Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání)

Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307398/bmid_hrabe-monte-cristo-komplet-trisvazk-l6q-307398.png 5 995 119

Nové vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném třísvazkovém vydání a v dárkové krabici. Komplet obsahuje 3 svazky: ISBN 978-80-242-5522-4 (1. svazek, 476 s.) -- ISBN 978-80-242-5523-1 (2. svazek, 485 s.) -- ISBN 978-80-242-5524-8 (3. svazek, 452 s.)... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Comte de Monte-Cristo

ddkk
18.10.2017 5 z 5

Skvělý příběh, klasické zpracování, úžasné prostředí, hrdina i podlí nepřátelé, krásná žena a tajemství...co více si přát. Za pět!
Jen snad drobnost - správný název knihy i titulního hrdiny je Hrabě Monte Cristo...

niknikita
04.10.2017 5 z 5

Kniha, kterou milovaly už generace před námi a která určitě osloví čtenáře i v budoucnosti. Skvělá klasika.

MDKrupka
01.10.2017 5 z 5

Když jsem přečetla tuto knihu, stala se mou nejoblíbenější. Stále se k ní vracím. V první části knihy se mi děj zdál poněkud zdlouhavý, ale další části postupují rychle. Velmi pěkná kniha.

BlackCZ
13.08.2017 5 z 5

Monte Crista považuji za jedno z největších literárních děl vůbec. Rozsáhlý román, který dělá čest literárnímu směru, během kterého byl napsán - romantismu. Láska, zrada, pomsta - účelem tohoto eposu je brnkat na city čtenáře, přesto se pod tímto základním tématem objevují filozofické otázky, jejichž odpovědi se hledají vlastně dodnes: Existuje Prozřetelnost? Existuje Bůh? Monte Cristo se stává jakýmsi novým Spasitelem, který se mstí svým zrádcům. Nastává zde přerod z mladého muže plného naivity a ideálů v muže s kamenným srdcem, které se nakonec naplní láskou.
Rád bych vyzdvihl nádherné vydání nakladatelství Euromedia z roku 2016 s krásnými ilustracemi Adolfa Borna.

85098211
05.08.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už před spoustou let, ale okamžitě jsem si ji zamilovala. Později jsem viděla i filmovou verzi s Gérardem Depardieu a Ornellou Muti, ale ta má bohužel silně pozměněný závěr, což mě zklamalo. Kromě toho znám i rozhlasové zpracování tohoto nádherného románu (s Pavlem Soukupem v hlavní roli) - a to považuji za zdařilé také. Byla to moje první kniha od autora a právě díky ní se stal mým oblíbeným spisovatelem.

Jacck
26.07.2017 5 z 5

Edmontova posedlost pomstou je očividně silnější než jeho láska k Mercedes. Napsané je to mistrně, plné napětí, stránky se jen otáčí.

Barbarella13
15.07.2017 5 z 5

Dávno jsem viděla filmový seriál s Gérardem, navíc kniha je všeobecně známá. Přesto jsem byla okouzlena. Hezká kniha, která mě vtáhla do dávných dob jiného světa. Nejvíc se mi líbil 4. a 5. díl. Poslední mě rozčiloval a byl doslova zdlouhavý.

Katranis
03.07.2017 4 z 5

Filmové zpracování bylo také dobré.

Iljaajli
14.06.2017 4 z 5

Ach slunce, moře, ach láska, ach zrada. Ó dramata! Řekněte mi, kde je dnes vyprávění, kdo umí snít, milovat, toužit? Kdo to umí tak krásně říct?

JPBelmondo
05.06.2017 5 z 5

Francouzská klasika a strhující příběh lásky, zrady, intrik a pomsty. Letité čekání a naděje na nový život. Důmyslně promyšlená pomsta Edmonda Dantèse je triumfální. Mistrné dílo, velmi poutavé a uchvacující čtení.

nvkl
24.05.2017

nejsilnejsi ukazka lidske psychologie vsech dob. Co dokaze laska, pomsta a co muzete udelat kdyz mate neomezene mnozstvi penez...

Placi
07.05.2017 5 z 5

Hrabě Monte Cristo je moje srdcovka! Četl jsem ho několikrát. Miluji to, s jakou grácií dokáže zosnovat svou pomstu. Toto dílo doporučuji naprosto každému, je to skvělé, a každý si v něm něco najde.

negramota
18.04.2017 5 z 5

Na světovou klasiku překvapivě málo rozvláčné a nabubřelé. Naopak napsáno se spádem. První a zatím poslední kniha, která mě tak vtáhla, že jsem opakovaně přejel zastávku. Smutně dokládá, že lidé a jejich intriky jsou pořád stejní a jen kulisy okolo nich se mění. Hezky popisuje i vývoj hlavní postavy a její přerod z naivního mladíka v temného krále zkázy a msty.

Richisa
13.04.2017 5 z 5

Super klasika, která rozhodně nenudí. Viděla jsem několik filmových zpracování, ale na knihu žádné z nich nemá. Doporučuji přečíst

Terry11
26.02.2017 5 z 5

Četla jsem před mnoha lety, ale dodnes si pamatuji: nejez v domě svého nepřítele, pomstu vykonávej s chladnou hlavou a s odstupem, poslední věta v románu zní nějak jako: Veškerá moudrost světa spočívá ve dvou slovech- čekat a doufat. (?)

Jaruš7
26.02.2017 5 z 5

Brilantní klasika světového formátu s vzorem typicky francouzského šarmu z dob kdy i msta byla činem navýsost excelentním.
I já jsem byla na ostrově Iff a nezapomenutelný zážitek si dodnes promítám ve vzpomínkách. Tu pevnost - vězení, točité vnitřní schodiště po obvodu zdí o tloušťce až jeden metr, okýnka asi 17x 45 cm kde ruka nedosáhla z důvodu tloušťky až ven, ty nízké dřevěné dveře do cel silné tak 8 cm, pobité a plné starých rýh a ožehnutých od loučí, ty kamenné cely s neskutečným počtem čar _ zápisu doby pobytu, počítajících se na mnoho let. Jen jedna byla pro šlechtu, zde byl strop vyšší, byl zde i krb a z kamene lavice a koryto, očazený strop. Ve dveřích jen malé zavírací okýnka pro podání misky s jídlem a na vodu, takže stálá tma až na ten mrňavý průzor, kterým ve správným úhlu byli vidět na jeden jediný úzký kousek kostela z Marseille. Neodolala jsem a osahávala jsem ty hrubé zdí se vzkazy a vrypy nešťastníků, kdy jim byl jen zvuk hukotu moře ,kroky žalářníka a zvony ze vzdáleného kostela z pevniny rozptýlením v trudné samotě.
Jak milovaný musel být pan Dumas, když mu jeho romány vycházely po částech na pokračování. To stupňující se vzrušení, ta nedočkavost pro další dobrodružství. Je to výpověď své doby a my i dnes jsme jí okouzleni.

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Tento příběh miluji již od dětství a stále ráda se k němu vracím.

angloumene
24.10.2016 4 z 5

U Hraběte Monte Christa jsem vždy trochu překvapená, protože se nejedná o nic jiného, než relativně snadnou cestu za pomstou. Když ale odhlédnu od morální rozkolísanosti, jedná se o velice čtivé, dobrodružné dílko. Pro dlouhé odpoledne tak akorát.

vakuov
22.10.2016 5 z 5

již jsem ji četl 3x a pokaždé se stejným západním. holt je Je to klenot světové literatury

Aaron Lewis
01.08.2016 4 z 5

SPOILERY!!! :) Tak jsem docela mile překvapená. Na to, že mě to ze začátku moc nebavilo, jelikož se mi to zdálo neuvěřitelně černobílé, tak super. Příběhů tam je habaděj a nakonec jsem ráda, že všechno dopadlo tak pohádkově. Až na Edmonta, ale tam to ke konci bylo jasné, že se něco musí stát, ne že bych mu to přála, ne ne, úplně jsem se ke konci bála:), ale hrál si moc na Boha a to pak takhle dopadá... Je mi líto jeho manželky a i Mercedes, myslela jsem, že se nějak udobří a zůstanou spolu, škoda... já vím, že to je jen kniha, ale když si pomyslím, jaká malichernost ho uvedla v takové neštěstí! A i když potom byl snad chvíli šťastný... ne, život byl k Edmontu Dantesovi krutý. Ta jeho pomsta teda taky... hlavně ten Villefort to teda odnesl... Njn... tak hlavně, že ten zbytek byl šťastný. Chvíli jsem si teda myslela, že to možná nedopadne, že Wolfram tak debilně umře (což by bylo kruté, ale Edmont si s ním až příliš zahrával, opravdu si hrál na Boha) a Lotario s Terezou se tak debilně nepochopí. Samozřejmě Morell a Valentina, tam kdyby to nedopadlo, tak bych byla vyloženě nasraná! A můj asi nejoblíbenější Adalbert:). Sice mě Afrika nezajímá, ale jsem ráda, že dopadl dobře.

Jinak ta jeho msta mě docela překvapila, byl opravdu krutý, a vlastně od té chvíle, kdy to pochopil, že zašel moc daleko (jak se měl být s Adalbertem, který přece nemůže za to, že je synem svého otce), tak kniha přestala být černobílá. Ano, je to pohádkové a má to pohádkový konec, je to koneckonců romantismus, ale i tak... si myslím, že to dopadlo pro hraběte ještě dobře, i když je fakt, že se smrtí svého syna bude trápit do konce (koneckonců je to jeho vina...). Njn... "...ve štěstí dovede žít, jen kdo nejvíc přetrpěl." str. 562