Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1149 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

Anett525
01.06.2020 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla,ale jak se příběh začal rozjíždět, hltala jsem každou stránku. Líbily se mi snad všechny postavy. Určitě si přečtu další díl. Nechybělo napětí, láska, humor. Super kniha :)

MaléZlo
31.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Shodneme se na tom, že se neshodneme.

U příběhu Holubice a Had mi dělal problém se začíst. Dokonce jsem knihu na týden odložila. Ale ve chvíli, kdy proběhne scéna v divadle jsem se začetla víc a víc, než mě kniha pohltila.
Celý koncept, nejdřív svatba, pak námluvy dvou nepřátel, se mi moc líbil, ani nevím proč poslední třetina knihy byla zbytečně přeplácaná a ztratila svoje kouzlo. V jednu chvíli jsem doufala, že kniha bude hezky zakončená a docela mě zklamalo, že je na více dílů.
U knihy jsem se hodně často smála, Lou mi přišla hodně osobitá a celkem mě zaráží, že někdo řeší její slovník, když je v knize i erotika.
Vztah Reida a Lou mohl být propracovanější, přišlo mi to dost uspěchané, pokud autorka trvala na tom, že kniha bude na více dílů, mohla si klidně pohrát s jejich vyvíjejícím se vztahem a knihu zakončit třeba útěkem Lou. Takhle na mě na konci Reid působil jako tuctový hrdina. Ani jsem nepostřehla, kde chudák prošel změnou..
3,5*

Safienka
29.05.2020 4 z 5

Přes poněkud hustý začátek a několik nejasností, jakože i přes bitky a krveprolití byli vlastně jak bez poskvrnky, to bylo fajn. Zhruba od 100.strany to svižně odsýpalo a nechtělo se mi od knihy odvracet. Jsem zvědavá na druhý díl.

lucygreen
27.05.2020 5 z 5

Tato kniha opravdu stojí za přečtení! První a druhá část by si podle mě zasloužila i více, než pět hvězdiček. Hlavně za Lou a vtipné okamžiky, ale konec (třetí část) se mi moc nelíbil. Bylo tam pro mě až moc zvratů a na tak akční konce prostě asi nejsem.. Ale jinak vztahy mezi postavami a atmosféra dokonalé. Mám takové tušení, že jsem knihu nečetla naposledy.

danielosbourne
23.05.2020 4 z 5

Holubice a Had mě nenechala chladným a po té, co u nás konečně vyšla, jsem se do ní musel pustit. Rozhodně nejsem zklamaný, ale pokud pomýšlíte nad fantasy knihou, tak vás tato kniha nejspíš neuspokojí. Jak už je zde několikrát zmíněno, tato kniha funguje po romantické stránce, ale jako fantasy kniha je nedostačující.
Pokud ale přemýšlíte nad tím, že by jste si přečetli knihu, kde hlavní prim hraje "paranormální" romance mezi čarodějnicí a lovcem čarodějnic, tak si tuhle nádheru nenechte ujít, protože po téhle stránce funguje skutečně skvěle.
Postavy jsou velice sympatické, Lou úžasně sarkastická a kniha napsaná tak, že nenudí. Teď nezbývá než doufat, že se v druhém síle autorka zaměří více na svět, který by mohla více rozepsat a přenese do ní i svůj skvělý humor, který předvedla v této knize. Těším se na pokračování.

kucharikovaa
22.05.2020 5 z 5

Super ultra boží, měla jsem vysoká očekávání a ani trochu mě nezklamala. Těším se na druhý díl.

Akireee
22.05.2020 5 z 5

Včera jsem dočetla Holubici a hada a tahle kniha má jeden obrovský nedostatek... A to, že je to novinka!!! :)
SAKRAAA!!!Kde je druhý díl?:)
Myslím, že tenhle příběh potěší všechny nadšence pro fantasy.
Oblíbila jsem si snad každou postavu, moc se mi líbilo střídání postav ve vyprávění.
Jediné co bych ocenila, kdyby bylo více popsáno jak funguje magie čarodějnic, ale jinak naprosto super počtení...
Takže doporučuji.

barbb8k
19.05.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem měla velmi vysoké nároky, protože ještě než jsem ji začala číst, viděla jsem strašně moc recenzí, v kterých psali, že je kniha naprosto úžasná. A děj, ani postavy mě vůbec nezklamaly.
Lou jsem si zamilovala už na začátku knihy. V některých pasážích mi připomínala mě samu.
Reeda jsem si také zamilovala hned. Na začátku byl sice trochu naivní, ale i tak byl božský.
Děj se rozjel už před osmdesátou stranou a napětí přetrvávalo až do konce knihy.

Marta1996
18.05.2020 5 z 5

Čtivá, vtipná a hlavní hrdinka mi byla příjemná od první stránky. Za mě spokojenost.

Kasana
17.05.2020 3 z 5

Na to, jak velký ohlas tady u nás má, jsem od ní tedy čekala více.
Ta kniha je doopravdy čtivá, až mě vyděsilo, jak rychle jsem ji přečetla (během jednoho dne!). Shelby velmi dobře popisuje klidné scény, ale už má problém s akčními scénami, kdy nedokáže držet jakési napětí nebo tempo. Nevím, jak přesně to popsat.
Taky ten svět má spoustu trhlin. A tady se rozhodnu autorku trochu bránit. Dokola čtu, že má jít o vykreslení středověku, ale je to uděláno špatně atd. Já jsem v té knize nikde středověk neviděla, není tam nic, co by bylo charakteristické pro středověk, jak si ho asi každý normální člověk představuje. Možná za to mohou ty francouzské názvy. Což je jenom dobře, protože, víte kdy byly největší hony na čarodějnice v Evropě? V novověku. Ne ve středověku. To je jedno (pardon, za odbočku do lekcí historie).
Ale ani tento fakt to nezachraňuje. Spousta věcí není dovysvětlena, ráda bych se více dozvěděla třeba o královské rodině, o církvi, nebo o fungování magie, protože třeba jsem byla mile překvapená tím, jak to špatně dopadne, když je člověk očarován. Ta žena s brouky mě bude děsit ještě hodně dlouho.
Taky si lidé stěžují na to, že Lou mluví až moc moderním jazykem. Upřímně? Pokud vyškrtnete všechna její sprostá slova (a jako, že jich je tam HODNĚ), tak nemluví zase tak odlišně, jako kterákoliv jiná hlavní hrdinka v YA fantasy. A u ní si lze aspoň říct ten důvod, proč tomu tak je.
Taky se mi líbí, jak si vlastně celou jejich minulost (Lou a Reida) dozvídáte postupně v průběhu knihy. I když, některé věci bych tam asi vyloženě necpala, bylo by to zajímavější.
Za mě je to celkem dobré čtení, pokud od ní nebudete mít tak vysoká očekávání. Kdyby ji nevychvalovali jiní tolik do nebes, asi bych si ji užila víc a neměla by za mě tak nízké hodnocení. 3,5/5

Ewilka
17.05.2020 5 z 5

Lou je skvělá hlavní hrdinka. Svérázná, prostořeká, drzá a našlo by se toho ještě mnohem víc. Je zkrátka svá. Nejvíc se mi na ní ale líbila jedna věc. Nehraje si na hrdinku, která má všechno pod palcem a která zvládne překonat jakoukoli překážku bez cizí pomoci.

KristieSpacil
17.05.2020 3 z 5

Ve spolupráci s Albatros Media.

Na úvod musím říct, že je Holubice a had neskutečně čtivá kniha, to uznávám. Je to i místy vtipné a přestože je to poměrně dlouhé (z mého pohledu zbytečně), přečetla jsem ji raz dva.
Četla jsem stížnosti na to, jak sprosté to je. Jako na YA je to netypické a občas mi to v dané situaci také nesedlo, ale jinak - proč by ne? Lou nebyla žádná slečinka z vyšší společnosti, tak proč by nemohla klít?
Co naopak vadilo mně, bylo to, že ta kniha občas obsahuje příliš moderní vyjadřování. Má to být rádoby středověk, pokud se nepletu. Jen tady nevím, do jaké míry za to může překlad, jestli to takhle v originále opravdu je též.

Každopádně je pravda, že ten rádoby středověk pouze odhaduji, protože ten worldbuilding tady je značně odfláknutý. Že se jedná o pseudo-Francii poznáte jen z toho, že autorka náhodně používá francouzská slovíčka. A ty pojmy ve stylu "přeložím to do francouzštiny", to je vyloženě lenost. Ten nápad s kouzlením bílých dam, kdy pro magii musíte něco obětovat, není špatný, ale měla jsem pocit, že málo rozvedený.

Ta zápletka byla ok. Osobně mi teda přijde, že ten spor církve a magie mohla autorka podat lépe, jakoby mrazivěji, ale dejme tomu. Docela mě mrzelo, že se půlku knihy nic moc neděje... a pak začne autorka až moc spěchat. A i když to nebylo vymyšlené špatně, prakticky všechno jsem odhadla. A nesedlo mi, jak se příhodně ukázalo, že ten a ten je spojený s tím a tímhle, takže jsou všichni speciální.

Z postav je královna Lou. Autorka do její tvorby vložila tolik energie, až mi přišlo, že na Reida jí toho moc nezbylo. Což je škoda, protože v této situaci měl Reid zažít obrovské dilema, projít velkou změnou, autorka v tomhle mohla jít hezky do hloubky, ale na úkor Lou to neudělala.
Ten jejich vztah mě ze začátku i bavil. Vadilo mi ale to, že ho autorka z roviny hate do roviny love převedla příliš brzo, nebylo to uvěřitelné.
Ovšem cením si přátelství Lou a Coco.

Takže jsem ve finále dostala poměrně fajn knížku, ale ani zdaleka mě uchvátila tolik, jak jsem po vší té chvále čekala.

tetepoko
16.05.2020 3 z 5

Hodnocení knihy Holubice a had bych provedla ve třech rovinách.

Romance mezi hlavními hrdiny, Lou le Blanc a Reidem Diggorym, je popsaná velmi hezky, chemie mezi nimi funguje a srdce každého romantika a romantičky zaplesá.

Z pohledu fantasy románu je však samotný svět, který autorka vytvořila, nedotažený. Chybí mi zde hlubší popisy míst, postav, souvislostí a propracování detailů. Myšlenka, kterou autorka vytvořila, je zajímavá, ale zpracovaná spíše povrchově.

Posledním měřítkem pro mě je použitý jazyk. Na můj vkus je v knize použito příliš mnoho sprostých slov. Chápu, jaký dojem se snažila autorka vytvořit, ale spíše by u mě zabodovala lehkým sarkasmem a nadhledem. Nepřijde mi to vhodné jak v běžné konverzaci, natož tak v literatuře označené štítkem "pro děti".

KačééZ
16.05.2020 4 z 5

Kniha Holubice a had je nesmírně vychvalována a tak jsem čekala naprosto nečekané zápletky a příběh. Pro mě to ale zase až takové wow nebylo... Studuji francouzštinu, ale na začátku mě francouzské výrazy v knize velmi vytáčely, bylo jich moc. Kniha je ale velmi čtivá. V logice toho, proč se s Lou má stát věc, která se má stát, jsem se velmi ztrácela a vlastně jsem to moc nepochopila. Kniha byla ale jinak fajn a další díl si rozhodně přečtu.

Knihomol2006
14.05.2020 5 z 5

Přečetla jsem to ani ne za den a ani na chvíli jsem těch peněz nelitovala. Skoro všechny postavy mi přirostly k srdci a neskutečně se těším na druhý díl.

Lenny.Wolf
14.05.2020 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla a pochopila o co jde a jak ten svět funguje, ale pak to nabralo ten správný směr a nemohla jsem se odtrhnout. Teď jen bude hrozné to čekání na pokračování

Sablu
13.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Moc se těším na další pokračování.

Tereeeez333
13.05.2020 5 z 5

Příběh byl tak poutavý, že jsem se od toho nemohla vůbec odtrhnout. Postavy jsem si během prvních stránek oblíbila a strašně jsem jim fandila. Chvílemi jsem se u toho musela smát, chvílemi jsem zatajovala dech a občas jsem samozřejmě i byla naštvaná. Nemůžu se dočkat dalšího dílu! Ano, bylo to v podstatě moc hezky a pro mě i celkem překvapivě ukončeno, ale zároveň je vám jasné, že se spousta věcí musí ještě vyřešit. Prostě skvělé!

Platikus
13.05.2020 5 z 5

Jako jo, líbilo se mi to. Možná až moc...

AktivniKnikupec
12.05.2020 5 z 5

Skvělé, až výborné. Nenudilo.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992
2020  84%Holubice a had
2021  66%Krev a med
2021  78%Bohové a monstra

Kniha Holubice a had je v

Přečtených1 465x