Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/mid_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 5 5299 548

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

Aiden888
12.06.2023 4 z 5

Dvojka šlape prvnímu dílu slušně na paty a rozhodně se nedá říct, že by šla kvalitou dolů. Jednu hvězdičku jsem musela ubrat za to, že mi druhý díl přišel takový zbrklý. Rozvleklý začátek, plný Katnissina uvažování, jestli je její budoucností Peeta nebo Hurikán a potom jenom pár stránek příběhu z arény. I tak je to ale slušně čtivé.

Kate3003
15.05.2023 4 z 5

Jedna z knih, kterou jsem strašně dlouho odkládala, přestože filmové zpracování mám ráda a viděla jsem ho už asi milionkrát.
Celý svět, který dala autorka dohromady mě prostě neuvěřitelné baví. Je zajímavé co všechno autorka dovedla vymyslet a myslím, že by z ní byl dokonalý hlavní tvůrce her. Postavy jsou dobře vymyšlené a baví mě jejich rozdílné povahy i určitý vývoj v rámci příběhu. Trochu mi chybí trochu víc emocí u Katniss, ale zas nadruhou stranu je pro tenhle typ příběhu velmi dobře napsanou hrdinkou.
Oproti filmu mi chybí pohledy do zákulisí her a myslím, že je trochu škoda, že ho autorka v knize nevyužila a držela se pouze linky, kterou vypraví Katniss. Protože co si budem povídat té holce spousta věcí nedochází a všechno vidí jen podle své vlastní logiky a jiná varianta vpodstatě nepřipadá v úvahu.
Autorka tohle naštěstí skvěle vyvažuje prostředím a stylem psaní. Příběh jsem si užila i když pořád asi budu mít radši to filmové zpracování, které se naštěstí dost drží předlohy a díky přesahům do toho co si v knize můžeme jen domýšlet působí uceleněji.

scarletblue
13.05.2023 5 z 5

Miluji tuto sérii. Trochu mi chyběl náhled na opačnou stranu jako byl u filmu, ale i tak to bylo nádherný. Neuvěřitelný že se film příliš neodchýlil od knihy. Samozřejmě je knížka působivější. Co mě překvapilo je, že narozdíl od filmu Katniss začíná vystrkovat růžky poté co si uvědomí, že Snowa nedokáže přesvědčit. Prostě super.

stelka_knihomol
09.04.2023 5 z 5

Nechápu jak jsem se mohla bát, že už to nebude tak dobré jako první díl. Tahle kniha byla ještě lepší. Nemůžu uvěřit, že to tím třetím dílem všechno skončí. Tuhle sérii prostě miluju. A doporučuju i filmové zpracování, to je překvapivě stejně tak dobré jako kniha (a všichni jsou tam ještě hezčí, než jsem si je představovala).

Vjeerus
18.03.2023 3 z 5

I po těch letech má kniha stále co nabídnout, ale musím uznat, že se mi tento díl vcelku vlekl. První třetina knihy byla jen o myšlenkách hlavní hrdinky, jak chce A, má B, ale musí dělat C. Spousta věcí jí nedocházela a vždy byla ve velkém údivu, když se děj ubíhal dle očekávání všech ostatních (nebo i mého očekávání).
Druhá třetina mě nebavila o nic víc, než první, ale aspoň jsme dostali trošku víc jiných postav a děj se rozběhl v očekávání čtvrtoher.
Poslední třetina mě strhla, stejně jako na první čtení. Mě prostě ta krutost té arény baví a fascinuje mě, co autorka dokázala na své postavy vymyslet.
Stále si myslím, že je velká škoda, že je kniha psaná pouze z pohledu hlavní hrdinky, která na dost věcí kouká s klapkami na očích a ani se nesnaží moc uvažovat o jiných možnostech, než že jsou všichni proti ní. Co o to, napsaná je hrdinka dobře, jelikož je její charakter kontinuální a ne schizofrenní. Ve všech situacích se zachová dle své vlastní logiky, která se prostě ubírá stále stejným směrem, takže za to palec nahoru.
To, že mi není sympatická, je věc druhá a je jasné, že když vám nesedí postava, která vám příběh vypráví, je to náročný. Ve své podstatě dostáváme dost zkreslený pohled na svět a na většinu podnětů reaguji vnitřně prostě jinak a tak se do mnoho situací nemůžu vžít a spíš si klepu na čelo.
Knihu jsem si v rámci re-readingu poslechla jako audioknihu, která je velmi příjemně namluvená a rozhodně mi pomohla si příběh užit.

Verunka289
10.03.2023 5 z 5

Opět skvělé a napínavé počtení, za mě poměrně dost nepasovatelné na současnost, např. zatajování informací o existenci třináctého kraje apod.
Jak jsem v prvním díle neměla až tak ráda Peetu Mellarka, tak tady v mých očích neskutečně dospěl a stal se naopak mou nejoblíbenější postavou.

Profesorskey
03.03.2023 4 z 5

Druhý díl Reprodrozda ve mně vyvolal při čtení a po ukončení asi stejné pocity, jako díl první. Jednoduchý jazyk, krátké věty, akurátní kapitoly, svižnost a snaha příliš nepopisovat dělají z tohoto díla (stejně jako z prvního dílu) příjemnou čtenářskou jednohubku.

Co se týče děje, tak se pomalu dostáváme od dívky z dvanáctého kraje k postavě rebelky v měřítku celého Panemu. Osobně tento díl vnímám jako spojovací kolejnici mezi příběhem o jedné dívce, která přežila jedny hladové hry (první díl) a příběhem, kdy tato dívka změní velkou rebelií a povstáním celou zem.

Na třetí díl se těším, ač se trochu bojím, jak se autorka popasuje s popisem převratu v první osobě a pouze z pohledu Katniss. Uvidíme. Za sebe dílo doporučuji.

ElikaS
20.02.2023 5 z 5

Po prvním díle jsem se hned vrhla s nadšením na druhý. Malinko mě překvapilo, že jsme hned skočili cca o půl roku dopředu. A možná i díky tomu mi tentokrát chvilku trvalo se začíst. Ovšem jakmile se příběh rozjel, jednalo se opět o fanstastickou knížku s úžasným spádem, plnou napětí.
Hlavní postavy jsou opět úžasné. Osobně tedy doufám, že Katniss se dá dohromady s Hurikánem a Peetovi bych přála někoho lepšího, protože by si podle mě zasloužil něco lepšího než holku, která miluje jiného. Každopádně jako přátelé by byli úžasní.
Musím říct, že mě překvapilo téma čtvrtoher a jednalo se o parádní zvrat. Dále se mi hodně líbil koncept arény, který byl fakt zajímavý.
Upřímně jsem od druhého dílu čekala trošku jiný děj, ale ten nás zřejmě čeká až na závěr. Ale musím říct, že rozhodně nejsem zklamaná, spíš naopak. O tom svědčí i fakt, že jsem knížku zvládla poslechnout za jeden den :-)
I druhý díl je perfektně namluvený Terezou Bebarovou. Před druhým díle jsem přemýšlela, že bych poslech kombinovala se čtením, protože je to přece jen trochu rychlejší, ale po chvilce poslouchání jsem se rozhodla, že se o její interpretaci nechci nechat ochudit.

Chytuš
12.01.2023 5 z 5

UCHOKNIHA. Dalo by se říct, že Vražedná pomsta je takový klasický druhý díl - těží z toho nejlepšího, co nabídl první díl a doslova se snaží nebýt s dvojkou na zádech, ale svého předchůdce dostihnout a předhonit... Jenže - tahle myšlenka mě napadala spíš v průběhu poslouchání. Vzhledem k tomu, že už mám za sebou i poslední díl téhle hladové skládačky, tak musím uznat, že výše uvedené úplně neplatí - dvojka je totiž víc než uspokojivou předskokankou dalšího dění. Musím uznat, že Suzanne Collins je všemi mastmi mazaná - dávkuje vyprávění tak, že si pro vás připraví cestu postupné závislosti až naprostému propadnutí celému příběhu. Ale to už bych byla v trojce...

Pajakub47
31.12.2022 4 z 5

Druhý díl se trochu pomaleji rozjížděl, už jsem si říkala, že oproti jedničce je to teda nuda, ale pak se příběh rozjel a od půlky se těžko odkládal... jen jsem si pořád říkala...to není možné...přece je tam fakt nepošlou! ...

Adrim
25.12.2022 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu.

Vlci.Sestra
04.12.2022 4 z 5

Můžu říct, že Hunger Games má jednu z nejvíc promyšlených zápletek vůbec a všechny postavy si zamilujete. Když říkám všechny, myslím úplně všechny. Teda prezidenta Snowa nejspíš ne, ale i ten je skvělá postava.
Hunger games je jediný film, který se mi líbil víc než kniha. :-)

KnihoSny
08.11.2022 5 z 5

Toto já miluju hladové hry jsou moje droga za mě doporučuji nejdřív knihy a pak filmy :*

jes09
06.11.2022 5 z 5

Stává se mi, že mě druhý díl baví méně než díl předešlý, ale i HG to neplatí! S nadšením jsem jej zhltla.

HockeyGirl
02.11.2022 4 z 5

Druhý díl Hunger Games a opět super čtení. Tak jako u první dílu, ani u druhého jsem se nenudila, knížka se četla sama a navíc jsem ji mohla porovnat i s filmem. Konec jsem dočetla během večera, tuto trilogii mám prostě ráda a jsem ráda, že jsem se do ní konečně pustila. Dávám 4*, nemám co vytknout.

aninaji
11.09.2022 4 z 5

Druhé díly trilogií prý bývají nejslabší, ale já jsem z knihy vůbec neměla ten dojem. Byla neodložitelná a skvělá! Oproti filmu je v ní zase něco navíc, takže jsem opět našla odpověď na pár otazníků v mé hlavě :-D Jen mě tentokrát opravdu mrzelo, že jsem filmy viděla dřív. Připravila jsem se tak o napětí, o překvapení, o možnost zapojit vlastní fantazii...

ivetdos
11.08.2022 5 z 5

Přestože druhý díl Hunger games se netěší takové oblibě mezi čtenáři jako předchozí díl, stále se řadí mezi ty lepší druhé „vycpávkové“ díly trilogií. Opět tu máme napětí, strhující děj, ale první půlka kniha už není tak dynamická, jak by čtenář čekal. Má to své opodstatnění, ale já bych to přece jen trošku zkrátila :D Bohužel tu zase Hurikán neměl tolik prostoru – to jsem myslela, že se oproti filmovému zpracování změní – a tudíž si k němu nemůžu jako čtenář vytvořit takový vztah. I dvojka si udržela perfektní čtivost, hltala jsem každou stránku, přestože filmy znám zpaměti a miluju to stále víc a víc, těším se, až si přečtu poslední díl :)

DreamerX9
11.08.2022 4 z 5

Další díl a musím říct že ačkoliv vím jak to dopadne bylo to mnohem napínavejsi než ten film. Zároveň obohacujici o dej a další rozšíření detailů:)

Kakho-Oto
08.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Zřejmě nejlepší díl trilogie Hunger games. Nejprve se Katniss vzpamatovává z účasti v Hladových hrách, poté se bojí, co jí Snow udělá, pak je šokována další účastí v nelidské show, tentokrát v 75. ročníku, tj. v třetích Čtvrtohrách. V polovině knihy přichází na scénu jedna z nejlepších postav – Finnick Odair ze čtvrtého kraje, vítěz 64. ročníku. Následuje strhující popis průběhu 75. ročníku her, který však neskončí, poněvadž zbývající soutěžící-splátce si unesou půl na půl totalitní Kapitol a vzbouřenecký Třináctý kraj, který začal horkou fázi povstání proti Kapitolu, do kterého zapojil většinu z dvanácti dalších krajů. 90 %

ronnies.library
27.07.2022 5 z 5

opět si pokládám tu stejnou otázku…proč jsem tak dlouho čekala?! já to miluju. tak originální a úžasný a panebože. ve mně se tak strašně míchaly všechny pocity. když vezmu teď romantickou linku…to bylo Peeta pak Gale pak zase single Katniss pak zase Gale a pořád dokola. no nedokázala jsem odhadnout kdo s kým a jak až do konce. můj nejvíc fav díl je dvojka, což je docela výjimka, protože druhé díly bývají vycpávky. všechny ty nástrahy a arény. já se vždycky těšila na arénu, nejlepší část. jo a Haymitch a Cetkie jsou největši soulmates. ve trojce jsem trnula celou dobu čtení strachem, co bude dál a opravdu oprávněně. jsem bulela jak želva celou trojku. vůbec mi nedocházely náznaky, než to bylo teda opravdu řečeno. jsem při čtení zároveň koukala i na filmy a musím říct, že jako doplněk ke knihám to byl luxus. já to fakt strašně miluju a šíleně se těším na Baladu o ptácích a hadech i jako filmové zpracování. no jinak konec trojky jsem absolutně nepobrala.