Hotel Atlantic

Hotel Atlantic https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519629/bmid_hotel-atlantic-n7R-519629.jpg 4 139 45

Když ti život roztrhá válka, trefíš ještě domů? Na konci listopadu 1940 se v přístavu v palestinské Haifě potopil zaoceánský parník Patria, na jehož palubě byly skoro dva tisíce židovských uprchlíků. Mezi nimi i velká skupina Čechoslováků. Tajemná katastrofa lodi rozdělí i osudy čtyř dospívajících přátel a důkladně zamíchá jejich vztahy. Dvě dívky a dva chlapci na útěku z Čech do Palestiny za sebou nechávají nebezpečí válečné Evropy, ale netuší, že jim osud připravuje řadu nových těžkých zkoušek. Dočkají se všichni konce války a najdou ztracený domov?... celý text

Kudlanka03
23.10.2023

Proč jsem o tomto nic neslyšela?Nečetla? Proč jsme se o tom nikdy ve škole nic neučili? Alespoň okrajově? Celý život zkrátka dostáváme nové a nové informace nejn o současnostech, ale také o minulosti, historii.
Samotný příběh nás bere do osudů Ferdy, Charlotty, Heleny, Jirky a Tomáše. Je to až zarážející, že jsou zde použity i skutečné postavy a díky tomu příběh nabírá na síle, autenticitě a samozřejmě uvěřitelnosti. Kniha mi dala nové informace a hlavně se mi líbily vysvětlivky na konci knihy, kdy si termín, který třeba neznáte nebo si nejste jisti, tak ho zkrátka vyhledáte a tak můžete pokračovat ve čtení už informovaní.
Jediné, co mě místy mátlo, tak to mělo docela tempo, ale pak z ničeho nic pár stránek bylo hrozně těžko uchopitelných a kdyby tam nebyly, asi bych nepoznala rozdíl.
Kniha vás ale zasáhne tak nějak jinakJjednak několika liniemi, ve kterých se děj odehrává. A taky více postavami, díky kterým to do sebe nakonec krásně zapadne.
Doporučuji pro: Milovníky více časových linií, milovníky období druhé světové války a židovské otázky, pro fanoušky práce Barbory Šťastné a taky pro ty, kteří se rádi nechají informovat o skutečných událostech z historie.
Hotel Atlantic je kniha, kterou jsem si vybrala v rámci spolupráce s Albatrosmedia. Za knihu moc děkuji.

terryaknihy
22.10.2023 4 z 5

Historický román Hotel Atlantic, se v jedné dějové lince vrací do druhé světové války. Tato kniha se probírá problematikou putování židů do Palestiny, kdy děj se zaměřuje na několik postav, které se plaví z Československa právě do Palestiny.
Kniha je založena na skutečných událostech a dokonce zde máme i reálné postavy. Při čtení je citelné, že autorka si dělala velmi dobrou přípravu a snaží se nám vybranou problematiku kvalitně přiblížit. Líbilo se mi, že stejně jako třeba v Příběhu Akvamarínu, jsem dostala od knihy něco, s čím jsem se v jiné knize zatím nesetkala.
Příběh je hezky čtivý, zajímavý a zpracování dopadů války na rodiny, mě prostě nikdy neomrzí.. Kdyby autorka odpustila od několika stránek, příběh by byl i svižný a nepůsobil by v jedné části trochu natahovaně.
Za mě je to ale jeden z těch historických románů, co vám hodně předá a měl by být zařazen klidně do maturitní četby. O to víc jsem zase i ráda, že pochází od nás a můžu přidat #zaceskeautory .

Magdalenkačte
05.10.2023 3 z 5

Putování židovských dívek a chlapců do Palestiny za druhé světové války. To je hlavní dějová linka knihy Hotel Atlantic.
Ferda, Charllota, Daniel, Tomáš a mnoho dalších mladých vyplouvají směr Palestina na lodi, kterou organizuje Berthold Storfer (reálná postava). Celá cesta se neuvěřitelně komplikuje a čtenář společně s hlavními hrdiny zažije, jak těžké bylo dostat se pryč z okupované Evropy a také jak zvládnout komplikované vztahy a odloučení od rodin.

Téma popsané v této knize jsem nikde neviděla a ani o něm neslyšela.
Anotace mě velmi zaujala a proto jsem knihu chtěla číst.
Kniha však chce velké soustředění a já se ze začátku vůbec neorientovala v postavách. Taky jsem měla trochu problém s tím, jak se v příběhu “skáče do doby krátce po válce, ale také do odkupovaného protektorátu.

Pro nadšence historie bude mít ale tato kniha své čestné místo v knihovně. Já jsem objevila kus historie, o které jsem neměla ani tušení.

mag097
05.10.2023 4 z 5

Hotel Atlantic vypráví příběh skupiny židovských dívek a chlapců, kteří před druhou světovou válkou utíkají do Palestiny. Anotace vám sice prozradí spoustu dalších věcí, ale podle mě víc vědět nepotřebujete.

Moc se mi líbilo, že autorka osudy Židů zpracovala zase trochu jinak. Těch knih z Osvětimi a jiných koncentračních táborů už je přeci jenom na trhu dost. Vůbec jsem netušila, jak obtížné bylo pro Židy dostat se do Palestiny nejen na cestě z Československa ale i při vstupu do samotné Palestiny. Autorka při psaní knížky čerpala z reálných historických dokumentů a já mám radost, že jsem se při čtení zase trochu dovzdělala.

Ačkoliv mě kniha svým tématem nadchla, samotné zpracování už pro mě trošku pokulhávalo ... úvod byl poněkud rozvleklý, některé pasáže byly trochu výplňové a autorka mě při čtení ani moc nedržela v napětí.

kalinkacz
30.09.2023 4 z 5

Hotel Atlantic bylo mé první setkání s autorkou, její předchozí knihy nezněly jako něco čtu (kromě Samotářek - ty mám doma zatím nepřečtené).
Kdyby se ke mně náhodou nedostala reading copy této novinky, tak bych ji nejspíše vynechala a to by byla škoda!
Děj se odehrává částečně v průběhu 2. světové války a já byla hodně mile překvapená, že byl příběh o události, o které jsem doposud neslyšela (ano, kniha je založená na skutečných událostech) a dozvěděla jsem se tak něco nového.
Sedly mi postavy i styl psaní autorky a celkově jsem byla s příběhem moc spokojená. Není to sice ten nejlepší historický román, jaký jsem kdy četla, ale pokud máte rádi silné příběhy z minulosti a rádi se při čtení i něco dozvíte, tak novinku Hotel Atlantic mohu jednoznačně doporučit.