Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1138 383

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

Lexie321
13.07.2022 5 z 5

Osobne som bola nadmieru spokojná. Postavy Bena a Ashley sa skvele čítali. Od nejakej kapitoly som tušila ako to s Rachel je ale aj tak ma to dojalo. Celý príbeh bol v podstate napínavý a naozaj úžasný. Určite odporúčam.

Grety
13.07.2022 3 z 5

Hlavní hrdina všeuměl ryzího charakteru. Za mě konec, až moc šílený.

Elapheg
10.07.2022 5 z 5

Tak tohle byla krásná kniha. Očekával jsem silný lidský příběh, který mě dostane a taky se mi toho dostalo. Ben a Ashley se setkají na letišti a následně v letadle, které havaruje v horách. Ani Ashley ani Ben nikomu neřekli, že někam letí a kam letí, no prostě, jestli chtějí přežít, mohou si pomoci jedině sami, protože nikdo neví, kde by je kdo měl hledat. A tak se Ben povoláním chirurg seznamuje s Ashley novinářkou a společně se vydávají na cestu, aby přešli hory a dostali se k civilizaci. Je to kniha o nezdolné síle lidského ducha, sotva překonají jednu malou překážku, hned se objeví další jobovky, smrt hrozí oběma každý den. Dojdou do cíle do civilizace, nebo zemřou hlady, či podlehnou zraněním a umrznou? V knize je krom záchrany života také hlavním tématem přehodnocování minulosti a objevování skutečných životních hodnot. Je to také kniha o obrovském přátelství, ale i lásce. Konec mě dojal. To jsem nečekal. Tak kvalitní lidský příběh jsem už dlouho nečetl, když pominu knihu: Pod krvavými nebesy. Maximální spokojenost, doporučení, pět hvězd a pokusím se od autora ještě něco sehnat. Máte rádi dramatické lidské příběhy? Ještě jste to nečetli, ani neviděli jako film? Tak s chutí do toho. Věřím, že zklamáni nebudete. :-)

Acnaj
09.07.2022 5 z 5

Skvělá knížka... Přečetla jsem ji na dva nádechy... Jen ten konec mi už přišel trochu moc...

JezinkaJ
01.07.2022 3 z 5

Knížku jsem četla teď. Stojím na zastávce MHD, slunce pálí až k hranici snesitelnosti a já si čtu příběh, kde se hlavní hrdina den po dni snaží nezmrznout. Pozoruhodný kontrast.
Děj se hezky rozvíjí a dobře čte. Jen rozhovory s manželkou mě trochu rušily. A také: on - příkladně kladný hrdina, ona - dokonalá žena, krásná i duchaplná. To se zase tak často nevidí. Kam zmizely jejich špatné vlastnosti? Zmrzly? Nikdy žádnou neměli? Kdo ví. I tak mě čtení bavilo a výše popsané drobné neduhy jsem si uvědomila až na konci. Ačkoliv si myslím, že není špatné ztroskotat s Benem, stejně mi byl nejsympatičtější Tank Napoleon.
Doporučení mírného cynika: posledních 5-10 procent knihy už nečtěte. Zkazí Vám to dojem jako mně. Z docela dobrého příběhu se stává produkt cukrovaru a úplně na 100 procent jsem to nedala. Závěrečné stránky už se mi slepily k sobě. Fakt, věrte mi.

dadako
27.06.2022 5 z 5

Vybrán jen kvůli výzvě, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Výborně se četlo. Těžko uvěřitelné, ale je otázka jestli to tak autor vůbec zamýšlel. Na druhou stranu, kolikrát se staly i méně uvěřitelné věci.

KnihoSny
23.06.2022 5 z 5

Vybrala jsem si knihu kvůli čtenářské výzvě myslím si že to byla skvělá volba Ben byl skvělí Ashley ty mě bylo strašně líto obou dvou jsem držela palce strašně moc čtení moc doporučuji ️️️

Karolina90
12.06.2022 3 z 5

Autor udělal z Bena úplného superhrdinu, všechno věděl, všechno zvládl… vzhledem k tématu se dalo čekat, že tam bude hodně popisů přírody apod., ale vadilo mi, že se tam někdy opakovaly skoro stejné věty. Také tam na mě bylo až moc romantických klišé, ale stejně jsem to dočetla. Bylo to čtivé.

Vendy1993
09.06.2022 5 z 5

Nejdříve jsem před pár lety viděla film a hrozně jsem si chtěla přečíst i knihu, ale došlo na ní až teď. Musím říct, že je kniha napsaná velice dobře a velice dobře se čte, krásně to utíká a zároveň je čtenář stále ve střehu co se může ještě stát a jak si s tím Ben a Ashley poradí. Velice se mi líbilo i zakončení knihy a vlastně je tam i jedno překvapení, které se postupně odhaluje a tak nějak to čekáte, ale stejně vás to dostane :)

Čmeláček
08.06.2022 5 z 5

Výborná kniha, i když zase něco mimo žánry, které čtu obvykle. Ale fakt nebyla špatná :).

Hatshepsut
24.05.2022 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím přiznat, že jsem nadšená. Je to krásná kniha plná napětí a já se od ní vůbec nemohla odtrhnout. Drsná horská divočina a síla překonat ji a přežít je neuvěřitelná. Romantická linka v této knize je smutná, ale nádherně zpracovaná. Odhadla jsem zápletku Benova osudu již v první třetině příběhu, přesto jsem potřebovala v závěru kapesníky. Film jsem neviděla a po přečtení níže uvedených recenzí mě to ani neláká.

tinka1974
22.05.2022 5 z 5

Moc hezký příběh. Poslouchala jsem jako audio. Mělo to spád, napětí, romantiku. Cesty osudu jsou nevyspytatelné . I když je příběh smyšlený, některé části se klidně mohou udát. Hlavní je nevzdávat se a pokračovat dál, ať se situace zdá sebevíc beznadějná. To mi přišlo jako hlavní motto. Chtěla jsem se ještě podívat na film, ale nejspíš od toho upustím, protože se mi zdá, že ne všechno koresponduje s knihou

petrarka72
15.05.2022 3 z 5

Oddechovka, jak má být. Předpokladatelná a dost černobílá (to ten sníh...), trochu děsivá, trochu napínavá, hodně sladkobolná.

MAU256
12.05.2022 5 z 5

Ashley se pokoušela něco říct. Zkusila to znovu, ale stále nemohla najít ta správná slova. Nakonec si otřela oči, přitiskla mi ucho na hruď a zašeptala: "Dej mi všechny ty kousky".

Nádherná kniha, ke konci jsem musela přestat číst a udělat si malou pauzičku, protože přes slzy jsem nějak nemohla rozeznat písmenka. Film jsem neviděla, ale kniha mě dostala. Mohu jen doporučit.

veronika9143
09.05.2022 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a věřím, že nebude poslední. Kniha se mi četla moc hezky, děj ubíhal rovnoměrně a neměla jsem pocit, žádného hluchého místa. Putování po panenské přírodě, snaze přežít a najít lásku, po které všichni toužíme. Neustále jsem čekala, jak bude příběh pokračovat. Jak je reálné, či nereálné přežití v popsaných podmínkách - je určitě diskutabilní, ale je to kniha, není zde napsáno, že je to dle skutečného příběhu a lidská vůle a odhodlání přežít, dokáže mnoho. Skvěle napsaná kniha, kde máte pocit, že jste se ocitli v pustině a mráz vám zalézá pod oblečení.

Anavi8912
02.05.2022 5 z 5

Krásný, napínavý příběh, ve kterém nechyběl úžasný popis panenské přírody, dobrodružství, napětí, láska, obětavost, smutek, romantika. Přečteno za jediný den.

Alexxxka
02.05.2022 5 z 5

Navzdory některým negativním komentářům mě kniha moc bavila! Skvěle popsané prostředí, všude přítomna zima ale i krása přírody... Příběh podle některých jak z červené knihovny... Možná ano, ale četla jsem - nebo viděla spoustu knih a filmů na základě skutečných událostí - a prostě pokud jde o přežití člověk někdy vydrží i nemožné. A za happy end jsem byla ráda. Trošku jsem tušila jak to asi dopadne - takže úplně překvapení se nekonalo přes to všechno dávám plný počet hvězdiček. Pro mě tam bylo vše - dobrodružství, napětí, láska, prostor k zamyšlení a určitě knihu doporučuji.

Čand@
01.05.2022 1 z 5

Ja tak strašne nenávidím zimu! A nenávidím tohto autora, že tak dobre popísal mráz zaliezajúci úplne všade, až som nenávidela aj tú knihu, lebo mi z nej bola zima. Toto má byť pochvala - veľmi autenticky opísaná cesta zamrznutou krajinou s niekoľkometrovou snehovou pokrývkou, ALE.. a teraz to, čo nechválim: zdá sa mi neuveriteľné, že by nejaký lekár (pri všetkej mojej úcte k ich krásnemu a náročnému povolaniu) ozaj mohol byť takým zručným zálesákom, ktorý si poradí absolútne so všetkým, nič ho nepoloží, na všetko nájde riešenie a ešte k tomu fyzicky dokáže aj neprekonateľné.. nehovoriac o jeho vynikajúcich loveckých schopnostiach. Zdalo sa mi to dosť pritiahnuté za vlasy. A žena, ktorá bez akýchkoľvek liekov a naviac s humorom zvláda otvorenú zlomeninu stehennej kosti a necháva sa vliecť na provizórnych saniach kade-tade bez nárekov a s úsmevom? Vlastne mi fakt liezla na nervy. Bohužiaľ asi nie som cieľová skupina takéhoto príbehu. Očakávala som dobrodružstvo a napätie, toto je však bežná červená knižnica - muž ochránca, ktorý dokáže aj nemožné a žena trpiteľka, ktorá mu je nekonečnou oporou. A ten záver? Och, aké "nečakané". Nemám chuť pozrieť ani film, hoci Kate Winslett mám ako herečku rada.

Ishir
24.04.2022 5 z 5

Nádherný příběh plný ledové divočiny, boje o přežití, lásky, naději a neuvěřitelné síly.
Film nedoporučuji je to děs -:(((

Renatka11
23.04.2022 3 z 5

Musím přiznat, že podle skvělých ohlasů jsem čekala mnohem víc. Přestože příběh byl celkem jasný a předvídatelný už od začátku, nepřišel mi uvěřitelný ani sám o sobě ani jeho hrdinové. Bohužel to moc nezachránil ani styl psaní, který mě spíš nebavil, a celé se mě to prakticky nedotklo. Navíc jsem měla občas problém s nelogičností textu, ať už přímo z pera autora nebo zásluhou překladatele, který stále zaměňoval slovo "klouby" za "kotníky". Za mě proto slabší 3 * a první a poslední přečtená kniha od autora.