Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1149 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

girdi
12.05.2020 4 z 5

Bylo to dost dobré, ale musím přiznat i krapet zklamání. Ta vlna nadšení kolem ve mně vzbudila moc velká očekávání. Mrzí mě, že popis knihy prozradil jednu z klíčových zápletek, takže prvních pár desítek stran jsem se vyloženě nudila při čekání na to, až se "to" stane. Druhá půlka knihy už byla lepší jízda, takže nakonec 4 hvězdy. Za originální svět kouzel a vcelku sympatické hrdiny, kteří se snad budou vyvíjet k lepšímu.

JessieEx
11.05.2020 5 z 5

4,5*
Od knížky jsem měla veliká očekávání, vzhledem k všeobecnému nadšení. Ta se asi příliš nenaplnila, na druhou stranu měla jsem problém knížku odložit a četbu jsem si 100% užila.
Pokud na ni budu pohlížet jen jako na romanci, tak tady je to bez debat 5*. Nenazvala bych to úplně hate-to-love..oni se nikdy úplně vyloženě "nehejtili", šlo spíš o lásku zakázanou, která se vyvíjela velmi velmi zvolna. A to můžu. Bylo to mega romantické, bylo to erotické, bylo to fajn - ano četla jsem už vášnivější příběhy ale tohle bych kvalitou přirovnala ke Kronikám prachu. Zvýšenému tepu se nevyhnete :)
Co se týče fantasy příběhu...tady si netroufám hodnotit *. Zpočátku jsem byla velmi zklamaná, bylo to jako romance zasazená do fantasy světa, který je tady hodně opomíjený. Nedokázala jsem si jej vůbec představit. Byl to středověký svět? Těžko říct. Autorka použila středověkou "kacířskou" církev, nevymyslela nic nového. Jen ty čarodějnice byly skutečné. Ale všichni se chovali tak nějak "moderně", a ač chodili oblečení ve středověkých šatech, bylo to asi to jediné, co na nich bylo středověkého... Hlavní hrdinka se vyjadřovala velmi velmi moderně, já věřím, že vulgarismy tu byly vždycky, ale určitě se používaly jinak. Druhá polovina nebo spíš poslední třetina si to u mě ale dost vyžehlila, o čarodějnice tu nebyla nouze, mohli jsme lépe poznat jejich svět a ty zvraty...dostaly mě. Knížku každopádně doporučuji, spíše ženám, rozhodně to není klasická fantasy, nevím ani jestli se hodí výraz "young adult", já bych to spíše nazvala "fantasy romance".
P.S. Moje první čarodějnická fantasy, ale určitě ne poslední!!

luca321
11.05.2020 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Romantický, napínavý příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem knihu nepřečetla celou. Postavy jsou neuvěřitelně sypmatické. Moc doporučuji přečíst a moc se těším na druhý díl.

any37
09.05.2020 4 z 5

Začnu postavami, Bože, byly mi tak tak moc sympatické, přesně ty které si po pár stránkách oblíbíte a budete zatajovat dech při každém malém nebezpečí, jen aby se jim nic nestalo. Charakter Lou je jednoduše kouzelný, představuje silnou a nezávislou dívku se zajímavou slovní zásobou, přesto je zranitelná, chce cítit lásku a být milovaná. Na druhé straně stojí Reid - silný, statečný, odvážný, milující, naprostý gentleman aaa … také věří ve zkaženost všech čarodějnic (no něčím to pokazit musel). Pak tu máme Ansela, Coco a spoustu dalších úžasných postav.

Přejdu k opěvované romantické lince - ano, bylo to sice celkem klišé -, (teď přijde jedno velké ale) ALE tak nádherně napsané a vykreslené klišé! Reálné klišé! Nic se totiž nestalo ze dne na den. Díky tomu téhle hate-to-love lovestory uvěříte, a i ty neromantické duše se přistihnou, jak se nad dialogy pousmívají a rozplývají.

piquillio
08.05.2020 1 z 5

Tak to dopadne, když vezmu do ruky, která není pro mě. Humbuk kolem ní nedokážu pochopit. Postavy nijaké, hlavně on, pořád samé koupání vana a logika vynechaná. Škoda.

KurusuMitsuki
06.05.2020 1 z 5

Autorka umí skvěle vykreslit atmosféru. Když si šeptali během představení v divadle, upalovali čarodějnici nebo bojovali, měla jsem z toho přesně takový pocit. Občas mi ale některé věci přišli až moc vykonstruované. Třeba když vlezli na stejnou střechu, když se ve stejnou chvíli objevili v předsálí divadla, aby se potkali… A takových situací tam bylo mnohem více, ale nemůžu vám je tu vypisovat, protože spoilery. Tahle vykonstruovanost má bohužel za následek to, že je to velmi předvídatelné. Uhádla jsem naprosto každou zápletku, až na jednu. Tu ale uhodl přítel, kterého jsem o ději pouze zběžně informovala. To je myslím vševypovídající.
Do strany 300 mě to ale bavilo číst, jenže pak přišel detailní popis sexuální scény, která působila velmi lacině a do žánru young adult fantasy se prostě nehodí. Upřímně mi je zle z představy, že 14leté a třeba i ještě mladší děti čtou o tom, jak to strašně bolí, ale že je to vlastně takhle hrozně super.
A ta "propracovanost" magického systému to je kapitola sama pro sebe. Autorka si nastaví pravidla, která potom podle potřeby ignoruje. Jednou musí dát přírodě za kouzlo něco na oplátku (třeba si zlomit prst kvůli otevření zámku), aby se udržela rovnováha, a pak v jiné kapitole si čarodějnice vesele mění kouř z ohně v čistý vzduch pouze máváním ruky.
A zmiňovat množství překlepů už snad ani nemá smysl… Čtete scénu, která má být dojemná a bum… ztratilo se -a. A je po atmosféře.
Za mě je tahle knížka obrovským zklamáním a opravdu mě to mrzí, protože jsem se na ni vážně těšila. Za mě teda ne a vůbec nechápu, co na ní všichni vidí.

Kamilajznik
06.05.2020 5 z 5

Musím se přiznat, že u téhle knihy jsem se nechala strhnout davem... Všichni o ní mluvili, všichni ji vychvalovali... No tak to si ji přece musím koupit :-)
Já děkuji "davu". Protože tohle mi prostě sedlo. Hrozně se mi líbí svět čarodějnic a pomalu nastupující romantika mezi hlavními hrdiny.
Uz se těším na další díl této série.

Veju007
06.05.2020 4 z 5

*Magic always comes with a price.*
To už mě naučil Rampelník v seriálu On e Upon a Time a teda tady to platí dvojnásob.
Holubice a had je skvělá, fakt skvělá knížka a nálepku #humbooktip si opravdu zaslouží. Naprosto bravurně vykreslený magický svět s jasnými pravidly, tomu opravdu tleskám.
Vztah dvou hlavních hrdinů je tady tak skvěle vykreslený, dlouho jsem něco takhle krásnýho a neuvěřitelně vtipnými nečetla. Tolik sarkasmu a sprostých slov jsem naposledy viděla u Jaye Kristoffa a jeho série Nikdynoc, a Lou mi na začátku Miu hodně připomínala.
Fakt, fakt skvělá knížka! Já se teď jen můžu modlit ke všem knižním bohům, aby druhý díl byl minimálně stejně dobrý, jako první! Protože první Everless byla taky top stop a dvojka to celý úplně pohřbila.

bilamysicka
05.05.2020 2 z 5

Víc než čarodějnické fantasy spíš čarodějnická romantika a i ta je taková...jednoduchá. Asi už jsem na tyhle insta love story přílíš starý kus. Myslím ale, že slečnám tak do třiceti s romantickým založením, chutí se zasnít a nepříliš velkým očekáváním, se to může hodně líbit. Každé kniha má své čtenáře, víc reklamy má, víc má i čtenářů, ale to už je o něčem jiném.

EvaSupovic
05.05.2020 5 z 5

Další série, do které jsem se naprosto zamilovala. Doufejme, že pokračování půjde taky ta dobře.

anid
04.05.2020 5 z 5

Upřímně jsem se bála. Na knihu jsme byla natěšená a čím vetší je očekávání, tím větší je zklamání. Kniha mě ale velice bavila. Jednalo se knihu spíše zaměřenou na hlavní postavy, než na samotný příběh. A ty byly fakt dobré. Moc se mi líbí jak fungují čarodějnice a doufám, že v druhém díle je ještě trochu rozvedou. Každopádně krásná fantasy romantika. Přikládám důraz na slovo romantika.
jediný problém je teda pokažená obálka. Nevím co s ní sakra udělali a moje "artist" já trochu přitom umřelo.

Lutzinka
04.05.2020 4 z 5

Podle mě po dlouhé době úplně jinak pojatá fantasy! A podle mě super. Magie není zadarmo a na každém kroku, Lou je vtipná slečna drsňák, Reid je zabiják gentleman , Ansel je zlatíčko, Coco je best friend ever... Bavilo mě to, možná právě proto, že se skoro celou knížku řeší jen vztah hlavních hrdinů. Záchrana na konci by, pravda, mohla být trochu delší a promyšlenější, ale i tak je Holubice a had příjemným osvěžením v tomhle fantastickém světě.

Ctenar1202
03.05.2020 5 z 5

Má první čarodějnická fantasy a bylo to SKVĚLÉ!!! Od první strany až do poslední plné napětí, zvratů, akce a sarkasmu! Miluju Louise a její sarkasmus. Několikrát jsem se zasmála i nahlas. A druhý díl rozhodně musím číst, kéž by udržel laťku takto vysoko.

Já nikdy fantasy nečetla. Navíc to má být YA, takže jsem váhala. Ale bylo to naprosto fantastické.

Anezves
02.05.2020 5 z 5

Úžasné fantasy, kniha není nabitá dějem, uprostřed knihy se v podstatě neděje nic. Je nabitá romantikou, sarkasmem a objevováním námi ještě nepoznaného světa a magie. Autorka si vybudovala svět čarodějnic a historii této země, což za mě bylo super, a navíc to dokázala skvěle a pochopitelně předat. Další věcí je tedy samotná magie, skvěle promyšlené. Postavy mě okouzlily a ta 'slowburn+hate to love' romantika měla prostě něco do sebe. Jsem moc zvědavá co nám autorka předvede dalších dvou dílech. Protože do dalšího dílu se pustím stoprocentně. Moc doporučuji, neváhejte a pusťte se do toho.

ivetdos
02.05.2020 4 z 5

Holubice a had je skvělý fantasy román! Několikrát jsem se smála nahlas, moc se mi líbil sarkastický (místy sprostý) humor hlavní hrdinky. Občas to teda bylo až přehnané a přišla mi jako malé dítě, ale většinu času se to přesně hodilo k její povaze. Postavy jsem si zamilovala, všechno jsem to s nimi prožívala. Začátek byl na mě trochu zmatený a chvíli mi trvalo se zorientovat, proto ubírám jednu hvězdičku, ale jako celek se mi to moc líbilo. Jsem ráda, že autorka knihu neuzavřela v půlce napjaté situace - a počkejte si na druhý díl, ale spíš v duchu série Dvorů. Moc doporučuju! :)

katallinka
01.05.2020 4 z 5

Lou byla dokonalá, vtipná, laskavá a sprostá. Zápletka byla poměrně jednoduchá, ale rozhodně to neubíralo na čtivosti. Velmi povedená romantická linka. Po celou dobu čtení jsem myslela, že nebudu mít jedinou výhradu, kniha byla přesně podle mých představ. Bohužel konec byl dost zmatený a překombinovaný, takže tak 4,5 hvězdičky.

BlazingHeart
01.05.2020 3 z 5

Bylo to skvěle, pokud nehledáte nic víc než hezkou romantickou zápletku. Oceňuju dobrý a zajímavý magický systém... A strhávám o jednu hvězdu navíc za zmrvenou obálku.

Pedruska01
30.04.2020 5 z 5

Paráda. Totální paráda - já jsem neuvěřitelně nadšená a nadměrně spokojená. Jako vážně, byla jsem na tuhle knihu zvědavá, anotace zněla dobře a originálně, navíc všude samá chvála, takže bylo mou povinností se k ní dostat a zkusit na vlastní kůži. Bože. Můj! Hned od prvních stran jsem byla vhozena do nepojmenovaného ďáblova stroje a vydala jsem se na pekelnou jízdu, která nemá výtku, která se mnou dělala hotové divy a která prostě skončila, až když jsem zaklapla knihu na samém konci. Jenže zastavila jsem a byla donucena vystoupit nad pomyslnou propastí. Neskutečný.
Hlavní hrdinka Lou byl teda pěknej kvítek - však moje krevní skupina. :D Dlouho jsem se s takovým typem hrdinky nesetkala a dokonale mi sedla, ta pohanka. Dostala se mi pod kůži a mě nezbývalo nic, než si ji totálně oblíbit. Musím vyzdvihnout její sarkasmus, ironii, humor a především její slovník, za který by se nemusel stydět ani ostřílený dlaždič. Ten celek, ze kterého Lou vzešla tomu příběhu dodával vážně náboj a jiskru, sedělo to tam jak - omluvte ten výraz - ale jako prdel na hrnec. Dokonale.
Co se týče hlavního hrdiny Reida - byla jsem na tom stejně jako Lou, čím víc jsem ho poznávala, tím víc jsem se do něj zamilovávala. Ne-li dalece dřív. Jo, získal si mé srdce. Hrozně se mi líbilo, jak z Lou šílel, jak s ní mluvil, jak se jí snažil pochopit, jak se jí přiblížil. Chápala jsem jeho víru, jeho přesvědčení a následně ten neskutečný zmatek, když mu vtrhla do života. Neměla jsem páru, jak to bude s nimi dál, ale přesto jsem oběma držela palce, protože oba se v tom světě začali trochu topit a mohli se jen společně zachránit. Jo, jo.
Ten příběh je vážně úchvatný, skvěle napsaný, nehorázně čtivý, nepředvídatelný, šokující, starý a přesto moderní/nový, hrozně vtipný, dech-beroucí, bolestivý, krásný a silný, má úžasné postavy - takové, které si hned oblíbíte, i ty které už dopředu nebudete mít rádi, takové, které vás zmatou a přesvědčí o opaku. Bylo jich tak moc, které stojí zmínit, ale to bych tu byla ještě týden. Nesu si je už v sobě a ti, kteří je poznají - budou vědět, o kom mluvím. Ale zpět k příběhu a jeho vlastnostem - především, čehož si cením nejvíc, ten příběh je nepopsatelně úžasně originální. Prostě tohle téma tu v tomhle žánru nebylo anebo jsem ho rozhodně nepotkala, a o to je to lepší. Našla jsem v něm mnohé. Dokázal mě rozesmát nahlas, křenila jsem se na ty stránky jak malomocná, rozesmutnit, napnout a připravit o dech, dokázal mi rozbušit srdce a silně ho sevřít - krásně i ošklivě. Silné emoce, které do toho autorka vložila, takové, které může cítit i čtenář sám prostřednictvím těch stránek. Ten um, který je tak vzácný a unikátní.
Každou stránkou, každou kapitolou mě kniha překvapovala, šokovala a zpětně si uvědomuji, že to co se stalo, by mě nenapadlo ani za nic. Ani. Za. Nic! Smekám před autorkou, za nápad a formu, líbily se mi pohledy obou hrdinů. Tahle kniha je důkazem, že si zaslouží moji pozornost. A to, jak má jízda skončila nad pomyslnou propastí značí, že potřebuju další díl. Ohromně se na něj těším, potřebuju se tam vrátit, potřebuju znovu nasednout a nechat se strhnout, dozvědět se víc. Jsem zároveň hrozně ráda, že příběh v první knize pro tu chvíli skončil jakože "řádný" konec, i když o tom se dá dlouze polemizovat... přeci jenom. Protože pokud by to bylo něco neukončeného, ve smyslu chybělo by pár vět do zjištění, zda se stalo to nebo ono a stále ve výsledku nevíme nic - vyskočila bych snad z kůže a tu drahocennou knihu na protest uvázala k podomácku vyrobené hranici a škrtla sirkou se vší frustrací a radostí zároveň. Prostě bych to nepřežila, takže za to významné plus.
Cítím se zvláštně, protože když jsem knihu brala do rukou, hned jak mi přišla, viděla jsem jen tlustou knihu s poměrně malým písmem, věřila jsem, že ji budu mít díky tomu na "dlouho", bez ohlednu na příběh. A kulový. Hrozně to uteklo, jak skvěle se to četlo a teď mi to je zatraceně líto. Bylo to parádní. Dlouho jsem neměla v ruce něco tak skvělého, napsaného takovým stylem a s hrdiny, které člověk musí milovat. Sedlo mi to. Totálně, dokonale. Tohle prostě musím hodnotit plným počtem, něco méně nepřichází v úvahu a rozhodně doporučuji dál. Musíte si ten příběh přečíst. A mě nezbývá nic jiného než čekat na druhou knihu, která je v nedohlednu - vlastně... pěkně blbej nápad ji číst, když nemám pokračování! Ten pocit nesnáším. :D Stojí to za to, takže směle do toho. :)

martina1199
28.04.2020 4 z 5

Tohle byla příjemná, oddechová jednohubka, kterou jsem slupla za dva dny. Příběh je velmi čtivý, takže to rychle odsýpá, čtenář se pobaví, dostane i trochu té romantiky. Myslím si, že docela rozumně dávkované :-) Doufám, že v dalším díle dostanu jako čtenářka možnost nahlédnout detailněji pod pokličku fungování magie. A jsem rozhodně zvědavá, jak to všechno zvládne Reid :-D

Alex.Barunka
28.04.2020 2 z 5

Čarodějnice zde hrály zkrátka druhé housle a autorka téměř veškerý prostor vyhradila vztahu dvou hlavních hrdinů, nutno říct, že když už tak udělala, mohla si nechat víc záležet, protože ta insta love z toho dost křičela. Byl tam zkrátka až moc velký skok mezi stádiem pojďme se víc poznat a souslovím miluji tě.

Hodně věcí si autorka nechala až na konec, což je možná taky škoda, protože konec potom působil nesmírně pře kombinovaně, bylo tam toho neskutečně moc a nepůsobilo to takovým dojmem, jakým by mělo.

Kolem a kolem se Serpent and Dove četlo neskutečně rychle, hladce a příjemně. Romance nebyla úplně špatná a hlavní hrdinové jsou beze sporu neskuteční sympaťáci. Takže dobrá oddechovka, ale nic víc a nic míň.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992
2020  84%Holubice a had
2021  66%Krev a med
2021  78%Bohové a monstra

Kniha Holubice a had je v

Přečtených1 465x