam môže na začiatku pôsobiť ako nevrlý chlap, no zdanie môže klamať a mne osobne sa páčia presne takéto mužské postavy, ktoré mi odhaľujú svoje skutočné ja cez svoje činy. A za Adama jeho činy rozhodne hovorili, aj keď potreboval, také malé postrčenie. Nuž, čo môže spraviť jeden malý bozk.

Vždy som sa tešila na ich spoločné chvíle a najmä doberanie, pretože to doberanie, chémia a iskry medzi nimi bolo niečo, čo práve na takýchto príbehoch milujem. Musím spomenúť aj vedľajšie postavy, ktoré skvelo dopĺňali dej príbehu. Celá zápletka príbehu sa mi páčila, aj keď som vedela určité veci predvídať, no napriek tomu som si celé toto čítanie užívala.

Takže ja knihu môžem len odporučiť. Snáď bude preložená aj ďalšia kniha od autorky, pretože potrebujem ďalší príbeh od nej.

__Vev__
20.09.2022 5 z 5

Boží! Fenomén z tiktoku a instagramu, který jsem si prostě musela pořídit. A čekat na české vydání se mi opravdu nechtělo. Což je asi dobře, protože ve slovenštině, kterou miluju, to mělo pořádný grády.
Úžasná romantická kniha, hodně vtipných scén, sympatické postavy a zajímavé, mnou neznámé, vědecké prostředí. Tohle všechno činí z knihy pecku mezi romantickými knihami.

D o p o r u č u j u. Nečekejte na české vydání, které bude až někdy v dubnu, a přečtěte si to ve slovenštině!

Fallon443
20.09.2022 5 z 5

Miluju to. Kniha mě zaujala z tiktoku. Četla jsem v originále a nemá to chybu. Považuji to za jednu z nejlepších romantických knih.

Libris_Na_Ex
18.09.2022 5 z 5

Och, tohle bylo skvělý. Vědecké prostředí (chci studovat chemii, takže jsem si to fakt užívala), skvělé postavy, humor, PUMPKIN SPICE LATTE a reprezentace asexualitu je perfektní sloučenina!

valika0302
15.09.2022 4 z 5

Ďalší knižný fenomén z tiktoku, ktorý som si nemohla neprečítať. A bolo to skvelé.

Máme tu prostredie chemického laboratória, školy, aj keď už ľudí, ktorí sú zrelší, pretože je to PhD. štúdium. Adam Carlsen, vyučujúci, ktorého nikto nemá rád. Olive, študentka vykonávajúca svoj výskum liečby pankreasu, mu hneď pri prvom stretnutí príde sympatická aj keď pri tej konverzácii je hendikepovaná a nevie, že rozpráva práve s ním. Od vtedy na nikoho iného ako na Olive nemyslí.

O rok neskôr ho Olive na jednej párty pobozká, pretože potrebuje presvedčiť svoju kamarátku Anh, že Jeremy s ktorým randila je jej úplne ukradnutý a nemusí mať výčitky svedomia, že by tým Olive ublížila.

Adam to prvotne berie trošku vážne a oháňa sa hlavou 9 školských predpisov, čo Olive vystraší a myslí si, že na akademickej pôde skončila. Nakoniec ale okolnosti zohrajú svoju úlohu a oni spolu začnú falošne chodiť.

Adam má v podstate len 2 blízkych kamarátov a to Toma Bentona a Holdena, ktorý je tiež učiteľom na škole. Oni dvaja v príbehu tiež zohrávajú veľkú rolu, akú sa dozviete, ak si príbeh prečítate. Nechcem Vám to vyspoilerovať.

Čo sa týka hodnotenia, dlhšie som o tom premýšľala. Polovicu knihy som prečítala v angličtine a medzitým vyšla aj v slovenskom preklade, tak som si zakúpila eknihu a zvyšok som dočítala v slovenčine. Zvyčajne uprednostňujem originály pred prekladmi, ale tentokrát sa mi fakt páčil viac preklad, za čo vydavateľstvo @lindeni chválim.
Hviezdičku ale uberám, niečo mi tam proste chýbalo. Možno som len mala príliš vysoké očakávania a čakala niečo, čo ma odstrelí do iného vesmíru po tom propagačnom boome knihy všade na sociálnych sieťach.

Knihu rozhodne odporúčam je skvelá a stojí za prečítanie.

Hodnotenie: 4/5⭐

Nieroccoon
13.09.2022 5 z 5

Čteno v originále.
To bylo tak sladké. Užila jsem si moc to studentské prostředí. Obě hlavní postavy byly skvělé vykreslené a celkově tam mezi nimi bylo jiskření. + Trocha humora
Za mě, co víc chtít pro čtivou knihu. Ale ještě jedna věc - měla jsem výhrady se dvěmi nebo třemi podrobně popsanými kapitolami ke konci knihy, které mi tam vůbec neseděly. Ale pro někoho to byl možná důvod přidat hvězdu navíc.

nina3905
12.09.2022 5 z 5

Humorné, oddychové, návykové romantikuš čítanie - jedným slovom - parádne, vážne nepreháňam. Hlavné postavy boli "na rožranie" - frfloš Adam a pozitivistka Olive, ich vzájomné rozhovory nemali chybu. Dobre mi padlo aj vysokoškolské resp. vedecké prostredie, v ktorom sa dej odohrával. Pozitívne hodnotím, že autorka v príbehu načrtla rodovú nerovnosť v profesionálnom prostredí. Dúfam, že budú k dispozícii aj iné knižné počiny od tejto autorky, pretože jej štýl písania mi jednoznačne padol "do noty". Knihu zaraďujem zatiaľ za najlepšiu, ktorú som si mohla v roku 2022 prečítať. Za mňa dávam 10/10 - nepreháňam :-)

romantika

2023  85%Hypotéza lásky