Houpačky

Houpačky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458792/bmid_houpacky-A17-458792.jpg 4 331 119

Nejen mladí a krásní vedou tajné životy Zdena a Jiřina jsou nerozlučné kamarádky, které nežehrají na svůj pokročilý věk a chtějí si zbytek života pořádně užít. Ulítávají na erotické seznamce, vychutnávají si víno, hledají vášeň v mužské náruči – a klidně kvůli tomu všemu ujedou na kole sto dvacet osm kilometrů. Cestu jim komplikuje jen zdravotní stav Zdeny, která trpí počáteční fází Alzheimerovy choroby. Tu však, aspoň na chvíli, zažene omamná vůně trávy. Kdy jindy se odvázat než teď?... celý text

evaval
06.10.2021

Moc doporučuji, milé čtení. Knížka mě moc bavila, přála bych si, abych měla tolik elánu, co autorčiny postavy. Skvělé čtení.

skalek
29.09.2021 5 z 5

Tak to byla bomba kniha....Elán a vitalitu bysme mohli my třicátníci (i jiní) těmto dámám závidět....

ANDY28
23.09.2021 5 z 5

Milá přítelkyně, doufám že tak krásně budeme blbnout taky

cornetka
20.09.2021 5 z 5

Skvělá oddechovka o silném přátelství dvou seniorek, která pobaví, ale i dojme.

zandu
15.09.2021 5 z 5

Jednohubka, kterou jsem slupla během dnešního dne. Tuto knihu si velmi ráda zařadím do své knihovny a vím, že za čas si ji přečtu znovu. Veselý, smutný, uvěřitelný příběh. Prostě bezva. Jsem nadšená.

kusma
15.09.2021 5 z 5

Krásně napsaná kniha o dvou kamarádkách, které si chtějí užívat života, co to jde. Usmívala jsem se, i byla smutná, emoce tam tedy byly. Víc jsem si ale vzala toho pozitivního. I díky tomu dávám pět.
Nikdy není pozdě sednout na kolo nebo k počítači :)

ela1972
13.09.2021 4 z 5

Kniha je trochu ujetá i trochu dojemná. Dost pěkná oddechovka i smutná pravda o tom, co všechno se ve vteřině může změnit. Určitě budu spisovatelku sledovat dále.

marwinmh
10.09.2021 3 z 5

Příběh kamarádek, které nechtějí rezignovat na život navzdory "vyššímu" věku a zákeřně se plížící nemoci. Čtivý, svižně plynoucí děj, občas vtipné,občas trapné situace zajišťují, že se během čtení nenudíte, přesto za mě však celkový dojem průměrný, naopak mé mamce se kniha líbila velmi.

hlentilka
10.09.2021 3 z 5

Pro mě byl příběh ztřeštěný, mnohdy přitažený za vlasy a hlavně některé pasáže byly zcela nereálné ve skutečném životě.

kamibe
08.09.2021 5 z 5

Opět jsem vybrala z nabídky něco do ČV a tentokrát to byla pro mne trefa do černého. Potřebovala jsem nějakou oddychovku a tohle bylo přesně to pravé. Pobavila jsem se, mnohokrát zasmála, s chutí vyprávěla kamarádce do telefonu, a protože jsme podobného věku, bylo nám to obzvlášť blízké. Připadala jsem si jako obdarovaná výbornou kávou s vynikajícím zákuskem.
Skvělá kniha pro seniory, kteří nehodlají strávit závěr svého života v nějakém pečovatelském domě. Velmi povzbuzující, optimistická, legrační, báječná. A dovedu si ji krásně představit jako nějakou další televizní inscenaci nebo film. To bych se teda na něj opravdu těšila.
Po pár dnech ještě připisuji, že si ji užívám ještě jednou při hlasitém čtení další své kamarádce. A ještě po společném čtení musím dodat, že jsme se obě shodly na tom, že ač se knížka jeví v prvním plán jako příběh pro pobavení, je v ní mnoho životního moudra, které člověk většinou pobírá až ve vyšším věku.
A teď už mi zbývá jen to, abych taky našla nějaký autorčin televizní seriál a podívala se, zda by mě poutal podobným způsobem.

mira399
06.09.2021 5 z 5

Autorce děkuju za perfektní zážitek při čtení této knížky. Bavilo mě to moc. A moc bych si přála vidět tento příběh zfilmovaný, podle mě by si to zasloužil. Knížka pobaví, rozesměje, ale rovněž je k zamyšlení a najdeme v ní i neveselé momenty. Autorce se to opravdu moc povedlo!

myšpa
27.08.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha, smála jsem se hodně .

kudrdlinka
18.08.2021 5 z 5

Je to opravdu pohodové čtení, které mě někdy rozesmálo a někdy dojalo. Přátelství Jiřiny a Zdeny se mi moc líbilo, stejně jako jejich přístup k životu. Něco je potřeba brát s nadhledem, ale to nevadí, opravdu jsem se dobře bavila. Je to jedna z mála knih, kdy jsou hlavní hrdinky už v pokročilejším věku (70+), což je jen dobře, jen takových knih víc!
Jen mi tam některý věci nesedly fakticky, jako třeba několikakilometrový dosah chytrých hodinek. Možná takové existují, ale moje mají dosah jen pár metrů.

hzd
10.08.2021 5 z 5

Mě se knížka moc líbila. Příběh dvou kamarádek mě bavil. Chvílemi byla knížka veselá, chvílemi smutná. Nejvíc se mi líbila jejich cesta do Trutnova. Co všechno se stalo za pár dnů. Jejich přátelství to byla opravdu jízda.

Knižní střípky
10.08.2021 5 z 5

HOUPAČKY mě měly vytáhnout z depky po přečtení POUPÁTEK a v podstatě se jim to podařilo, i když i ony mají v sobě na pozadí vážné téma. Ve finále to díky tomu bylo takové hořkosladké čtení...

Ale byla to skvělá jízda a pokud ji budete brát s nadhledem, užijete si ji stejně jako Zdena s Jiřinou. Každé z nás bych přála zažít takové přátelství - vtipné, milé, dojemné ale hlavně lidské čtení...

eva3992
24.07.2021 5 z 5

Příběh dvou kamarádek – Zdeny a Jiřiny. Již nejsou nejmladší, ale zbytek svého života rozhodně nechtějí prosedět někde doma. Hledají nové výzvy a třeba i mužskou náruč – nejen na erotické seznamce. A dostávají i různé bláznivé nápady – vydat se na kole 120 km a počátečního Alzheimera začít léčit trávou. Život se prostě musí prožít.

Tak tohle byla knížka, jakou už jsem dlouho nečetla :-D Od začátku neskutečně vtipná (některé pasáže musíte brát s nadhledem). Když jsem knihu četla v čekárně u lékaře, musela jsem si dávat pozor, abych se tam nezačala smát nahlas

Je to jízda od začátku až do konce. Nejsou zde žádná hluchá místa, celou dobu si čtení budete užívat. Kromě vtipu Vás tu zasáhnou i části s vážným tématem, které však k životu patří a knížku skvěle doplňují. Celkově je to hodně ze života, i když ne každý si na takový život troufá.

Knížka se četla úplně sama, je skvěle napsaná. Při čtení jsem si dokázala představit, že by byl příběh zfilmovaný, úplně jsem ho viděla před očima.

Pokud hledáte knížku, u které se opravdu zasmějete, tak Houpačky rozhodně doporučuji.

vlci
16.07.2021 5 z 5

Jízda. Skvělá oddychovka. Moc jsem se bavila. Líbilo se mi o dost víc než Vířivka. Doporučuji.

Maky78
15.07.2021 4 z 5

Humorná odlehčovačka.
Takové staří by se mi líbilo :-)

Wabinka
12.07.2021 5 z 5

Skvěle jsem se bavila, Jiřina byla správné éro. Jednoduché, odpočinkové a hlavně zábavné čtení. Čeští autoři mě překvapují čím dál víc a jsem za to moc ráda.

kika 13
11.07.2021 5 z 5

Super psané uřčitě si přečtu další kousky.

naděje humor stáří senioři Alzheimerova choroba optimismus seznamky české romány

Lucie Konečná
česká, 1969