Skúška ohňom

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V Skúške ohňom, druhom románe trilógie, rozvíja Suzanne Collinsová príbeh Katniss Everdeenovej, kladie jej do cesty nové, nebezpečnejšie prekážky... a prekvapuje čitateľov na každom kroku. Katniss a jej priateľ z Dvanásteho obvodu Peeta Mellark napriek nepriazni osudu prežili Hry o život a zvíťazili. Katniss sa vracia k rodine a k svojmu dávnemu priateľovi Galovi, doma však nič nie je také, ako si predstavovala. Gale si udržuje chladný odstup a Peeta sa k nej obrátil chrbtom. Medzi ľuďmi sa navyše šepká o vzbure proti Sídlu, ktorú mohli podnietiť práve oni dvaja s Peetom. Katniss na svoje zdesenie zisťuje, že nevedomky priliala olej do ohňa nespokojnosti, a teraz má strach, že ju nedokáže potlačiť. Najväčšmi ju trápi, že vôbec nemá istotu, či by to mala urobiť. Čím bližšie je Katnissina a Peetova návšteva obvodov, ktorú majú absolvovať v rámci turné víťazov, tým viac je v stávke. Ak sa im nepodarí presvedčiť obyvateľov Panemu, že sú do seba bláznivo zamilovaní, následky budú hrozivé."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51500/skuska-ohnom-51500.jpg 4.54158

Hunger Games / Hry o život 2.

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Ikar (SK)

The Hunger Games: Catching Fire, 2009

Kniha Skúška ohňom

Mi--LADA

Vražedná pomsta je o trochu slabší než první díl, pořád mi ovšem HG bavily. Poslední dvě kapitoly se mi ovšem zdály vyloženě nepovedené, myslím tím jejich zpracování, ne ideu. Bylo to zmatené, odbyté, místy až trochu nesrozumitelné, nezáživně napsaný konec, jako by už autorce na konci došel dech nebo to chtěla mít co nejrychleji za sebou.
Taky ty milenecké vztahy byly jako ze špatné červené knihovny. Sedmnáctiletá Katniss s Peetou spí v jedné posteli jako dva sourozenci. Přitom on jako u jiných dívek žádaná TV celebrita jí pořád hrozně miluje, ač je to dlouhodobě neperspektivní vztah, o nic se nepokouší, vyhovuje mu držet se jen za ruce a utěšovat jí. Strašně se pro ní rozdává, snesl by jí modré z nebe, je hrozně hodný, ona mu na oplátku skoro nic nenabízí. Jiný výherce, který má být zatraceně sexy žádaný krasavec zase pro změnu miluje vyšinutou, duševně vyřízenou holku Annie. To bylo dost nevěrohodný.
Přesto musím dát alespoň 4 hvězdy. Nicméně oproti prvnímu dílu... prostě fakt trochu slabší. :(

Veru.Viti

V tomto dílu mě malinko rozčilovala Katniss. Byla mi nějakým způsobem protivná tím, jak moc se litovala. Asi to až příliš porovnávám s filmem a s postavou, kterou mi film předem připravil. Jsem zvědavá na poslední díl.

Niu

Knížka mě neskutečně vtáhla do akce. Filmy mě až tak nebavily, ale knížky jsou super. Mají spád, akci. Mám ráda "já" formu. Už to nebylo úplně o akci v aréně, jako spíš o vztazích. I tak se mi to líbilo.

Luc.i

Stejně skvělá jako první díl, líbily se mi všechny zvraty ale ze všeho nejlepší byla kapitola o Haymitchovi a jeho ročníku her, kterou jsem očekávala od prvního dílu a nezklamala mě. ....

Halt468

Dokonalé!!

Hanča75

Druhý díl série je stejně dobrý jako ten první. Autorka má originální nápady a vždycky překvapivě konce.

blankaa89

Stejně dobré jako první díl. Už se těším, až se mrknu na film a poté pustím i do třetího dílu. Velmi povedená série!

Dycko

Tuto knihu budu ještě chvilku vstřebávat. Skvělý zvrat událostí. Od prvních stránek jsem věděla, že knihu nemohu odložit, dokud nedočtu.