Hořké zrání Adriana Molea

Adrianovi je patnáct a s věkem jako by problémů přibývalo. Uprostřed čekání na přírůstek do rodiny přichází nová krize ve vztahu mezi rodiči, závěrečné zkoušky se kvapem blíží a citová nejistota a obavy z nedostatku sexuálních zkušeností jen prohlubují hrdinovy trable. Ani na poli básnické tvorby nemá Adrian úspěch, nikdo z nakladatelů, které neúnavně bombarduje svými úžasnými básněmi, nedokáže ocenit jeho nevšední talent. Čtenáři se i tentokrát mohou těšit na vtipné postřehy ze života anglického teenagera, obyčejné středostavovské rodiny a samozřejmě i celé britské společnosti počátku osmdesátých let, politikou počínaje a kulturou konče....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3623/horke-zrani-adriana-molea-3623.jpg 4.3198

Deníky Adriana Molea (2.)

The Growing Pains of Adrian Mole (1984)

Humor, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

Rozinka28

Měla jsem Adriana ráda v dětství a mám ho ráda i teď.

OldFirehand

Ohromná sranda, aj po rokoch po týchto knihách stále siaham.
Tak uveriteľný detský/pubertálny intelektuálny hlavný hrdina - neskutočné.
Za zmienku stojí aj dobre zvolená rodinná a finančná situácia, spoločenské postavenie a celkové pomery na anglických perifériách. Také anglické.
Nutné je vyzdvihnúť aj perfektný preklad.

Lily101

První dvě třetiny skvělé. Poslední část však už děj trochu zaostával jako by vyschnula studnice nápadů.
SPOILER:
Odejít s domova kvůli egu s tím, že si vybere peníze z vkladové knížky, ačkoliv na tom jsou finančně mizerně?Od mladého intelektuála bych čekala, že bude moudřejší a peníze si nechá do budoucna, obzvláště když vidí, jak na tom jsou rodiče.

elcapitano
02.11.2017

Tak je fajn se s Adrianem zase potkat. Bydlet bych u nich tedy nechtěl.. místy dojemné, většinou ohromně vtipné.

Pamima
20.07.2017

Knížka se četla dobře. Chvílemi mě donutila i k záchvatu smíchu. Pokud hledáte oddychovou literaturu, jste tu správně.

Taťka Hraboš
22.08.2016

Je to už více než dvacet let, co jsem četl první díl, takže nemůžu srovnávat. Vím jen, že se mi tehdy hodně líbil a že se mi líbil i tento. V téhle knížce nejde jen o humor a zábavu (byť je jich tam požehnaně), ale také o břitkou satiru na britskou rodinu - jejich životní styl a hodnoty, nebo britskou zahraniční a domácí politiku, školství či třeba sociální služby. Občas Adrian vypustí z úst i opravdové životní moudro. Suma sumárum - příjemná četba nejen pro teenagery.

fruitbueno
03.07.2016

Ani druhý díl nezklamal :)

veronika0378
01.05.2016

Asi až v polovině jsem zjistila, že tohle je vlastně díl 2., ale nechtělo se mi čekat tak dlouho, až si půjčím ten první, takže jsem zkrátka začala druhým dílem. Adrianově intelektuální povaze jsem rozuměla a obdivovala jeho smysl pro humor. Super knížka

Looka2
07.02.2016

70% Kouzlo prvního dílu je nenávratně fuč, jako moje mládí.

Patapuf
21.02.2015

Souhlasím s předchozím komentářem v tom, že na Adriana musí mít člověk náladu... ale i kdyby jí neměl, tak se tam najdou pasáže, že se člověk rozesměje i kdyby nechtěl :)

vehement
22.06.2014

Důstojné pokračování "dementního" puberťáka. V tomto druhém díle mě ještě Adrian tolik nelezl na nervy jako v dalších pokračováních :-)

endroo25
27.10.2013

Tenhle díl mě už bavil o poznání víc. :) Byla mi sympatická Adrianova rebelie. A také jsem se víc nasmál u jeho různých postřehů a hlášek. Tak jak dospívá Adrian, tak také dospěla tato kniha oproti prvnímu dílu.

Kate.S
28.04.2013

Tento díl byl skvělým pokračováním. Opět tu nechyběl ten zaručený britský suchý humor a Adrianovi teenagerské hlášky, které mě nejednou rozesmály. Nejvíce mě asi pobavila myšlenka, že i uklízečky v nemocnici by měli skládat Hippokratovu přísahu. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

Kapis
07.02.2013

Skvělé pokračování výborné série, Nick je už trochu větší a jeho problémy taky. Celý svět se proti němu spiknul, chudákovi. Výborné postřehy patnáctiletého puberťáckého panice!!