Hurikán

Hurikán https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85287/bmid_hurikan-LaB-85287.jpg 4 213 33

Perry Stuart, populární meteorolog z britské televizní stanice BBC, se rozhodne strávit dovolenou na Floridě a spolu se svým kolegou si splnit dávný sen: proletět okem hurikánu. Místo jedinečného zážitku však musí bojovat o holé přežití na pustém ostrově v Karibském moři a posléze s pomocí známých z prostředí dostihového sportu rozplétá intriky bezohledných podnikavců.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Second wind , 1999

Jaruš7
17.06.2018 4 z 5

Audiočetba - pohodová.
Hurikán není jméno koně, ale u stájí se ochomítnete, to je jisté, jak jinak, vždyť je to Francis.
Rosničkáři ve výzvě prozkoumat oko hurikánu prožijí kruté chvíle v komplikované kombinaci se vším kam je toto dobrodružství z nebes vhodí. Náhodný nebo cílený je objev z něhož čiší hrozba nezvyklé velikosti.
Trochu citu, romantiky, vědy, špionáže, napětí a bystrého úsudku, tak jak to D.F. umí.

Silmarien
19.03.2018 3 z 5

Hrdina je typickým francisovským hrdinom, ale samotné prostredie je predsa len trošku vzdialené od bežného dostihového, hoci s ním súvisí. Začiatok bol pomalší, dlhšie som sa do knižky dostávala, ale napokon ma Perry Stuart strhol a posledná tretina už bola typickým dielom Dicka Francisa. Príjemná oddychovka.

MrKrahujec
05.10.2017 3 z 5

Opravdu snad trochu slabší, ale zase na druhou stranu odvážný pokus vyzkoušet v detektivce úplně jiné prostředí (i když to dostihové tam nakonec prosáklo taky).

Disease
23.05.2017 2 z 5

Snad nejslabší Francisovka. Výraz "hovory o počasí" tu nabyl zcela konkrétního tvaru.

Finskej
21.02.2017 3 z 5

Pořád je to dobré, avšak kritikům, kteří tvrdí, že tentokrát Francis nezvládl další oblast, musím dát trochu za pravdu. Autor opustil obvyklé pole tématu anebo tématu příbuzného snad až příliš moc a výsledek je: dobrý pro jiného autora, průměrný pro Francise.

technolog
19.01.2015 3 z 5

Trosku jsem se celou knihu motal v tom kdo je kdo :) ale jako relaxační kniha když nechceš nad ničím přemyslet je to dobra volba.

Tinoušek
02.11.2014 2 z 5

Francisovky miluju, ale tato mi přišla asi nejslabší.... Nereálná, nedomyšlená... :-(

studentice
04.07.2014 3 z 5

Knizky pana Francise mam rada, ale musim priznat, ze tahle patri mezi jeho slabsi dila. Knizka postradala napeti a tema tocisi se okolo pocasi me take moc nezaujalo. Presto knizka patri mezi nadprumer v detektivkach:)

Rup
22.10.2013 3 z 5

Autor zabrousil do oblasti, která mu úplně nesedí. Ale vcelku dobré.

kattyV
22.09.2013 3 z 5

Podle mého, jedna z autorových slabších knih. Celé se mi to zdálo poměrně nepravděpodobné a podivné.

kika 13
18.01.2013 3 z 5

Vsrdci hurikánu leží klidné a pokojné místo.Nedejte se však mýlit co nevidět udeří vřava.

kacimilek
18.09.2012 4 z 5

Knihu jsem začala číst s tím, že se bude doopravdy jednat pouze o zážitky v oku hurikánu. Zhruba do čtvrtiny knihy jsem u této myšlenky vydržela, ale poté, co se dostali z oka ven a zbývalo až moc stránek na pouhý závěr, jsem zjistila, že to má mnohem hlubší rovinu. Nemyslím, že je to v pravém slova smyslu detektivka. Ano je tam nějaká ta "vražda" a nevyřešená záhada, ale jako tento žánr jsem to opravdu nebrala.

vitavita
06.03.2012 3 z 5

Nechtěl bych zažít hurikán jako meteorolog Perry ...