Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1151 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

Calla2002
30.01.2021 3 z 5

Popsala bych to spíš jako oddechovou knihu. Měla jsem jí přečtenou za pár hodin a musím říct, že něco co se mi na ní opravdu líbí jsou hlášky. Naprosto jsem si zamilovala naši Pohanku a způsob její řeči. Někteří si na vulgarismy stěžovali, ale podle mě by to bez nich nebylo ono, nebo tedy hlavně ona. Taky jsem si velice oblíbila vztah mezi Lou a Reidem, to jak si pomalu propadali.
Není to podle mě ale na pět hvězdiček, není to podle mě kniha, kterou si jednou přečtu znova a ani to neskončilo tak, že bych byla nějak napjatá na druhý díl. Něco tomu prostě chybělo.
Dávám tři hvězdičky, i když to vidím spíš na takové 3,5*

Rudolf14
26.01.2021 3 z 5

Začátek se mi četl těžce. Romantický příběh se mi líbil, hlavní postavy a jejich hašteření se mi moc líbilo. Přesto mě to zas ke konci nějak přestalo bavit jako na začátku. Celkový pocit z knihy je, ale dobrý.

Anathiel
24.01.2021 4 z 5

Velice čtivá kniha, nešlo se od ní odtrhnout, ale i tak mi v ději něco chybělo.. Postavy byly až moc ploché, bezcharakterní.

knihomolkaJani
22.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Ale ten konec? Okamžitě potřebuju další díl! :D Ale abych nebyla jen pozitivní, maličko mi vadily vulgarismy. Ovšem jinak spojení drzá čarodějka a lovec čarodějnic, který je tak trochu zaslepen církví, to je skvělá kombinace. A musím říct, že Vás pomalé rozplétání příběhu opravdu překvapí. DOPORUČUJI!

BarkaS
16.01.2021 4 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, hlavní hrdinka je sice trochu kanál (vyjadřováním), ale možná i proto to mělo švih. Později už to začalo být méně svižné (malý SPOILER, který si ale stejně přečtete v obsahu :D), zvláště pasáže “manžel”/“manžílek” to a tamto. Konec docela zajímavý. Moc slibovaných překvapivých zvratů se mi nedostalo, přesto nadstandard.

Knihoholka.
03.01.2021 5 z 5

Knihu jsem viděla doporučovanou snad úplně všude a vůbec se tomu nedivím. Je výborná. Plná napětí, že jsem nemohla přestat číst. Ačkoli je hlavní dějovou linkou vztah Lou a Reida a ne už tolik čarodějnictví, vůbec mi to nevadilo. Autorka výborně vykreslila postavy, moc se mi líbil kontrast mezi hlavními hrdiny.

Hanjimka
31.12.2020 5 z 5

Příběh postavený na dvou silných bytostech, plný napětí, ale i humoru. Doporučila kamarádka a jsem moc spokojená.

vandalindakova
29.12.2020 5 z 5

Tohle je kniha, na kterou jsem se hrozně moc těšila ještě předtím, než bylo oznámeno, že vyjde v češtině. Dala jsem na spoustu doporučení a vrhla se do ní už v angličtině.
A jsem nadšená! Protože čtení této knihy jsem si tak neskutečně užívala, i přesto, že mi to trvalo celkem dlouho se tím prokousat. Vůbec to nebylo nudné, ani zdlouhavé a rozhodně bych neškrtala ani slovo. Při delším čtení jsem si vše dávkovala tak nějak postupně, a měla jsem čas se kochat atmosférou a postavami.
Atmosféra provázející příběh byla naprosto kouzelná. Trefně zde byl popsán svět, kde na každé straně stojí čarodějnice nebo naopak jejich lovci. Z příběhu na mě vyzařoval nádech středověké Francie, ať už díky lovení a upalování čarodějnic, tak díky používaným výrazům.
Příběh nabral akčnost až někde v posledních 60ti stranách, ale to mi naprosto vůbec nevadilo. Styl psaní byl pohodový a já si užívala vznik romantické linky mezi Lou a Reidem, a vtipné momenty. Ty totiž provázely celou knihu a byly naprosto dokonalé. Často jsem se u knihy smála jako blázen.
Hlavní hrdinku, čarodějnici Lou, jsem si zamilovala. Ona byla po celou dobu přidrzlá, vtipná, provokovala, ale také se o sebe uměla postarat a neměla ráda, když ji chtěl někdo chránit. K tomu měla srdce na pravém místě, a nebyla zlá a ani hloupá. Reid byl dost velkou část příběhu spíše nevýrazný, mohli jsme vidět jeho odhodlání pro jeho víru. Až v poslední části se začal vybarvovat.
Romantická linka tu byla úžasná. Ano, souhlasím, že je to příběh Niny a Mathiase v jiném kontextu, ale jejich romantickou linku miluju a miluju i tuhle. To, jak se na začátku pošťuchovali, handrkovali a provokovali, bylo boží!
Rozhodně za mě velké, velké doporučení a nemohu se dočkat pokračování!!

eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Megaaa! ❤️
Myslím, že si tahle knížka rozhodně zaslouží humbuk, který kolem ní je. #humbooktip2 rozhodně nezklamal.
Určitě bych chtěla vypíchnout tři věci: styl psaní, vývoj postav, atmosféra.
Styl psaní mi vážně sedl. Shelby píše opravdu čtivě. Děj je skvěle vystavěný. Stránky doslova mizí pod rukama.
Vývoj postav je taktéž naprosto dokonalý. Každá postava v knize je osobitá a úplně jiná. Naše hlavní dvě postavy jsem si zamilovala už od prvních stránek. Lou je vtipná, sarkastická a tvrdohlavá, kdežto Reid je takový ten správný ctihodný gentleman.
A jako poslední bych ráda vypíchla atmosféru. Je to skvělý frankofonní příběh. Ta francouzská atmosféra na mě přímo dýchala. Musím ale přiznat, že mě ze začátku ta nahodilá francouzská slova trochu vytrhávala z děje, ale pak jsem si všimla, že jak postupuji dějem, tak tam jsou míň a míň.
Takže ano, jdu s davem a Holubici a hada budu doporučovat, kudy budu chodit.

Nikoll2
16.12.2020 4 z 5

O knize jsem slyšela odevšad samou chválu, proto jsem se na knihu vážně těšila. Na počátku jsem si ale nebyla vůbec jistá, jestli bude patřit mezi mé oblíbené. Hlavním důvodem byl způsob vyjadřování hlavní postavy Louise, která na mě byla až moc arogantní a sprostá, což já zkrátka v knihách nemusím a místy mi to přijde ,,na sílu''. Také francouzská slovíčka mi zpočátku nebyla úplně příjemná.
Samozřejmě jsem ale nedala na svůj první dojem a pokračovala ve čtení, až přišel zlom a já najednou nepustila knihu z ruky. Nakonec mi vyjadřování a chování Louise přestalo vadit a nabízelo to výrazný, hezký kontrast vedle Reida. Jejich společné chvíle a konverzace tak byly vážně čtivé a často komické.
Co se týče děje, tak ten mi přišel vážně zajímavý a nabízel odlišné pojetí čarodějnic, než jaké jsem doposud četla. Celkově se děj příjemně vyvíjel a s ním i hlavní postavy. Konečná část pro mě byla možná lehce urychlená a klidně bych jí věnovala více stránek a detailů.
Celkově se mi kniha opravdu líbila a druhý díl si rozhodně hodlám přečíst!:)

Horselen
10.12.2020 4 z 5

Tahounem celé knížky je romantická linka, bezesporu. Co musím vyzdvihnout je neuvěřitelný povahový kontrast hlavních hrdinů. Ten je geniální, postavy jsou dokonale vykreslené. Bylo strašně zábavné sledovat, jak Reida vyvede z míry každá Louina výstřednost.
Reid byl tak přízemní, tak "neposkvrněný", tak sešněrovaný, zato Lou byla nespoutaná jako živel. Kolikrát jsem se nahlas smála, tedy hlavně ze začátku.

ALE přesto všechno si Reid mé srdce nezískal, celou dobu se mi zdálo, že chemie mezi nimi prostě nefunguje. Co mě dál hodně rušilo byla francouzština, protože francouzsky neumím ani slovo a vzadu nebyl ani slovníček. Rozčilovalo mě, že nevím, co výrazy znamenají a při čtení nechci odvádět pozornost tím, že si je budu hledat v překladači.

Jako další minus uvedu anotaci, která dle mého prozrazuje příliš hodně. Celou dobu čekáte a čekáte na ten "zvrat", kdy se vezmou.. přitom je až na straně 90-100 ?!
V neposlední řadě se mi konec zdál příliš zmatený, nechápala jsem, co se vlastně děje. Celkově mě knížka trochu zklamala, asi jsem čekala něco víc.

simona5r
05.12.2020 5 z 5

Tento typ literatury moc nečtu, naposledy jsem četla knihy od S.Tahir, které jsem si užila moc, a tuhle knihu jsem si užila úplně stejně! Skvělá oddechovka, romantika na pozadí mystična, ale i humor. Nutně potřebuji další díl!

farys_books
30.11.2020 4 z 5

Příběh měl ze začátku velký potenciál, bohužel mi přišlo, že nebyl zcela naplněn.
Celé knize dominuje vztah mezi hlavními hrdiny, který jsem opravdu žrala a užívala si všechno popichování mezi nimi. Bohužel tím, že hodně prostoru dostala hlavně romantická linka, utrpěl popis světa, jeho historie a jak celý vlastně funguje. Tak nějak jsem si domyslela, že se pravděpodobně odehrává v minulé fiktivní Francii, víc ale bohužel nevím.
Ona romantická linka, která měla popisovat vztah od nenávisti k lásce mi celá přišla moc uspěchaná a její počátek dost nelogický. Trochu té nelogičnosti dostalo smysl později, stejně mi to však nepřišlo pravděpodobné.
Hlavní hrdinka Lou mi byla sympatická a bavila jsem se se skoro každým jejím slovem, alespoň zpočátku. Reid mi přišel celkem v pohodě, i když mě místy docela hodně štval a dle mého názoru má trochu slabý charakter.
Příběh celkově byl čtivý, pořád se tam něco dělo a vždycky bylo něco, co vás ke čtení zafixovalo a nepustilo. Co na mě však působilo rušivým dojmem, byla francouzská slovíčka, kterými byly často doplněny dialogy, tedy alespoň ze začátku. Později se naštěstí přestaly vyskytovat tak často.
Knížku celkově hodnotím jako nadprůměrné čtení a další díl si rozhodně přečtu.

Karin_Kim55
25.11.2020 2 z 5

(SPOILER) Tohle bude plný spoilerů, protože nevím jak se k tomu vyjádřit bez nich. Spoilery jsou vždy ve hranatých závorkách.

Upřímně? Dočetla jsem ji jen kvůli tomu, abych měla právo se k ní vyjadřovat a říct, proč to není tak úžasné, jak se tvrdí. (Dobře, pro NENÁROČNÉHO ČTENÁŘE, KTERÝ MÁ RÁD JEDNODUCHÝ FANTASY SVĚT A JEHOŽ HLAVNÍM CÍLEM JE ROMANTIKA, TAK JE TO DÍLO PŘÍMO DĚLANÉ PRO NĚJ. Asi jako první díl Skleněného trůnu, z těchhle dvou knížek mám úplně stejné pocity.)

Styl vyprávění. Ich-forma, kde se ALE střídají pohledy. Takže máme pár kapitol z pohledu Lou a pak z pohledu Reida. Nejdřív mi to evokovalo nějakou erotickou romantici, ale přiznám se, že na to se dalo zvyknout. Ale stojím si za tím, že er-forma by se tomuhle příběhu hodila mnohem víc. Autorka by si mohla mnohem víc pohrávat s popisy prostředí, postav, a ne se soustředit na to, jak to vidí jen ta jedna postava, kterýma očima se právě "díváme".

Francouzské výrazy mě rozptylují, stále jsem se u nich zasekávala a přemýšlela, jak se správně vyslovují. Nerozumím, proč se zde nepoužívá klasika "madam, paní, slečna, pán, mistr,….“ nevím, prostě něco normálního. Později se tam té frániny vyskytuje čím dál méně, což mi vyhovovalo. Nebo co jsem nepochopila - proč se Morganino jméno neskloňuje? Proč je to stále "Morgane"? Proč se to prostě nepřeložilo do "Morgana"? Čarodějsky to zní pořád. (Když se do češtiny přeložilo jméno "Genya" jako "Žeňa", proč se nemohlo změnit ta pitomá koncovka? Proč?)

Lou. Hlavní hrdinka, drzá, sebevědomá zlodějka, která je známá pro svůj "vtipný sarkasmus". Pardon, ale mě Lou nepřišla vůbec vtipná, chytrá nebo sympatická. Vlastně mi šla docela proti srsti. [Kdyby si hrála na poslušnou ženušku, tak by mohla mít úplně všechno. Vždyť oni by jí po nějakém čase žití v tom kostele "povolili vodítko" a mohla by dělat více věcí.] Vlastně mi přišla i docela zlá a tím, co udělala, jsem si jí znepřátelila úplně. [Našla Reidův deník a přečetla si ho, fajn. Zvědavost je svině a to ještě chápu. Ale to, jak některé pasáže četla před Reidem, jeho vlastní deník, aby ho zesměšnila - i když tam byli jen oni dva, mi prostě přišlo tak přes morální čáru… A nechoďte za mnou s tím, že žila na ulici. Za mě je prostě zlá a tohle bylo moc.] A abych nezapomněla - [celou dobu má na prstu kouzelný prsten, který jí udělá neviditelnou. Proč ho vůbec nepoužila? Ani jednou! Kolikrát jsem na ni křičela, aby si ho strčila do té pusy a využila tu neviditelnost. Ta jí mohla tolikrát zachránit. Nevím, jestli jí autorka udělala tak blbou schválně nebo na to sama autorka zapomněla.]

Celine. Vedlejší dívčí postava, která je zda popisovaná jako dokonalá žena, nevinná, mlčenlivá, prostě přesně podle zdejších parametrů je Celine perfektní. Ale byla úplně zbytečná. Byla zde jenom proto, aby v Lou vyvolala žárlivost [nebo přesněji - aby si Lou uvědomila, že Reida miluje.] a aby Lou vedle ní vypadala jako největší buran. To by ani nemuselo být tak zlé. Ale sakra… [Celine měla svůj druhý a zároveň poslední výstup na plese, kde se věšela Reidovi na rameno a veřejně se lepila na ŽENATÉHO muže. Když byla na začátku vykreslená jako ta "slečna dokonalá", tak si tuhle svoji cedulku bude chtít i udržet, ne? Ale potom v soukromí ztropí scénu před Reidem, jak moc ho miluje a tak podobně. Bylo to tak hloupé. Vždyť takhle holka mohla být použita jako druhý zloduch a "bojovat" proti Lou tichým způsobem. Ale ona zde byla asi jenom proto, aby se Reid naučil dokonalé líbat - jak říkala Lou.]

Princ B. (Celé jeho jméno jsem nebyla schopná zapamatovat.) K němu nemám co říct. Asi jen - pokud jste H&H ještě nečetli - zapamatujte si ho. Já na něj úplně zapomněla a pak jsem nevěděla, co se to tam objevilo za chlapa.

Sexuální scéna. Já tedy nevím. Mě se na jednu stranu líbila - líbil se mi ten kontrast mezi zkušenou Lou a nevinným Reidem. (To je prostě moje guilty pleasure.) Ale stále.... YA? Prosím? Kdyby ta scéna nebyla tak popsaná - a že jsem z toho měla pocit, že je to jak z nějaké fanfikce na wattpadu - tak bych to v tom YA nechala, ALE nesměla by být tak popsaná. Kvůli tomu to přeci hned spadá do new adult. Proč se ty knížky, kde se vyskytuje explicitní popis sexu, jsou stále v YA? Proč to není #newadult? Já vím a chápu, ti mladší čtenáři to budou číst. Já taky ve 14 četla Bratrstvo černé dýky od J.R.Ward, kde je sex taky pěkně podrobně popsaný, ale přeci tomu nebudeme hned dávat #youngadult, protože to čtou čtrnáctky. (Jo, čtou, holky si to prostě najdou a přečtou.) Ale takhle jim ten sex dávat přímo pod nos je prostě dost divný.

Arcibiskupa jsem neměla ráda už na začátku - nejraději bych ho nechala upálit na hranici. A ani jsem si ho neoblíbila. Jako že… vůbec. Jestli jsem si k němu měla udělat nějaký vztah, tak pardon. Ale k nikomu jsem si neudělala žádný vztah. Životy všech mi byly úplně ukradený. I kdyby tam Lou umřela, tak by mi to bylo úplně jedno. Do čtení jsem se celou dobu šíleně nutila, nemohla jsem se dočkat, až to skončí. A normálně bych to i zahodila už v půlce, ale tak, říkala jsem si, že je to druhý #humbooktip a jejich první tip (Prokletý rok) byl fakt bezva, chyběl mu jen kousek do dokonalosti. Ale dostal se mi prostě… mhe. Tímhle mě humbook jako pořádně zklamal. (Vlastně osobně na humbook nesleduju už dlouho, protože ta propagace mi lezla na nervy. Ale myslela jsem si, že když se mi s Prokletým rokem trefily do vkusu, tak by i ten druhý mohl být dobrý. Nom, CHYBA.) Takže jsem to dočetla, protože jsem si myslela, že se tam teda stane ještě něco, čím se to zlepší - nestalo. (Na konci byla teda jedna věc, kterou jsem vůbec nečekala, ale nedivila bych se, kdyby dost lidí napadlo během spekulování i tohle.) Pak jsem i přeskakovala odstavce nebo četla jenom přímou řeč, aby to utíkalo rychleji. Navíc ten počet stran. To je prostě dlouhý! Zbytečně!

GR má 2★ jako "its ok", takže dávám 2★, protože na 3 "i liked it" to rozhodně není.

Andinyknihy
23.11.2020 4 z 5

4/5 nemůžu se dočkat dalšího dílu.

tadobra
15.11.2020 4 z 5

precteno rychle, moc se mi libil svet, celkove to fungovani sveta... vsechno super az na asi poslednich 100 stran. tam mi trosku vadilo nelogicke mysleni Reida, jinak ale doporucuju a tesim se na pokracovani.

KristýnaBart
09.11.2020 4 z 5

S young adult nemám moc zkušeností, nebo mě spíš nezajímá, do jakého žánru spadá kniha. Jde mi o obsah. Do téhle knihy jsem se zamilovala, jakmile jsem viděla obálku. Četla jsem recenze a doporučení.
Upřímně po válečné literatuře je to procházka růžovým sadem. Je to YA, takže jednodušší jazyk, ale kdo proboha dělal korekturu?! Nejspíš se přihlásím jako dobrovolník pro další díl (který už je mimochodem v angličtině i u nás) a jiné knihy. Pravopis byl ostudou celé knihy, za což ovšem autorka nemůže.
Líbí se mi příběh a postavy. Napsané je to opravdu dobře. Kromě pár sprostých slov nebo jedné kapitoly pro dospělé by knihy mohli vzít i mladší.

LiLLu
02.11.2020 1 z 5

velice nelogicke, detinske, sceny u kterých si klepete knizkou na čelo a rikate si -to mysli autorka vazne?

Akléda_
01.11.2020 4 z 5

Od knížky jsem měla poměrně velká očekávání a díky bohu mě nezklamala. Nebyla tak boží jak jsem čekala, není to za mě jedna z top knih tohoto roku, ale moc mě bavila. Svět je zajímavý, bavilo mě ho poznávat, hlavní hrdinka Lou je prostě skvělá, totálně jsem si jí zamilovala Reida jsem taky měla v oblibě, jen jsem moc nevěřila vztahu mezi nimi. Konec byl napínavý, mám spoustu nevyřčených otázek a těším se, až se do tohoto světa znovu vrátím.

Perry
01.11.2020 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila ke čtení a nemohla jsem si vybrat lepší knihu!
Naprosto mě překvapilo jak dobrá tato kniha je. Příběh vás vtáhne a nedokážete knihu odložit, dokud nebudete na konci.
Nemám slov, můžu jedině doporučit. ♥

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992