V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3461 910

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

ivca84
16.12.2021 5 z 5

užasna detektivna plna zapletek

Mergirus
04.12.2021 2 z 5

Myslím si, že příběh mohl být zpracován mnohem lépe. Začátek byl super, i když hlavní hrdinové byli předvídatelní. Ale pak se to začalo zamotávat a konec mě velmi zklamal.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Opět severská krimi, která chytne a nepustí. Knížka se dobře četla, určitě doporučuji a jdu na další díl.

Belanna
25.11.2021 5 z 5

Temná atmosféra, velmi dobře propracovaná psychologie, zajímavá zápletka.
Mrazilo mě po celou dobu čtení o to víc, že se příběh týkal malých dětí, resp. holčiček.
Na knize se mi líbilo, že se netýkala pouze případu jako takového, ale vcelku podrobně zde byly opsány i životy a problémy klíčových postav.

midloch
22.11.2021 3 z 5

Bohužel v minulosti jsem začal s druhým dílem a byl jsem z toho na rozpacích. Tohle bylo určitě lepší, ale třetí díl rozhodně číst nebudu.

Kicka
21.11.2021 4 z 5

Skvělá detektivka se zajímavým nápadem. Nepřestává se tam něco dít, možná až moc, že se člověk občas ztratí. Ale rozhodně se chystám na další knihy od autora.

Jara.v
20.11.2021 3 z 5

Trochu moc postav a měla jsem v tom zmatky, než jsem dala všechno dohromady, ale jak se děj postupně odvíjel tak to bylo opravdu čtivé a velmi napínavé. Akorát chvílemi dost drsné i z celkového pohledu tématu.

malen
01.11.2021 5 z 5

Já prvně četla Clonu, proto jsem věděla, co asi mám očekávat. Napínavé, čtivé, trošku možná chaos v postavách, ale líbilo

pavčape
09.10.2021 4 z 5

Sečteno podtrženo, četlo se to velice dobře. Děj má spád a je celkem logický. Jak už psal někdo výše, dějová linka se sektou kdovíkoho tam ani nemusela být a nebo mohla mít více společného s dějem. Jakoby autor chtěl mít v knize co nejvíce pomatenců. Kdo bude jednou z unesených jsem tušila hned na začátku a nespletla jsem se. A také souhlasím s tím, že těch závislých detektivů na čemkoliv je vážně moc. HH už člověk tak nějak bere,tady to byl teda masakr,alkohol, prášky,deprese... No nevadí, další díl série si určitě přečtu.

marketa1860
06.10.2021 3 z 5

Zajímavá detektivka, trochu zmatená v motivech. Vešlo se do ní všechno - vraždy dětí, únos, sekta, rodinné trable... Dobře se četla, nepřekvapila.

toni-az
27.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Oproti jiným severským detektivkám mi to přišlo takové slabší. V podstatě veškeré pátrání je standardní detektivní práce, kterou zvládne každý trochu schopný detektiv jinde a stopy jim padají do klína takřka samy od sebe. Navíc kdo je vrah bylo jasné asi tak od půlky a jen jsem si říkal, proč se všichni nechávají tak jednoduše nachytat. No zde se to snad dá vysvětlit aspoň únavou no.

Úplně mimo mi připadá linie kolem sekty, vůbec nezapadá do děje a s vyšetřováním v podstatě nesouvisí. Na druhou stranu Tobias je nejsympatičtější postava a jeho linka mě bavila nejvíc, takže za ni jedna hvězda navíc. Jinak by to byl mírně podprůměr.

Sixao
18.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Uf uf, po tomhle si pro změnu musím přečíst něco oddechového a sladce romantického. Bylo tam už jaksi moc deprese, únosů, vraždění a zanedbávání dětí, vyšinutých lidí a náboženských fanatiků. K tomu drogy a co už je poměrně otřepané u severského krimi, závislost na alkoholu dokonce v kombinaci s prášky jednoho z hlavních vyšetřovatelů. Zapomněla jsem na něco? Jo, ještě ta uřízlá prasečí hlava. Dost mě rozčilovalo, jak se lidi z vyšetřovacího týmu pořád vzájemně naháněli a nebrali si telefon. Jaká to byla úleva, když ten poslední zásadní telefonát Holger přijal. Jinak vlastně pro vyšetřování nebyl žádným přínosem. Pro mě nejméně sympatický detektiv.
Celkově průměr.

knihomolka_eli
14.09.2021 4 z 5

Kniha Cestujem sama sa radí k ďalším dobrým severským trilerom. Príbeh bol napínavý, plný zvratov a prekvapení. Vystupovalo v ňom dosť postáv, ale dalo sa v nich ľahko zorientovať. Vadila mi prílišná prekombinovanosť všetkého so všetkým.
Čo sa týka vyšetrovateľov, Mia mi prišla ako dobrá detektívka, v podstate sa neustále nad prípadom zamýšľala, no prišlo mi nereálne, aké dobré ,,odhady" mala. Autor sa to snažil zachrániť tým, že sa v jednej veci pomýlila, no aj tak to už u mňa tento dojem nezmenilo. Holger mi bol sympatický, jeho súkromný život mal ale viac priestoru, než jeho detektívne schopnosti, dúfam, že sa to v ďalších knihách zmení. Zatiaľ sa na mojich obľúbených vyšetrovateľov od iných autorov nechytá. Celkovo mi v tejto knihe prišlo, že mali detektívy pri vyšetrovaní viac šťastia ako schopností. Viac šťastia na pomoc iných a na náhody, ale zas aj tie sú súčasťou života. Príjemným prekvapením pre mňa bol nový člen tímu, mladý hacker sa totiž blysol asi najväčšou prácou a prinášal stále nové a nové prekvapenia. Ich hlavný nadriadený mi zas liezol na nervy. Páčil sa mi samotný prípad a aj to rozuzlenie na záver, naozaj som neuhádla, kto bol vrah a ani aký bol jeho motív. To prepojenie so sektou sa mi páčilo a aj to ako to dopadlo, bála som sa, že to skončí inak. Určite idem aj na pokračovania, táto kniha mala nejaké nedostatky, ale zvyčajne bývajú severské krimi každou ďalšou knihou lepšie a lepšie, hádam to bude platiť aj v tomto prípade.

HaJC1978
11.09.2021 4 z 5

Za mě rozhodně napínavé, dobře zpracované, chytlavé a čtivé. Jinak bych těžko dala celou knížku na jeden zátah. Mnoho postav nabízí mnoho možností a podbízí větší počet teorií o pohnutkách i pachateli. Vše se postupně splétá až ke zdárnému konci.

WugWugs
07.09.2021 2 z 5

Dobrý príbeh potopený v haldách postáv, klišé a osobných histórií protagonistov.
Detektívka, ktorá je asi taká "literárna senzácia" ako Holger Munch schopný detektív. Ako sa vraví, keď niečo vieš, tak to musíš vedieť prekukázať, nestačí o tom len hovoriť. Autor je z tých, ktorí za účelom zapôsobenia na nepozorného čitateľa, radi vyťahujú vše možné (sekty a psychopati musia byť). Tak som si prečítal o všemožných vedľajších postavách, rodinných, nerodinných a iných príslušníkoch a ich vzťahoch, ale akosi som si nevšimol akékoľvek detektívne kvality vedúceho detektíva. Je to ako poslať Ramba do príbehu a nenechať ho ani raz vystreliť, veď stačí že autor nám neustále omiela, že Rambo je expert na strelné zbrane a dôležitejšie sú babrácke rozhovory o tom, že nový IT kolega "vyzerá byť expert" v tom, čo robí (akoby to vedel akokoľvek posúdiť, haha). Stavím sa tiež, že geniálna Mia Krugerová, ktorá pre zmenu trpí nejakou super intuíciou (ale aspoň niečo) bola pôvodne isto aj geniálna hekerka. Niekto však musel zaklopať Bjorkovi - haló, heck, havranie vlasy, ťažké boty, fragilná telesnosť, Lisbet S. - a tak vznikol mladík ajťák, sploštená postava Mii Krugerovej zostala len pri anemickej intuícii. Pre fanúšika žánru fajn oddychovka, na môj vkus však plná literárnych trápností 2.5

juliesze
25.08.2021 4 z 5

Jedna z těch povedenějších detektivek s relativně zajímavým vykreslením vyšetřovacího týmu. Až tedy na můj vkus moc geniální postavu Mii, která je pro mě až nepředstavitelná v reálném životě. Nicméně i nadále mi zůstává tak trochu záhadou to relativně malé propojení s tou sektou, která tam byla. Tohoto potenciálu mohl autor využít trochu víc!

Sejna1955
18.08.2021 5 z 5

Velmi kvalitní příběh s dobrým koncem.

Mája777
09.08.2021 5 z 5

A je to tady zase. Další série, kterou musím číst. Byla to parádní jízda. Sice smutné téma, ale perfektně zpracované. Čte se to samo:)
(9. 8. 21 - 19 638 - 53)

Misshell23
16.07.2021 5 z 5

Kniha je skvělá! Příběh se mi líbil, spoustu zvratů, hodně postav a napínavých situací. Pachatele jsem neodhalila.

tabaluga
12.07.2021 4 z 5

Napínavý příběh, zajímavé rozuzlení. Myslela jsem, že vrah byl někdo jiný, takže do poslední chvíle jsem to opravdu netušila. Postav tam bylo tedy přehršle a ty dvě dějové linky mne až tak moc neuchvátily. Uvidime, jaky bude další díl série.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969
2015  85%V lese visí anděl
2016  82%Sova
2019  78%Clona
2022  81%Vlk
2023  86%Ostrov

Kniha V lese visí anděl je v

Přečtených4 949x
Čtenářské výzvě1 034x