Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1149 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

badliar_id
11.03.2021 5 z 5

Dost dlouho jsem přemýšlela jestli dám knize čtyři nebo pět hvězdiček, nakonec jsem se rozhodla pro pět a to z důvodu: Kniha je originální, žádnou podobnou knihu jsem ještě nečetla. Postavy jsou skvělý. Kniha je plná sarkasmu a dalších skvělých věcí.
Musím se ale přiznat, že mě začátek knihy nudil. Až teprve kdy Lou a Reid byli svoji a začali se hašteřit, mě to začalo pořádně bavit. Některé věci jsem předpovídala, jiné jsem absolutně netušila a zaskočily mě.
Myslím si, že pro fanoušky fantasy žánru je to skvělý typ na čtení, ale určitě to mesedne každému..
Konec skončil opravdu nenormálně :D (ještě že mám doma druhý díl).. Mě to bavilo a nasmála jsem se u toho, takže za mě doporučuju...

Damonka18
10.03.2021 5 z 5

Měla jsem problém se do knihy začíst, ale když se tak stalo bylo to skvělý. Prvně jsem tuto knihu vůbec nechtěla číst. Nakonec jsem si ji koupila a jsem nadšená. U Lou se mi hrozně líbilo jaká je sprostá. To bylo k popukaní a pak se kouknete na Reida, který je takový svatoušek :D Brečela jsem smíchy! Těším se na druhý díl. Doporučuju přečíst!

Ivet_V
10.03.2021 4 z 5

Po druhé to bylo mnohem lepší. Bavilo mě to. Hlavní hrdinové a jejich romantická linka byli skvělí. Lou jsem si neoblíbila hned od začátku, ale postupně se mi začala zamlouvat. Líbil se mi hlavně ten její sarkasmus. Reida jsem si oblíbila skoro okamžitě. Bylo super pozorovat, jak se mu měnil charakter k lepšímu během příběhu. A taky musím pochválit, jak autorka dokázala vymyslet tak originální kouzlení.

Adél784
06.03.2021 4 z 5

Originální fantasy o nesmělém lovci čarodějnic Reidovi a sarkastické čarodějnici Lou, kteří se vezmou a je jen otázkou času, kdy Reid zjistí, že jeho žena je čarodějnice, které on loví a upaluje zaživa na hranici....

Prvních 100 stran se nic moc nedělo, ale pak tam byl zvrat za zvratem. Celkově se v knize vyskytuje mnoho momentů, kdy si člověk řekne "To jako vážně?!".
Lou je skvělá hlavní hrdinka, která má smysl pro humor, pro sprosté slovo nejde daleko, je sakrastická a člověk se s ní prostě nenudí. Reid je upjatý a nesmělý a s Lou se rozhodně nenudil a neměl to s ní jednoduché. Je to klasická hate-love romance.
Miluju postavu Ansela, takže doufám, že v dalších dílech dostane více prostoru.:)
Naopak Cellii nesnáším..
Určitě by se hodilo varování, že snad každý čtenář dostane při čtení chuť na skořicové šneky...:)

Celkově dávám knize 4/5. Těším se na další díly, už jen ty obálky stojí za to, mít tuhle sérii v knihovně. Ikdyž je kniha v žánru young-adult, tak si myslím, že tuto knihu si užije i čtenář, který tento žánr normálně nevyhledává.

Malá ukázka z knihy:
,,Čarodějnice a lovec čarodějnic spojeni v posvátném svazku manželském. Tenhle příběh mohl skončit jen jediným způsobem. Hranicí a sirkou. Proklínala jsem se za to, že jsem byla tak hloupá a dovolila jsem si příliš se mu přiblížit"

,,Vím, že tomu věříš." řekl Ansel tiše, ,,ale nemůžeš nutit Reida, aby tomu věřil taky." Konečně vzhlédl a v hnědých očích měl hluboký smutek. Smutek, který by někdo v jeho věku vůbec neměl znát. ,,Některé věci se slovy změnit nedají. Některé věci se musí vidět. Musí se zažít."

tomas9591
05.03.2021 3 z 5

Z prvních pár stránek na mě spadla silná atmosféra Mexika, a nebo právě Francie, ještě se mi vybavil film Coco od Disneyho.Ženy jsou přestrojené za může, nosí se uplé korzety, obrazy lidí na zdech mají v očích kukátka pro špehování a nikdy nevíte, která z žen je čarodějnice.

Obálka knihy se moc povedla a líbí se mi, celkové výhledové zpracování knihy je hezké. Možná bych ocenil slovníček francouzských slov, ikdyž, přiznejme si, většinu tvořili nadávky. :D
Vulgarismy se v knize objevovaly poměrně hojně, mně to nicméně zase tak nevadilo a neotravovalo, povětšinou to bylo i směšné.
Nenápadně se tedy dostávám k postavám. I když měly osobnost a nebyly vůbec ploché a bez charakteru, nešlo mi se do nich delší dobu, než je u mě zvykem, vžít. Hlavní postava Lou mi charakterově poměrně sedla, byla akční, nepředvídatelná, neprůbojná a pořádně sarkastická, ale autorka ukázala i její druhou stránku, za což jsem byl rád. V některých okamžicích se Lou otevřela a řekla o sobě víc. Někdy mi přišla extrémně nezodpovědná vůči sobě, i přesto, že věděla, že jí hrozilo to nejhorší, co mohlo, se rozhodla vylézt z úkrytu. Kdyby nebylo jejích přátel, ve spoustě situacích by už nemusela být živá. Tohle mi hodně vadilo. :/
Reid je teda pořádný charakter, byl opravdu rázný, někdy upjatý a měl horkou hlavu, nicméně se taky v jistých momentech poodhalil. Žádná z postav to v tomhle světě nemá lehké, a tak jsou jejich životní příběhy těžké. Pro knihu, kde se vyskytuje hate love, nejlepší charakterová kombinace. I ostatní postavy mi jaksi přirostly k srdci, a jakmile se všechny začaly s posunem příběhu sbližovat, přirostly ke mně ještě více.
Některé zvraty týkající se postav mi ale přišly poměrně… nereálné? Myslím, že je to správný výraz. Nechci moc prozrazovat, ani nebudu, jediné, co řeknu, je, že to za mě bylo všechno až moc propojené.
S hate love jsem se v knize ještě nesetkal a moc mě bavilo o tom číst, autorka se na tom podle mě vyřádila
Jak jsem nakousl nahoře, příběh má poměrně silnou atmosféru a svět není plochý. Prostředí Francie bylo pro příběh, za mě, jako dělané, vše sedlo. Jsou tu jak honosné zámky, ve kterých se konají přepychové večírky, tak temné lesy plné tajemných bytostí a čarodějnic.
Co se těch magických bytostí týče, za mě by bylo lepší, kdyby o nich nepadla ani zmínka. Jediné, co se tu mihlo, byla jednostranná zmínka o goblinech - skřítcích, pak přišel tajemný les, ve kterém prý mohly číhat všelijaké tajemné bytosti. Připomíná mi to situace v knihách, kdy se básní a šeptem dramaticky mluví o něčem strašně nebezpečném a silném a ničivém, ale pořád se o tom jen mluví. Nikdy to v průběhu nebylo ukázáno, nějaká scéna či demonstrace. Působí to pak na mě buď jako zatím nevyužitý potenciál (který snad bude naplněn v dalších dílech), nebo úmysl autorky to v příběhu jen zmínit, aby se neřeklo, z čehož úplně radost nemám.
Byl jsem zvědavý, jak moc bude propracovaný magický systém v knize, jestli bude mít nějaká pravidla a jak bude fungovat. A bylo to zpracované moc dobře, magie měla své meze a byla rozmanitá. Jediné, co mi ale nesedí, je, že Lou při používání své magie musela vždy něco obětovat, ale v knize tak někdy udělá, a někdy ne. Čtenář se prostě nedozví, jestli něco obětovala. Opět jsem se bál, aby čarodějnice nebyly mocné a nelítostné jen z povídek a z toho, co se povídá. To se díkybohu nestalo a v těch skoro pět seti stranách toho bylo pro mě tak akorát.
Co se délky týče, tak si myslím, že to bylo poměrně delší, ale nevadilo mi to a četlo se to dobře.
Přečtení dalšího dílu zvážím, měl by vyjít za pár měsíců, takže bych si příběh mohl i docela pamatovat. Z anotace mě příběh moc neláká, ale díky postavám to ještě zvážím.

Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Trochu mě to zklamalo, asi to bylo moc vysokým očekáváním. Děj mě moc nezaujal, ale o to byli lepší hlavní hrdinové a jejich romantická linka. Lou jsem si sice neoblíbila hned od začátku, ale postupně se to zlepšovalo. Líbil se mi hlavně ten její sarkasmus. Reida jsem si oblíbila skoro okamžitě. Bylo super ho pozorovat při postupném měnění charakteru k lepšímu během příběhu. A taky musím pochválit, jak autorka dokázala vymyslet tak originální kouzlení.

Adee.K
03.03.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Můžu říct, že díky holkám z Humbooku jsem měla dost vysoká očekávání, ale knížka mě nezklamala. Prostě boží. A ta romantická linka byla tak milá a roztomilá, dokonalost.

Damonka12
01.03.2021 5 z 5

Tohle byla dokonalost, hate to love romantika, znepřátelení, odhalování tajemství .... skvělý svět. Můžu jedině doporučit.

Libris_Na_Ex
27.02.2021 4 z 5

4,5/5
Takhle má vypadat romantická fantasy. Magie a svět tady není zbytečně moc komplikovaná a překombinovaná, zároveň ale dává smysl a romantická linka je díky němu silnější a zajímavější.
Hlavní hrdinové mají svůj charakter a navzájem se krásně doplňují. Stránky vám pak mizí pod rukama a najedou jste na konci. Takže už se nemůžu dočkat dalšího dílu a ať už je březen, prosím.

Soulmate
26.02.2021 2 z 5

Pro mě osobně je kniha velkým zklamáním. Celý příběh je dost nelogický, má spoustu děr a přišlo mi, že občas autorka zapomněla, co si vlastně vymyslela. Například prsten, který ji dokáže zneviditelnit. Když ho může použít a situace si to vyloženě žádá, tak to nepoužije. :D To samé ten důvod sňatku, kterému jsem nevěřila. Postavy si autorka přesouvá, jak se jí zlíbí. A ta vychvalovaná insta romantika? Tak z toho už jsem asi vyrostla. Takhle si já romantiku tedy nepředstavuji, ale co já vím, že. Hlavní hrdinka mi bohužel nebyla sympatická... Taková sprostá bad girl, která má víc zkušeností než lovec čarodějnic. Takže zklamání.

Libris_Na_Ex
25.02.2021 4 z 5

4,5/5

magdalene7
24.02.2021 5 z 5

Po delší době se mi do rukou dostala kniha a byla to zrovna Holubice a had. Už delší dobu jsem měla čtenářský blok a musím říct, že jsem opravdu nešlápla vedle, když jsem si vybrala zrovna tuhle.
Děj byl naprosto úžasný, knihu jsem nedokázala pustit z rukou a byla hrozně moc čtivá. Kdybych nepotřebovala spát, tak ji mám přečtenou za den. Fantasy linka možná pro některé není tak zajímavá, ale podle mě je docela originální. Krásně zobrazená slow-burn romantika - kterou já prostě nedokážu odmítnout - mě naprosto uchvátila. Lou a Reid jsou prostě něco jiného. Lou jako drzá rebelka a Reid jako upnutý lovec tomu opravdu dávají grády :). Hodně krát jsem se i zasmála. Ještě plus (za mě tedy) že se autorka nezdržuje se sprostými slovy a intimitou ;).
Dočetla jsem to včera a ještě pořád nad příběhem přemýšlím. Pro mě to byl naprosto perfektní rozjezd z mého bloku a nemůžu se dočkat až si přečtu druhý díl! :)

ydnac
23.02.2021 5 z 5

Další hezká fantasy o mladé čarodějce a lovci čarodějnic. Moc dobře se četlo a i když je děj předvídatelný našly se i části, které mě překvapily :-)
Hlavní hrdinka se mi líbila, je taková přidrzlá a neláme si hlavu s tím co řekne, ale taková je Louise :-) prostě svá. Slovní přestřelky s Reidem byly zábavné :-)
No a konec? - potřebuji další díl :-)

aquaver
21.02.2021 5 z 5

Tuto knihu si hned přidávám ke svým oblíbeným a určitě ji doporučuju. Nemohla jsem ji vůbec odložit, stránky rychle ubývali a než jsem se nadála byla jsem u konce. Romantická linka byla prostě úžasná. A i ta obálka je skvělá. Jediné mínus, které kniha podle mě má, je slovník Lou. To mi trochu vadilo. Nakonec musím ale uznat, že to asi k Lou prostě patří. Jsem ale ráda, že jsem si ji šetřila tak dlouho, protože to dlouhé čekání na pokračování bych asi nepřežila :D

Nelajza
19.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji.

Týna79
18.02.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se úplně nemohla moc začíst, ale potom mě to opravdu bavilo, takže si myslím, že to stojí určitě za přečtení. Neskutečně miluju chování hlavní hrdinky, to se ani nedokážu vyjádřit jak. Kdybych měla ohodnotit zvlášť jen romantickou linku, tak by to bylo 5⭐️, ale něco málo mi tam chybělo, takže jako celkovou knihu hodnotím 4⭐️

lokonla
07.02.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah.
Je ale pravda, že začátek byl slabší... ale pak když se to rozjelo, tak mě to moc bavilo. Je fakt, že občas jsem nad nějakými detaily kroutila hlavou, ale kniha byla prostě dobrá.
Myslím, že je lepší, když od ní nic neočekáváte.

SPOILER
Milostná linka byla zajímavá, ale přišla mi předvídatelná. Hodně mě zklamalo, že tam více nebyl rozebrán ten prsten, po kterém všichni tak šli... tak snad v druhém díle? Uvidíme

Karolin77
07.02.2021 4 z 5

Na začátkem musím říct, že jsem mírně zklamaná.
Chviličku jsem byla mírně podrážděná tím, že se v knížce objevují cizí slova. ( Pro mě naštěstí jen na pár prvních stránkách pak už moc ne. - Tohle je osobně můj problém.... Preferuji knihu celou přeloženou, ale je mi jasné, že to do příběhu patřilo)
Další co mi už vadilo byly sprostá slova. Hlavní hrdinka Lou je velice vulgární. Ale Read naštěstí takový nebyl za což jsme byla ráda. Oba dva byli své opaky. Ale bohužel mi mezi nimi chyběla chemie. Chtěla jsem tam více scén kde by se lépe poznávali, to poznávání tam sice bylo,ale já ho tam chtěla o maličko víc. Něco mi tam ale stejně chybělo,bohužel nejsem schopná říci co. Ostatní postavy mi přišli fajn a žádná z nich mi nevadila a ani mě neštvala.
Příběh byl neuvěřitelně čtivý a stránky mi utíkaly pod rukama.
Ocenila bych více akčních scén a maličko lépe popsaných...( Chápu, že napsat knihu není vůbec jednoduché)
Celkově se mi kniha líbila, ale nejsem z ní odvařená, tak jako všichni ostatní.
Druhý díl si každopádně přečtu.
Za mě hezká kniha, ale něco mi tak prostě chybělo.
4/5*

Calwen89
03.02.2021 4 z 5

Příjemná oddechovka s naprosto předvídatelným dějem. Nicméně velmi čtivá, francouzština pro mě byla příjemným obohacením, ale přehnaně časté vulgarismy mi byly dost proti srsti. Naopak bodík musím připsat za to, že hlavní hrdinkou není víla nebo upírka (s kterými se ve fantasy roztrhl pytel), ale "obyčejná" čarodějnice.

lukyli154
31.01.2021 4 z 5

Kniha se velice dobře četla a moc mě bavila. Po první kapitole jsme si sice říkala,co na tom všichni mají, protože mi hrozně vadila nadmíra francouzských slov a "vybraný slovník" hlavní hrdinky,ale pak se to změnilo. Na jednu stranu to bylo až humorné díky Lou, která je sprostá, drzá a vtipná, oproti věci ohledně čarodějnic mi přišli až děsivý a odporný. Pět hvězd jsem nedala z toho důvodu,že prakticky třičtvrtě knihy je o sbližování Lou a Reida a teprve v poslední čtvrtině se to zlomí a máte akcí jako blázen. Těším se na další díl, protože se to docela slušně zamotalo.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992
2020  84%Holubice a had
2021  66%Krev a med
2021  78%Bohové a monstra

Kniha Holubice a had je v

Přečtených1 465x