Jmenuji se Martina: Jsem bulimička

Jmenuji se Martina: Jsem bulimička https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6428/bmid_jmenuji-se-martina-jsem-bulimicka-650c60fd80c4b.png 4 564 87

Holky na vodítku série

< 3. díl

Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, že z dcery nesmí být boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako její máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti. Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve až pozná, že i do dívky, jako je ona, se někdo může zamilovat 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár... celý text

Bára...
22.06.2016 5 z 5

Velice mě Martina překvapila . Lepší knihu a anorexii jsem nečetla.

ermina139
14.06.2016

Dobrý den,asi se to moc nehodí,ale moje dcera má velké přání,abych jí sehnala tři knížky od Ivony Březinové :Holky na vodítku -Jmenuji se Ester ,Jmenuji se Martina,Jmenuji se Alice. Už jsem prošla mně dostupná knihkupectví,dokonce jsem hledala na internetu v E- shopech, bohužel bezúspěšně.Prosím o informaci ,kde tyhle tři knihy hledat nebo zda by je někdo nebyl ochoten za přiměřenou cenu prodat.Nemám bohužel mnoho možností,ale ráda bych své dceři vyhověla. Díky

I_love_books
20.02.2016 4 z 5

Přiměřeně dlouhá kniha se zajímavým, důležitým a dobře napsaným tématem. Takové knihy by měly být na seznamech povinné četby, některým by to mohlo hodně pomoci. Příběh je psán velmi reálně, je vidět, že se na tom podíleli opravdoví odborníci a lidé s podobnými zkušenostmi.
Knize dávám čtyři hvězdičky, je sice velmi dobrá, ale oproti Jmenuji se Alice mi tam něco trochu chybělo.

láskyplnáTerez
06.01.2016 5 z 5

Bylo to fakt super! :)

natalie2171
01.01.2016 5 z 5

Na začátku knihy: Prosím vás, po cestě do knihovny, vraťte tu knížku. Potom jsem se knihy zakousla jako do dobrého zákusku a objevila v ní něco, co mě přitahovalo. Krásný příběh, napětí. Občas si ani neuvědomíme, jak může být život těžký, když si ho tak zvolíme. Jenže někdy okolnosti nás vedou k tomu, abychom se změnili. Příběh nevinnosti, vztahů a vyvrcholení, které jsem si užívala.

michaela2523
08.01.2015 5 z 5

Celá série Holky na vodítku je naprosto perfektní. Pravdivá, realistická ale zároveň i dobře čtivá. Za mě rozhodně doporučuji a dík za takové knihy!

baterka.gs
27.08.2014 5 z 5

Ivona Březinová je podle mě dost machr. Perfektně věnovala problematice celou knihu, její edice těchto knih mě totálně rozsekala a díky ní ze mě možná není ani zdrogovaná, zchlastaná nebo podobná kreatura. Děkuju!

Wichita
25.08.2014 4 z 5

Četla jsem pár let zpět a pamatuji si, jak mě problematika závislostí velmi bavila. Dostala jsem poměrně facku, protože k této sérii jsem se přesunula od slaďáren Lenky Lanczové.

V knize se prolíná retrospektivní vyprávění a současnost, což mám velmi ráda. Za mě velké ano.

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii Holek na vodítku již před mnoha lety. Knihy byly moc dobré, bolestně reálné. Je smutné, že se s takovými nemocemi setkávají, bojují či se nechávají potápět několik stovek či milionů lidí na celém světě.

Šárinaá
03.06.2014 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila...Je v ní popsané všechno to co Martina prožívala a to se mi na tom líbí nejvíce..Vřele ji doporučuji všem...

Roselunda 1928
21.05.2014 4 z 5

No jo, mohla jsem tak 2 roky počkat... asi to není pro 11tileté holky:)...
Ale nakonec z toho mám celkem dobrej pocit, všechny Holky na vodítku by měli zfilmovat...

Ivy
08.12.2013 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha série. Příběh je poutavý, čtivý, nemám, co vytknout.

dark.ma93
04.10.2013 5 z 5

Tohle podle mě není jen kniha pro mladé, ale i pro rodiče a učitele. Pomůže jim nahlédnout do problematiky toho, co mladí prožívají. Mám moc ráda knihy o problémové mládeži, psychologické příběhy. Příběh Martiny nahlíží na anorexii jinak, než jsme zvyklí.

luciefeix
07.08.2013

Příjemná kniha která je z pohledu minulosti a pritomnosti

Mikejla1308
10.07.2013

Z této edice se mi líbily všechny knihy.

Terezk-a
28.06.2013 5 z 5

Tento díl jsem četla jako poslední a zdál se mi nejslabší. Nebyl špatný nebo tak nudný, ale že nebyl po celou dobu tak zajímavý jako předchozí díly.. Ale rozhodně stál za přečtení
!

tyzik.cejka
26.05.2013 2 z 5

tenhle díl je z celé trilogie nejlepší vyhoupl se mi na dvě hvězdy myslím si že někteří rodiče knihu dětem shání po všech čertech a někteří si s nim raději sednou doma u stolu a všechno jim poví a dělají lépe

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Perfektně zpracované téma. Tuto knihu bych dávala povinně k přečtení na školách a možná by to bylo užitečnější než různé přednášky na téma bulimie a anorexie. Rozhodně doporučuji tento i další díly Holek na vodítku.

pakoshka
22.05.2013 4 z 5

Každá mladá dívka by si měla přečíst knihy ze série Holky na vodítku. IB dovede jejich příběhy podat takovým způsobem, že se snad musí dotknout každé. A hlavně Martina.

Enefersis
03.04.2013 5 z 5

Tento příběh mi oproti Alici a Ester přišel trochu nerealistický, ale i tak je skvělý a knihu jsem přečetla na jeden nádech.

anorexie bulimie závislosti

Ivona Březinová