Hraničářův učeň 1-12

Hraničářův učeň 1-12 https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199839/bmid_hranicaruv-ucen-1-12-rkh-199839.png 5 422 92

Všech dvanáct dílů fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Remontu s novými obálkami v brožované verzi v dárkovém boxu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné... Krabice obsahuje romány: - Hraničářův učeň I: Rozvaliny Gorlanu (Ranger's Apprentice I: The Ruins of Gorlan) - Hraničářův učeň II: Hořící most (Ranger's Apprentice II: The Burning Bridge) - Hraničářův učeň III: Ledová země (Ranger's Apprentice III: The Icebound Land) - Hraničářův učeň IV: Nositelé dubového listu (Ranger's Apprentice IV: Oakleaf Bearers) - Hraničářův učeň V: Výkupné za Eraka (Ranger's Apprentice VII: Erak's Ransom) - Hraničářův učeň VI: Čaroděj na severu (Ranger's Apprentice V: The Sorcerer in the North) - Hraničářův učeň VII: Obléhání Macindawu (Ranger's Apprentice VI: The Siege of Macindaw) - Hraničářův učeň VIII: Králové z Clonmelu (Ranger's Apprentice VIII: The Kings of Clonmel) - Hraničářův učeň IX: Halt v nebezpečí (Ranger's Apprentice IX: Halt's Peril) - Hraničářův učeň X: Císař Nihon-džinu (Ranger's Apprentice X: The Emperor of Nihon-Ja) - Hraničářův učeň XI: Ztracené příběhy (Ranger's Apprentice XI: The Lost Stories) - Hraničářův učeň XII: Královská hraničářka (Ranger's Apprentice XII: The Royal Ranger)... celý text

Vikinkaa
20.05.2019 5 z 5

Mohu jen doporučit!

Mečounka
17.05.2019 5 z 5

Výborná série. Úplně jsem se do ní zamilovala a čtu ji neustále dokola, i když ji znám už nazpaměť. Už se těším, až vyjdou další díly. Poklona autorovi :)

Dada_cte
23.04.2019 5 z 5

Dokonalá série. Rozhodně všem doporučuji - tedy hlavně milovníkům dobrodružství a fantasy příběhů. Autor nám vypráví vyrůstání chlapce Willa bez rodiny. Dokáže to vystihnout tak skvěle, že se někde popadáme za břicha smíchy a jindy brečíme smutkem. Zaručeně patří John Flanagan a jeho legendární Hraničářův učeň mezi mé oblíbené knihy a autory, které mě nikdy neomrzí ❤️

LucKys
12.03.2019 5 z 5

Kniha pro mládež, napsaná tak poutavě, že vtáhne do děje nejednoho dospěláka. Ani jsem si neuvědomila, že čtu fantasy :)

Slůník
11.03.2019 4 z 5

S každým dílem další silné téma.

skořice
10.02.2019 3 z 5

Abych pravdu řekla, tak mi přijde, že celkový nápad hraničářů je naprosto skvělý a první díly jsem přečetla jedním dechem, ale osmý díl už jsem nedočetla a když se na to koukám zpětně, tak mi to přijde strašně špatně napsané, až dětinské. Dnes už bych po Hraničářově učni určitě nesáhla, ale pro děti ve 4. nebo 5. třídě je to podle mě ideální...

asonka
31.01.2019 5 z 5

Velice čtivé dobrodružství bez rozdílu věku čtenáře

bara_va
15.12.2018 5 z 5

Na první díl jsem narazila náhodou v knihkupectví kde mě oslovil už jen vzhled knihy. Ze zvědavosti jsem ji koupila a už se neodtrhla. Tato kniha (a série) mě uvedla do světa knih a také jsem díky ní začala moc ráda číst. :)

Yobear
02.12.2018 5 z 5

Úplně první knížní série,která mě přinutila číst.

lenkie
24.11.2018 5 z 5

nádhera

baty
30.10.2018

Tyto knihy mě naprosto uchvátily. Vůbec jsem se od nich nemohla odtrhnout. Super čtení, vřele doporučuji :-)

LydieBaely
20.10.2018 5 z 5

Naprosto dokonalý a promyšlený fantasy příběh. Opravdu doporučuji.

ajdam06
17.09.2018 5 z 5

Úkol vypracujte sem:
Příběh je o klukovi jménem Will. Will je malý, ale velmi mrštný. A proto se začal učit na hraňičáře.
Hlavní postavy jsou Will, Halt a Horác. Zápletka je, že armáda wargalů chce zničit království Araulenu. Děj se odehráva v lese, na hradě a v sirotčinci.
Knížce bych dal ***** hvězdiček z pěti.
Bohužel jsem přečetl zatím jen tři díly z 14

MalyMedvidekPU
17.09.2018 5 z 5

Příběh se odehrává v lese, na chatě, v sirotčinci a na hradě.
Hlavní postavy jsou: hraničář Will, rytíř Horác, hraničář Halt.
Zápletka spočívá v tom, že armáda Wargalů chce zničit království.
Wargalové jsou primitivní zrůdy které se musí ovládat myslí, protože jsou primitivní. A poslušní, takže si můžete myslet cokoliv a oni to udělají.
V knize se mi nejvíc líbil boj s Wargaly.
Hodnocení: *****

Bob1982
05.09.2018 5 z 5

odpocinkove cteni,moc spokojen

dadako
05.09.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií. Moc pěkně se to četlo a to i přes to, že je určena výrazně mladšímu publiku.

Pajoslavka
22.08.2018 5 z 5

Neuvěřitelně čtivý a podmanivý příběh. Vřele doporučuji každému rodiči, který chce své děti zaujmout skvělými knihami a přitom se sám nechat napnout jako struna!

Sylwina
10.05.2018 4 z 5

Série je čtivá. A děj nás vlídně provází dobrodružstvími hraničáře Halta jeho učedníka Willa a jeho přátel.
Příběhy bych hodnotila jako prosté, přímočaré. Ne však zcela primitivní nebo vždy s očividným směřováním. Staví na přátelství, odvaze a věrnosti. Čtenář se dočká i překvapení, napětí, bojí se o postavy. Charaktery nejsou statické, ale zásadně se nemění.
Charaktery jsou definované, postavy mají sadu vlastností a dovedností, kterých se drží, ale hluboce propracované nejsou. Ani nejsou řekla bych jedinečné.
Will je drobný, ale lstivý a vynalézavý. Naopak Horác je mohutný a silný ovšem ne vynalézavý, uvažuje přímočaře. Což je osvědčené klišé. Ale v knížkách funguje dobře.

Za sebe bych vytkla dávku ideálů, naivitu, občas jednoduchost a často ostrou hranu dobra/zla. Určitou nepravděpodobnost vývoje některých situací a jednání postav. Což je daný z části asi tím, že nejsem dětský čtenář. Série mě, ale přes to bavila.

Ale nejsem cílová věková skupina, knížky jsou určené pro děti. V tomto ohledu bych jí označila za vynikající chytlavou sérii. Která i přes přímočarý děj nedělá z dětských čtenářů hlupce. A z okruhu mého mladšího příbuzenstva se shledala s nadšeným přijetím.

matt735
14.04.2018 5 z 5

Všechny díly jsem přečetl a byly super :)

Bob1982
23.03.2018 5 z 5

rychlé šípy ala-fantasi,moc se mě to líbí

rytíři australská literatura dobrodružství pro mládež hraničáři pro děti od 12 let

John Flanagan
australská, 1944