Bohové a monstra

Bohové a monstra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481864/bmid_bohove-a-monstra-45q-481864.jpg 4 271 63

Holubice a had série

< 3. díl

Láska, která bude planout navěky! Třetí a závěrečný díl populární fantasy romance. Zlo si vždycky hledá cestu. My mu ji jen nesmíme ukázat. Lou strávila celý svůj život na útěku. A teď poté, co jí Morgane zasadila drtivý úder, přišel čas získat zpátky to, co jí právoplatně patří. Ale tohle už není Lou, kterou její přátelé znali. Tohle už není Lou, která si získala chasseurovo srdce. Temnota ji pohltila a tentokrát bude potřeba víc než jen láska, aby ji z jejích spárů získali zpět. A zatímco Lou bojuje se svými démony a čarodějnice, chasseuři a duchové země se připravují na závěrečnou bitvu, Reid čelí příšerné volbě: zničující oběť, nebo smrt všech, kteří jsou mu drazí? Milenci, kterým hvězdy nepřáli, svedeni k sobě osudem či prozřetelností, životem i smrtí, bohy nebo možná monstry. Tohle všechno skončí v plamenech.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gods & Monsters , 2021

barbb8k
21.02.2022 4 z 5

Abych to tak nějak shrnula, prvně něco o tomto díle, potom něco o celé sérii.

Když jsem tuto knihu začala, nemohla jsem se do ní začíst. Prvních sedmdesát stran mě nebavilo, ale říkala jsem si, že když se mi předchozího dva díly líbily, přečtu i ten poslední. Nakonec jsem ráda, že jsem nepřestala číst a dočetla to až do konce, protože během té další čtyř stovky se toho v ději dělo strašně moc. Což, to strašně moc, mi už někdy trochu i vadilo, ale o tom potom.
Autorka v knize dokázala krásně popsat krajiny, jak už dlouho známých míst, tak i nových. V magii zase postoupila. To, jak dokázala vymyslet všechny ty kouzla a to všechno... Úžasné.

Co se týče postav... Lou s Reidem mě na začátku dost štvali. U Lou chápu, ale Reida prostě ne.
Romantická linka byla úžasná, až na pár chvil. Autorka prostě umí psát.

Když vezmeme v potaz třeba konec. Z jedné části jsem si ho zamilovala, ale z druhé zase ne. Miluju, jak všechno do sebe zapadlo, jak všechny postavy našly sebe samé a jak se konečně některé dočkaly i svého vytouženého happy endu.
Věc, která mě ale štvala byla ale tato... Mám pocit, že autorka začala už všechno zbytečně komplikovat. Ze špatných postav se během jedné strany staly hodné, během jednoho odstavce jich asi třicet umře... Jen tak... Najednou se během bitvy vytvoří milion druhů dalších bytostí, které tam ani dřív nebyly... Co je moc, to je moc.

Shrnutí:
Knížka je celkově moc krásná. Postavám se vytváří lepší charakter, poznáváme každou víc z blízka. Děj byl taky kromě výjimek fajn. Konec... O tom se už radši zmiňovat nebudu...
3,5/5⭐

Nicoletta1681
09.02.2022 5 z 5

Musím uznat, že závěrečný díl série byl přesně takový, jaký by měl závěr být. Bylo tam spousta akce, chvil uvědomění si, smíření se s tím vším, co se stalo, chvilky naděje, ale i chvilky smutku. A to nejen pro hrdiny knihy, ale i pro čtenáře.
Jde tady vidět, kam až se postavy dostaly, jak moc se posunuly od začátku a jak se s tím vším změnili. Zároveň děj pořád plynul (je pravda, že někdy byly momenty, kdy to bylo takové vymýšlení problému na sílu), postupně se však všechny problémy řešili a nic se nevyřešilo jen tak.
Kniha prostě měla hlavu a patu a skončila tak, jak by poslední kniha série skončit měla - uzavřeně, bez dalších otázek:)
Celá série - její svět, postavy a “poslání” - ve mně zanechalo stopu a myslím, že s tímto příběhem budu ještě chvilku žít i potom, co jsem ho dočetla.:)

Hatshepsut
03.02.2022 4 z 5

Poslední díl trilogie této fantasy si určitě nenechte ujít. Na začátku trochu slabší, ale konec stojí za to! Velmi dobře zpracované finále. Určitě se vyplatilo počkat si na výtisk posledního dílu. Rozhodně bych se těžce orientovala ve jménech i událostech, kdyby tomu tak nebylo. Co bych hodnotila záporně, byla mizerně odvedená korektura knih.

"Nekončí to smrtí. Končí to nadějí."

Pedruska01
01.02.2022 5 z 5

Na poslední díl této série jsem se velmi těšila. Mohlo to samozřejmě přijít daleko dříve, ale aspoň, že to přišlo. Četlo se to samo a rychle. Styl, tempo a střídání postav mě bavilo. Vyprávění je protknuto vulgaritami, které jsou akorát, které se tam hodí a vyvolávají úsměv. Neměla jsem s tím problém, ba naopak. Celkově ten příběh je vtipný, i když v rámci závažnosti děje trochu míň, než bych si přála. Prostě jsem se vrátila tam, kde jsem to měla moc ráda. Tahle kniha je doslova natřískaná akcí. Pořád se tam něco dělo, nenechalo mě to včetně samotných hrdinů vydechnout. Nemohla jsem se odtrhnout a prostě jsem potřebovala vědět, co se stane a hlavně, jak to všechno skončí.
Hlavní hrdinka Lou byla skvělá. Je to postava, kterou jsem si oblíbila hned a nedá se jí jinak než fandit. Je to lehce střelená holka s obrovským srdcem ze zlata a s ještě větším úkolem před sebou. Těšila jsem se na ni hned zkraje a docela mě mrzelo, že jsem se s ní - jako pořádně s ní - nesetkala. Pak jsem jí zase držela palce s Reidem, se kterým si musela něco počít.
Reid, druhý hlavní hrdina. Snad první zrzek, který si ukradl moje srdce. Toho chlapa jsem měla vážně ráda. Bylo mi ho hrozně líto v první části, kdy "neměl" svou Lou a pak jsem zas s každou stránkou doufala, že on sám se najde a rozpomene. To mě snad bavilo nejvíc. Tak nějak jsem se vrátila na samotný začátek toho příběhu, což bylo dost příjemné. Reid byl skvělá postava, která to neměla také vůbec lehké, ale které prostě bezmezně věříte.
Další velké postavy jako Coco a Beau mě přetáhli na svoji stranu, dávno. Bez nich by to nebylo vůbec ono. Měla jsem je hrozně ráda. Hlavně princátko bylo dost vtipné. Další postavy, které měli menší roli, však důležitou mě zase mile překvapili. Člověk si je přeci jenom oblíbí, ale na tu hlavní partu to samozřejmě nemá. Děj knihy, která má snad tunu stránek byl vážně natřískaný. Nenechal mě odpočinout. Ušli jsme velkou štreku, která nebyla snadná, která byla zatraceně krvavá a drsná. Dokázal dost překvapit, dokázal zmást. Bylo to dobře vymyšlené. Tenhle příběh se mi hrozně líbil a bavil mě jako celek - tedy všechny díly. Zamilovala jsem se do prostředí, postav, jejich úloh, vztahů. Bylo to pro mě něco nového a úžasného. Ten humor a sprostá slova to pěkně rozzářili. Bavila jsem se, místy až královsky. Musím jednoznačně říci, že se jedná o dost originální a povedený příběh, který jednoznačně překvapí. Už teď mi to všechno chybí.
Jsem hrozně ráda, že jsem se k tomuhle příběhu mohla dostat, i za to, že tyto knihy můžu mít v knihovně. Unikátní a skvělý příběh. Vtipný a emočně silný. Zamilovala jsem si ho včetně samotných postav, které si mě získali. Epilog byl moc krásný. Ti dva si to zasloužili a vypravěč? Byla to taková malá pocta pro něj, pro někoho, kdo si nás získal dávno. Autorka to udělala moc hezky a správně, až mě to trochu dojalo. Kniha/y se s ničím nemažou a není to žádná pohádka. Nebezpečí je zkaleno krásnou romantickou linkou, která vzešla od nenávisti k lásce. Pro moji dušičku to je ideální. Dost jsem si to užila.
Abych to uzavřela, protože mnohé jsem sdělila již k předchozím knihám a omílat se jak kolovrátek nemá cenu. Jednoznačně úchvatná záležitost jako celek (série), která mě dostala. Zamilovala jsem si to. Neskonale mě to bavilo a líbilo se mi to. Rozhodně můžu a chci doporučit a nad hodnocením není co řešit. Plný počet, protože si to Lou a Reid plně zaslouží. :)

lena.o.knihach
26.01.2022 4 z 5

Nejdřív jsem váhala, jestli po Krvi a medu jít do závěrečného dílu, ale čím dál víc jsem věřila, že finále bude velkolepé a že autorka nakonec nezklame.

Konec Holubice a hada opravdu laťku zase vyzdvihl a já můžu na tuhle trilogii vzpomínat v dobrém. Příběh odsýpal, bavil mě i rozesmál.
Dvojice Lou a Reid je jedna z mých hodně oblíbených. Jejich chemie nemá chybu a líbí se mi, jak si k sobě přes všechny překážky dokáží najít cestu. Pokaždé.

Ellinek
14.01.2022 3 z 5

I když bych třetí díl hodnotila z celé trilogie jako nejlepší, pořád to bylo šíleně unylé. A stále si myslím, že dva díly by tomu slušely více, protože tři čtvrtina druhého dílu byla úplně zbytečná a to hlavní se mohlo vejít do dvou knih, akorát by byly trochu delší - a možná ani to ne, protože kdyby autorka vyškrtala ze všech dílů všechny zbytečnosti, délka by byla stejná, ale zvládly by to dvě knihy. Místy mi přišlo, že aby byl o čem psát, práskneme tam další zvrat, abychom to ještě natáhli. Většinu věcí jsem si už z předcházejících dílů nepamatovala, takže jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo, co se s ním stalo, jestli to náhodou neodporuje logice celého systému....ale bylo mi to k uzoufání jedno, prostě jsem to potřebovala jenom dočíst, abych to ukončila. Takže Trojjedinou bohyni jsem vůbec nepochopila a některé postavy jsem dokonce úplně vyresetovala.

I když to tak nezní, vážně to byl nejlepší díl ze série, ale za mě ta laťka nebyla nastavená moc vysoko. Ale míra destrukce na konci mě potěšila, bitva to byla docela drsná, i když těch obětí nebylo tolik, takže to čtenáře moc nevyždímalo. Ždímat emoce před mrtvého kamaráda, které tam na konec mermomocí strčíme, to mě zrovna srdéčkem nepohne. Ale autorce se nedá upřít čtivost, i když je těch stránek zbytečně moc, ubíhají rychle a člověk snadno poskočí o kus dál, aniž by vlastně věděl, jak. Pro ty, kteří mají rádi hate to love romance, přisprostlé hlavní hrdinky, vyvolené a spasení světa je tahle kniha ideál. Mně tyhle náměty nevadí, ale mám je raději v syrovějších, drsnějších příbězích.

Ketfl
13.01.2022 4 z 5

Ze začátku tento díl dojížděl ještě na vlně druhého dílu. A to opravdu nepatřím k těm, kterým by se druhý díl nelíbil, ale nebudeme si nic nalhávat, byl to dost vycpávkový díl. Takže ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se tím prokousala, ale druhá polovina knihy byla fakt skvělá. Hezky se to rozjelo, příběh mě bavil, hlavním hrdinům jsem fandila. Některé situace byly teda za mě trochu zvláštně popsané, někdy jsem si něco musela přečíst 2x, ale celkově sérii hodnotím jako povedenou. Ano, četla jsem už lepší série, ale naopak i horší, takže jsem spokojená. Epilog byl pak přímo nádherný, neskutečně se mi líbil a velmi mě potěšil výběr postavy, která jej odvyprávěla. Moc, moc hezké.
Jediné, co knihu opravdu dost hyzdilo, bylo velké množství chyb v textu. "Mořská pana" je teda fakt dost silný kafe i na mě, a to si myslím, že jsem dost tolerantní. No, nic. Budu ráda, pokud by se tu do budoucna objevila i nějaká další tvorba od této autorky.

Jana65
09.01.2022 5 z 5

Kniha přečtena hodně rychle a tento díl se mi líbil nejvíce z celé série. Jako nejslabší byl podle mě díl druh. Zvažovala, jestli jít do koupi dílu třetího a jsem ráda, že jsem ho koupila a přečetla. Mohu doporučit.

Njangu
05.01.2022 5 z 5

Právě teď jsem dočetla tento poslední díl a v záplavě pocitů se pokusím napsat objektivní hodnocení. Knížka byla velkým finálem celé série a už teď lituji, že to skončilo. Ale v nejlepším se má přestat, že? Četlo se to téměř samo, nikde jsem nepocítila, že by se děj vlekl, všechno do sebe pomalu zapadalo a já jsem si užívala každé napsané slovo. Budou mně všechny postavy z této série chybět. Ale snad se Shelby podaří vyprodukovat něco nového a stejně úžasného.

Kristi_čte
04.01.2022 2 z 5

První dva díly se mi opravdu líbily a užila jsem si je. Neříkám, že jsem si z nich sedla na zadek, ale bylo to fajn čtení s dějem, který mě bavil. Spousta lidí byla ze druhého dílu naštvaná, ale já ne. Jsem jeden z mála lidí, kterým se líbila i Krev a med, ale bohužel u třetího dílu jsem byla zklamaná. Trochu jsem to čekala, ale stejně mě to naštvalo.
Bohové a monstra mi přišli extrémně natahovaní a jako by autorka chtěla vyprodukovat co nejvíce stránek, a tak klidně o nějaké hlouposti byla schopná napsat x stran a to mě dohánělo k šílenství. Takové zpomalování děje, to je něco na mě.
No a samotný konec? Dost očekávaný, dost nudný.
Stále přemýšlím, jestli lituji toho, že jsem čas nad knihou strávila, ale asi spíše ne. I když mi to vůbec nesedlo, tak jsem přeci jen chtěla vědět, jak celý příběh skončí, a proto jsem hlavně do tohoto posledního dílu šla. Škoda jen, že nebyl lépe a svižněji napsaný.

blanka5960
03.01.2022 4 z 5

K této knize jsem přistupovala bez velkých očekávání a obezřetně. Po druhém díle, který byl v porovnání s Holubicí&hadem hodně vycpávkový, jsem se bála zklamání. Prvních 250 stránek jsem si říkala ach jo, je to lepší než dvojka, ale něco tomu chybí.
Naštěstí druhá půlka byla o hodně lepší, děj dostal spád, linka mezi Lou&Readem byla skoro tak dobrá jako v jedničce, ikdyž na mě tam bylo málo toho jiskření a chemie jako bylo v Holubici. Vedlejší postavy Célie i Beau mě bavily, Nicholina byla stále děsivá a co hodně oceňuji byl popis podmořského světa. Ten byl skvělý, škoda jen, že dostal v příběhu velmi malý prostor. Celkový dojem mě i kazila hromada překlepů, hlavně v první půlce knihy, kdy jsem si věty četla opakovaně, abych zjistila kdo to vlastně říká. Takže i to možná přispělo k lehkému rozčarování z první půlky knihy.
Shrnuto a podtrženo kniha je čtivá, ale má své nedostatky. Hodnocení zachránila hodně druhá půlka knížky a tak ubírám jen o hvězdu méně

Ella161
02.01.2022 5 z 5

No teda. Stále nějak nedokážu pochopit, že tohle je poslední díl téhle úžasné série. Vůbec jsem nečekala, že mě tak chytne a že mi celý tenhle svět a hlavně ty postavy přirostou tak moc k srdci. Je mi strašně líto, že už o nich číst nebudu. S jistotou ale vím, že si dám rereading. Když si jen vzpomenu, co všechno jsem s nimi zažila, kolik cesty ušli… Vážně mám slzy na krajíčku, protože tohle je jedna z mých oblíbených sérií. Určitě se mi vyplatilo čekat na další díly. Jak je možné, že si mě tak získali? Lou, Coco, Reid, Beu, Ansel… Všechno jsem prožívala s nimi. Jejich radosti i starosti. Jejich zoufalství a odhodlání. Jejich bezmoc, ale i lásku. Já byla součást jich, součást toho světa. To vypovídá o tom, že tohle ja sakra skvělá série, která se jen tak nenajde. Myslím, že na ně budu vzpomínat ještě dlouho a s úsměvem na tváři.
Také musím podotknout, že autorka je vážně skvělá a já se do ní zamilovala. Styl jejího psaní je prostě báječný. I zbytečně protáhle scény nebo situace se mi četly dobře a rychle. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout, tak tomu bylo pokaždé. Vážně moc doufám, že autorce u nás vyjdou i další knihy, protože by byla škoda, kdyby ne.

V závěrečném díle bylo spoustu zvratů a situací, které jsem nepředpokládala. Tenhle díl byl nabytý akcí, ať si ostatní klidně říkají, že byl nudný, pro mě ale rozhodně ne. Někdy se mi i zatajil dech, jak jsem netrpělivě četla, jak nakonec ta daná situace dopadne. Nemělo mě udivovat, co Reid pro Lou udělal, ale stejně mě to udivovalo. Takový on prostě je. Za každé situace jí chtěl chránit a bránit. Láska k ní byla skoro hmatatelná. Moc se mi líbilo, jak se oba dva pro sebe obětovávali. Jak si ani jeden nedokázal představit život bez toho druhého. Jak láska k tomu druhému byla natolik silná, že jim nezáleželo na vlastním životě tolik jako na tom druhým. Bylo to strašně pěkné a já se u tohohle vždy rozplývala. Je nedokázala rozdělit ani smrt, protože i přesto by si k sobě cestu nějak, jakkoliv, našli.

Docela jsem si tady oblíbila i Jeana Luca. Vůbec nebyl tak špatný, jak jsem si myslela. Tedy, abych to uvedla na pravou míru, vlastně jsem nikdy proti němu nic moc neměla a nějaké ty sympatie k němu chovala. V tomhle díle se mi ale nějak vkradl do srdce.
Samozřejmě Beu celé té sérii dodával šmrnc. U jeho vtipů a různých poznámek jsem se nasmála asi nejvíce. On byl prostě skvělý.

A bylo až neuvěřitelné, kolik pro sebe ta parta znamenala. Brali se jako rodina. Když jeden byl v nebezpečí, ostatní ho bez zaváhání přišli zachránit. Pomáhali si, chránili se a bránili. Jako opravdová rodina. Ačkoliv je nespojovala stejná krev, spojovalo je ještě silnější pouto.

Ach jo. Opravdu nedokážu vstřebat, že už je konec a já se s nimi musím rozloučit. Tahle série se mnou byla skoro dva roky a nedokáži slovy popsat, co všechno ve mně zanechala. Miluji knihy, které ve mně dokáži vyvolat nějaké emoce a pocity. A tahle série jich ve mně vyvolala spoustu. Vztek, smutek, radost, stesk, hrdost… Hlavně jsem se u ní ale nasmála a dost toho nabrečela. Všechny tři díly mi neuvěřitelně přirostly k srdci, kde ještě dlouho zůstanou. Bude trvat, než najdu něco podobného, co mě tak moc chytí.

dominika2585
31.12.2021 5 z 5

Třetí díl je hvězdným zakončením skvělé série. Když mi na konci druhého dílu došlo, co se stalo s Lou, byla jsem naštvaná a doufala jsem, že to nebude trvat dlouho než Reidovi a ostatním dojde, že je něco hodně špatně. Naneštěstí, když byl jeden problém vyřešen, objevil se další. To co následovalo po tom, kdy Reid použil při setkání s Morgan magii, aby Lou ochránil, mi zlomilo srdce. V této sérii jsem měla tento pocit už podruhé. Konec knihy mě potěšil, přesně v takový jsem doufala.

Zuzi_cte
31.12.2021 5 z 5

ANO. Tahle trilogie se vazne povedla. Zadna hlucha mista, dej pekne odsypal a zvrat na kazdem rohu. Jo, to je podle meho gusta :)
Zaverecna bitva mi pripomnela tu finalni vygradovanou bitvu v poslednim dile Skleneneho trunu a to nemelo chybu.

martina1199
28.12.2021 4 z 5

Hranice mezi bohy a monstry je tenká, ovšem dokud žije naděje, trvá i důvod bojovat a snažit se porazit zlo. Co vše pro to budou muset Lou, Reid a jejich přátelé obětovat? Super zakončení celé série plné akce, nejen magických soubojů, krve a hlavně silných emocí - lásky, přátelství, bolesti a nenávisti.

anndrra
24.12.2021 3 z 5

Jsem ráda, že nám autorka vrátila Lou takovou, jakou si ji pamatujeme z prvního dílu a ta nesnesitelná holka ze dvojky je fuč. Co se povedlo? Posledních 250 stran. Co by zasloužilo radikálně proškrtat? Prvních 250 stran - strašlivě se to táhlo a přitom to bylo pořád dokola to samé. Co mě štvalo? Ta hora překlepů - u čísla 24 mi došly růžové lepíky, takže jsem je přestala počítat... Ráda bych přitom podotkla, že jsem je cíleně nehledala, takže jich bude určitě o dost víc

Skippka
24.12.2021 4 z 5

Líbilo se mi, i když místy se to táhlo Autorka se dobře mi čte moc dobře

EvaSupovic
23.12.2021 5 z 5

Prostě to nejde nemilovat. Třetí a závěrečný díl naprosto splnil mé očekávání a knížka nešla odložit. Příběh Lou a Reida jsem hltala až do konce se zatajeným dechem.

magdalene7
18.12.2021 5 z 5

Páni, po tak dlouhé době už mám dokončenou další sérii. A že se vyplatilo čekat.
Třetí díl byl chvilkami zmatující, protože už je to dlouhá doba, co jsem četla první a druhý díl, ale pak jsem se chytla.
Třetí díl byl parádní, nebyl perfekní, měl i svoje chyby, ale četl se velmi svižně a taky jsem se hodněkrát zasmála.
Lou byla zase stejně skvělá jako v prvním díle, Reid byl po svém "uvědomění" taky skvělý, ti dva se k sobě prostě hodí.
Beau je totalní zlato, přeju mu jen to nejčistší oblečení a dokonalý vlasy. Célii jsem si taky dost oblíbila.
Série měla svoje chybky a pomalé části, ale vůbec nelituju, že jsem si ji přečetla. Velmi ji doporučuji :)!

Adélka18
16.12.2021 5 z 5

Třetí díl jsem si zamilovala. Sice to není dobrý jako Holubice a had, ale mnohem lepší jak druhý díl.

U knihy jsem brečela ( především u části s Anselem). Ale taky jsem se upřímně zasmála.

Mezi Reidem a Lou už to tady jiskřilo jako v prvním dílem. Občas mě rozčilovalo chování Coco, ale zato jsem si oblíbila Célii. Líbilo se mi prostředí pod vodou, akorát škoda že to nebylo víc rozepsané. Každá zmínka Ansela mě rozbrečela, občas bych si přála nebýt tak citlivá. Autorka to zakončila krásným epilogem.

Miluju styl psaní autorky. Doufám že se naskytne příležitost si od autorky ještě něco přečíst.

pro dívky fantasy pro děti romance

Shelby Mahurin
americká, 1992