Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295945/honzikova-cesta-D1v-295945.jpg 4 1836 1836

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.

joninho
08.04.2013 5 z 5

Klasika, moc krásná pohádka, kterou mi čítával děda před spaním.

catrinedemew
04.04.2013 5 z 5

pekne cetli jsme to ve skole

dalfy
28.03.2013 5 z 5

s dcerou se teď vracím k dětským knihám a je to krásné, to co jsem četla já tak čteme nyní spolu. Honzík je nestárnoucí klasika. Moc zábavné a čtivé.

čohynka
08.03.2013 5 z 5

První čtení, povinná četba.. Knížka mě bavila a baví mě stále.. Prázdninové dobrodružství, spousta zážitků, vesnický život... Prostě super.. :)

Bobšule
11.02.2013 2 z 5

Pamatuji se, že to byla první kniha, kterou jsme četli ve škole. Nebavilo mě to. Nebavila mě oslava života na venkově jako čehosi lepšího než života v Praze. Narodila jsem se v Praze a měla jsem tu i babičky a dědečky. Ranné dětství jsem ale trávila v malém městě v severních Čechách a tak nějak jsem jen čekala, až se zase vrátíme zpět do Prahy. Čiliže ústřední náboj knihy byl v přímém protisměru k mým touhám v těch letech. Před pár lety se mi dostalo do ruky DVD s filmovým zpracováním Honzíkovy cesty. Ale nevydržela jsem. Před nedávnem začali číst ve škole u mého staršího syna Honzíkovu cestu a já to zkusila znovu. Ani tentokrát jsem nevydržela. Tato kniha a její pointa i jednotlivosti mě věru zcela míjí... ;-)

Kleo326
08.02.2013 4 z 5

Pěkná knížka, četli jsme ve škole

Kate.S
02.02.2013 4 z 5

Četla jsem ji, když jsem byla malá a vím, že se mi knížka moc líbila. Honzíkova cesta je prostě klasika.

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Já to v dětství četla tak ráda.

Selinute
04.11.2012 4 z 5

Jak je napsáno níže povinná četba - taky mě nebavila.

yank3e
31.10.2012 3 z 5

Asi zajímavá knížka pro malé čtenáře, na mě tam ale bylo těch družstevníků už trošku moc. :D

Sajdeman
02.10.2012 5 z 5

Na Honzíkovo obrovské dobrodružství s družstevním vajíčkem už prostě nikdy nezapomenu :o)

ribejzka
05.06.2012 4 z 5

Povinná klasika, ale taková na kterou se nezapomíná. Nostalgie =)

Juditha
14.04.2012 4 z 5

Knížka, ke ketré jsem se dostala náhodou znovu.Momentálně siji čteme se synem před spaním. To bylo krásné čtení a doufám že bude pro další a další generace

kneznaL
11.04.2012 4 z 5

Opravdu nostalgie. Od té doby, co jsem byla malá jsem to nečetla, ale pamatuji si, že se mi to strašně tehdy líbilo a četla jsem to mockrát. Dneska už by mě to asi nebavilo, ale i tak dávám 4*.

Petunnka
05.04.2012 4 z 5

paulhunter:
Jedna z prvních knih, kterou jsem četl.. ale to bude určitě u více čtenářů :) - Plný souhlas!

Layss
26.02.2012 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek před pár lety. Na duhovou kuličku opravdu nic nemá.. A ta soběstačnost cestou ve vlaku... Je v tom mnoho vzpomínek..

Miru
01.02.2012 3 z 5

Jojo, to už je hodně dávno...Honzík, dědeček, duhová kulička....prostě nostalgie.

Jack Bauer
30.12.2011 3 z 5

Jedna z prvních knížek díky které jsem se naučil číst a stal se ze mne knihomol.

klaras
12.09.2011 3 z 5

Povinná četba první třídy. Jako jediná mě nebavila.

Ellis
26.08.2011 5 z 5

Vlastním přímo tohle staré vydání z roku 1956, které je po mé mamce. Tahle knížečka je srdcová záležitost, ale pouze tahle stará s nádhernými ilustracemi. Byla mi nejdříve předčítána v předškolním věku, než jsem šla do školy, uměla jsem sama přečíst obsah. Poté jsem si ji jako malá školačka četla sama. Pak x let odpočívala a následovalo samozřejmě předčítání synovi. Družstevní vajíčko mě nijak neirituje, prostě to tak bylo. Knížka je v podstatě rodinné dědictví a opatrujeme ji jako oko v hlavě.

Akorát přímo nesnáším všechna vydání s ilustracemi Zmatlíkové, když nám toto předložili asi ve 2. třídě s těmi velkými písmeny k četbě v lavicích, pro mě to prostě Honzíkova cesta nebyla. Ta velká hnusná písmena a panenky s obrovskýma očima (ty prostě nevypadají jako lidi) jsem nenáviděla. A v nových vydáních jsou změny v textu a to už není ono..