Hotel New Hampshire

Hotel New Hampshire https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61085/bmid_hotel-new-hampshire-61085.jpg 4 672 66

Irving má slabost pro medvědy, Vídeň, cirkusáky, bizarní jedince a dickensovsky laděné příběhy s tím vším se setkají čtenáři tohoto populárního románu. A nejen s tím: hlavně s pěti sourozenci z rodiny Berryových, z nichž dva pojí incestní vztah, třetí je zakrslík, čtvrtý se bez očividného důvodu neustále převléká a poslední je výjimečný úplně jiným způsobem. Na první pohled rodinka vhodná nanejvýš do pořadu Tabu, a přece jsou její osudy naprosto věrohodné, dojemné i neuvěřitelně zábavné. Právě jejich prostřednictvím odpovídá autor na naléhavou otázku: Jak může člověk žít smysluplný život ve světě plném hrůz, nečekaných tragédií a tíživé marnosti? Možná ve světě podle Johna Irvinga, v jedné láskyplné rodině.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mustang

The Hotel New Hampshire , 1981

Halila
11.06.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Irvinga.

Ječmínek
01.04.2015 2 z 5

Zklamání. Nebavilo. Pořád tlachali a dělali divnosti. Jeden hotel, druhý hotel, třetí hotel. Nevadilo, že jsou všichni pošahaní. Ale bohužel dost nuda. Kam se to hrabe na Pravidla moštárny a Svět podle Garpa. Nebo už mě Irving utahal?

martunka
11.01.2015 5 z 5

Tahle knížka je pro mě number one. Je bizarní, zábavná, smutná a já na ni nezapomenu - nikdy. Pro mě je v ní důležitá rada - Nevšímej si otevřených oken.

TheCiko5
08.01.2015 5 z 5

Postavy jsou vykreslené tak,že jejich vlastnostem a (zlo)zvykům čtenář třeba ani zpočátku neuvěří, ale zároveń mají tak obrovsky silný charakter,že by bylo až nemožné jim nepodlehnout. Vztah Franny a svalnatého hlavního hrdiny mě vzrušoval, Franka jsem "sympaticky" neměl rád, Lilly měla spoustu krásných myšlenek,snový otec rodiny,silná ruka Juniora Jonese... Romantické plynutí děje občas přerušila na první pohled nelogická bizarní až brutální a cynická tragédie, která však ve výsledku působí jako vodítko a motiv celé linie příběhu. Irving je jeden z mála autorů, u kterých si myslím, že svojí knihu skutečně promýšlí až do konce. Osobně nemám důvod dát méně než pět hvězd.

candie254
18.09.2014 4 z 5

Víceméně rozšíření a přetvoření povídky Hotel Grillpazer ze Světa podle Garpa. Stejně se mi to ale líbilo a od Irvinga je prostě každá kniha kvalitní.

antonio22
10.09.2014 3 z 5

Příjemná kniha, typická Irvingovina, ale na 4 ani 5 hvězd to není. Slabší odvar z mistrovi dílny.

guru
16.05.2014 2 z 5

Bolo to docela svižné, ale prišlo mi to ako tieň Svetu podľa Garpa. Veľa podobných myšlienok, ktoré sú originálne raz, ale nie dva krát. Postavy neboli také zaujímavé, aby som s nimi prežíval dej. Skrátka menej, ako som očakával.

Hattori
29.04.2014 5 z 5

Krásná, zvláštně smutná kniha

ivanah
20.02.2014 2 z 5

Nic moc, pamatuji si ji jako až příliš bizarní kousek.

Christo
17.02.2014 5 z 5

Irving není autor, který se čte s pocitem, že kniha nejde odložit kvůli tomu, jak to bude dál. Dokonce si myslím, že není dokonce příliš čtivý. Irving je bizarní,slohově sofistikovaný a dostává se nám pod kůží svoji originalitou a postavami, které chceme kvůli jejich zvláštnostem více poznat. A stejně tak jeho další knihy. A s těchto důvodů doporučuji Hotel New Hampshire, neboť paří k tomu nejlepšímu, co si od mistra tohoto prapodivného žánru můžeme vychutnat.

JitkaJak
03.01.2014 2 z 5

Na knihu jsem se vrhla, protože mě nadchla "Čtvrtá ruka", ale tohle dílo mě totálně zklamalo. Vůbec jsem ho nepochopila, postavy mi lezly na nervy... 2 hvězdičky snad jen z úcty k autorovi.

Šárka_D
19.11.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Irvinga. Skvělý příběh, dobře popsané vztahy, nemohla jsem se odtrhnout a ještě po letech si mimoděk vybavuji některé pasáže.

exitus
08.11.2013

Z počátku jsem byla nadšená, perfektní směska humoru, tragiky a bizarnosti. Avšak v polovině (příletem do Vídně a vším, co se událo kolem), mne kniha skutečně rozhořčila, nevím, proč je tomu tak, většinou přijímám zvraty v příběhu s nadšením, ale tady jsem bohužel byla velmi zklamaná a nedokázala jsem se do knihy už pořádně začít. Také mám pocit, že s příjezdem do Vídně se vytratil příběh a začlo se jen hodně mluvit a ječet a předstírat orgasmus. Kniha odložena.

swamp
04.11.2013 4 z 5

Neméně kvalitní kniha Johna Irvinga. Směsice všeho, co na něm mám rád! :)

servus
07.10.2013 5 z 5

Jak jen to ten Irving dělá? Dokáže Vás dojmout k pláči i rozesmát tak, že se až za břicho popadáte. Skvělý, skvělý, skvělý ....

Eva2412
19.06.2013 4 z 5

Tuhle knížku bych si měla zopakovat. Viděla jsem i film, ale jako skoro všechny Irvingovy filmové adaptace mě neurazil, ale ani nenadchul...

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Ďalšia z typických Irvingových kníh, v ktorej podtrhuje fakt, že písať vie a hlavne tie dlhé a mnohostránkové romány. Po boku Garpa, či Owena je to ďalší bizarný príbeh, ktorý nie raz prekvapí, šokuje, dojme, ale aj rozosmeje a svojou originalitou nedá na seba zabudnúť.
Čo by som tak trošku vytkla a čo som si nenechala preniesť cez srdce, bol vzťah Franny a Johna, ktorý mi v knihe vadil a nevedela som sa zmieriť s tým, že to Irving takto "zabil". Veľa vecí v knihách dokážem tolerovať, ale incest mi príde strašne nechutný a preto nedám Hotelu New Hampshire plné hodnotenie.
Na druhú stránku som si obľúbila postavu malej Lilly, ktorá je neskutočná aj s tým jej "snažím sa rásť".
Kto má rád Irvinga určite nebude sklamaný.

mich.fojt
24.03.2013 5 z 5

Nemůžu jinak, než doporučit! Irving se rozhodně nebojí nečekaných a zásadních zvratů, ale ke knize a jeho stylu mi to zcela sedí.

paloma
24.04.2012 5 z 5

Je to delší doba co jsem knížku četla, ale ještě ted se musím smát, když si vzpomenu, jak Truchlík vypadl ze skříně. V knížce jsou opravdu veselá místa, ale ta se bohužel střídají se smutnými až tragickými událostmi. Hlavně je smutné co se stalo té mamince a jejímu synovi.

Miru
14.11.2011 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale Irving je pro mne zcela zásadní spisovatel! A tato kniha je jedním z důvodů, proč tomu tak je. Nezapomenutelná!