Sova

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/300909/sova-fMG-300909.jpg 4.11619
Série

Holger Munch a Mia Krügerová 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Plus
Orig. název

Uglen, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (488)

Kniha Sova

Přidat komentář
SakuraLuci
05.10.2018

Další kniha ze skvělé detektivní série, Mia a Holger mě prostě hodně baví

Burák
03.10.2018

První díl ze série o Holgerovi Munchovi a jeho týmu mi přišel zcela průměrný,i když čtivý. Celá zápletka se mi za necelý rok téměř vykouřila z hlavy, takže jsem se do čtení dalšího dílu nijak nehnala. Nicméně se ke mně knížka dostala, tak jsem tomu dala šanci.

Sova mi přišla asi o něco málo lepší než v Lese visí anděl, alespoň mě ten námět (motiv vražd) bavil víc. Opět je to velmi dobře napsané (svou roli v tom hraje i dobrý český překlad). O postavách vyšetřovacího týmu se zase dovídáme víc, což na jednu stranu fajn, protože ty postavy nejsou nudné a jsou mi víceméně všechny sympatické. Na druhou stranu tím jak jim autor naložil na můj vkus až příliš, ztrácí na uvěřitelnosti.

Další díl si asi přečtu, ale pevně doufám, že se autor vyhne tomu šablonovitému odvíjení příběhu/případu, protože potřetí už to podle mě fungovat nemůže.

klaraj093
01.10.2018

Četlo se to dobře a rychle stejně jako první kniha.. Ale nebavilo mě to věčný proplétání lidí, občas jsem nevěděla kdo je kdo a nějak nevím kdo teda na konci umřel :-D Možná to bude tím že jsem to dočítala po půlnoci... První kniha se mi líbila více, ale nehodnotím ani tuto negativně, vzhledem k tomu, že téma je čtivé a kniha se četla dobře a rychle..

lee5747
30.09.2018

Je docela fajn, že člověk nemusí číst nutně první díl, protože autor představuje osoby stejně i v tomto díle. Za mě určitě kladně hodnotím styl autorova psaní, zase jsem netušila kdo za celým zločinem stojí, dokud mi to vlastně sám neprozradí. Rozhodně se těším na další díla.

MonikaV
25.09.2018

Já doporučuji, napínavé, čtivé, závěr úplně ''našponovaný' '.

Petra153
25.09.2018

Jedním slovem skvělé čtení. A to hned od první stránky. Kniha se čte lehce, rychle. Dialogy a úvahy hrdinů. Mohu jen doporučit k přečtení.

Mira7
14.09.2018

Propracovaný děj, postavy a detailní vyšetřování. Dějové linie do celého příběhu dobře zapadají. Je zajímavé, jak si jsou severské krimi / thrillery svým pojetím často tak podobné, ale přesto je stále čteme, že? :-)

Zuzvil
14.09.2018

Ano, ano, ano, toto rozhodně ano. Knížka se Sova se mi líbila ještě víc než předchozí díl V lese visí anděl. Propracovanost jednotlivých postav je famózní. Mě osobně absolutně vyhovuje zamotanost děje, který se postupně rozmotává a propojuje jednotlivé postavy. Také mi vyhovují hlavní postavy, takové vlastně nesympatické. Autor si bravurně hraje se čtenářem a jeho představivostí, nechává mu pocit, že už přece jasně ví co, kdo a jak, ale přitom vůůůbec neví :-) Knížku rozhodně doporučuji a budu se těšit na další knížky od tohoto autora.

veamertl
10.09.2018

Celkem zklamání. Pro mě hůř stravitelné, jazyk jakýsi košatý, zápletka nic moc, do děje mě to přílis nevtáhlo a těch řečí kolem..Skoro jsem nevěřila, že to psal chlap, protože toho okecávání, citové lability a pojď Mio, pojď.., bylo fakt moc.Miin neuspokojivý osobní život a hlavně jeho neustálé předkládání, mě štvalo, dost.

BernardBlack
07.09.2018

Jsem sice všežravec, ale tohle už prostě nezbaštím:)
Vyšetřovatelka nepoužitelná troska, bez které se to, ale neobejde, protože je geniální (stejně jako vrah samozřejmě).
Schéma knihy, stejné jako minule, včetně zapojení dcery detektiva (být jí, tak odletím minimálně na měsíc až bude fotr vyšetřovat další případ:)
Vývoj postav či hlubšího vysvětlení jejich pohnutek nulové, jen naházené množství figurek - zápletek přes sebe, aby k rozuzlení došlo co nejpozději, navíc zakončené v odbytém závěru.
Ale hlavně, že se kasička zaplní, že Samíku?:)

Anie.M
07.09.2018

velmi rychle přečteno, děj tak nějak plynul sám, líbily se mi dějové linie jednotlivých postav a ta šílenost s ptačím peřím dobře sedla do severského prostředí. nicméně první díl mě oslovil více.
SPOILER ..... když jsem se dočetla, že se bude opět zachraňovat někdo od Muncha, říkala jsem si "nééé, to není dobrý tah" a pak na konci vlastně nevím, jestli jsem chtěla, aby Miriam zemřela nebo ne.

to Smardik17: úplně jsem čekala, kdy to tam přijde :D Pojď Mio, pojď.....

mamadli1922
03.09.2018

Na první román Bjork kvalitou navázat nedokázal. Děj průměrný a nepřidalo mu ani neustálé zbytečné opakování, často zapříčiněné nejspíš špatnými sluchovými dispozicemi většiny postav (frekvence slov "Co?" a "Cože" na stránku byla opravdu do očí bijící) Poslední kapitola je chabým pokusem o napínavé vyvrcholení, těžce pokulhávajícím za Nesbovou Policií. Holt ne každý Nor vládne detektivnímu žánru. Bjork se má od Nesba ještě hodně co učit.

PetraChvílová
31.08.2018

Za mě prostě skvělé.

Smardik17
28.08.2018

Ale jo, lepší než první díl to nebylo, ale je to kvalitka.
Spoiler: taky jste ke konci zraněnou Miu tlačili k pachatelovi se slovy: ,,Pojď Mio, pojď."
:-D

LabajMartin
22.08.2018

Solidní sever :)

danielrusnok
20.08.2018

Velmi napínavé. Postava Mii je velmi propracovaná. Vadilo mi pouze neustálé zmatení postav při rozhovorech. Snad ani jedna postava neuměla nic pochopit napoprvé. "Jedeš s nama? Co? Jedeš nebo ne? Kdy? Teď. Posloucháš vůbec."
Poslední stránky připomínají mého oblíbence Nesba. Dokázat psát stylem, že do poslední strany nevíte na čím pohřbu jste je geniální.
V lese visí anděl je mnohem slabší díl. Sova je Bjorkuv masterpiece.

LusSyNDA
31.07.2018

První díl mě zaujal, ale druhý dil díl mi přišel nudný, ta "jiskra" z kapitol, které jsou krátké a vždy o někom jiném, vyprchala. Nějaké postavy mi přišli zbytečné, hodně řádek nepodstatných. Několik stránek myšlenek stále se opakujících dokola... Nakonec úplně divný rychlý konec. Vrah byl prostě vymyšlený tak nějak najednou až ve 3/4 knihy. Poslední kapitola byla hrozná, "horší" konec by byl lepší než "toto"

pury
30.07.2018

Odnáším si dojem, že Norů je tak málo, že do každého kriminálního činu musí být zapletena i rodina a známí vyšetřovatelů. První díl byl pro mě nový, Sova je druhý odvar z téhož pytlíku čaje. Je to hodně čtivé, ale na žádnou další knihu od tohoto autora už chuť nemám.

Aymira
26.07.2018

Opět trochu rozpačité dojmy, myslím, že moje hodnocení zachraňovalo až závěrečné vyvrcholení. Jako bych už podobný příběh někde četla... Stejně jako předchozí V lese visí anděl je Sova hodně čtivá, dá se přečíst za pár hodin, neexistují v ní žádná hluchá místa. Ale ani tentokrát se u mě bohužel nedostavil takový ten wau efekt, kdy bych si řekla, že čtu něco neotřelého a neobvyklého. Linie příběhu se po celou dobu dala předvídat. A i když nesáhnu k nejvyššímu hodnocení, přesto bych si moc ráda přečetla další díly, protože se to prostě hodně dobře čte.

Evule *
20.07.2018

Za mě možná malinko slabší než první díl, ale i tak mohu jen doporučit....a rozhodně bych chtěla další... :)

michal0383
10.07.2018

Opět skvělý příběh. Jediné, co bych vyčetl, tak jsou obsahy rozhovorů - samé "co?" a "proč?", což mě trochu vytáčelo. Každopádně to je pouze banalita, která mi nezabrání, abych dal 5 hvězdiček.

mkarajda
10.07.2018

Druhá kniha od tohoto autora. Námět dobrý, děj opět napínavý a kniha čtivá. Závěr opět trochu ošizený, uspěchaný. To, že se z celého Osla do příběhu opět zaplete někdo z rodiny Holgera ... celou dobu jsem si říkala, nene, to už by bylo moc. Škoda.

cadic
07.07.2018

O dost slabší než předchozí díl. Bohužel celou knihou se nesl takový pocit, že toho už tu bylo v předchozím díle. Tato kniha neurazí, ale ani nenachne

PetiJelinkova
05.07.2018

Skvělá detektivka. Kniha má spád, výborný děj od začátku až do konce! Prostě přečteno jedním dechem :) Už se těším na další knihu :)

KlariN
03.07.2018

Trochu slabší a především předvídatelnější než start série, vysoký standart i divákovu pozornost udržují především čím dál sympatičtější postavy a rychlý spád. Palec vzhůru!

6 ...