Hrobař

Probudila se v temném, uzavřeném prostoru. Shora k ní tlumeně doléhal krutý smích, přehlušovaný zvukem sypané hlíny. Ke svému zděšení si uvědomila, že je pohřbívána zaživa. Její zoufalý výkřik však slyšel jen sadistický vrah... Novinářka Nikki Gillettová sní o kariéře ve světě velkých zpráv a doufá, že se jí tam podaří proniknout prostřednictvím článku o sériovém vrahovi, kterému dala přezdívku Hrobař. Ve snaze získat co nejvíce informací se pověsí na paty policistovi Pierci Reedovi, který na případu pracuje, ale brzy začne mít podezření, že Pierce před ní něco závažného tají. Pak je nalezena další oběť. A další. S každým hrůzným nálezem vzrůstá Nikkina nervozita. Na celém případu ji znepokojuje i něco víc než jeho nepopiratelná morbidita. V té chvíli ještě netuší, jak nebezpečně blízko pravdy se ocitla – a jak děsivé následky to pro ni bude mít. Vrah se ji totiž rozhodl vtáhnout do své zvrácené hry......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29557/hrobar-29557.jpg 4.6281

Savannah (2.)

The Morning After (2004)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

moudivlacek

Stejně jako mě bavil první díl, bavil mě i tento. A jen se mi zase zvedl adrenalin odporem nad smečkou novinářů, Nikki nevyjímaje. Teprve, když Nikki pozná novináře z druhé strany, pochopí, jaké to je. V tomto směru jsem plně chápala detektiva Reeda.
A musím přiznat, že jsem pochopila vraha, proč udělal svůj prvotní čin, pochopím, jaké to na něm vše zanechalo následky a proč tak jednal, bohužel s tím nemohu souhlasit. Ale tak nějak mi všech bylo líto.

Andrée

Moje první kniha od autorky, kterou jsem četla na doporučení a vůbec nelituji.

laura

Děsit L. Jackson vážně umí :) neustále jsem se ohlížela přes rameno a i tam, kde se jindy cítím v bezpečí, jsem náhle cítila podivnou, nečitelnou nejistotu... I když jsem se nakonec dovtípila, kdo za vším stojí, tak to bylo tak za deset dvanáct - do té doby mě autorka dokázala vodit za nos tak bravurně, že jsem podezřívala snad už úplně každého :) Napínavé, děsivé, čtivé... Už se těším na poslední díl této řady...

Januli
21.12.2017

Napínavé, ale trošku čitelné. Ale bavilo mě to.

karantena
30.11.2017

Napínavá,čtivá kniha.Má spád a neustále drží čtenáře v napětí.

bekule
27.10.2017

Jedna z mých prvních knih a zároveň nejlepších knih od Lisy .Tak děsně klaustrofobická že si na ni ani po letech raději nechci vzpomínat.

FlexiMZ
05.09.2017

Lisa prostě umí! Tentokrát jsem vraha uhádla dřív než detektivové, ale to vůbec neubírá na kvalitě knihy. Skvělá atmosféra - jako dělaná na sychravé podzimní dny a večery.

Jane100
22.07.2017

Knížka plná nechutných pasáží :-) Rozhodně stojí za přečtení.

martina.tim
15.07.2017

Druhý díl série Savannah mě osobně bavil daleko více než ten první díl, který byl pro mě už přes čáru. Tento díl má skvělý námět, dostatek zvrácené surovosti vraha přezdívaného "Hrobař" a dostatečný přísun adrenalinu. Jediné co mě u příběhu trošku zarazilo byla romantická dějová linka. No myšleno je spíše ten obrat o 180 stupňů. U toho mi skřípaly zuby, ale vem to čert. Doporučuji.

denisa7400
10.07.2017

První kniha kterou jsem od autorky četla, bohužel jsem až v polovině knihy zjistila, že je to součást série a mě chybí její první část. Knihu jsem zhltla za dva dny a určitě budu pokračovat dál. Doporučuji

handulli
11.04.2017

Kniha je čtivá a napínavá, vraha jsem uhodla až pár desítek stránek před koncem. Je to tak 4,5* právě za to, že je knížka čtivě napsaná a docela mi dělalo problém ji odložit. Knížka má spád a autorce se daří udržet napětí až do konce. Nicméně je v knize několik nelogických postupů a jednání postav. Nechci moc prozrazovat pro ostatní čtenáře, ale v momentě, kdy policie pochopí modus operandi výběru obětí, tak zpočátku ani hlavního podezřelého moc neshání. Postavu vraha neproklepnou, nepídí se po tom, kde je, ale třeba bratra první oběti vyhledat nechají. Na konci knížky mi pak už přišlo, že si policisté trochu sedí na vedení. Ale to je ke kritice vše. Knížku bych doporučila.

Zoy
27.01.2017

Jako vždy od této spisovatelky, napínavá kniha od začátku až do konce

Channach
26.12.2016

Drsné. Ale okolo Vánoc jsem na to neměla nějak chuť. Pak jsem se přejedla cukroví a zhltla to jako nic. Skvělý příběh, Vyvolený je naprostý úchyl. Více v mé recenzi v záložkách.

zoew
20.12.2016

Tak to byla jízda......vraha jsem tak trošku tušila pár kapitol před koncem, ale i tak to byla paráda.

Raymi
09.10.2016

Super knížka.Po celou dobu udržováno napětí.A ten závěr mě dostal.Většinou vraha uhodnu už na začátku,ale tady mě překvapil.Doporučuji.

Blancheerka
11.09.2016

Strach, napětí a pach mrtvol jsem při čtení téhle knížky zažívala snad úplně reálně. Krásně napsané, věrohodné popisy charakterů, prostředí i událostí, no za mě prostě pecka. Zhltáno během pár dnů a doporučováno i dalším lidem!

Tabby
02.09.2016

Začátek mě hned zaujal a kniha pokračovala ve stejném tempu. Napínavě čtení s překvapivým rozuzlením. Romantika v knížce nebyla až tak rozvedená což je rozhodně plus a neuškodila příběhu.
Rozhodně si přečtu i její další knížky. :)

barusak1
13.06.2016

Moje první kniha autorky a velká spokojenost. Kniha byla napínavá od začátku do konce. Ráda si přečtu další knihy

evin84
03.03.2016

Super knizka,behem par dni jsem ji mela prectenou.

AnetK
15.02.2016

Hned od začátku detektivům utekla jedna zásadní informace. Samozřejmě kdyby na ni přišli hned, nebylo by o čem psát... Jinak by mě zajímalo, jestli mají policajti v usa opravdu předpisy tak na háku. Sice to vypadá v knize strašně frajersky, ovšem realita je, doufejme, tomuhle na hony daleko.
Existuje žánr detektivky pro ženy? Protože přesně tohle to je. Pro chlapy asi nic moc.
Pro zábavu dobrý, dokud u toho nepřemýšlíte, pak to začne logicky drhnout.

AdaVinculin
07.02.2016

Parádní čtení, napínavé od začatku až do konce. Měla jsem pár tipů na vraha, ale rozuzlení bylo opravdu zajímavé. Má první kniha od autorky a určitě ne poslední :-)

ovpana
28.01.2016

Napínavé a zajímavé čtení až do konce.

Bagriela
28.01.2016

Tato detektivka patří mezi ty lepší, co jsem četla. Po celou dobu napínavá, skvěle vystiženo novinářské prostředí, zajímavé charakteristické rysy hlavních postav. Dokonce mi čtenářský zážitek nepřekazila ani romantika, která mi většinou vadí. I když je pravda, že by se bez ní kniha také klidně obešla. :-)

Aichah
03.01.2016

Napínavé, čtivé, určitě nebude poslední knížkou od autorky

malen
16.12.2015

Také jsem se nemohla odtrhnout.

edisek83
12.11.2015

Co dodat, skvělá kniha, nemohla jsem se odtrhnout ani na chvíli, tato spisovatelka nikdy nezklame :-)

skipiii
28.10.2015

napinave,ctive,lehce se cetlo a orientovalo v postavach,mohu jen doporucit:)

jarka2222
12.08.2015

Chvílemi drsné počteníčko, čte se jedním dechem. Lisa prostě umí, opět nezklamala.

radka73
08.08.2015

Další kniha spisovatelky, která neměla chybu. Velmi čtivá.

Barbucha12
04.08.2015

Za mě velké plus. Nenudila jsem se.