Holky nemaj ponětí

Holky nemaj ponětí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170709/bmid_holky-nemaj-poneti-oCz-170709.jpg 4 64 7

Holky nemaj ponětí je jeden ze čtyř románů, které originální francouzský autor vydal jako překlady z američtiny pod pseudonymem Vernon Sullivan. Velmi zdařile v něm paroduje a tak trochu ad absurdum dovádí vypravěčské postupy americké drsné školy detektivek, reprezentované tehdy především Dashiellem Hammettem a Raymondem Chandlerem. Vian v parodii okázale siláckého stylu vypravuje příběh Francise Deacona, flákače a drsňáka s lepší minulostí, který se nepáře s ničím a ze všeho nejméně s něžným pohlavím. Žije tak rychle, že to čtenář sotva stačí sledovat, pro ránu nejde daleko a především prožívá překotné erotické eskapády. Pak se ale přičiněním jedné z mnoha svých dívenek dostane do sporu s partou překupníků drog. A začíná tanec...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Maťa

Elles se rendent pas compte , 1950

eraserhead
05.09.2022 2 z 5

Viana jsem si oblíbil coby autora absurdního (až dada) humoru . Snad právě proto mě tohle moc nevzalo, pro svou „normalitu“. Ale pobavila mě myšlenka, jak na tento gangsterský příběh dvou macho chlápků, převlíkajících se za ženy, co jsou přesvědčeni, že lesby jsou lesby jen proto, že jim to dosud žádný chlap neudělal pořádně a pár jich (v knize vykreslených dost tendenčně) na správnou cestu přivedou tím, že je znásilní, budou vnímat dneska. I nejen proto mi hlavní hrdina připadal krajně nesympatický, což příběhu hodně ubralo.

Vendula0808
16.02.2021 4 z 5

Vtipne napsana knížečka :)
Prekvapila me mile.

ziriant
07.05.2018 3 z 5

Praštěné parádní počteníčko.

kitja
06.02.2017 4 z 5

To jsou takový ty filmy. Oddechový. Akční pohádky pro dospělý. Všichni po sobě střílej, hlavní hrdina všechno přežije, má ty nejlepší ženský. Prostě mělká věc na odreagování. Brak v dobrym slova smyslu. Stejně jako tahle věc co napsal Vernon Sullivan a to fakt čtivě a zábavně.

3nitka
23.01.2016 5 z 5

Výborná kniha na jedno popoludnie. Vtipná a zábavná.

DracoAn
04.10.2015 5 z 5

Perfektní knížka. Trvalo mi čtyři roky než jsem jí sehnal.

Carnifex
08.04.2013 4 z 5

Svižná,zábavná,akční, lehce ujetá četba pro fajn lidi.

francouzská literatura

Vernon Sullivan (p)
francouzská, 1920 - 1959
1994  83%Pěna dní
2005  74%Naplivu na vaše hroby
2009  82%Srdcerváč
1994  83%Podzim v Pekingu
2000  77%Červená tráva

Kniha Holky nemaj ponětí je v