Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2354 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Madlens
22.09.2020 4 z 5

Svižný děj, některé věci se zbytečně rozvádějí do podrobností, zatímco u jiných bych uvítala více informací, ale to je jen můj osobní pocit, jinak velmi čtivá kniha, nechybí napětí, trochu tajemna a zajímavý konec, už se těším na Clonu.

Lienilda
21.09.2020 4 z 5

Krátké kapitoly, svižný děj, pro mě sympatičtí hlavní vyšetřovatelé a ostatní členové týmu (u kterých bych uvítala větší pohled do soukromí). Jediné co mi vadilo byly dialogy, které občas vypadaly jako kdyby se potkal "hluchý s blbým".

Nunynka
16.09.2020 4 z 5

Dej byl velice podobný předchozímu dílu. Možná mě bavil trošku víc. Jen mě tentokrát přišlo,že některé věci zůstaly nedořešené. Ale i tak jsem si knihu přečetla s chutí.

Vesmich
13.09.2020 4 z 5

Začíná to pěkně ponuře a tajuplně. Začátek ovšem nehraje žádnou roli v příběhu a zase se vynoří až někdy v poslední čtvrtině. Severští vyšetřovatelé jsou přiměřeně depresivní, ponuří, rozháraní, nestabilní, prostě jsou pojatí civilně, jak už to u severských autorů bývá. Je to taková prevence nápadů stěhovat se do Skandinávie. Vyšetřovací tým a jeho různé stavy a pohnutky, je v textu rozpitván daleko podrobněji, než různí možní pachatelé a jejich motivy, což třeba mně nijak nevadí. Hlavní ženská postava /Mia/ je čím dál lépe vykreslená a i když nemusí být nějak extra sympatická, je prostě pravděpodobné, že když umí toto a zažila tamto, v reálném životě by se prostě chovala přesně takto. Příběh sám je směsicí takových obvyklých bububu a lekání, nicméně jedna z point, řečeno se starou Škopkovou "samou roztažeností už lidi nevědí, kam se vrazit", je sice naznačená lehce a prostor v textu nemá velký, ale je to trefený hřebíček přímo na hlavičku. Závěr je poněkud uspěchaný, ale až ten úplný, jinak až do TÉMĚŘ konce paráda. Úplný konec je zvláštní především tím, že takto zkušení autoři by nemuseli mít až takový problém napsat konec příběhu nějak tak, aby z toho čtenář neměl dojem, že je tlačil termín uzávěrky a dopisovali to honem honem, dvě minuty před odevzdáním.

martin9929
08.09.2020 2 z 5

Oproti prvnímu dílu se mi tenhle díl moc nelíbil. Místy depresivní, ponurý děj. Konec celkem zmatečný.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Dobré čtení :-) napínavé ,svižné, čtivé.

axspevak
06.09.2020 5 z 5

V polovine cteni Sovy jsem si sla koupit dalsi dil,Clonu.Protoze mne proste sedi styl psani tohoto autora,kratke kapitoly,kazda z pohledu nekoho jineho a na konci se vse prirozene propoji a vam vse docvakne.Elegantni.Takze ja jsem nadmiru spokojena a jsem rada,ze jsem negativni komentare predem necetla.

Darami87
01.09.2020 2 z 5

Moc dobrý nápad, který byl bohužel totálně zabitý příšerně stupidními dialogy a nesympatickými postavami. Mia je jen zoufalá troska na práškách, Curry je ochlasta a Munchova dcera mi těžce drásala nervy a já měla chuť ji profackovat. A samotný Munch, ač je to jedna z hlavních postav, působí úplně prázdně, nevýznamně... Prostě o ničem. A jak už zde bylo řečeno- tohle je prostě tým k ničemu, jak může něco vyřešit?
A hlavní záporák, chytřejší než celý tým vyšetřovatelů se nechá odhalit tak neuvěřitelnou, dokonce přímo školáckou, chybou!

karolina5333
28.08.2020 4 z 5

70%
Tolik nechápavých "Cože?" v dialozích si v jedné knize jen tak nepřečtěte. To je na rekord. Mia mi stále nesedí a je s podivem, že tak nesehranný tým něco vyřeší. A myslím, že autor vykradá tak trochu sám sebe.
Ale je to prostě strašně čtivé!

Lukeronka
21.08.2020 5 z 5

Sympatická dvojice, Mia si trochu napravila reputaci, v prvním díle mi byla zezačátku trochu nesympatická. Četlo se to rychle, zápletka promyšlená, občas trošku vyumělkované rozhovory, ale jinak super čtení.

zaba335
28.07.2020 4 z 5

No, ze začátku jsem si myslela, že se bude děj rozjíždět hodně dlouho. Přišlo mi, že policie dlouho tápe a neví si rady. Každopádně příběh chytil spád a poté už jsem si na malé váhání na začátku ani nevzpomněla. Průběžně začaly přibývat důkazy a vysvětlení. Nakonec jsem otáčela stránky velmi rychle a nemohla jsem se dočkat konce. Ten mě opravdu dostal. Oproti Cloně, měla kniha pomalejší rozjezd ovšem konec ho vyvážil. Jedna z povedenějších krimi knížek, která se dobře četla a napětí mě nutilo číst dál a dál.

terezička93
24.07.2020

U mě klasika že začínám díly na přeskáčku ( u Jo Nesbø Sněhulákem , u Larse Keplera Svědkyní ohně, náhoda nebo úchylka, těžko říct :D ale už si na to dávám pozor)
O to víc mě mrzí že jsem Sovu celkem vychvalovala a po přečtení jsem četla V lese visí anděl která teda pro mě byla skoro to samé co knížka Sova, bylo to pro mě tedy trošku zklamaní. Poslední knížka Clona mě už proto ani neláká. Za sebe nedoporučuji.

MartinJay
24.07.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Děj vtáhne a nepustí. Doporučuji

SilvieSisinka
20.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá, promyšlená až do konce.

Simona99
03.07.2020 5 z 5

Musím říci, že od Bjørka určitě lepší tento díl než první (V lese visí anděl). Zápletka velice promyšlená a knížku jsem doslova "zhltla". Jen doporučuji!

Monns
01.07.2020 2 z 5

Musím říct, že jsem docela zklamaná. Mohlo by to být dobrý, kdyby Mia nebyla takhle zpomalená. Mám pocit, že půlka knihy vznikla jenom tím, že všechno potřebovala zopakovat. Ještě horší je, že to tak bylo i u ostatních, nikdo nic nepochopil a potřeboval primitivní větu zopakovat.

Rimmsi
23.06.2020 5 z 5

Druhý díl perfektní detektivky. Napětí, i dobrý příběh mne uchvátil již v první knize a pokračování osudů dvou odlišných a přesto tak podobných detektivů mne opravdu bavilo. Musím říci, že všechny díly bych klidně doporučil ke četní. I přesto, že tento je oproti prvnímu již troch náročnější na čtení, nic mu to neubírá na kvalitě.

Katania
30.05.2020 5 z 5

Holger a Mia se mi moc líbí! Zároveň se zde o nich dozvídáme trochu více a zápletka je opět zajímavá!

pavla.ba
10.05.2020 4 z 5

Kniha se četla moc hezky, ale na první díl to bohužel nemá ani zdaleka.

lucie5197
13.04.2020 1 z 5

Hloupější dialogy už jsem dlouho nečetla.. Proč?? Proč má něco takového takto vysoké hodnocení? Příběh sám o sobě by nebyl tak špatný, ale ty postavy.. Otravná, nudná a nezajímavá Mia a její záblesky minulosti..normálně mám ráda, když se do příběhu prolínají i osobní příběhy hlavních postav, ale v tomhle případě bych to vynechala. Rádoby zkušený starší detektiv, který každou větu začínal "Aah co?".. Chvilkama jsem měla pocit, že je to jen parta pubertáku hrající si na detektivy. Jsem vážně ráda, že jsem si tu trilogii nepořídila a narazila na tenhle díl v knihovně, protože tohle bych mít doma nechtěla. Ač jsem se snažila, tak jsem opravdu nebyla schopná tuhle knihu dočíst.. a ani nemám zájem zkoušet první díl, který dle zdejších recenzí je povedenější. Očekavála jsem dobrou severskou kriminálku a místo toho jen velké zklamaní.