Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6019 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

mkarajda
11.12.2015 4 z 5

Kniha je psaná čtivě. Vlastně se mi líbila, jen ti pokemoni mi tam vůbec neseděli.

magduska
09.12.2015

Vzala jsem knihu jedním vrzem, hodně čtivé. Výborná vychutnávka

Jitka123456789
26.11.2015 5 z 5

Výborná a čtivá kniha:)

Darf...
25.11.2015 5 z 5

Kniha je opravdu velmi čtivá. Občas je děj malinko rozvláčný, ale nemůže se na každé stránce dít něco převratného, že?! Takže za mě plný počet, protože se mi kniha opravdu líbila. Už se těším, až si přečtu další knihy od "dua" Lars Kepler. :-)

levente
25.11.2015

Hypnozitér je výborná kniha. Pokaždé mě uspala. Celý rok jsem na ní fungoval a léčil s ní nespavost. Jenže pak přestala fungovat a já se začetl. Je to příběh moderního autora. Spousta slov násilně donucených k pohybu. Hlavně aby se pořád něco dělo. Aby byl čtenář v napětí. Jistě se to někomu bude líbit. Mně je z takových knih špatně.

Aknel26
25.11.2015 2 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem mpb1913. Začátek se jevil slibně, ale od chvíle, kdy se u doktora hned dvě noci po sobě objevily noční návštěvy a Josef utekl z nemocnice, jsem jen valila oči. Přišlo mi to silně přitažené za vlasy a nejsem si jistá, jestli ještě po nějaké knize z této série sáhnu.

mpb1913
24.11.2015 2 z 5

Tak pro mě jedna ze slabších severských krimi. O celé sérii se hodně mluví (nutno říct že kladně), pro mě ale zklamání. Celá knížka mi přišla dost přitažená za vlasy (především scény které měly čtenáři našponovat nervy), za mě celé dost těžko uvěřitelné (patnáctiletý řezník, nedbaje vlastních kritických zranění páře lidi kudlou na počkání, zoufalá matka hledající syna si to jde rozdat s novým milencem v okamžiku kdy málem přijde i otce atd.), prostě se tomu nedalo uvěřit.

Anya636
23.11.2015 5 z 5

Pro mě nejsilnější kniha celé série (Stalkera nevyjímaje). Nejzauzlenější děj, kde se všechny nesouvislé detaily v půlce propletou a v závěru vytvoří uchvacující pointu.

kazatell
14.11.2015 4 z 5

Parádní Švédská detektivka. Myslim že na naší zemi až příliš mrazivá ale to u severských autorů bývá. Občas mi některé pasáže přišli až nemožné ale i tak jsem se velice bavil a když jsem četl v pozdních hodinách, i příjemně bál

monika8191
06.11.2015

Je perfektni,posloucham nyni jako audioknihu,napjata od zacatku...

Michaeles
26.10.2015 5 z 5

Kniha mě chytla a nepustila. Osobně si myslím, že to bylo velice dobře napsané. Moc se mi líbil pohled zpět do minulosti a vyprávění o hypnoze. Jsem zvědav na další jejich knihy

St. Jimmy
21.10.2015 3 z 5

Co napsat... od Hypnotizéra jsem si sliboval o trochu víc. Příběh je zajímavý, hlavní postavy jsou více či méně sympatické, Joona Linna je takový sympatický komisař. Pro mě se ale kniha prostě potýká s určitou nekonzistentností - to jsem takhle zhltnul 70 stránek jen tak, abych se následujícími třiceti jen protrápil. Od bestselleru prostě čekám víc, čekám, že mě popadne za hlavu a donutí mě zírat do knihy a nadšeně hltat každou stránku, nebo alespoň většinu. To je tady pravda tak z půlky, tak proto i nižší hodnocení. Možná příště.

bareva
17.10.2015 5 z 5

Kniha byla napínavá. Těšila, co se dozvím v další kapitole, ale rozhodně více jsem se "bála" ve Svědkyni ohně. I tak to byl skvělý zážitek a těším se na další osudy Joony Linnny.

ritta
09.10.2015 1 z 5

Přečetla jsem od této dvojice většinu knih,ale tato byla velkým zklamáním.Po knize Svědkyně ohně jsem čekala stehné napětí,ponurost a nepředvídatelnost.Přišlo mi jako by knihu napsal někdo jiný,autorům opravdu nepodobné.

Eigis
02.10.2015 4 z 5

Kniha na řadě míst postrádá ten správný tah na branku, děj je vlažný a docela se vleče. Což se autoři snaží vynahradit místy drsnějšími popisy vražd a sexuálních scén. Příběh samotný, ale není špatný i když místy trošku přehnaný.

Smardik17
28.09.2015 4 z 5

Skvělý příběh, napínavý a plný zajímavých postav. Komisař Joona Linna je boží. Kniha akorát byla v některých úsecích velmi zdlouhavá

konicekbily
25.09.2015 3 z 5

Chytře vymyšlená zápletka je degradována roztaženým dějem, zbytečnými, často i opakovanými popisy, návrat o deset let mi připadá zdlouhavý, a tak z pěti hvězdiček ze začátku knihu se hodnocení smrsklo na tři.

Kllarriss
21.09.2015 5 z 5

Skvělá, poutavá detektivka. Můžu jen doporučit...kdybych měla více času, tak bych ji přečetla klidně jedním dechem :-)

Leiko
07.09.2015 3 z 5

Knihu jsem nakonec po větším úsilí dočetl, ale vlastně jsem si ji vůbec neužil. Dějová linka je roztříštěná a nelogická. Postupně je rozvíjeno několik příběhů, které jsou náhle utnuty - viz dějová linka s Josefem. Erik v jedné chvíli pátrá v archivu po nahrávce videa, v druhé si bez problému vzpomene sám na každý detail, který se odehrál před deseti lety. Každá postava má nějakou poruchu nebo nemoc. Půlka knihy je zbytečná a uměle natahovaná.

Centropenka
07.09.2015 5 z 5

Od prvního do posledního písmenka výborně napsaná detektivka. Po druhé kapitole jsem se nemohla odtrhnout, po polovině jsem četla prakticky v kuse a posledních 100 stran jsem vyloženě hltala - neskutečné rozuzlení. Jsem zvědavá, jestli další díly volné série obhájí první díl.