Osudný turnaj

Osudný turnaj https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229711/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-osud-PWc-229711.JPG 4 66 5

Během rytířského turnaje, pořádaného k poctě mladého českého krále Přemysla Otakara II., dojde k vraždě. Královský popravce pan Jíra rozmotává složitý případ, v němž roli hraje nevěra a láska, stejně jako lakota a krutost.

Jaruš7
31.07.2022 5 z 5

Audiokniha která potěší příznivce V.V.
Ještě pod pseudonymem si autor počátek série vypulíroval. Udělal to na výbornou. Pak už se slávě neubránil, a tak neodtajnění by bylo kontraproduktivní.

Jen mi chybí hlavní aktéři na ilustrované obálce.

Společnost v pestrém rozpoložení si ani nebere servítky a kupčí s city pro ziskuchtivost.
Nic nelze zvrátit, jen zločin nasměruje východisko.
Jak nešťastní ke štěstí přišli.

Hezký se to poslouchalo, jako vždy.

drakamena
25.07.2022 4 z 5

Velice zábavná knížka, dlouhá tak akorát, o tom, jak se Oldřich z Chlumu zasnoubil s Ludmilou z Vartemberka. Zápletka byla sice tak trochu "vykradená" z několika autorových předchozích knih - převlečený hudebník, šplhání z okna - ale líbil se mi její humor. Navíc jsem se ráda dozvěděla, jak se z Oldřicha a Ludmily stal pár.

PavkaHu
08.11.2019 4 z 5

Prima jednohubka. A jako vždy skvělé oddechové čtení.

TeaPeter
08.09.2019 4 z 5

Zajímavá předvěst budoucí série. Zde ještě celkem jednoduché dílko.

Pavlnka
30.06.2019 4 z 5

Opět pěkná, zajímavá a poklidná kniha. Viděla jsem film a proto se mi některé scény propojily. Líbila se mi.