Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6019 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

VendulaB
03.02.2022 4 z 5

Po dlouhé době se mi do rukou dostala opět nějaká severská detektivka. Jsem šokovaná (podle mě zbytečnou) brutalitou příběhu - brutální není pouze hlavní vražda v příběhu, ale vlastně všichni v knize jsou nějakým způsobem postihnutí, násilničtí, traumatizovaní - celé prostředí tak působí dost depresivně. Nicméně kniha je jistě čtivá a slušně napsaná a slavné sérii tak dám ještě jednu šanci.

HYPNOS88
11.01.2022 4 z 5

Celou dobu jsem si myslel, že je to někdo jiný, aby to bylo zamotanější, napínavější, ne tak jasné. Ale bylo to jasné, bohužel. Trvalo mi chvilku, než jsem se začetl. Ten styl psaní na první dobrou... no, ale ve výsledku to bylo skvělé počtení.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Tak se mi konečně dostal do ruky Hypnotizér, slavný krimi román od manželské dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler.
Jde o příběh ze severu plný napětí, nečekaných zvratů, hypnotických seancí a chorých mozků ;) Vážně zajímavé počteníčko. Závěr naprosto děsivý, tohle je jedna z mých nočních můr!

Urabu
27.12.2021 2 z 5

Severská klasika, plno mrtvol, krve, mozek na podlaze, utržené končetiny. Tak ve skandinávii bych vážně nechtěl bydlet.

MagicKleeo
19.12.2021 5 z 5

Příběh plyne velmi svižně, člověk je ihned vtažený do děje a nechce ho opustit. Postavy jsem měla přímo před očima a vše s nimi prožívala. Vhled do minulosti na můj vkus víc zbrzdil plynulost, ale zase si vše v textu velmi dobře sedlo.

icezero
19.12.2021 5 z 5

je zajímavé jak se v poslední době právě severská literatura dostala do kursu. Po začtení se do téhle knihy do dost dobře chápu. Skvěle napsáno, děj ubíhá a člověkovi se ani nechce odtrhnout. Nemuset taky tu a tam do práce asi bych si dovedl představit, že u téhle série strávím hodně dlouhou dobu nonstop. Rozhodně s ní budu pokračovat

barusa.s
12.12.2021 5 z 5

Knihy jsem nečetla v chronologickém pořadí, ale vůbec to nevadilo. Každá kniha mě vtáhla do děje a o nic jsem nepřišla. Skvělé.

Dom95
26.11.2021 5 z 5

Povedené. Rozumím, proč se Lars Kepler stal hned po své vydané prvotině nejprodávanějším autorem. Jsem zvědavý na další knihy. Doufám, že si udrží laťku (kterou však posadil velice vysoko).

vladka321
30.10.2021 5 z 5

Kniha Hypnotizér - začátek série knih manželského páru píšících pod psedonymem je opravdu strhující. Kniha obsahuje přesně to, co vás posadí do křesla pod lampu a nechce vás pustit. Únosy dětí, brutální vraždy, zvrácenost, mučení... Postavy mají dokonale vykreslenou charakteristiku, že si je doslova představujete přímo před sebou. Děj, až na pasáže vracející se do minulosti je psán v přítomném čase a to se mi opravdu dobře četlo. Pravdou je, že konec knihy je najednou poněkud nedokončený, což mě trochu zklamalo. Nicméně moc se těším na další díly a věřím, že si to užiji.

mfajmanova
07.10.2021 4 z 5

Kepler se mi vždycky moc dobře čte a ani tato kniha nebyla výjimkou. Příběh byl poutavý, napínavý, kapitoly tak akorát dlouhé. Ke konci to už ale nebylo úplně ono, za to dávám jednu hvězdu dolů.

Holly.W
24.09.2021 4 z 5

Jako bylo to dobré, čtivé, napínavé. Mělo to všechno, co má dobrá detektivka mít, mělo to spoustu překvapivých zvratů, ale...... místy mi to přišlo hodně zvláštně psané a dost zamotané = za to jedna hvězda dolů.

veronika9761
19.09.2021 3 z 5

Za me poměrně slibny zacatek serie. Cekala sem teda ale vetsi pecku, musim rict.

pavla.ctenarka
19.09.2021 3 z 5

Pro mě velmi rozporuplné tři hvězdy. Až do strany 400 (z celkových asi 530) se mi kniha velmi líbila. Bavila mě linka Josefa Eka, Aidy a Pokémonů i návrat do minulosti k bývalým pacientům Erika - to možná nejvíce a čekala jsem, že se to ještě více rozvine a dovysvětlí (některé ty jejich strašidelné zámky nebyly úplně dotaženy). Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Bohužel posledních sto stran bylo úplně zabitých. Doufala jsem, že se to všechno nějak propojí, vysvětlí a sednu si z toho na zadek. Místo toho dvě z linek vyšly úplně do ztracena a poslední byla silně přitažená za vlasy. Do poslední chvíle jsem doufala, že přijde nějaký zlom a všechno do sebe zapadne, ale nestalo se tak. Pro mě hodně nevydařený konec jako ze špatného akčního filmu. Přesto knihy díky skvělým 3/4 doporučuji.

Emberas
19.09.2021 4 z 5

Napínavý a čtivý příběh, některé pasáže, kdy se řeší osobní život protagonistů mě ovšem trochu nudily a rozhodně by šly vypustit. To je ovšem jen můj názor, mnohým se naopak možná líbily. Závěr je trochu dost akční, ale celkově hodnotím kladně.

nicolettkaa
17.09.2021 3 z 5

Příběh není vůbec špatný, ale možná ubrat pár odstavců by nebylo do věci. Chvílemi jsem se začínala nudit. Líbilo se mi, že jsme se na příběh mohli dívat z různých pohledů. Pachatele jsem tentokrát neodhalila, respektive jsem jich měla několik.

nakavusterezou
08.09.2021 3 z 5

Dlouho mi trvalo, nez jsem se do knihy zacetla. Obecne nemam v knihach rada popisne casti, a zrovna v Hypnotirezovi bych bylo az dost.

Popravde, cekala jsem od knijy vic. Jmeno Lars Kepler se chvali vsude a kvuli tomu jsem cekala opravdovou pecku. Nerikam, ze je kniha spatna, to vubec ne, jen jsem byla trochu zklamana.

Nedavno jsem cetla Playground a hooodne dlouho jsem mela pribeh v hlave, u tohoto pribehu vim, ze se mi to stejne nestane.

Pokud vahate, zda do knihy jit, bezte. Obsahove je kniha vynikajici, dej ubiha opravdu rychle (530 stranek jsem precetla za 3 dny), a ma to spad. Jen do knihy jdete v momente, kdy od ni nic neocekavate, pak je totiz dost mozne, ze si z pribehu sednete na zadek.

allart
08.09.2021 3 z 5

Na začiatku som sa akosi nemohol začítať, taký pomalý rozbeh. Potom to začalo naberať obrátky a aj keď mi neskutočne liezli na nervy tie hypnoseansy, ale v závere už to frčalo na plné pecky. Bolo to aj napínavé, aj strašidelné, záhadné, akčné ale aj tie erotické scény to pekne oživili :) .
Je to moja prvá kniha od tohto (týchto) autorov a vzhľadom na postavu komisára Linna, dúfam, že nie posledná. Pretože tak nevýraznú, mdlú postavu vyšetrovateľa, ktorý sa sem-tam v knihe vyskytol a navyše v závere ešte zbabral poslednú akciu, som ešte nevidel. Kniha sa síce volá Hypnotizér a zrejme sa na neho kladie dôraz ako na hlavnú postavu, ale komisár, detektív, inšpektor a neviem čo ešte, by mal byť niečím charakteristický. Joona Linna v porovnaní s Boschom, Hunterom, Holeom, alebo trebárs Colombom a inými, nie, čo je škoda keďže kníh v sérii je viac. Snáď sa vyfarbí...

evvva
30.08.2021 4 z 5

Po Svědkyni ohně,kterou jsem četla jedním dechem,Hypnotizér mírně tahá jednu nohu za sebou, to pokulhávání je nepatrné,ale je tam. Ano, opět napětí,opět spousta krve, ale....to " ale "tam prostě je. Jako by spoustu omáčky a potom rychle pokousat maso,i když libové,odnést talíř,protože už skoro zvoní....přeberte si to jak chcete

pige
18.08.2021 5 z 5

Román si mě získal již prvními stránkami - příběh je velice čtivý, neustále přibývající (funkční) zápletky drží čtenáře stále v napětí.

Zvláštní vsuvku tvořily vzpomínky na dobu minulou. Dej trochu stagnoval. Nicméně se tato vsuvka nakonec ukázala být velice funkční.

Proč je detektivka tak úspěšná?
Nechybí hororová zápletka, mnohdy hodně krvavá, a ráda zvláštních a nevysvětlitelných okamžiků.
Vedle toho prožíváme s hrdiny jejich osobní životy, takže příběh nepůsobí nikterak vyumělkovaně.
A ano, odvaha obou rodičů je až zarážející, ale to je malá "vada na kráse".

Peťka913
17.08.2021 3 z 5

Manželské problémy mezi Erikem a Simonou mě v knize šíleně vytáčely. Jinak to byla docela čtivá kniha.