Klan

Klan https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370107/bmid_klan-tiq-370107.jpg 4 252 46

Hraju, abych žil série

Jiný svět byl původně jen obyčejnou online hrou na hrdiny. Fenomén vtažení z něj však udělal něco velmi výjimečného a velmi nebezpečného. Nevyléčitelně nemocný Gleb se uchýlil do světa meče a magie naprosto dobrovolně. Ani se nestačil pořádně zorientovat a už se zapletl do vysoké hry o moc a bohatství. Původně bezstarostný svět věčného života se totiž stal s přibývajícím počtem vtažených hráčů předmětem zájmu mocenských a finančních kruhů. S pomocí věrných přátel, bezpečným zázemím klanu a přízní virtuálních bohů se proto Gleb pouští do boje o udržení Jiného světa v té podobě, v jaké ho poznal. Jako místo, kde je možné žít důstojně a beze strachu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Клан (Klan) , 2013

Krukron
04.04.2019 5 z 5

Tak koukám jako puk. Můj přístup k této sérii je od začátku takový vlažný. Na jedničku jsem narazil nějakou prapodivnou náhodou a říkal jsem si, že to bude zase nějaká průměrná brakovinka (ne že bych tyhle věci nemiloval tělem i duší:)). Nicméně od prvních řádků jedničky se u mě dostavil "syndrom vtažení" do knížky. Na konci jedničky jsem měl takové to, sakra, co to bylo a kdy hergot vydají další díl!!! Pak jsem v návalu další literatury vlastě trochu pozapomněl na tuhle specialitku. Když vyšel druhý díl, dost jsem váhal, jestli si to vůbec koupit. Trvalo snad měsíc, než jsem po této knize sáhl a to ještě tak nějak z trucu... a BUM! Zase trefa do černého. Opět stejné pocity jako u jedničky a na konci opět kroutím hlavou, jak vydržím do příštího pokračování??

heliiinka
24.03.2019 4 z 5

Slabší, než předchozí díl. Přišlo mi, že Gleb je tak trochu vláčen osudem a jednáním jiných. Chyběly mi staré známé sympatické postavy. A dost plavu v těch všech božstvech a dalších mocnostech.
Snad to třetí díl vysvětlí, určitě si ho přečtu.

Okoslav
20.02.2019 4 z 5

Četli jste jedničku? Tak teprve teď začíná jít do tuhého. Protože hra se osamostatňuje. A umělá inteligence se začíná bouřit. Ovšem nejde o jediné změny na herním poli. Do hry, tedy do Jiného světa, totiž stále výrazněji začíná pronikat reálný svět – to když si mocní tam venku začínají všímat, jak výrazně mohou virtuální světy otřást vším, co dosud existovalo...

Hraju, abych žil je rozhodně zábavné čtení, na tom se od jedničky nic nezměnilo. Ubylo sice levelování, zato přibylo lootování a především i skutečného děje. Co se od jedničky rovněž nezměnilo, je hlavní postava: ano, je to pořád takový blbeček, jak jsme zvyklí (a vzpomeňte si na moje slova v samotném závěru Klanu, kdy já osobně mlátila hlavou do čtečky).

Glenovi se každopádně stále daří. Až neuvěřitelně. Tam, kde normální postavy zabíjejí gobliny na pátém levelu, on sbírá epické předměty a ability. Proč ne. Pro nás, kteří jsme ty tenhle „munchkin style“ nikdy na vlastní herní kůži nevyzkoušeli, je vlastně docela zábavné to sledovat. O to nezajímavější jsou ovšem vedlejší postavy: stejně jako v jedničce, i ve druhém díle Hraju, abych žil zůstávají nepropracované a jednodimenzionální. Objevují se a mizí, jak se autorovi zrovna hodí. A logiku to příliš nedává.

Na pomezí tří a čtyř hvězdiček, těším se, až konečně vyjde v češtině i třetí díl :-)

KnihoMorka
11.12.2018 5 z 5

prahnu po další

Lenka.Vílka
19.11.2018 3 z 5

("Roll the dice, play your cards, Break the rules, that's who you are, Whoever said play it safe never played the game. Too many players but too many pawns, So many judges say what's right or wrong, Let them jump into the fire if they want to play (play)." ... Deadly game - Theory Of A Deadman)

Znáte ten pocit, když čtete knihu, která vás nadchla? Jste nadšení z něčeho nového a líbí se vám to. To jsem vyjádřila v komentáři k prvnímu dílu. Proto jsem se na druhý díl těšila. Jenže během čtení jsem začala být zmatená. Děj je sice jiný, ale jinak mi to přišlo úplně stejné jako první díl. Nikam se nepohneme ve vývoji postavy a čehokoliv kolem něj. Je to stále to stejné dokola. První díl mě zaujal. Byl zajímavý, jiný a byla jsem pobavena. Tohle se dobře četlo, ale už jsem nebyla tak nadšená.

Z toho důvodu nezměním hodnocení jedničky.
Z toho důvodu zbytečně nenadhodnotím dvojku.

Řešila jsem tedy dilema. Jestli zvládnu hodnotit knihu jako samotnou nebo přihlédnu k celé sérii. No, výsledek je ten, že kdybych knihu nečetla, tak se toho zase tolik nestane. Raději se dál pustím do dalších dílů Cesty šamana...

lucie7986
04.11.2018 5 z 5

O proti prvnímu dílu byl teto díl více politicky založen s méně levelováním postavy, ale více intrikami. Tato série mě začíná čím dál tím víc bavit, snad dopřeloží další díly.

Klumilek
01.10.2018 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Doufám že vydají i další díly jelikož je to suprová série.

Takua
25.09.2018 5 z 5

Oba díly jsou skvělé a pořád věřím že dopřekládají zbytek.Pro hráče MMORPG je to srdcovka :-)

vlad77sk
07.09.2018 5 z 5

naprosto skvela kniha,1 a 2 diel precitany asi 2-3 a niektore uryvky aj viackrat,ale co ma najviac stve ze na ruskych strankach si mozem dalsie casti teda 3 ... preciatat uz aj online a tu neviem ci to vobec bude na vianoce.

Turlogh
25.08.2018 5 z 5

Souhlas s ostatními komentáři. Důstojné pokračování Jiného světa. Absolutní pecka mezi knihami s příběhy o online hrách. Četl jsem mimochodem i Cestu šamana a další díly této série a i když jsou výborné, řekl bych právě, že Dmitrij Rus má knihy přece jenom ještě o fous lepší. Jen dále, jen houšť! Ano, další díly již v Rusku vyšly, kéž by vyšly už i u nás. Jinak si to přečtu v ruštině a to budu muset trochu oprášit své jazykové znalosti :-) Bylo by urážkou dát slabší hodnocení než plných pět hvězd!

vojta6477
18.08.2018 5 z 5

Vyšlo 7 knih ze série, + 1 vedlejší díl. Oba dva díly úžasné, napjatě a netrpělivě očekávám další díly.

mourinek007
03.08.2018

Super kniha nejlepší litrpg co jsem četl. Napjatě čekám na další díl.(doufam ze to bude brzy):)

petra4080
31.07.2018 4 z 5

Bohužel jsem to četla až po sérii Cesta šamana a a tu to bohužel nemá. Přesto mě knížka bavila a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

hyriu7804
30.07.2018 5 z 5

jako hrac mmorpg sem se v tomto zanru nasel kniha mi velice sedla a nemohu se dockat pokracovani

KURYRcz
29.07.2018 5 z 5

ANO. Má pařanská duše se tetelí :)
Nesklamal, skousl sem ji za 4 hodky a nasledni den sem je dal obě.
A co sem se o ni zmínil mezi klukama každej ji chválil.
Tak kruciš když netuší jak to bude tak ať daji předobednávky ja si klidně priplatim mám v knihovničce pár knih co maj naklad 3000-5000 výtisků na celou republiku a to určite daj.
Tak bude stát výc nepotentuju se, hlavne ať to mam vše.

Terez.a
16.07.2018 5 z 5

Já jsem si tuhle sérii neskutečně oblíbila. Autor nezklamal a opět sepsal čtivé a napínavé dílo. Nutně potřebuji všechny díly v češtině, doufám, že je Fragment nakonec vydá.

witko
22.06.2018 5 z 5

Stále mne to baví. A jestli je pravda, že další díl asi už nebude, tak mne to teda pěkně...

IkumoCZ
20.06.2018 odpad!

Úžasná kniha, vřele doporučuji

Awča
12.06.2018 5 z 5

Dočítám první díl a chystám se na druhý. Bohužel se dalsích asi nedočkáme. Psala jsem na nakladatelství Fragment, resp. Albatros, ohledně dalších dílů, zde je jejich vyjádření:
"V současné chvíli další díly ze série Hraju, abych žil zakoupené nemáme. Bohužel u našich čtenářů se série nesetkala s očekávaným zájmem, pokračování budeme teprve zvažovat."
Tak jsem dočetla i dvojku, příběh se rozjel pěkně, v prvím díle vstup do hry a rozkoukávání, nabírání přátel i nepřátel, levelování. Ve druhém už jsou strategická rozhodnutí, propojenost virtuálního i reálného světa je uvěřitelná. Konec mě trošku naštval, hned bych se pustila do 3.dílu, kdyby byl.

kaca3606
06.06.2018 4 z 5

začalo mně to bavit až po sto stránkách. Ale pak to bylo super. celou dobu čekám nějaký podraz , a ono to nakonec přijde úplně odjinud