Hrobník a dívka

Hrobník a dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505634/bmid_divka-a-hrobnik-645ddbf2866d1.jpg 5 148 44

Vídeň roku 1894. Inspektor Leopold von Herzfeldt vyšetřuje kuriózní případ. V uměleckohistorickém muzeu byla nalezena mrtvola slavného profesora – nabalzamovaná přesně podle staroegyptských klasických postupů. Stal se profesor obětí starověké kletby? Leopold hledá radu u Augustina Rothmayera. Kdo jiný by měl být větším znalcem umrlčích záležitostí než poněkud mrzoutský hrobník?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Kalibr

Das Mädchen und der Totengräber , 2022

Mi--LADA
03.09.2023

Další bezva historická detektivní série. Hrobník je prostě úžasná postava z originálního prostředí. Možná si sérii pořídím do své už poněkud přeplněné knihovny.

postrach
31.08.2023 5 z 5

Povedená kniha.Moc dobře se četla stejně jako první díl.To odhalování pachatelů a závěr jsem si užila......Vše už napsala biki

babicka_amalka
23.08.2023 5 z 5

užila jsem si četbu nadmíru, stejně jako u prvního dílu (a ostatně i u všech dalších autorových knih);
právě teď (31. srpna 2023) vychází v originále už třetí pokračování téhle zajímavé série: Der Totengräber und der Mord in der Krypta (Hrobník a vražda v kryptě); takže se moc těším a doufám, že ani my nebudeme moc dlouho čekat na překlad a vydání :-)

biki
23.08.2023 5 z 5

Tento druhý díl se mi líbil ještě víc než ten úvodní. Nejen kvůli bizarním rysům případu z egyptologického prostředí a druhé závažnější dějové lince (čtěte!), ale celý příběh se mi zdá propracovanější, promyšlenější. Možná i proto, že ačkoli Leo a jeho vyšetřovací postupy ještě stále nejsou obecně přijímány, jeho bezprostřední kolegové jej už většinou berou vážně. Julie tentokrát v knize hraje podstatně větší úlohu, zpočátku jako policejní fotografka s pozorovacím talentem, ale hlavně, když je kvůli své soucitné povaze nucena přistoupit k vysoce riskantnímu jednání. A samozřejmě Augustin a jeho rozsáhlé znalosti pohřebnictví a pohřebních zvyků i jiných kultur, o nichž píše novou knihu. Nezanedbatelnou roli pak v příběhu hraje Vídeň konce 19. století, její obyvatelé, ale také některé tehdejší skutečnosti, za které se dnes musíme hluboce stydět.
Doufám, že na další díl nebudeme čekat moc dlouho.