Bohové a monstra

Bohové a monstra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481864/bmid_bohove-a-monstra-45q-481864.jpg 4 271 63

Holubice a had série

< 3. díl

Láska, která bude planout navěky! Třetí a závěrečný díl populární fantasy romance. Zlo si vždycky hledá cestu. My mu ji jen nesmíme ukázat. Lou strávila celý svůj život na útěku. A teď poté, co jí Morgane zasadila drtivý úder, přišel čas získat zpátky to, co jí právoplatně patří. Ale tohle už není Lou, kterou její přátelé znali. Tohle už není Lou, která si získala chasseurovo srdce. Temnota ji pohltila a tentokrát bude potřeba víc než jen láska, aby ji z jejích spárů získali zpět. A zatímco Lou bojuje se svými démony a čarodějnice, chasseuři a duchové země se připravují na závěrečnou bitvu, Reid čelí příšerné volbě: zničující oběť, nebo smrt všech, kteří jsou mu drazí? Milenci, kterým hvězdy nepřáli, svedeni k sobě osudem či prozřetelností, životem i smrtí, bohy nebo možná monstry. Tohle všechno skončí v plamenech.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gods & Monsters , 2021

M.C.SMITH
20.07.2022 5 z 5

Tohle pro mne bylo dokonalé zakončení celé série. Bylo to krásné a při poslední kapitole - epilogu, se mi chtělo plakat. Tak moc jsem to prožívala. Lou i Reida jsem si velmi oblíbila a jsem ráda, že jsem si mohla jejich příběh přečíst.
Bylo to jednodušší čtení, ale to nemohlo bránit tomu, abych se do příběhu neponořila a naplno jsem si ho neužila.
Jsem naprosto spokojená s celým rozuzlením - zlo bylo potrestáno a svět si mohl konečně oddechnout. Byla navázána nová přátelství a spojenectví a možná, že konečně bude všude panovat mír.
Je to taková milá pohádka pro něžné duše, které milují pravou lásku. Dokonce i já bych velmi ráda chtěla věřit, že skutečně existuje a tento příběh mi zase dodal trochu té naděje.
Bylo to krásné, jsem spokojená.

Horselen
16.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Začnu pozitivním. Nikdo na světě nemá možnost prožít svoji první lásku znovu a Lou měla šanci získat si Reida zase kousek po kousku, a to se mi líbilo!
Autorka nás tímto způsobem přenesla do prvního dílu série, mohli jsme si opět užít slovní přestřelky a humor. Jenže... jinak mě to moc nebavilo, minimálně do půlky to bylo strašně utahané. Knihu jsem četla dlouho a zpětně si ani nevzpomenu, co bylo na začátku.

Korektura textu potažmo překlad byl příšerný. Když neustále čtete z pohledu Reida věty typu "něco udělala, řekla" a podobně - víc asi dodávat nemusím. Také kvůli tomu jsem se nedokázala orientovat v tom, kdo příběh vypráví, jelikož vypravěč kolikrát ani neodpovídal textu. To už mohla být kniha rovnou psaná v er formě celá, bylo by to stokrát lepší. Vrchol byla věta, kde chybělo sloveso.

Druhá půlka knihy byla výrazně zábavnější, ale celkově to pro mě bylo příliš dlouhé. Váhala jsem mezi 3* a 4*, nakonec jsem se kvůli poměrně napínavé druhé půlce rozhodla pro 4.

Vlastně jsem si ještě vzpomněla, že celý druhý díl, který autorka napsala, byl v podstatě úplně k ničemu, protože spojenci zde sehráli jen menší roli v úplném závěru knihy. Kdyby tam nebyli, nestalo by se vůbec nic.

lisell
24.05.2022 2 z 5

Za mě nejslabší z celé série. Upřímně pro mě bylo utrpením se knížkou prokousat. Děj byl strašně natahovaný a chaoticky napsaný. Knížku jsem četla s větším odstupem od prvních dvou dílů, takže jsem ze začátku měla i problém zorientovat se v některých postavách. Sečteno podtrženo, jsem ráda, že mám poslední díl za sebou, ale kdyby bylo na mě, klidně bych zůstala jen u prvního jako stand alone.

Gabetka
23.05.2022 3 z 5

Měla jsem problém se začíst. Převládal pocit, že autorka skládala slova a věty zcela náhodně a beze smyslu. Unikal mi příběh. Nevím, zda to bylo překladem a množstvím chyb, nebo jsem se jenom nemohla zorientovat v ději, protože od dočtení druhého dílu uběhla nějaká doba, ale bylo to hodně rušivé. Až k jezeru jsem se tedy trochu trápila, pak mi část očištění přišla zdlouhavá a příběh se pořádně rozjel až po Reidově kouzlu. Úplný závěr byl možná trochu rychle utnutý, ale jinak šlo o vcelku povedené ukončení série. Snad u každé trilogie mám pocit, že mě první díl nadchne, ale ty další se ubírají jiným směrem a má očekávání nedokážou naplnit. Ale to je můj problém, není to chyba autorů.

Lidska_ctecka
21.05.2022 3 z 5

Drahouškové,
z této knihy jsem měla trochu rozporuplné pocity. Ze začátku se dosti vlekla a přišlo my, že tam bylo mnoho zbytečných věcí. Dost věcí jsem odhadla předem a nebyla jsem překvapená, když docházelo k "šokujícím" odhalením. Na druhou stranu konec mě velmi mile překvapil a líbilo se mi zacyklení zpět k 1. dílu. Druhá polovina knihy byla mnohem lepší.
Určitě doporučuji sérii dočíst, jestli nad tím váháte. Jen nemějte přehnaná očekávání, ať pak můžete být příjemně překvapeni. : )

petrulka
08.05.2022 5 z 5

Tak tohle loučení skoro bolelo. Už jen kvůli tomu, kdo tím loučením provází. Poslední kniha série je plná akce, zvratů, překvapení, zas je trochu jiná, než předchozí dvě. Nejvíc jsem si oblíbila první díl, který přes rozpačitý začátek měl něco nového, neotřelého. Celá série je zábavná a napínavá, patří každopádně k tomu lepšímu ze žánru, co mi prošlo rukama.

aquaver
28.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Závěrečný díl Holubice a hada byl skvělý. Jsem spokojená jak to dopadlo. A moc se mi líbila zápletka se zapomněním, stejně tak řešení problému s Nicholinou. Bylo i zajímavý vidět vodní svět. A teď mě trochu mrzí, že jsem to přečetla tak rychle. Určitě si někdy přečtu znovu. Hlavně tedy ten první díl, který byl rozhodně nejlepší. Naopak nejslabší byl druhý díl, ten možná i vynechám. Jen by mě zajímalo jak by ta série na tom byla, kdyby to byla opravdu jen duologie (jak měla být původně). A co bych možná vytkla, byly chyby nebo spíš překlepy... nejsem ten typ co by byl hned kritický na každou chybu (sama mám určitě dost chyb), ale tady jich bylo (aspoň ze začátku) celkem dost a to mě trochu více rušilo od čtení. Jinak jsem ale s knihou spokojená a mohu sérii doporučit. I přesto, že ta dvojka je slabší, bych rozhodně doporučila dát této sérii šanci, stojí to za to.

Ashi
27.04.2022 3 z 5

(SPOILER) První díl byl super.
Druhý díl jsem musela přeskakovat, dlouhé pasáže kde se nic nedělo.
Tento díl byl někde mezi.
Některé myšlenky byly celkem chytré (posednutí, paměť). Konec však nepůsobil nikterak grandiózně. Ostatně jak moc cool je nejmocnější čarodějnici omráčit a pak podříznout, když se nemůže bránit - to není žádný epický souboj!
Smazání paměti se mi líbilo, ale byla za tím snaha okopírovat seznamování prvního dílu.

LenkaPet
22.04.2022 5 z 5

Úžasná série, krásný příběh. Čtěte ️

baru_lienka
15.04.2022 3 z 5

(SPOILER) ◾Na začátku knihy mě autorka vážně dostala. Byla jsem naštvaná, že Lou ztratila svoji jiskru a ta chemie mezi ní a Reidem úplně vyšuměla. Pak se k mému velkému překvapení ukázalo, že Lou opravdu nebyla Lou, o pár kapitol dál vstoupila do děje Célie (myslím, že autorka skvěle využila potenciál téhle postavy) a začalo to být zajímavé…
◾Nápad vymazat Reidovi paměť byl chytrý, ale vlastně se autorka jen snažila oživit hate-love romantiku předchozího dílů. To se jí ale absolutně nepovedlo, Lou Reida sváděla na každé stránce, až mi to bylo nepříjemné.
◾Celkově bych řekla, že milovník YA fantasy, který toho ještě nemá moc načteného si přijde na své, jen nemějte moc velká očekávání.
◾Upřímně jsem si toho z předchozího dílu moc nepamatovala, takže bych velice ocenila, kdyby na začátku knihy bylo něco jako: „V předchozích dílech se stalo…“ Já vím, že je to chyba mé chatrné paměti, ale není se čemu divit, vzhledem k tomu, že za mě byl druhý díl dost propadák. Například mi vůbec nepřišlo, že by v druhém díle byl Ansel pro všechny tak důležitý, byla jsem dost překvapené, že se o něm ve třetím díle mluví snad na každé stránce.

ZapisnikTerky
05.04.2022 4 z 5

Pojďme si říct, že po dvojce je už těžké být horší... Ale Shelby Mahurin naštěstí vzala rozum do hrsti a dokončila sérii důstojně. Líbilo se mi, co přidala a i když jsem z těch plot twistů byla dost rozpačitá, nakonec se to povedlo.

Lavina
01.04.2022 4 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná, určitě lepší než druhý díl. Jen mi přišlo všechno moc zdlouhavé, popis každé události byl přes několik kapitol. A taky mě štvalo, že to bylo na mě až moc negativni.. Okamžitě jak vyřešili jeden průšvih hned se stal další a pořád dokola už mi to přišlo moc. Konec krásný, užila jsem si ho.

Fortuna7
24.03.2022 2 z 5

Sakra, tohle bylo ale tak špatný. Čekala jsem epické zakončení dobré fantasy série a dostala jsem naprostou průměrnost, spíš podprůměrnost...
Tato série má klesající kvalitu. První díl mě bavil a měl šmrnc, druhý díl byl vycpávkový, ale aspoň měl zápletku a nějaký cíl, ale tohle? Děj byl stále na stejné úrovni, nebylo tady moc akce a pak se to najednou celé tak nějak spatlalo dohromady a byla z toho závěrečná (poměrně odfláknutá) bitva. U romantické linky mi přišlo, že autorka už prostě nevěděla jak dál, a tak to prostě vyřešila úplně prapodivnou variantou...
Jediná věc, která tuto knihu alespoň trochu zachránila je Lou. Její smysl pro humor mě strašně moc bavil a opravdu jsem si ji oblíbila.

Adelína_čte
20.03.2022 3 z 5

Před pár dny jsem dočetla knihu Bohové a monstra od Shelby Mahurin. Závěrečný díl trilogie Holubice a had sliboval hromadu akce, zvratů, no zkrátka velkolepé vyvrcholení. Bohužel se tak nestalo a cítím hořké zklamání.

Autorka si tu dost dobře rozložila karty. Ano, začátek trochu pokulhával, ale bavilo mě Louino posednutí, psychologická stránka věci tu byla opravdu velice zajímavě zpracovaná. Přesto bych čekala, že z takového nápadu může být vyždímáno více. Příběh ubíhal příjemným tempem a jako vždy musím vyzdvihnout velice čtivý styl psaní! Knihy od Mahurin zkrátka jen těžko odložíte!
Na druhou stranu jsem se už dlouho nesetkala s tak klišoidními pasážemi a předvídatelnými, až profláklými zvraty. Také musím, stejně jako u druhého (nutno podotknout že velice výplňkového dílu) dílu, vytknout překombinovatelnost fantasy světa. Nápady dobré, někdy až skvělé, ale narvat je všechny do jedné série, no nevím, nevím, na mě to nefungovalo...
Rozuzlení příběhu mě sice na zadek úplně neposadilo, ze samotného závěru jsem však byla příjemně překvapená... spousta akčních scén, efektních momentů, dojemných chvil, to se povedlo

Celkově knížku a nakonec i celou trilogii hodnotím jako průměrnou. Holubice a had - nadějný začátek, Krev a med - příšerný prostředek, Bohové a monstra - ucházející konec...
Všechny fanarty k sérii zbožňuju, nejsem si ale tak úplně jistá, jestli si takovou vlnu adorování tento příběh zaslouží.

klarka009
09.03.2022 5 z 5

(SPOILER) A je to tady. Závěr celé této série. První díl byl naprosto skvělý a já se zamilovala do příběhu čarodějnice a lovce čarodějnic. Druhý díl bylo jedno velké zklamání. Laťka byla vysoko a vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být špatné. Ale bylo. Jedna velká vycpávka. Proto jsem se bála pustit do třetího dílu, abych zase nebyla zklamaná. Raději jsem tedy neměla žádná očekávání a ono to díky bohu bylo skvělé. Lou i Reid byli opět stejní jako když jsem si je oblíbila v prvním dílu.
Byla to jízda. Spousta akce, emocí i srandy. V první polovině knihy jsem se smála hlavně kvůli Beauovi. Vždy měl v rukávu schovanou nějakou vtipnou připomínku :)
Po tom, co se Lou stala opět sama sebou to ale začala být teprve pořádná sranda. Díky Reidovi a tomu co udělal, aby ji zachránil před Morgane. Nemůžu vám to moc spoilerovat, ale to byla část knihy u které jsem se nejvíc nasmála :-D starý dobrý Reid jako v jedničce :-D
Autorka nás vzala i pod moře, kde se to hemžilo meluzínami a chobotnicemi na vodítku :-D objevili se tu opět vlci, lesan a dokonce i drak.
Postavu, kterou musím vyzdvihnout a která se od prvního dílu hodně vyvinula a velmi mě překvapila byla Célie. Stala se mojí oblíbenkyní a skvěle do té jejich party nakonec zapadla.
Všichni byli skvělý. Děj příjemně ubíhal a ani chvíli jsem se nenudila.
Závěrečná bitva se mi také moc líbila, vůbec jsem se ke konci už od knihy nemohla odtrhnout.
Objevil se taky Ansel a epilog, který vyprávěl byl naprosto boží.. nedovedu se představit hezčí konec :)
Nenechte se odradit slabým druhým dílem, protože tenhle díl vám to vše vynahradí

janca6129
03.03.2022 3 z 5

Do prvního dílu jsem se bezhlavě zamilovala, druhý mi pak přinesl velké zklamání. Proto jsem se do tohohle dílu moc nehrnula a v podstatě čekala, až bude v akci jeho e-forma.

Nakonec nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Ba naopak – byla to velmi emocionální jízda. Několikrát jsem se rozbrečela, což se mi při čtení dlouho nestalo, konečně jsem dostala zpět svou milovanou dvojici tak, jak jsem si ji zamilovala v jedničce, bavila jsem se, napětím si kousala nehty... ale taky jsem se nudila.

Obzvlášť konec, závěrečná bitva, na kterou v podstatě čekáte už od jedničky, byla dost... slabá. Uspěchaná a prostě divná. Neuvěřitelná. Bez emocí. Nebavila mě a navzdory slibnému zbytku mě zklamala.

Oproti dvojce je to ale pěkný díl. Kvalit a oblíbenosti jedničky to sice nedosáhlo, ale autorka si u mě napravila "poškozenou" reputaci fakt nezáživného prostředku série. Jako ukončení ryzí a opravdové lásky mezi čarodějkou a lovcem je to velmi uspokojivé.

(OT: Zajímalo by mě, kdy se nakladatelství zamyslí nad výraznou chybovostí ve svých knihách. Spousta čtenářů na to už mnohokrát upozornila a nepřijde mi, že by se to nějak závratně lepšilo. Kniha byla opět plná překlepů.)

KarolínaV
03.03.2022 4 z 5

Poslední díl byl pro mě nejhorší z celé série ale pořád to byla super knížka. Chvilku mi trvalo než jsem se do toho začetla a přišlo mi že to moc neutíká. Konec byl hezký ale pro změnu mi přišel uspěchaný. Příběh této série jako takový je prostě boží. Miluju Reida a Lou, jejich vztah je krásný a opravdový. No prostě jim tu lásku až za hrob věříte. Vedlejší postavy jsou prostě nejlepší, zasmějete se s nimi a zamilujete si je.

Pollbooks
03.03.2022 5 z 5

Bohové a Monstra je poslední díl série Holubice a had, měla jsem od této knížky vlivem zahraničních recenzí velké očekávání a pro tentokrát mě autorka nezklamala.

Jak už jsem zmiňovala, byla to velká emocionální horská dráha a mě se z ní nechtělo sesednout. Možná proto mi nedělalo problém být vzhůru dlouho do noci a knížku dočíst.

Konec dvojky nám hodně napověděl co se bude v příběhu dít a občas mě překvapilo jak dlouho trvalo všem zúčastněným přijít na to co je s Lou špatně.

A když se to konečně povedlo zas byla ta celá její záchrana urychlená.
Lou si v průběhu celé knížky uvědomila svoje chyby a snažila se je napravit, stejně tak i ostatní. Sice mi tam chyběl jeden človíček ( pro ty co nečetli Krev & Med nebudu spoilerovat), ale jak se s tím autorka poprala mi vyhovovalo.

Jejich smutek a truchlení bylo vykresleno dost reálně, že mě to absolutně vtáhlo do děje a já brečela s nimi.
Romantické linky tam bylo rozhodně více než v díle druhém, ale tak nějak to tam pasovalo a ani mi to nepřišlo tak přesládlé.

Naopak jsem se často usmívala a kolikrát jsem měla chuť Coco proplesknout ať si spoustu věcí uvědomí.
Posledních sto stránek bylo napěchovaných akcí, párkrát jsem zatajila i dech, ale nakonec mě konec potěšil a Holubice a had se zařadila mezi mé top série, které si v budoucnu ještě velmi ráda přečtu.

Emilie.Black
28.02.2022 3 z 5

Ako séria to vôbec nebolo zlé. Musím povedať, že prvý diel bol samozrejme najlepší, druhý bol taky zvláštny, zbytočne natahovany a vlastne sa tam skoro nič prevratného neudialo ale zato ten posledný všetok ten bordel upratal a v podstate to vôbec nebolo zlé. Síce som na záver mala aj tak plno otázok na ktoré mi autorka ani v zavere neodpovedala ale celkový dojem zo záveru série je uspokojivý. Páčili sa mi postavy aj prostredie( hoci občas bolo trochu mätuce, veľa cestovania hore dole po krajine) aj mágia bola zaujímavá len za mňa nedostatočne vysvetlená, chcelo by to podľa mňa trošku viac rozviesť, trošku viac domyslieť, lebo niekedy som naozaj nechápala čo sa to tam vlastne deje...

Sarka14
23.02.2022 3 z 5

Už ve druhém díle jsem měla pochybnosti, že ten třetí to nějak zachrání. První půlka tohoto posledního dílu mě v tom jen utvrdila. Ta druhá půlka už byla lepší a děj začal být docela zajímavý. Za mě trošku zbytečně natahané. Jako série to nebylo úplně špatné, ale ani nijak velkolepé.

pro dívky fantasy pro děti romance

Shelby Mahurin
americká, 1992