Hořké tajemství

Hořké tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2678/mid_horke-tajemstvi-6vU-2678.jpg 3 240 25

Příběh mladé šestnáctileté dívky jménem Mary, žijící v bigotní katolické rodině na malém americkém městě. Když jí lékař sdělí, že je těhotná, považuje to za nesmysl, protože je dosud panna. Nikdo jí nevěří a straní se jí i rodiče a začíná štvanice, zejména ze strany faráře. Teprve nestranný lékař zjistí, že Mary může mít pravdu...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Bitteres Geheimnis , 1979

jindrusa
14.04.2014 4 z 5

Tak přemýšlím, zda se člověk nestudující lékařské obory může vyznat v popisování partenogeneze a jiných genet. problémů.

minde
01.11.2013 5 z 5

Je fakt, že kniha není pro každého...Kdo je zaujatý proti katolické církvi, bude mít asi ještě větší averzi proti církvi a náboženství vůbec.
Na mě kniha působila jako malý zázrak...že každý by si měl stát za svým tomu čemu věří a nenechat se odradit ostatními.
Nemohla jsem jinak, než dát 5 hvězdiček. Kdybych nemusela do práce a neměla další povinnosti...přečetla bych knížku na jeden zátah :-)

kika 13
14.01.2013 3 z 5

Je to podivná knížka plná náboženství a života v katolické rodině.

Dallia
24.01.2011 5 z 5

Je to velice zajímavá kniha, která mě vtáhla do sebe. Je pravda, že církev případ Mary Ann McFarlandové zavrhla dříve než o tom trochu popřemýšlela. Je to skvělá kniha, ale asi není pro každěho - hodně se zde vyskytuje křesťanství a otázka Boha.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Tohle je hodně zajímavá kniha. Autorka si tu hraje s teorií o partenogenezi. Nejvíc nesmyslné mi ale přišlo pozdvižení, které to vyvolalo - církev to v příběhu jednoznačně popřela, protože by to údajně ohrozilo jejich tvrzení o neposkvrněném početí Krista. Jenže partenogeneze spočívá ve vyprodukování své vlastní kopie - tj. Marie by musela porodit holčičku, aby to vůbec na partenogenezi svést šlo :o)

Barbara Wood
americká, 1947