Honicí psi ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po sedmnácti letech je znovu otevřen případ vraždy mladé dívky s tím, že rozhodující důkaz, který vedl k usvědčení pachatele, byl zfalšován. Vrchní komisař William Wisting je jako šéf někdejšího vyšetřovacího týmu pohnán k zodpovědnosti a suspendován. Po celou svou policejní kariéru honil zločince, teď se však stává štvanou zvěří sám. Má na krku policejní inspekci i média a všichni mu kladou nepříjemné otázky. Na vlastní pěst se musí pokusit očistit své jméno a zjistit, kdo tehdy falešný důkaz vyrobil. Nechce se mu přitom věřit, že by to byl někdo z jeho týmu. Ale kdo tedy? A jaký k tomu měl důvod? Nabízí se také další otázka: Byl onen odsouzený člověk skutečně nevinný? Když zakrátko zmizí další děvče, mají nejen Wisting, ale i jeho kolegové o čem přemýšlet a hon se na všech stranách rozbíhá naplno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321146/honici-psi-9td-321146.jpg 3.8116
Série:

William Wisting (8.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno: (ekniha), Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Honicí psi

Přidat komentář
mirka71
29. března

Moje první setkání s tímto autorem a jsem příjemně překvapená, Wisting mi trochu připomíná Wallandera, jen bez lahve.. Autor má pro mě příjemný styl psaní, hezky se čte. Jen škoda, že knížky nevychází popořadě, jak jdou v sérii.

Malarkey
10. března

Nejdřív musím říct, že mě mrzí, když to naše vydavatelství zkusí a jako první knihu ze série vydá rovnou osmý díl. Jorn Lier Horst by si určitě zasloužil větší pozornost, než aby mu zde vydávali sem tam nějaký díl s tím, že se to vyzkouší a pak se uvidí. Uznávám, třeba je to jinak, ale minimálně takhle to na mě působí. Honící psi totiž nejsou špatná detektivka, ale v mnoha ohledech jsem měl pocit, že si musím domýšlet některé pocity a emoce jak Williama tak jeho dcery. To pak celou tu atmosféru dost unifikuje a zevšedňuje a ve mně to vlastně vyvolává pocit, že nevím, jestli na téhle detektivce je něco vysloveně jedinečného, co by mě donutilo pustit se do dalšího dílu, v tomto případě zrovna do Poustevníka. Průměrné prostředí pak trošku zachránilo závěr. Na standardní poměry detektivky v pořádku, na poměry skandinávských detektivek spíš průměr. K sérii se asi vrátím, až někoho u nás napadne vydat první díl a trošku mi ten svět kolem Williama představí...

frantisek8863
17. února

Dobrá severská krimi, z průměrného prošetření případu se vyloupl slušně prokombinovaný příběh jednoho malého rodinného pátrání. Pár slabin by se našlo, ale mám z podání a plynutí děje dobrý pocit. Domníval sem se, že jde o samostatnou knihu, až zde zjišťuji, že jde o větší sérii.

85098211
27.11.2018

Hodně dobrá kniha, kde děj přirozeně plyne, příběh je realistický a vyšetřování má spád. A i když je hlavní linie pochopitelně doplněna další, osobní, kolem hlavní postavy, tak neruší a člověk se v ději neztrácí. Jen mi to tak trochu - ale opravdu jen velice lehce ;-) - připomínalo čtení vyšetřovacího spisu, ale to je pouze můj dojem. Rozhodně budu chtít pokračovat další autorovou knihou a tento případ Williama Wistinga za sebe určitě doporučuji.

PetK
27.11.2018

Měla jsem audio. Takový průměr, dalo se to, ale nadšení se nekonalo, ničím to pro mě extra nevyčuhovalo. Nepochopila jsem třeba, proč měl právě propuštěný vězeň potřebu šťourat se ve svém případu... Ale tak k úklidu dobrý.

Karborund
26.10.2018

Průměrná krimi, bez výraznějších zvratů.Neurazí, nenadchne.

petrarka72
01.07.2018

Klasicky pojatá detektivka, slušně napsaná, slušně gradovaná, ale bez zásadnějšího překvapení. Nicméně spolupráce otce-policisty s dcerou-žurnalistkou je prima základ, takže Horsta zkusím znovu.

DooFooS
09.04.2018

Klasická detektivka ze současné Skandinávie, kde tak nějak od začátku tušíte, kdo je tady ten zlý. To ale to nebrání postupnému vyprávění děje i stupňování napětí. Především pak oceňuji uvěřitelnost postav a uzavřenost příběhu, který je odvyprávěn celý bez jakéhokoliv přesahu, či odkazu na další knihu.