Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1149 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

dianaxn
25.08.2021 3 z 5

Minulý rok, kdy na tuhle knihu všude vyskakovala pětihvězdičková hodnocení a všichni ji vychvalovali až do nebes, jsem si říkala, že se tomu vyhnu, ale jako vždy jsem to nedodržela.

Začnu s postavami, které mi sedly, nebo teda spíš Lou, kterou jsem měla výrazně radši a jejíž kapitoly mě bavily víc. Reid mi připadal jako upjatý, otravný lovec čarodějnic, kterou čarodějnici nepozná, ani když před ním několikrát stojí.

Vím, že si hodně lidí stěžuje na francouzská slova, ale mě to nevadilo, i přesto, že francouzsky neumím. Naopak se mi zdálo, že se to sem hodí a doplňuje to atmosféru v prostředí.

Co se mi na tom líbilo nejvíc, je romantická linka, což je zvláštní, protože normálně nemám ráda, když je fantasy zaměřená víc na romance než na samotný děj. Tady většina děje stojí právě na romantice a myslím, že by to i bylo lepší jen jako romance, protože ty fantasy prvky většinou nedávaly smysl.

Worldbuilding je minimální, princip magie se mi zdál originální, jenže má jen 2 pravidla, které autorka stejně nedodržuje. Například pokaždé, když čarodějnice kouzlí, se kolem ní rozprostře pach sladkosti a přestože je jím Lou obklopená několikrát, nikdo si toho nikdy nevšimne.

Děj byl na mě extrémně předvídatelný, takže jsem očekávala téměř každý zvrat a nic mě nepřekvapilo. A taky mě zklamal konec, který by byl sám o sobě dobrý, jen kdyby dostal víc prostoru a nebyl nacpaný na pár stranách.

Vzhledem k tomu velkému hypu jsem původně očekávala něco cringe a katastrofálního, ale nakonec to bylo dobrý. Sice z toho nejsem tak odvařená jako ostatní, ale myslela jsem, že to budu nenávidět, takže je to pro mě okay.

Aaron Lewis
18.08.2021 3 z 5

Ok, přečetla jsem to sice za dva dny, respektive večer a dopoledne, ale bylo to moc okatý. Všichni byli svým způsobem černobílý, nebyla tam ta epičnost, ty omáčky okolo, co dělají romány hustý a těžký a epický. Tohle bylo fakt pro holky.

Dalo se z toho vytřískat tolik, arcibiskup i ta hlavní čarodějka, Jean Luc, mohlo tam být o tolik víc, královská rodina. Takové jednoduché, no...

knihomolkajanca
18.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Tato série mě hrozně dlouho lákala, ať už kvůli anotaci či obálce, ale nejspíš bych se k přečtení nerozhoupala nebýt toho, že se mi podařilo vyhrát druhý díl.

Začátek mi přišel takový kostrbatý. Trochu moc francouzských výrazů, hrdinka Lou mluvící jako dlaždič a plánování zločinu v nevěstinci se spolu docela bilo. Ale s každou další stránkou naštěstí Lou mluvila snesitelněji, francouzských slovíček ubývalo, a začalo mi to dávat smysl. Lou na Reida naráží poměrně brzy a jejich setkání samozřejmě není zrovna láskyplné. Jak by taky mohlo, když Reid je lovec čarodějnic a Lou je jedna z nich.

Vzhledem k tomu, že z anotace člověk ví, že ti dva budou nějakým způsobem přinuceni být spolu, byla jsem zvědavá, jak toho autorka docílí. Vymyslela to docela dobře, jen si neumím představit, že by k tomu postavy svolily tak snadno. Ale částečně to smysl dávalo, tak jsem to nechala být. A od té doby mě to začalo bavit.

Pohodové čtení s nepříliš složitou magií a světem, do kterého jsou zasazeny zajímavé postavy. Ač mě na začátku Lou vytáčela svým slovníkem, později to bylo lepší a já si začala užívat tu romantickou linku, o kterou v knize jde především. Jak se vztah Lou a Reida rozvíjel a postupně se poznávali, opravdu jsem se do knihy ponořila a potřebovala jsem vědět, jak to dopadne. V podstatě celou knihu jsem tak přečetla na jeden zátah, a to není zrovna tenká. Reida jsem měla raději, protože se opravdu snažil, a přestože měl v jistých ohledech trochu vymytý mozek, nikdy nejednal bezmyšlenkovitě. Krom něj musím zmínit ještě Ansela. Na první pohled naivní, na druhou stranu měl vlastní rozum a byl chytřejší než většina postav.

*SPOILER* Závěr pro mě bohužel byl lehkým zklamáním. Trochu moc náhod, trochu moc znovu nalezených rodičů a nemohla jsem se ubránit dojmu, že to Reid měl docela snadné. A proč z něj autorka musela udělat čaroděje, to jsem také nepochopila. Přitom tomu nic nenaznačovalo. Škoda, vztah čarodějnice a lovec byl fajn.

Smity
12.08.2021

Něco tam bylo a zároveň tomu něco chybělo. Vzala jsem si nějaký čas na rozmyšlenou, abych první „něco“ i to druhé „něco“ byla schopna uchopit, ale i po nějaké době nejsem žádnou z variant schopna definovat. Neříkám, že nebudu číst další díly, ale zatím necítím nutkavě sžíravou potřebu tak udělat.

Luccinda
09.08.2021 2 z 5

Nebudeme chodit kolem horké kaše, tohle bylo zklamání kolosálních rozměrů, jinak se to ani nedá napsat. A přitom bych neřekla, že jsem od Holubice a hada měla nějaká nereálná očekávání, knížka měla obrovský potenciál, nicméně autorka tuhle bitvu prohrála na všech frontách.

Romantická linka od nenávisti k lásce, vynucené manželství – námět zní naprosto skvěle! Ale zpracování bylo bohužel tragické. Celou dobu jsem měla pocit, že čtu velmi nepovedenou napodobeninu Cizinky. V knize byly dokonce úplně stejné dialogy jako v seriálu! Pak jsem se dozvěděla, že se autorka Cizinkou skutečně inspirovala a řekla bych, že mnohem více, než sama zamýšlela.

Kdyby se autorce povedlo zpracování, byla bych z toho nadšená, ale tady se nepovedlo téměř nic. Začněme postavami. Lou byla celkem fajn, drzé hrdinky mám v oblibě. U jejího mužského protějšku už ale nastává problém. Už dlouho jsem neviděla tak tupého hlavního hrdinu, jako byl Reid. Celý život loví čarodějnice a ví o nich kulový. Aha. Chemie mezi ním a Lou taky moc nefungovala, nehledě na to, že jejich manželství byla jedna velká fraška. Autorka nebyla schopná vymyslet jediný smysluplný důvod, proč by se ti dva měli vzít. Celá kniha bohužel stojí právě na romantické lince, kterou jsem ale autorce vůbec nevěřila.

A takhle bych mohla pokračovat dál. Budování světa? Šoupneme tam pár francouzských slovíček, to přece stačí. Magie? Ta nepotřebuje žádná pravidla. Konflikt mezi čarodějnicemi a církví? Prostě to tak je, nač se namáhat vymýšlením historie. Autorka se vykašlala na vysvětlování čehokoliv, svět, magie, příběh i postavy jsou popsány jen velmi povrchně, nikde nejde vyprávění do hloubky.

Knihu hodnotím 2 hvězdičkami. Jedna je za obálku (původní, ne tu naší ubohost), druhá za postavu Lou. Do dalšího dílu se nepustím, jednou mi to stačilo. Knížku jsem četla v originále, angličtina není úplně jednoduchá, je tu dost specifická slovní zásoba.

lucah3
29.07.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco. První půlka knihy plná sarkasmu, vtípků a super písničky o prsaté Lidce. Ne vážně - často se mi to nestává, ale knížku jsem téměř neodložila a měla jsem ji přečtenou za tři dny. Hltala jsem větu za větou a děj ubíhal doslova pohádkově. Autorka skvěle popsala svět, kde se to odehrávalo, magii, která tam byla všudypřítomná a postavy? Lou a její sarkasmus si musí zamilovat snad každý. Na začátku jsem trochu pochybovala, jak se to mezi hlavními hrdiny vyvine, ale byla jsem mile překvapena. A snad ještě nikdy jsem si neoblíbila hlavní hrdinku tak moc, jako právě tady.
Sice první, ale rozhodně ne poslední knížka, kterou jsem si od autorky přečetla.

Nikkey
25.07.2021 4 z 5

Spojení drzá čarodějka a lovec čarodějnic, který je tak trochu zaslepen církví je skvělá kombinace. Kniha byla hodně čtivá a napínavá. Líbila se mi osobnost hlavni hrdinky. Oplývala humorem a hlavně sarkasmem. Její hlášky byly taky jedna z nejlepších věcí na knize. Někdo si stěžoval na hodně vulgarismů, ale podle mě by to bez nich nebylo ono. K protagonistce tak nějak patřily. Lou a Reid tvořili dokonalý kontrast.

Nicoletta1681
19.07.2021 4 z 5

Tahle kniha má v sobě vše. Vystavěný svět, promyšlenou magii, která má svá pravidla, která dokonce dávají smysl, postavy, které se vyvíjí a které vám přirostou k srdci, a děj, který vás vtáhne. Líbí se mi, jak se u této knihy zasmějete, ale zároveň pocítíte smutek, touhu, lítost, zlost a odvahu. Tahle kniha vám dá zážitek z jejího přečtení.
Jsem zvědavá na další díl a doufám, že i tam se podaří autorce dát čtenářům podobný zážitek s postavami, které vám svým chováním připadají tak opravdové, a s příběhem, který vám nedovolí se odtrhnout.

_Knihomolka_
07.07.2021 4 z 5

Tuhle knížku mi doporučila kamarádka a já, jelikož mě doporučila už strašně moc knih a všechny se mi moc líbily, jsem si jí při první příležitosti hned koupila. Dlouho jsem jí ale odkládala, protože se mi do ní zrovna dvakrát nechtělo, ale udělala jsem obrovskou chybu.
Tenhle příběh byl zase něco úplně jiného, než já čtu, ale velice mě překvapil a zamilovala jsem si ho. Jenom těžko jsem se od něj odtrhávala, ale když už se tak stalo, nemohla jsem ho pustit z hlavy a pořád jsem musela přemýšlet, jak se dál bude děj vyvíjet. Postavy byly moc krásně popsané, to neskutečné pouto mezi Lou a Reidem a ty jejich zábavné a originální dialogy !
Moc doporučuji

xoxo1736
28.06.2021 5 z 5

Od Holubice a hada jsem měla dost vysoká očekávání, dlouho jsem se na ni těšila... a nakonec se mi naplnila, protože jsem z knihy nadšená. Už teď můžu říct, že jsem tuto knihu určitě nečetla naposled.

Rozhodně nejlepší část knihy je slow-burn romance mezi hlavními protagonisty, která je krásně napsaná a uvěřitelná. Nadchla mě proměna, kterou oba hlavní hrdinové prošli, ve stylu vnímání světa a okolí a nevidění světa pouze černobíle. Lou i Reida jsem si od začátku zamilovala a příjemně mě překvapili také Coco s Anselem, kteří mi také přirostli k srdci.

A symbolika názvu knihy, která se ukrývá v detailech je prostě bravurní!

5*/5*

Luc.i
27.06.2021 5 z 5

Čarodějnice mě většinou z nadpřirozených bytostí zajímají nejmíň ale tahle knížka je skvělá!

Jasně hlavní linka trochu připomíná příběh Niny a Matthiase od Leigh Bardugo, ale když je to dobrej příběh tak proč ne.

Postavy jsou skvělý, Lou I Reida jsem si hned zamilovala. Oba jsou úžasný a spolu ještě víc. Bylo celkem jasný jak se jejich vztah bude vyvíjet ale i tak jsem si to děsně užila.

Je teda pravda, že jsem čekala, že se manželi stanou úplně jinak ale tohle bylo skvělý a pro mě neokoukaný a nový.

Nejhorší postava je Jean Luc , chápu že je to tak asi napsaný naschvál ale on je fakt příšernej a hodně mě vytáčí, vlastně nevím proč se s ním Reid kamarádí.

Magický systém se mi líbí, ikdyž mi chvilku trvalo než jsem se do toho dostala. Konec byl napínavý a většinu věcí jsem nečekala.

Je super,jak se tam během knížky všechno propojilo!

Knížka je úžasně čtivá, nemohla jsem se odtrhnout a těšila jsem se co bude dál. Ze začátku mě tam trochu rozptylovala ta sprostá slova, pak jsem si ale zvykla a bez toho by to nebylo ono. Miluju jak byl Reid ze začátku nervózní z Lou prostorekosti a celkově každá narážka na prsatou Lidku me rozesměje.

Mám ke knížce sice pár výhrad ale nic vážného, celkově jsem si to užila. Jak děj, tak postavy, tak dialogy. Knížka je to skvělá a těším se na pokračování. Celkem 5/5*

JK96
23.06.2021 4 z 5

Knihu bych doporučila především mladistvým dívkám, které jisto jistě pobaví neomalená, servítky si neberoucí Louise a její upjatý, leč k uzoufání krásný Reid. I když se už nějakou tu dobu snažím knihám patřícím do kategorie young adult vyhnout, musím přiznat, že mne tento příběh příjemně pobavil, zvláště pak ona pasáž o prsaté Lidce. Přiznám se, že jsem si musela dělat i nucené pauzy, aby mi požitek z příběhu vydržel co nejdéle, což dělám jen ve výjimečných případech. Kniha by mohla nadchnout mladší čtenáře především díky své romantické lince, která činí 90 procent celého příběhu, což je skutečně velmi osvěžující, leč na druhou stranu ubrala možnost oživit knihu více o dobrodružství a náhlé zvraty, kterých v knížce bylo skutečně jen pramálo.
Abych to shrnula, vypravování na mě působilo poněkud zabarveně, jako kdyby obsahovalo růžové brýle a nepustilo vás tak více do hloubky. Veškerý děj tak působil velmi plytce a místy až i naivně. Takže když vlastně čtete pasáž, která do vás má už konečně vnést pocit vážnosti, s neutuchající euforií jím projedete jako rychlík v Tokiu a než si cokoli z něj uvědomíte, letíte dál na vlně rozjařenosti.
Tuto knihu buď milujete nebo nenávidíte.

hanaseidl
19.06.2021 5 z 5

Už je te delší dobu, kdy jsem knihu otevřela a nepustila mne, dokud jsem ji nedočetla. Sice mi to hodně připomínalo zápletku Niny a Thomase od Leigh Bardugo, ale což, když je příběh dobrý.... věřím, že další díl se bude ubírat úplně jiným směrem, takže za mě SUPER.

kindlova42
18.06.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil. Četl se hezky a bavil mě. Hlavní postava čarodějky Lou je odlišná od běžných hrdinek, které většinou jsou počestné, nemluví sprostě a neužívají si tak života. Postava Reida je ze začátku trochu nudná vzhledem k jeho postavení, ale přesto všechno se vám zamlouvá jeho slušnost vůči Lou. Romantická linka se vyvíjela nenuceně a byla příjemná. Zvraty a tajemství jsem občas předvídala dopředu, ale i tak jsem pořád byla začtená a na konci je zejména jedna věc, kterou jsem nečekala a kterou bude zajímavé prozkoumat v dalším díle :)

Ocásek
16.06.2021 4 z 5

Tahle knížka proletěla minulý rok skoro celý bookstagram a byla po většinou chválena. Po tom, co jsem ji i já konečně přečetla, musím říct, že právem!
Musím vyzdvihnout zejména romantickou linku, která byla parádní! Hate-to-love, trochu slow-burn, takže jako dělaná pro mě.
Lou jako hlavní hrdinka byla skvělá. Silná, sebevědomá, tvrdohlavá, prostořeká a hlavně měla skvělý sarkastický humor, díky kterému jsem se u knížky neskutečně bavila. U Reida jsem sice ze začátku měla docela problém, ale nakonec jsem mu taky podlehla.
Musím ocenit také tu napínavost, čtivost a originální svět, který sice měl své nedokonalosti, ale jako celek mi tahle knížka o čarodějnici a lovci čarodějnic hrozně sedla! A myslím si, že má co nabídnout i vám.

Knihovnice01935
02.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Holubice a Had mě moc překvapila. Čekala jsem od ní normální romantickou knížku, ale bylo to roztomilé, a pro mě jedna z nejlepších knih o čarodějnicích na světě. Jen je mi líto že zezadu na obálce je komentář od booktuberky Míši, alias Radši knihu. Objevila se tam jedna erotická scéna, která trvala zhruba čtyři stránky. Knihu doporučuji dvanáctiletým dívkám.

NicaCola
31.05.2021 4 z 5

HODNOCENÍ: 3,5*

Holubice a had. Kniha mě zaujala především díky obálce. Pak se mi zalíbila i anotace... ve zkratce: drzá čarodějnice a hlavni hrdina, který je loví ... to musí být prostě bomba!

No, zas takové WAU na mě kniha neudělala, bohužel. Příběh byl zajímavý, ale předvídatelný. Hlavní postavy byly hezky popsané, ale ty vedlejší mě vůbec nebavily. Ještě si rozmyslím, jestli si koupím další díl...:)

Adýsek
21.05.2021

Už dlouho jsem nečetla ani neviděla fantasy s čarodějnicemi.
A jsem přímo nadšená z magického systému této knihy a stejně tak i z originálního charakteru hlavní hrdinky. Lou byla úplně jiná než kdokoliv jiný a stala se jednou z mých nejoblíbenějších hlavních hrdinek. Její prořízlá pusa, drzost, energičnost a nadšení pro život vytvořili jedinečnou YA hrdinku.
Moc se těším na další díly!

veverrka11
20.05.2021 4 z 5

Knížka je čtivá, děj rychle ubíhá a její postavy jsou sympatické. Lou jsem si zamilovala prakticky hned na první stránce. Trošku mi vadily francouzské názvy, jelikož francouzštinou nevládnu. Myslím, že mohly být vysvětlené alespoň jako poznámka pod čarou nebo souhrnně na konci knihy. Nic to ale nemění na tom, že se vrhnu na další díl...

klarik
13.05.2021 4 z 5

Sice mi ze začátku dělalo velký problém se začíst a vadily mi francouzské názvy (nějak jsem se s nimi nemohla popasovat), ale pak mě to chytlo a posledních 200 stran jsem četla s velkým nadšením.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992
2020  84%Holubice a had
2021  66%Krev a med
2021  78%Bohové a monstra

Kniha Holubice a had je v

Přečtených1 465x