Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6426/bmid_jmenuji-se-ester-jsem-gamblerka-650af3f17f7ca.png 4 463 71

Holky na vodítku série

Ester je dívka z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Ester doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dál víc začne využívat kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Už ji nic nezastaví! 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár... celý text

DK197
20.02.2016 5 z 5

Ester krásně popisuje závislost na automatech. Nemůžu jinak, než 5 hvězdiček. Příběh byl vážně poutavý, rychle se to četlo a je to určitě i pro poněkud starší čtenáře.

Nikolesa
14.02.2016 5 z 5

Jsem velmi ráda , že nám učitelka dala tuto knížku do povinné četby. Není zbytečně dlouhá a čte se velmi rychle. Ester mi přijde nejlepší ze všech knih.

martas006
24.03.2015 5 z 5

Autorka v této knize úžasně popsala závislost na hracích automatech, které Ester propadla. Krásně se četla.

AlenkaJ.
01.01.2015 5 z 5

Kdysi dávno jsem tyto knihy četla až po té, co jsem byla na besedě s paní Březinovou. Zaujal mě příběh všech tří holek, protože to bylo vše podle reálných životů. Autorka navštěvovala léčebny, setkávala se s těmito lidmi a dokázala všem ostatním popsat to, co nikdo neviděl. Autorce velký dík za přiblížení problematiky, před kterou zavíráme oči, ale se kterou se bohužel může potkat každý z nás....

baterka.gs
27.08.2014 5 z 5

Ivona Březinová je podle mě dost machr. Perfektně věnovala problematice celou knihu, její edice těchto knih mě totálně rozsekala a díky ní ze mě možná není ani zdrogovaná, zchlastaná nebo podobná kreatura.

eloušek
26.08.2014 3 z 5

mě se osobně líbila celá serie holky na vodítku ale tahle mi přišla nejslapší

Wichita
25.08.2014 4 z 5

Četla jsem pár let zpět a pamatuji si, jak mě problematika závislostí velmi bavila. Dostala jsem poměrně facku, protože k této sérii jsem se přesunula od slaďáren Lenky Lanczové.

V knize se prolíná retrospektivní vyprávění a současnost, což mám velmi ráda. Za mě velké ano.

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii Holek na vodítku již před mnoha lety. Knihy byly moc dobré, bolestně reálné. Je smutné, že se s takovými nemocemi setkávají, bojují či se nechávají potápět několik stovek či milionů lidí na celém světě.

Vej.junka
03.08.2014 4 z 5

Kniha je velice čtivá, zajímavá a poučná. Hodí se pro mladé dívky, které se mohou poučit, ale i pro starší, kteří se mohou zaobírat spíše psychikou, různými metodami a také díky tomu lépe porozumět problémům mladých dívek. V knize je famózně popsaný problém týkající se gemblérství. Moc se mi líbily dvě prolínající se dějové linie - jednak vzpomínání, jak se dostala Ester vůbec ke gemblérství a jednak přítomnost v léčebném ústavě. Plusem je také problematika a vnímání slepé osoby. Rozhodně mám v plánu přečíst další díla.

teri-s
19.07.2014 5 z 5

Škoda, že jsou jen tři díli Ester , Alice a aMartina. Mě by zajímal i příběh ostatních.

Roselunda 1928
22.05.2014 4 z 5

Jojo, dobré, až na něco...
Jeden deváťák u nás na škole říká, že je Ester nejlepší, ale já nevim, počkám, až si přečtu Alici...

Manyna
14.02.2014 4 z 5

Celá trilogie Jmenuju se...Ester, Martina, Alice..mi v pubertě hodně dala. Asi se něco zlomilo a já přestala na svět vnímat očima dítěte - tedy velice idealizovaně. Závislosti byly, jsou a budou mezi námi, je však na každém, jak se k nim postaví. Jsem zastáncem toho, že i sebevětší problém se dá, třeba i se zatnutými zuby, překonat. Zároveň si myslím, že velmi záleží rodičích, jak dokážou s dítětem komunikovat, jestli dokážou odhalit to, když jejich potomka něco trápí a pak s tím problémem patřičně naložit. Já takové rodiče mám a jsem za ně vděčna. Všechny neřesti se mi, naštěstí, obloukem vyhnuly.

luciefeix
17.12.2013 5 z 5

další skvělá kniha z této edice , jak rychle si tělo na něco zvykne

dark.ma93
04.10.2013 5 z 5

Tohle podle mě není jen kniha pro mladé, ale i pro rodiče a učitele. Pomůže jim nahlédnout do problematiky toho, co mladí prožívají. Mám moc ráda knihy o problémové mládeži, psychologické příběhy. Něco o gamblerství jsem však ještě nečetla. Paráda. Je v tom i romantika - vztah se slepým klukem. To se taky nevidí v každé knize. Tahle kniha by měla být slavnější, dostane vás a pomůže pochopit některé mladé.

Karolkoh
14.09.2013 5 z 5

Napsaná dokonale, příběh byl hrozně smutný a někdy i dojemný... :/ Celkový pocit byl takový zvlaštní :) Ale po druhý, bych to nečetla!

Mikejla1308
10.07.2013

Také super kniha, jako všechny holky na vodítku!!

Terezk-a
10.06.2013 5 z 5

Tato kniha mě přímo nadchla ! Mám ráda životní příběhy a trauma. Kniha je velmi čtivá a se zajímavým dějem. Žádné zdlouhavé fáze ! Kniha se čte rychle a ke konci každé kapitoly jsem se těšila na další ! Zaujal mě zajímavý děj, který jsem ani nečekala. Kniha je opravdu tak pro 14-ti leté slečny, dříve bych jí nedoporučovala :-)

tyzik.cejka
26.05.2013 odpad!

nemyslete si že podporuji automaty cigáro a drogy ale do knihy to dát a vydat to děsné

pakoshka
22.05.2013 5 z 5

Každá mladá dívka by si měla přečíst knihy ze série Holky na vodítku. IB dovede jejich příběhy podat takovým způsobem, že se snad musí dotknout každé.

Knihoholka:'33
19.04.2013 2 z 5

Dobrý nápad.. gamblerka, nato, že je tak mladá a její slepý přítel O.o Zajímavé:D

závislost, narkomanie gamblerství

Ivona Březinová