Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1149 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

LilianaFalcon
01.11.2020 4 z 5

Na 5 hvězdiček tomu něco chybělo. Ale rozhodně to patřilo k tomu lepšímu, co v YA fantasy vychází.
Napřed mě tam dost rušily všechny ty sprosté výrazy, ale když se z nich stala hříčka mezi hlavními hrdiny, bylo to vlastně roztomilé.
Možná autorka mohla víc propracovat nějakou detektivní zápletku do příběhu. Takhle to vlastně bylo akorát o tom, kdo v minulosti s kým,...

Libris_Na_Ex
29.10.2020 4 z 5

Jooo, taky jsem tomu propadla. S každou další stranou se mi to líbilo víc a víc a na konci jsem málem umřela. Má to dobré postavy, humor, svižní styl psaní a promyšlený svět, ale ne komplikovaný svět, což jsou věci co já mám na knihách ráda. Jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala a hype má naprosto oprávněný.
K obálce – já nejsem grafik ani perfekcionista. Kdyby na to nezačali upozorňovat lidi na instagramu, ani bych si toho nevšimla. Nicméně je pravda, že na obálce jsou chyby a vzhledem k tomu, že obálka má za cíl nalákat čtenáře, měla by být prostě dokonalá. A tahle kniha si rozhodně pozornost čtenářů zaslouží.

andrejci
27.10.2020 5 z 5

Jelikož je tato kniha HumbookTip tak jsem se bála abych neměla velká očekávání a nebyla potom zklamaná. To se naštěstí nestalo a já jsem si příběh mohla užít na plno. Moc se mi líbil svět do kterého je příběh zasazený. Čarodějnice a lovci prostě neměli chybu. Lou byla super. Velmi sympatická a sarkastická. Reid teky neměl chybu a celkově byly všechny postavy. Zajímavá zápletka, kterou jsem nečekala a dokázala překvapit. Stejně jako celá kniha. Za mě super a doufám, že příští rok vyjde další díl

betule3
26.10.2020 5 z 5

Už od začátku téhle knížky jsem věděla, že to bude něco přesně pro mě. Mám slabost pro sarkastické hrdiny, a Lou byla úplně perfektním příkladem. Reid mě ze začátku trochu štval, ale brzy jsem mu naprosto propadla. Romantická linka od nepřátelství po lásku patří mezi mé nejoblíbenější, takže to mě taky potěšilo. Hranice mezi láskou a nenávistí tady byla skutečně tenká a k jejímu překročení došlo poměrně rychle. Mně osobně to vůbec nevadilo, naopak mi to vyhovovalo, protože je to za mě tisíckrát lepší, než nekonečné čekání na to, kdy už se některá z postav konečně rozhodne udělat ten krok (ehmm, krutý princ). Ale chápu, že právě tohle může někomu vadit.
Dějově mi knížka trošku připomínala moje milované Renegáty od Marissy Meyer. I když se příběhy samozřejmě lišily celou řadou faktorů, základní dějová linka je opravdu dost podobná, alespoň dle mého názoru. O zvraty a akci rozhodně není nouze, byla jsem napjatá a nedočkavá snad po celou dobu čtení. Fantasy svět je poměrně jednoduchý, ale zato dost přehledný a lehce pochopitelný.
Ztotožňuji se s názory, že nálepka humbook tipu knížce spíše uškodila. Proti humbooku samotnému rozhodně nic nemám, naopak se považuji za velkého příznivce, tady ale byl ten hype více ke škodě, než k užitku.
Už se nemůžu dočkat, až bude přeložený druhý díl, protože se do něj hodlám pustit co nejdříve. :)

Fortuna7
25.10.2020 4 z 5

Této knížce uškodil velký humbuk. Zas až tak mě to nenadchlo

Witness
22.10.2020 5 z 5

Velice dobře napsané, svět a jeho fungování nevyvolává příliš otázek, které by nebyly zodpovězeny, i když magie byla trochu upozaděna, Předpokládám, že se magií a jejím fungováním bude autorka zabývat v dalším díle, vzhledem k ději konce dílu prvního. Příběh utíká rychle, a o dějové zvraty taky není nouze. Trochu mě zadrhávali francouzké názvy, ale to je spíš moje, než autorčina chyba. Někomu by mohla vadit vulgarita, mě tam přišla trefná a krásně vyplňovala vystupování Lou. Už se těším na pokračování.

lisell
21.10.2020 5 z 5

"Právě to je láska: vše dát, vše obětovat a nečekat nic na oplátku." .......Holubice a Had se četla sama. Jakmile začnete, nebudete schopni knížku odložit. Někdo si může říct, že námět je trochu klišé, vztah mezi čarodějkou a člověkem, jehož životním posláním je smrt všeho nadpřirozeného. Ano, ale než začnete soudit, přečtěte si jejich příběh, věřte mi, že vás vezme za srdce, obzvláště v dnešní době, kdy si každý myslí, že všechno je jen černo-bílé a nic mezi. Strašně se mi líbil způsob psaní a úplně nejvíc mě bavil sarkasmus hlavní postavy. U téhle knížky jsem se smála i plakala. Za mě super a proto dávám plný počet hvězd.

namornice
18.10.2020 4 z 5

Tak jsem se taky konečně dostala i k tomuto dílku a pustila se do četby. Čtení jsem si užila i když malé výhrady bych měla. Celkově jsem čekala jsem trochu větší pecku.
Dobu jsem si nějak nedokázala zařadit,
ale kniha je velmi čtivá a vlastně i dost zábavná. První třetina trochu pomalá, ale od poloviny už děj docela odsýpal. Svět magie a čarodějnictví je tak trochu upozaděn a hlavním tématem je romantická linka. Postavy mě docela bavily a sarkastický humor sedl-  i když těch vulgarismů bylo někdy dost. Suma sumárum jsem si
Holubici a Hada užila a dám se i do druhého dílu.
Jo, a tak jako se Kritik nedal číst bez láhve vína tak se H&H nedá číst bez skořicových šneků.

Mikus
10.10.2020 1 z 5

Když vám řeknu, že autorka této knihy si nedokázala udržet mou pozornost a zároveň mě nezvládala přesvědčit, že doopravdy věří světu, příběhu a postavám, které stvořila, bude to stačit k tomu, abyste se Holubici a hadovi vyhnuli obloukem? Já si totiž opravdu myslím, že se (i v rámci tohoto žánru) dají najít mnohem lepší kousky! Vážně! Jen zkuste ještě chvíli hledat!
Holubice a had na mě totiž působila jako hodně laciná fanfikce. Vztah a chování hlavních postav je přinejmenším zvláštní, a to, jakým způsobem došlo k uzavření jejich manželství i k "přeskočení jiskry", rozhodně nebylo příliš věruhodné.
Pokud mám hodnotit svět a magický systém, moc dlouho mi to nezabere. Za mě se v knize pořádně nic z toho neobjevilo. To, že přidáte do určitého historického období Francie magii a názvy přeložíte do francouzštiny, na mě moc nezabírá. O samotné dějové lince škoda mluvit.
Kdyby to celé nebylo tak dlouhé a rozvleklé, možná by to nebyl takový průšvih. Čtyři sta padesát strán je ale zkrátka moc, obzvlášť když autorka sama místy neví, kam s tím dál pohnout.
Nikomu to neberu, třeba by zrovna vám kniha sedla. Nechť je však pro vás tento komentář alespoň nepatrný vykřičník v moři kladných, nekritických recenzí.

Blanka29
27.09.2020 4 z 5

Ke čtení knihy jsem se dlouho odhodlávala, pořád jsem ji odkládala a četla raději něco jiného. A musím říct, že jsem udělala chybu :)
Nezvyklý příběh, který se ale velmi dobře četl, téma bylo neotřelé a neobvyklé. Konečně kniha, která se nesnažila kopírovat jiné knihy s podobným tématem (kdybych se pletla, klidně mě opravte :)
Reid ze zacatku poradny morous a fanatik se postupne meni a zjistuje, ze ne vse, co je vydavano za spatne, opravdu spatne je.
Lou na to, co mela za sebou neztracela jiskru a nadhled....a ta basen o Lidce :)

katasokolov
27.09.2020 4 z 5

Jak já jsem se na tuhle knížku těšila !! Po dočtení poslední stránky, mám ale dost smíšené pocity... bylo to hodně čtivé, o tom žádná, ale taková pecka, jakou jsem čekala, to prostě nebyla... Dost mi to místy připomnělo Outlander (druhou knihu). Námět byl zajímavý (mám téma čarodějnictví fakt ráda), ale bylo to takové nedotažené a druhá polovina knihy byla rozhodně lepší než začátek ! Pro mě pořád zůstává propracovanějším čarodějnickým světem A Discovery of Witches!! Humor hlavní hrdinky nebyl špatný (na Miu z Nikdynoci ale nemá) :). Postavy byly zajímavé a určitě si ráda přečtu, jak bude příběh pokračovat (série se většinou snažím dočítat)! Jo a, abych nezapomněla, ta obálka je nádherná!

magda.h
26.09.2020 4 z 5

Kniha byl krásně čtivá. Líbilo se mi, jak autorka rozumně vyřešila otázku využívání magie.

cibulka 8
22.09.2020 2 z 5

Ani jsem to nedočetla. Příběh mi přišel dost zmatený. Téma čarodějnice versus církev mě nezaujalo.

Anne_and_books
11.09.2020 3 z 5

Po prvních pár stránkách jsem myslela, že knihu nedočtu. Pak se příběh rozběhl a lecos nám bylo objasněno, takže jsem se tím prokousala. Ale těch gramatických chyb, které já obvykle v knížkách minu, tak tady mě bily do očí. U některých myšlenkových procesů postav jsem kroutila hlavou, ale ve svém žánru si kniha najde příznivce. Přece jen dějová linka příběhu není úplně profláklá, takže zaujme. Já jen asi nejsem cílovka.

Nikaa1
10.09.2020 odpad!

Absolutně netuším, jak napsat komentář tak, abych nikoho neurazila.

Ve chvíli, kdy na mě ze všech možných sociálních sítí křičí reklama, tak si samozřejmě říkám: ,,Sakra! To bude určitě pecka!" No, ale stačilo mi to u Šesti vran a dalších knížek. Takže jsem toho od Holubice a hada očekávala méně, než u předchozích knížek, ale také poměrně hodně.

V posledním roce si začínám všímat toho, že se stává jakýmsi trendem měnit charakter postav během pár kapitolek. Štve mě to a ihned ztrácím zájem, protože ten příběh mě zajímá právě kvůli postavám. Samozřejmě určitý vývoj postavy je důležitý, dle mého nezbytný, ale myslím si, že by byl lepší v dalším díle. Bylo by to přirozenější.

Zápletka byla průměrná. Knihu jsem ze začátku četla s velkým nadšením, líbily se mi kapitoly psané z pohledů Lou a Reida, což se mi moc nestává. Po chvíli mě to ale přestalo bavit. Dočetla jsem to především kvůli tomu, že mě zajímalo, jestli Redi zjistí, kdo Lou je. A hlavně kvůli tomu, jestli mě vlastně ten konec naláká na další díl.

Očividně ne.

Abych se nezaměřovala jen na to, jak zklamaná jsem, tak musím vychválit obálku jak prvního dílu, tak i toho druhého. Obě dvě jsou velmi nádherné a povedené. Prostě a jednoduše, ta krása vás přinutí po ní sáhnout.

A nebo taky instagram. :)

Ukončila bych to s tím, že moje očekávání nebylo naplněné, což se děje v poslední době často. Příběh je dobrý ze začátku, pak už ho čtete prakticky jenom kvůli kapitole, kdy Reid konečně zjistí, kdo Lou vlastně je. Zápletka je, jak jsem již zmínila, průměrná. Svět čarodějnic a lovců by mohl být lépe vymyšlený - a nebo by nám toho mohla autorka víc ukázat, nabídnout. Vlastně.. nabízí vám romantickou linku, která mohla být o hodně - O HODNĚ - lepší.

Jak už bylo zmíněno, kniha v žánru nijak nevyčnívá.

PS: Takové reklamy, jako byly na tuhle knihu, by se hodily na doopravdy povedené, promyšlené a čtivé příběhy, které se bohužel nedožijí přeloženého pokračování. Dráždí mě mít pouze dva díly ze tří.

blackoutzuzi
08.09.2020 3 z 5

Já se asi nesmím hned pouštět do knih, které mají napříč Instagramem takový hype. S ním totiž přicházejí velká očekávání. A ty za mě Holubice a had tak úplně nesplnila. Označila bych ji jako průměrnou fantasy, která se sice čte lehce, má bezva námět, hlavní hrdinka mi sedla a moc jsem jí fandila, ale ten svět čarodějnic a magie, který mě zajímal nejvíc, byl na můj vkus až moc v pozadí a hlavní důraz se kladl na romantickou linku. Neříkám však, že to byla špatná kniha, to určitě ne. Přečetla jsem ji za dva dny, ale že by ve svém žánru nějak vyčnívala? Za mě bohužel ne... Co ale musím rozhodně pochválit, tak je obálka, ta je nádherná!! :)

Peprmintka
05.09.2020 3 z 5

Nesdílím všeobecné nadšení. Hlavně po všech těch pozitivních recenzích, co mě přiměly si knihu přečíst, jsem spíš zklamaná. Od obsahu mě od začátku odváděly chyby v překladu. Magie postrádala logiku, jednou něco platilo, podruhé ne. Nesedl mi svět, kde se to odehrávalo, mix toho, co existuje a toho, co si autorka vymyslela, byl to na mě moc dort od pejska a kočičky. A ten propletenec vztahů? Kam se hrabe jihoamerická telenovela! Lou mi byla nesympatická svým všechno vím, všechno znám, všude jsem byla. Reid měl alespoň nějaké chyby a prošel si vývojem.
A teď koukám, že to tady má štítek "fantasy pro děti", no nevím, zda by některá slova v knize uvedená musely děti číst.

zpetkeknize
03.09.2020 5 z 5

Trvalo mi to neskutečně dlouho, Holubici a hada mám v knihovně již od jejího vydání, přesto na ni přišel čas až teď. A ačkoliv jsem byla ke knize zpočátku dost skeptická, jelikož fantasy není mým nejoblíbenějším žánrem, příběh Lou a Reida mě dokázal okouzlit a přesvědčit. Celý příběh je neskutečně vtipný, akční a plný nečekaných zvratů. Navíc se zde vztah Lou a Reida vyvíjí velmi pomalu, komplikovaně a tak trochu kostrbatě - jak jinak by to mezi čarodějkou a lovcem čarodějek mohlo být. Vřele doporučuji! Jen pozor, jedná se o dualogii a v tomto případě rozhodně nečekejte uzavřený konec.

nada3314
02.09.2020 4 z 5

Hodně čtivá holčičí fantasy, já si příběh užila. Určitě si přečtu i 2. díl

mrousek
29.08.2020 3 z 5

Abych byla upřímná, kniha mě nenadchla tak, jak jsem očekávala. Chtěla jsem o tolik více slov, konverzace a vysvětlování, ale místo toho mi to přišlo jako brouzdaliště. Z příběhu jsem neprozkoumala skoro nic, necítila jsem tam žádné pořádné pouto, ani lásku.
Přátelství ano, o tom se četlo hezky, ale láska tam pro mě nebyla žádná.

Abych to ale shrnula jako celek, kniha byla napsána krásně, četlo se to hezky, nicméně pořád jsem našla určité nedostatky, které mi osobně velice vadily.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992
2020  84%Holubice a had
2021  66%Krev a med
2021  78%Bohové a monstra

Kniha Holubice a had je v

Přečtených1 465x