Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6019 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

Verulinka8
21.05.2015

Tato kniha nemá chybu:-) Děj mě zaujal již od začátku.Zpracováni je úžasné jen bych trošku pozměnila to,jak na každé nové kapitole se mluví o někom jiném:/ Jinak úžasná kniha DOPORUČUJI!!

NikaMirka
19.05.2015 5 z 5

Někde jsem četla že Lars Kepler je považován za nového Stiega Larssona...toto přirovnání bych však opravila na výrok: "Přečtěte si Milénium od Stiega Larssona a teď si představte, že Lars Kepler je ještě stokrát lepší." První kniha Hypnotizér mě uchvátila natolik, že jsem sáhla i po druhé a třetí, a nemohla se odtrhnout od začátku do konce. Zjistila jsem, že každá kniha je svým námětem jedinečná a originální, do poslední chvíle nepředvídatelný konec, ani nemožnost odhadnout pachatele. Hlavní hrdina je úžasný svým jednáním, tvrdohlavostí, divokostí, ale zároveň i zdrženlivostí a rozvážností. Doporučuji číst knihy v návaznosti od prvního dílu po poslední, i když není to podmínkou, vzhledem k tomu,že kromě hlavního hrdiny na sebe knihy nenavazují a vše co je o hlavním hrdinovi vědět je popsáno právě v tom dílu, který je čten ( i když možná Písečný muž bude mít přeci jen návaznost na Svědkyni ohně, vzhledem k tomu, jak kniha končila).

alabra
15.05.2015 3 z 5

V knize je všeho příliš, je překombinovaná, přečetla jsem ji, ale po měsíci si ji už moc nevybavuji, u mě žádný dojem.

luci75
06.05.2015 3 z 5

Knihu bych zařadila spíše do průměru. Autoři se bohužel zaměřili na druhou dějovou linku, která pro mne nebyla zajímavá. Byla bych raději kdyby detektiv Linna (který v knize skoro nevystupoval) řešil vraždy a útěk Josefa, než aby hypnotizér cvok hledal svého ztraceného syna. Příliš dlouhé flashbacky bych osekala.

renefer
01.05.2015 5 z 5

Zatím nejlepší severská krimi, co jsem četla. Obešlo se to bez sáhodlouhých popisných pasáží jako má Larsson, děj byl plný nečekaných zvratů a překvapení a komisař Linna mě prostě uchvátil.

silazwyku
27.04.2015 4 z 5

Od Keplera nejslabší, takové překombinované, přehnané - ale posledních 100 stránek mě bavilo!!

Aljal
20.04.2015 2 z 5

manzel mi tvrdil, ze jsem tuto knihu uz jednou cetla...sama jsem to poznala az po 50 strankach...zase dalsi fastfoodovy brak - vtahne vas do deje, zabijete jim cas a nic si z neho neodnesete

Gagarin
20.04.2015 4 z 5

Spíš nadprůměrná skandinávská krimi. Zápletka okolo kostlivců ve skříni bývalého hypnotizéra je výborný nápad, jeho flashbecky do minulosti mě bavily; skoro jsem si říkal, že si o hypnóze musím ještě něco přečíst. Joona Linna je ale na můj vkus dost nezajimavý chlapík, tedy kromě svých profesionálních schopností. No ale ten konec: to už nebylo ani přitažené za vlasy, to byl přímo skapl reálnosti. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

BlackBlade
16.04.2015 5 z 5

Tohle jsem přečetl jedním dechem. Souhlasím - propracovaný příběh, doporučuji k přečtení.

Zrzavá_Tereza
11.04.2015 5 z 5

Já ty seveřany prostě poslední dobou žeru! A tahle dvojka pod pseudonymem LK mě vážně baví. Pointy, prostředí, hlavní postavy - peckovní! :)

1v8na
02.04.2015 5 z 5

Velmi se mi to líbilo. Příběh byl propracovaný, hodně napínavý. Jen mi bylo líto Benjamina.

Šánka
26.03.2015 5 z 5

Jako neúnavný a věčný čtenář detektivek, jsem si u Hypnotizéra přišla na své. Bylo to napínavé od začátku do poslední stránky, zamotané a hrozivé tak akorát a líbil se mně i ten komisař Linna, i když nepije ! Seveřani, vy mě fakt bavíte!

Ostruzina
17.03.2015 1 z 5

Taková variace na pejska a kočičku, kterak pekli dort. Šoupneme tam trochu hororu, trochu thrilleru, okořeníme to prvky románu pro ženy, vrazíme do toho erotické scény, na závěr zahustíme pokémony.Těšíme se na velkou laskominu....no a ve výsledku je z toho odpad.

Allynie
14.03.2015 5 z 5

Tož moje první od Lars Keplerů a musím říct, že pěkný no :-) Neměla jsem problém se začíst a těch více než 500 stran jsem přečetla jedním dechem. Napínavé, temné, zamotané, přesně podle mého gusta! :-)

Veeris
11.03.2015 3 z 5

Moc mě knihy těchto autorů nezaujímají, te tří se mi líbila akorát Svědkyně ohně celkem.

Péťa86
05.03.2015 4 z 5

První kniha kdy jsem se setkala s touto "spisovatelskou" manželskou dvojící. Knížka byla hezká, mělo to nápad a dokonce byl úsek, kdy jsem se bála. Ale přeci jenom mě trošku zarazilo to, že uprostřed děje se autor vrátí zpět v čase a po cca 100 stranách naváže na předchozí děj, potom mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala. Pak mi trošku chybí vysvětlení co se stalo s některými - pro mě důležitými - osobami, ale to už je o stylu. Každopádně knížka se četla krásně a určitě bych jí doporučila :-)

LiLLu
24.02.2015 4 z 5

svědkyně ohně byla mnohem mnohem lepší

denisa3489
23.02.2015 4 z 5

Má první kniha od této manželské dvojice a musím říct, že jsem byla nadšená. Líbil se mi styl, kterým je kniha napsána. Oproti ostatním, kteří si stěžují na vkládané retrospektivní příběhy, mě právě tyto úseky zaujaly nejvíce. Nepřipadaly mi vůbec rušivé. Vyloženě jsem po nich prahla, protože spisovatelé postupně odkrývali detaily života hlavních postav a zodpovídali mi postupně dříve mnou kladené otázky, čímž ve mně celou dobu udržovali napětí a zvědavost. Knihu jsem přečetla jedním dechem a doslova jsem ji hltala. Musím říct, že mě zklamal závěr, který mi připadal velmi nereálný a tak trochu překombinovaný. Přišlo mi to nepromyšlené a tzv. přespříliš. I přesto knihu hodnotím velice kladně a těším se na ostatní knihy Larse Keplera!

arthera
16.02.2015 2 z 5

Má první letošní přečtená "bichle" přes 500 stran. Začnu klady: na to, že má tolik stran, čtení šlo dobře. Líbila se mi možnost dvou hlavních hrdinů detektiva a psychologa. Obě postavy ale mohly jít lépe psychologicky rozpracovat.
Co se týče děje byl takový kostrbatý, zpočátku měla kniha spád a pak se vše začalo natahovat vloženými příběhy, které měly úplně jinou atmosféru a plynutí, což bylo rušivé.
Ve výsledku pak na mně kniha působí, jako by ji nepsali dva lidé, ale minimálně čtyři. A popis akční scény na konci knihy byl buď výsměch spisovatelství jako takovému, nebo nedostatek invence překladatele.

menelluin
10.02.2015 2 z 5

Na začátek musím poznamenat, že jsem to poslouchala jako audioknihu, takže mi možná něco zásadního uniklo, ale celkem zklamání. Nečekala jsem sice kdovíjaký literární výkvět, ale aspoň nějaké napětí a zajímavou zápletku. Nebyla jsem schopná to ani doposlouchat, skončila jsem u 37. kapitoly. Postavy mi byly v zásadě dost nesympatické, celé mi to nedávalo pořádně smysl, něco mi přišlo vyloženě přehnané a naprosto nereálné a styl vypravění mi neseděl. Přestala jsem to poslouchat, když mi došlo, že už se to asi nezmění a mně je v podstatě jedno, jak to celé dopadne. No ale abych úplně nekřivdila, tak nějaké to napětí tam místy bylo, jinak bych se nedostala ani do půlky. Ale asi mi celkově nesedí tenhle žánr severské krimi.