Hry o život

Hry o život https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394401/bmid_hry-o-zivot-6559d35372335.jpg 5 6526 886

Vydavateľstvo CooBoo prináša slovenským čitateľom a fanúšikom filmovej a knižnej série Hry o život exkluzívne vydanie tejto kultovej dystopickej trilógie. Hry o život obleteli celý svet a tak ako spopularizovala čítanie medzi deťmi séria o Harrym Potterovi, Hry o život vrátili ku knihám celú generáciu tínedžerov. Teraz sa vám dostáva do rúk nové exkluzívne vydanie pre novú generáciu tínedžerských čitateľov. Šestnásťročná Katniss Everdeenová sa dobrovoľne prihlási do Hier o život namiesto svojej mladšej sestry. Hry o život – to je boj na život a na smrť v podobe krutej televíznej reality šou v postapokalyptickej Amerike. No je to jediný spôsob, ako udržať v krajine mier. Katniss sa odmieta vzdať. Zvíťaziť môže len jeden a Katniss spraví všetko preto, aby prežila a vrátila sa domov.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , CooBoo

The Hunger Games , 2008

SněžnáSova
03.04.2022 4 z 5

Kniha byla jednoduše moc fajn. Upoutalo mě hlavně spojení mezi Katniss a přírodou. Oproti filmu se mi zdá kniha trochu poklidnějši ale oboje je dobře spracované. PS: Já fandím Hurikánovi (ikdyž vím jak to dopadne).

toni-az
27.02.2022 3 z 5

Čekal jsem nějakou holčičárnu a dostal jsem ji. Pobyt v aréně jakž takž, předtím a potom tragédie (jako řešit které chlupy jakým způsobem ji trhají a jak přesně vypadají jaké šaty mě fakt nebere). Nicméně nelze upřít poutavost vyprávění i přes ten ohavný přítomný čas.

Každopádně za mě tak o 1,5 hvězdy horší než film, který zdůraznil to dobré z knihy av podstatě úplně odstranil to, co se mi na knížce nelíbilo.

PavlínaSkopal
14.02.2022 5 z 5

Kniha mě dostala už jako malou holku a nepřestává mě fascinovat ani teď. Kniha o bezmoci, zoufalství, obětavosti, touze po přežití a snaze neztratit sám sebe. Emocemi se jen hemží.

blazejmartin
10.02.2022 5 z 5

Mnohem lepší než filmy - o posledních dvou se není třeba ani vyjadřovat..

julie0463
05.02.2022 5 z 5

Hunger games se stali mojí nejoblíbenější jak knižní sérií tak i filmovou. První díl je hezký ale když sem četla po druhé (dříve jsem to četla z knihovny a slyšela audio knihu) jsem vyděla film a byla jsem na jednu stranu zklamaná, udělala jsem si vlastní obrázek o celém příběhu a potom sem to viděla, ale na druhou stranu sem věděla že se tato trilogie stane mojí nejoblíbenější.
Upozornění! Mluvím tady o prvním díle! Ne o celé trilogii!

Lacie
04.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Katniss Everdeenová je vlastně docela nesympatická osoba, je sice velmi životaschopná, šikovná a chytrá, ale také vážná, hrubá a tak trochu studený čumák. Žije v nezáviděníhodné době v otroctví v jednom z 12 krajů pod nadvládou bohatého a zdegenerovaného Kapitolu. Ten svou moc každoročně připomíná Hladovými hrami, kde 24 dětí, kluk a dívka z každého kraje, soupeří nejen mezi sebou, ale i se sadistickými a zvrácenými nápady tvůrců her na život a na smrt.
A přestože není Katniss na první pohled milá, nelze jí nefandit. Její cesta Kapitolem a Arénou je naprosto věrohodná, včetně jejích strachů a pocitů. Přestože je lovkyně, není to vražedkyně a zabíjení lidí nebere jako zábavu. Kromě toho je také nechtěně vržena do milostného boje – doma na ni dělá oči Gale / Hurikán (pro ni téměř starší bratr), v Aréně Peeta (na tuto dobu až příliš hodný a mírný).

Predator3313
29.01.2022 5 z 5

Knížka je fakt super, víc asi není co dodat.
Není divu, že i filmy jsou hodně povedené, jelikož až překvapivě přesně dodržují knihu.

šneki
29.01.2022 4 z 5

Moje první přečtení, až je mi z toho hanba, že jsem se nedokopala dříve. Nelze říct, co by už nebylo řečeno, zkrátka čtivé, postavy si zamilujete, o akci a lásku nouze není. Zkrátka bezchybně uvařená YA dystopie. Poslední hvězdičku si rezervuji na další díly.

IvetaZ
17.01.2022 5 z 5

Skvělý to je! Rozhodně to není primárně Young Adult, myslím, že to bude bavit kohokoli, komu nevadí sci-fi. Téma nápaditě zpracované, promyšlené (politické rozvržení na kraje), krutá reality show, první díl prostě nemá chybu.

terakera
12.01.2022 5 z 5

Naprosto fantasticky napsaná distopie která nám líčí jak fungují hladové hry z pohledu Katniss Everdeenové, již byla vybrána jako splátce společně s Peetou a začiná boj o jejich životy. Pane bože... Tak tohle bylo tak nečekaně úžasné. Vůbec jsem se do hunger games původně nechtěla pouštět ale rozhodně nelituju. Suzanne Collinsová nám ukazuje že je tato kniha opravněně řazená mezi ty nejlepší a nejprodávanější, jelikož píše tak potavě, zajimavě, nádherně. Toto je přesně typ knihy kterou bych si přála přečíst znova s pocitem, že ji čtu poprvé a nevím co se bude dít. Katniss je opravdu velmi inteligentí a zručná ale zároveň není perfektní a nic nezíská jen tak zadarmo. Nebyla část která by mě nebavila a můžu tuto dokonalost doporučit úplně každému, bez ohledu na pohlaví i věkovou kategorii.

Libris_Na_Ex
31.12.2021 5 z 5

Není náhoda, že jsem si právě tuhle knihu vybrala jako poslední v roce 2021. Byla to právě tahle série, která mě někdy kolem roku 2015 dostala do žánru Young Adult a jsem jí za to do teď neskutečně vděčná. Zbožňuju tu knihu a myslím, že je geniální, i když můj názor nebude úplně objektivní.

zaz
29.12.2021 5 z 5

Pro nikoho toto místo není dobré a proč né? Doporučuji přečíst.

Evar88
19.12.2021 4 z 5

Postapokalyptická vize budoucnosti, kdy se mladí lidí musí vraždit v odporné reality show, aby připomněli a splatili přes 70 let starou vzpouru proti Kapitolu. Námět zní poněkud děsivě a jsem ráda, že se jedná pouze o fikci. Nicméně takové žánry v dnešní době čtenáře táhnou. Kniha je od začátku napínavá, nepředvídatelná a není v ní nouze o překvapivé zvraty. Hlavní hrdinka je trošku naivní a občas si sedí na vedení, takže máte chuť s ní zatřást, ale dobře zapadá do celkového pojetí knihy, která je mnohem lepší, než filmové zpracování. Jediné, co mi malinko vadí, je ono zaměření na náctileté čtenáře, které je v knizu trochu cítit. Jinak bych dala 5*, takto hodnotím jako lepší 4*.

tessie_m
11.12.2021 5 z 5

Naprosto skvěle se to čte, nemůžete se odtrhnout, bylo nepředvídatelné a napínavé do poslední chvíle. Jen konec byl takový zvláštní. Potřebuji další díl..

rozina351
04.12.2021 5 z 5

Nejdřív jsem četla s nedůvěrou, téma vzájemně se zabíjejících dětí mi pro young adult přišlo příliš drsné, ale děj je skvěle vystavěný a čtení skvěle odsýpá. Velmi dobře popsaný model totalitní společnosti. Nápad výborný, občas trochu hapruje jazyk (nebo překlad?), ale výborný čtenářský zážitek to byl, vo tom žádná!

MocPísmenek
12.11.2021 4 z 5

Četla jsem až po filmu a byla překvapená, že se mi knížka líbila. Víc než film. Sama ani nevím, proč jsem si zrovna tuhle knížku poměrně oblíbila. A možná v tom je podstata jejího kouzla, že člověka chytne a nepustí.

BetyN.
04.11.2021 5 z 5

Hunger games jsou vážně super! Nechápu, proč jsem s touto sérií tak dlouho otálela. Bavilo mě to od začátku do konce. Užila jsem si styl psaní, dobře vykreslené postavy a hlavně samozřejmě ten skvěle vystavěný příběh se všemi zvraty a akcí. Pokud jste taky opozdilci, Hunger games zkuste. Možná potom stejně jako já budete hladoví po pokračování.

Allys
25.10.2021 5 z 5

V minulosti som videla film, až tak ma nezaujal, takmer som si ho nepamätala. Na základe dobrých recenzií som však skúsila túto trilógiu a neľutujem. Je to síce pre mladšiu vekovú kategóriu, ale dej plynie svižne. Príbeh je písaný v prítomnosti, takže čitateľ sa do daného sveta naozaj ľahko dostane. Žiadne siahodlhé popisy prostredia. Sci-fi je z neďalekej budúcnosti, kniha je písaná celkom realisticky. Postavy sú viac menej sympatické a konajú cca podľa ich charakteru vykresleného na začiatku. Príbeh je napínavý, chvíľami dojemný a autorka dokáže emócie dávkovať v ideálnom pomere. Miestami mala Katniss až moc náhodného šťastia v porovnaní s ostatnými postavami, ale to sa dá prežiť. Samotné usporiadanie sveta, žrebovanie, lístky v osudí a hry nútia k zamysleniu. Nie je to však príbeh, kde by sa človeku zavarili mozgové závity :-) Ako oddychovku určite odporúčam a v rámci žánru pre dospievajúcich si 5* zaslúži :-)

Fallenyard
15.10.2021 5 z 5

Když jsem před lety shlédla první film a konstatovala, že je to strašná nuda, neměla jsem vůbec chuť zkusit knihu. Označení "Battle Royal pro holky" mě upřímě děsilo. Chyba! Tohle je totiž skvělá kniha! Styl vyprávění je jednoduchý, věcný a syrový, nesmírně čtivý. Žádné zbytečné popisy prostředí, všeho tak akorát, mentální pochody evokují přesně to, co se člověku honí hlavou, čímž je vše ještě uvěřitelnější. Pokračuji na druhý díl!

petrarka72
13.10.2021 5 z 5

Vzpomínka na dětství, kdy jsem chtěla být kluk prožívající a zvládající dobrodružství se zvláštním smyslem a schopnostmi pro přežití... Hladové hry jsou rychlé čtení, napínavé a vtahující, Katniss okouzlující, s přesnou dávkou nesnesitelnosti. Dobrá, další díly taky zkusím. (I když jen tento díl se vešel do žebříčku nejlepších fantasy - konkrétně na 13. místo.)