Gabrielův Ráj

Gabrielův Ráj https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199002/bmid_hrisne-odstiny-vasne-gabrieluv-raj-BXd-199002.jpg 4 586 92

Závěr eroticko-romantické trilogie. Profesor Gabriel Emmerson opouští post emeritního profesora na Torontské univerzitě, aby mohl začít nový život se svou milovanou Julií. Je přesvědčený, že společně mohou čelit jakékoli výzvě, a rád by založil rodinu. Jenže Julia je pohlcena svým studiem, a když dostane příležitost přednášet o své práci na Oxfordské univerzitě, je Gabriel nucen ji oponovat. Navíc ani v Oxfordu Gabriel neunikne své minulosti a napovrch vyplouvá jedno z jeho největších tajemství, jež má navždy změnit jeho i Juliin život...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Gabriel's Redemption , 2013

PetiJelinkova
08.12.2018 2 z 5

Třetí díl se mi líbil ze všech nejvíc, ale i tak zbytečně rozsáhlé a tak trochu nudné.

xninax
07.12.2018 2 z 5

V Gabrielově serii mě už unavovalo neustálé vyzdvihování Juliina milosrdenství a vzájemného ujišťování, že se milují v každém rozhovoru. Přesto jsem knihy nedokázala odložit a pokračovala k další sérii tohoto autora (to už jsem zklamaná nebyla ;-) ).

Ninde
06.07.2018 5 z 5

Závěrečný díl této trilogie byl mnohem lepší než druhý díl.Na této sérii jde vidět,že i muži dokážou napsat úžasné romány.

Barbara182
02.07.2018 3 z 5

Závěrečný díl trilogie mě bavil rozhodně víc, než druhé pokračování, jde o poměrně oddychové čtení, ale přiznám se, že jsem se už chvílemi i nudila. Možná by autor udělal lépe, kdyby děj tolik nenatahoval a shrnul to max. do dvou knih. Škoda, z prvního dílu jsem byla vážně nadšená, celá trilogie je ale spíš průměrná :-(

eva3695
17.05.2018 5 z 5

Tento díl jsem přečetla téměř jedním dechem. Včera jsem začala a dnes skončila. Dlouho se nestalo, že bych román přečetla takhle rychle. A je to tím, že autor psal velmi čtivě. Kdo má rád romantiku, doporučuji. Nuda to rozhodně není. V sérii najdete umění, lásku, napětí a vášeň. Za mě je to skvělé. Myslím, že Sylvain Reynard se stal mým oblíbeným autorem

wildXchos
22.02.2018 4 z 5

Rozhodně nejlepší díl v sérii. Příběh mi připadal realističtější než v prvních dvou. Konec mě opravdu dostal.

tereza..23
27.01.2018 4 z 5

Závěrečný díl trilogie nezklamal. Celá série se mi líbila a v budoucnu se k ní určitě vrátím. Úžasné bylo, že tam zakomponovala příběh Danteho a Beatrice.

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Konečně jsem uzavřela trilogii, která mě nadchla. Erotiku, pokud to není ve stylu 50 odstínech mám v knihách ráda a zde jsem byla potěšena celkovým dějem, zápletkami, i hrdiny. Děj poutavý, vžijete se do něj lehce a námět samotný mě zaujal už při prvním díle. Dante a renesance a dva hrdinové, kteří se mě líbili od počátku. Autorova trilogie na rozdíl od jiných pro mě nepovedených děl, má u v mé knihovně své místo a musím uznat, že se mu zdařila. Samozřejmě to dopadlo přesně podle mých představ, dobro a láska vítězí :) Závěr hezký, romantický, pohádka pro dospělé trochu okořeněná. Škoda, že knihy byly pouze tři, ale ono to stačí. Vrátím se ke čtení jistě znovu

dendishek
08.12.2017 5 z 5

Za celou trilogii: tyto knihy byly mou první erotickou četbou. Příběh se mi líbil. MOC. Situace mezi studentkou a profesorem, tajemná minulost Gabriela, andělská Julie, vášeň, manželství, poté děti a jejich šťastný život.. Do toho ohromné vylíčení Danteho. Toto všechno prostě sedlo. Ráda bych také podotkla, že obě postavy se objevují ve Florentské trilogii.

Disinka
20.11.2017 5 z 5

krásná série, přijde mi i lepší než Odstíny...

Evka3814
18.11.2017 3 z 5

No tak nevím, já jsem docela zklamaná 3 díl jsem fakt už nedočetla. Zbytečně rozsáhlé a tak trochu nudné.

jitka7
13.10.2017 odpad!

Jeden z mých omylů. Už nikdy více.

Petruska200
28.06.2017 5 z 5

jedna z mych srdcovych zalezitosti

cukrovka
11.06.2017 4 z 5

Příjemné zakončení příběhu. Sledujeme zde nejen příběh Emmersnových, ale i některých dalších postav. Zajímavý je vývoj Julie z ustrašené dívky s nízkým sebevědomím, k ženě která se snaží jít za svým. V tom jí zdárně pomáhá její skvělý manžel Gabriel, který se ze sebestředného osla proměnil v ematického partnera.

Nita17
08.06.2017 4 z 5

Krásné dokončení příběhu. Jsem ráda, že v tomto díle dal autor prostor i jiným postavám a jejich dalšímu životu. Určitě se k Gabrielovi a Julianne zase po čase vrátím.

sarahmoon
08.05.2017 3 z 5

Souhlasím krásně romantické. Autorovi tento žánr sedl... (znovu se opakuji) překvapující, že to napsal muž. Ale něco tomu chybělo :o( Myslím si, že kniha mohla mít tak polovinu stran a ničemu by to neuškodilo.

Ketesh
19.04.2017 5 z 5

Krásné a romantické zakončení celé série.
Je to jedna z knih (celá série), kterou mám v plánu jednou číst znovu.

kaja8589
09.01.2017 5 z 5

Skvele napsana kniha (alespon v originale- brilantni anglictinou se skvelymi literarnimi obraty). Libi se mi, ze to neni dalsi zamilovana patlanina ale, ze je to, svymi citacemi Danteho a dalsimi odkazy na kulturu a Renesanci, opravdu kvalitni kniha. Hlavni postavy mi neskutecne sedly. Julie je dobrosrdecna, to se mi moc libi a Gabriela toho si diky jeho inteligentnosti, gentlemanovstvi a nádherné lasky k Julii hned zamilujete :)

Litocha
09.06.2016 2 z 5

Četla jsem ji s odstupem od prvních dvou dílů a nevím, jestli jsem se od té doby tolik posunula jinam, nebo je poslední díl o tolik slabší, ale chvílemi jsem měla problémy knížku dočíst. Sentimentální (což bych u autora - muže nečekala), téměř bez děje, povrchně popsané. Otravovaly mě autorovy rádoby vtipné a duchaplné poznámky k ději, vadilo mi, že nebylo více prostoru věnováno jiným postavám, jejichž příběh plave ve vzduchu (Rachel, Simon, Paul, malý Tommy), štvalo mě neustálé zdůrazňování Juliiny andělské dobroty. A nejde mi do hlavy, proč je tahle série označována za erotickou - aby se zvýšila prodejnost?

Xena011
12.03.2016 5 z 5

Pěkné zakončení trilogie, i když už mě někdy štvaly zmínky na téma Dante...ale prostě to k té knížce patřilo. Tento díl byl ze všech tří nejslabší. Nejvíce se mi líbil první díl. Byly zde i pohledy na ostatní postavy a jejich život a pár kapitol vracejících se do minulosti, což v prvním a druhém díle chybí. Pěkné bylo ukončení, jak si Gabriel snil, jaká bude budoucnost a vlastně tím odhaloval, co se jim ještě stane...to se mi líbilo jako krásné zakončení (netřeba žádných epilogů, a přesto je to krásné zakončení).

pro ženy erotika těhotenství vysoká škola Padesát odstínů

Sylvain Reynard
kanadská, 1950