Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407110/bmid_clona-W8L-407110.jpg 4 1327 376

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

mol378
21.08.2019 2 z 5

Clona se mi zdá ze tří knih autora nejslabší. Buď jsem nebyla dostatečně pozorná, nebo tam úplně chyběla nějaká vodítka k tomu, abych byla schopna podezírat skutečného pachatele a vlastně jsem si až po dočtení musela vepředu dohledat, kdo to vlastně byl. Přišlo mi to skoro jako deux ex machina. !!! Pozor, možný spoiler: Chabé, když jediným motivem k vraždám je hnutí choré mysli psychopata a oběti mezi sebou čtenář nemá šanci žádným způsobem pospojovat, protože indicií se mu od autora nedostane ani náhodou.!!! I naší Mii, brilantní vyšetřovatelce, se pravda náhle zjeví téměř jako mimosmyslové vnímání. Všichni ostatní policajti tupě narážejí ve vyšetřování do zdí a skel jako zblblé včely v říjnu. Navíc kniha neměla spád, táhlo se to, bodejť, když pachatel není odhalován pomalu a postupně a najednou se zjeví jak blesk z čistého nebe. Prostě fest zacloněné...

Wargo
21.08.2019 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha v tejto sérií. Vlastním každú, a som na to nesmierne hrdý. Opäť čakanie na ďalšiu časť, ale ako sa vraví, na dobré sa čaká. Mia a Munch sú dobré duo, a až napriek mierne rozpačitému a rýchlemu koncu s prekvapivým rozuzlením hodnotím veľmi dobre.

bee88maja
20.08.2019 4 z 5

Za mne nejlepší z trilogie. Ovšem místy se mi zdála poněkud chaotická. Mrzí mne rychlé vyvrcholení. Napětí do posledních stránek, a pak během 10 stran šup šup závěr. Působilo to na mne trochu nepropracovaně.

Anasa
19.08.2019 4 z 5

Dobré, napínavé, záhadné. Bohužel záhadné bylo i využití některých naprosto vedlejších postav - např. matka oběti před odletem, prodavačka. To bych nakonec pominula, ale konec nebyl z více důvodů to pravé, rozladil mne. Opravdu mi vadí ta psychopatická a osobní rovina, ta by mohla klidně v dalších dílech vést buď k vyvraždění rodinných příslušníků nebo členů Munchova oddělení. Vyskytl se další vraždící psychopat, takže je asi normální, že se mi nezdá, že zvolil postup, který vlastně nevedl ke kýženému cíli. Tady zřejmě logiku hledat nemohu. Taky pátraní dvou nejmladších členů týmu bylo v závěru věnováno málo prostoru a Munch se k vrahovi dostal jak slepý k houslím. Uvítala bych víc pátrání místo vrcholné scény s vrahem. Když to shrnu: Pokud chci čtivou a napínavou knihu, je Clona opravdu dobrá. Už je to ale třikrát na jedno brdo.

MarianP
19.08.2019 4 z 5

O niečo slabšie ako predcádzajúce časti, kniha bola plá postáv, snáď každá druhá kapitola sa venovala nejakej inej, novej postave, ktorá pre samotný dej nebola vôbec dôležitá a ku každej osobe autor venoval nejakú tú stránku. Kniha tak dosť stratila na spáde a namiesto poriadnej detektívky sme sa skôr dozvedali o postavách, kto ako žije, čo zažil a podobne. Záver odfláknutý, jedna z hlavných postáv v knihe takmer vôbec nič neurobila. Chýbala mi atmosféra a lepšie vysvetlený záver. Hoci dávam 4 * tak fakt tú štvrtú len s odretými ušami :)

velun15
15.08.2019 4 z 5

Super :-) Ale ten konec!!! Takový narychlo useknutý, nijaký.

Niu
14.08.2019 3 z 5

Pěkný další díl, ale pořád takový průměr. Start se vleče, pár divných odboček po cestě a cílem profrčíte, ani si nevšimnete. Pro mne tahle série v porovnání s ostatními detektivkami snadno zapomenutelná.

rodak
13.08.2019 5 z 5

Byl jsem velmi spokojen i s třetím dílem Sice občas trochu zmatečný děj ale rychle to zapadalo do sebe.Hlavně sympatické postavy -to je v knize vždy plus.

13werka
10.08.2019 3 z 5

Zajímavý námět, ale děj mne úplně nevtáhl a rozuzlení mi přišlo takové jako by "spadlé odnikud". Ale úplně špatné to taky není. Možná jsem udělala chybu, že jsem nezačala první knihou v sérii, třeba mi mne míň rušily soukromé problémy vyšetřovatelů.

druzickaster
08.08.2019 3 z 5

Tak já nevím. Tyhle thrillery asi nejsou nic pro mě. Plusy, Mia je konečně krapet normánlní, Munch se taky dává do kupy. Hurá. Děj plyne tak nějak kontinuálně, místy nelogické dělení na kapitoly, kde v následující kapitole se jede dál, bez předělu. Oceňuju, že zde nejsou zbytečné linky, které nikam nevedou a nic nepřinesou. Na druhou stranu, samotný motiv je nuda a šeď a upřímně, aby tohle člověk všechno naplánoval a spáchal, tak to by nedal ani tým lidí a ne jeden člověk. Jak pravil klasik, co to muselo dát práce a přitom taková blbost, že? Vraždy jsou tak překombinované, že první, co mě napadlo je podobnost s milováním na 15m vysokém komínu, na kterém je na pivní lahvi deska a na tom.... ano naprostá blbost, ale hodně podobná provedení v knize. Další věc, již staré otřepané, všechno vím, ale nikomu to neřeknu, to zmáknu sám(a). Závěr Curyho dobrodružství jsem taky nepochopil. Takže se vrátím k české detektivkové klasice a snad někdy...

kattyska
05.08.2019 5 z 5

Další díl, stejně povedený jako dva předchozí. Přečteno jedním dechem.

Ennie
05.08.2019 3 z 5

První dva díly TOP, ale tenhle byl slabý. Rozuzlení super. Jen kniha něco postrádala, nevtáhla mě do děje.

Hugomil
01.08.2019 3 z 5

Samuel Bjork potřetí a řekl bych, že zatím nejslabší. Předchozí dvě knihy jsem přečetl jedním dechem a do této se ne a ne pořádně začíst. Napětí, které by čtenáře mělo udržet u knihy, mi zde přišlo zbytečně přerušované někdy až nudnými pasážemi. Odhalení vraha na posledních deseti stranách mi též připadalo příliš uspěchané a málo propracované. Kniha dobrá, ale tentokrát průměrná.

jasmína
01.08.2019 4 z 5

Kniha opět dobrá, ale mohla mít si myslím klidně o pár stran ménè.

Sem tam se to na můj vkus protahovalo.. bez napětí..

muchomurka
30.07.2019 2 z 5

Nápad skvělý, rozjezd knihy taky super. A pak to začalo skomírat. Hodně kapitol různých postav, které mi nepřišly vždy potřebné pro příběh. Budování atmosféry bylo zabité kouskováním příběhu, pátrání téměř žádné. A to vyústění - katastrofa. To jsem nečekala a jsem zklamaná. Nevím, zda je chyba, že jsem nečetla předchozí knihy, asi ano, i když tento pocit jsem nabyla až ke konci. Škoda. Do dalších dílů, před i po této knize, nesáhnu.

ivana1924
30.07.2019 5 z 5

Tak jak první dva díly, tak i tento třetí se mi moc líbil. Nešlo se odtrhnout, dokud člověk nedočetl. Nebo neusnul u čtení :D Za mě super a určitě si všechny díly přečtu znova. A budu se těšit na další :)

Katuska88
30.07.2019 3 z 5

Začíná mi vadit to, že se dějová linie jakéhokoliv sériového vraha v dosahu 150 km čtverečních stočí k hlavním postavám vyšetřovatelů.
Chybí originalita. Nejen v tomto směru, ale i v osnově každého dílu, typu:
Vyšetřovatel chce jet na dovolenou, ale nejede, protože ho nutně potřebují, potom ho zase nechtějí, protože má špatnou historii, ale stejně to celé vyřeší, protože je do toho určitě zapleten její soused, sestřenka z pátého kolena nebo bývalý přítel prababičky.
V tomto směru pro mne mírné zklamání.

NikolSeven
30.07.2019 4 z 5

Na předchozích dvou dílech, které byly podle mě jinak dost dobře napsané, mi vadilo, jak moc se hlavní dva vyšetřovatelé utápí ve vlastní psychice a prakticky polovinu knihy neřeší nic jiného. Clona mě v tomto směru mile překvapila. Četla se opravdu rychle a líbilo se mi, že postavy konečně začaly bojovat se svými démony.
Co pro mě ale bylo zklamáním, tak to byl konec. Přišlo mi to zničehonic hrozně rychlé, místy zmatené a upřímně jsem od rozuzlení celého případu čekala mnohem víc.
Současně jsem ráda, že se rozvinula zápletka se „záhadnou ženou v červené bundě”, která se objevila již v Sově, kde mi těch několik málo scén nedávalo smysl.

Burinkacdbd
30.07.2019 5 z 5

Třetí kniha norského autora Samuela Bjorka (pseudonym Sandera Oiena) se mi líbila stejně jako obě předchozí. V tomto díle se možná více než v těch předchozích objevují "jednorázové postavy" (=postavy, které se objeví jen v jedné kapitole a víc se s nimi čtenář nesetká).
Detektivové Holger Munch a Mia Krugerová ( a vlastně celý jejich "zvláštní" tým) se vzájemně doplňují a každý svým "střípkem" přispěje k objasnění záhadného případů vražd náhodně vybraných obětí.

Přečteno: červenec 2019

TeaPeter
28.07.2019 4 z 5

Od minulého dílu se postavy posunuly. Mia se rozloučila s démony alkoholu a psychofarmak, aby je nahradila kávou a minerálkou. Munch se také duševně zklidnil, takže tady dobrý. Přišla ale únava a nespavost. Mia nespí a pak se diví, že z toho třeští a asi i blouzní. To už není tak dobrý. Ale od psychologie postav k ději. Až do nejméně dvou třetin knihy jsem sotva dýchal, jak jsem byl napnutý. Vážně dobrý nápad na zápletku a i dobře napsaný. Pak jsem ale nějak začal ztrácet nit. Nutnost zapojení vyšších kruhů jsem nepochopil. A pachatel se nakonec objevil jakoby odnikud, tak nepravděpodobný až jsem ztratil řeč. A jeho motiv a skutečný cíl... No prostě hvězdička dolů a doufám, že další díl bude zase o trochu lepší.