Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání)

Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307398/bmid_hrabe-monte-cristo-komplet-trisvazk-l6q-307398.png 5 995 119

Nové vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném třísvazkovém vydání a v dárkové krabici. Komplet obsahuje 3 svazky: ISBN 978-80-242-5522-4 (1. svazek, 476 s.) -- ISBN 978-80-242-5523-1 (2. svazek, 485 s.) -- ISBN 978-80-242-5524-8 (3. svazek, 452 s.)... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Comte de Monte-Cristo

zofie3000
22.11.2019 3 z 5

Jako občas mě to chytlo za srdíčko. Ale postav je tam jak svatých v kostele a navíc každá používá tak 3 - 4 jména, takže než jsem se v nich zorientovala, tak byl konec knížky. A ta část která začínala v Americe mě bavila mnohem víc

Catwoman292
09.06.2019 5 z 5

Miluju tento román!

Adelka92
14.05.2019 5 z 5

Tohle nikdy neomrzí :)

Mabie
02.04.2019 5 z 5

Klasika. Mám ji moc ráda a stejně ráda mám skoro všechna její filmová zpracování.

skořice
12.02.2019 5 z 5

Příběh mi přijde naprosto výtečný, ale četla jsem to nadvakrát... Nejprve jsem přečetla první díl, pak jsem ho odložila a po dvou letech jsem ho četla znovu a jsem ráda... Knihu jsem si opravdu užila a určitě doporučuji všem trpělivý čtenářům...

Hani77
01.02.2019 5 z 5

Ke knižní podobě příběhu jsem se dostala díky trojalbu LP desek, i když tam to bylo hodně zkrácené☺. Je to sice delší dílo, ale stojí za přečtení. Četla jsem 2x.

asonka
31.01.2019 5 z 5

Úžasný romantický příběh

Janadvorackova
23.12.2018 4 z 5

Vyslechla jsem rozhlasovou hru, nikoli vyloženě knihu.
Mít tolik trpělivosti, štěstí a pak to všechno dotáhnout až do konce, to bych též moc chtěla.
Takovou hezkou velkou pomstičku :), jojo.

kalinka99
07.12.2018 5 z 5

S filmem se to nedá vůbec srovnávat. Kniha má tolik, co nabídnout a platí pravidlo, že pomsta je sladká.

Macicekh
13.11.2018 5 z 5

Myslím, že nemá cenu se tu nějak rozepisovat, kniha byla naprosto výtečná. Úžasný příběh.

veršotepec
25.10.2018 5 z 5

Kniha, která se dá číst pořád znovu a znovu ;-)

Dida86
14.10.2018

Skvěle napsaná kniha, která se neztratí ani v dnešní době.Velice čtivé :)

6839
13.09.2018 5 z 5

Jeden z nejlépe napsaných příběhu, co jsem kdy četla.

Lujza031
09.09.2018 5 z 5

Asi nejlepší hlavní hrdina co znám. Kniha je úžasná od samého počátku až do konce. Hrabě má silné charizma a je lehké se do něho vcítit. Když jsem četla o konci jeho otce, tak mě to dokonce rozplakalo což se stává opravdu, ale opravdu jen u dobře napsané knihy.

BarkaS
30.08.2018 4 z 5

Klasika, z dnešního pohledu možná až příliš vzletná, ale stojí za to

zanzara
30.03.2018 4 z 5

Zajímavé: nemrávnost a nespravědlnost, zlodějské elity v období Restaurací Bourbonů a Druhé republiky hodně připominají tolík věcí, se kterema se setkaváme i dneška... Budeme si číst a čekat na mstitele a zachránce - nějakeho Monte Christa anebo jiného svatého Vaclava?

Szekynka
27.03.2018 5 z 5

Pomsta a odplata nikdy nevyjde z módy, stejně tak nevyjde z módy ani toho dílo z pera slavného spisovatele. Hrabě Monte Christo je nádherný příběh o zradě, lásce, odpuštění a pomstě. Kniha si mě získala stejně jako hlavní hrdina.

Petass
12.02.2018 5 z 5

Miluji filmy s Gerárdem Depardie. Dlouho jsem po knížce toužila, až jsem ji koupila v antikvariátu. Krásné staré vydání s úžasnými sítotisky... Kniha mě dostala ještě více než film. Souhlasím s ChristineDaee. Knižní Hrabě je ještě mnohem neúprosnější, ledový, tajemný, upírský... Příběh je ještě složitější, než 4 dílný film. Chvílemi hraběte chápete, chvílemi chcete, aby byl milosrdnější, chvílemi ho nenávidíte... Znám i další Dumasovy hrdiny, ale zatím jsem přečetla jen Hraběte, určitě sáhnu i po dalších jeho knihách bez ohledu na filmová zpracování... Monte Christo je ale pro mě velká láska.

ChristineDaee
12.02.2018 5 z 5

Je to jedna z naozaj mnohých Dumasovych kníh, ale je pre mňa výnimočná. Gróf je veľmi pôsobivo vykreslený a napriek tomu, že existuje veľa dobrých filmových spracovaní ani jedno ho celkom nevystihuje. Napríklad scéna, počas ktorej gróf pozoruje popravu bez akéhokoľvek prejavu súcitu alebo odporu a poznamenáva, že smrť nepovažuje za dostatočný trest. Gerard Depardieu sa vo filme odmietol popravy, čo len zúčastniť ! V knihe gróf odmieta prijať od Mercedes akékoľvek jedlo, lebo podľa orientálneho zvyku nechce jesť v dome nepriateľa ( prečítajte si Ali Baba a štyridsať zbojníkov) a ona je z toho stále zúfalejšia. Tak Marais ako Depardieu sa snažia k Mercedes vrátiť, ale skutočný gróf je neúprosný. Nemá žiadneho blízkeho priateľa, sluha, aj dobrý sluha, je pre neho len sluha. Je neúprosný, má dokonalé spôsoby a pripomína upíra - veľmi bledý. Inak, toto ma vždy zaujímalo, veď je z väzenia už toľko vonku a stále sa neopálil ? Dozvedela som sa, že po takom dlhom čase mohol stratiť prirodzený pigment. Určite sa k nemu ešte vrátim. A spomínané filmy sa oplatí pozrieť, rovnako ako 2 muzikály český a nemecký ( ten druhý sa mi páčil viac).

Měňavka
31.01.2018 5 z 5

(SPOILER) Tak tedy přečteno!Uf!!!!!Nádherné vydání, obrázky, provedení knihy i její samotný geniálně sepsaný obsah.Poklad do mojí knihovny. Jediné co mne velice zklamalo je filmová předloha, která se bohužel velice liší od románu. Na konci knihy mne velice překvapilo, že Edmónd nezískal zpět lásku své milované Mercedes (ve filmu to tak nebylo a teď mne to docela nemile zasáhlo). Moc jsem si přála, aby byl hlavní hrdina po tom všem utrpení šťastný....