Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407110/bmid_clona-W8L-407110.jpg 4 1326 376

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

Chesterton
23.03.2022 4 z 5

[audiokniha]
Mia Měsíční paprsek, modrooká indiánka v 50. kapitole pije kávu a to byl hlavní důvod proč jsem se k této sérii vrátila a návrat ke známým lidem byl fajn.
Druhým bonusem je Petra Špalková, která vždy vtiskne příběhu svým hlasem nějaké barvy navíc. Souhlasím s většinou výtek zde, ale tentokrát mě to bavilo a dvě třetiny knihy jsem pomýšlela na plný počet - jenže potom začnou odbočky, přibývá chaos v postavách a fofrem finále. Škoda.
4/3

Adriane
10.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Bylo to asi přesně to, co jsem od toho očekávala - nic převratného, ale nápad vcelku dobrý, kniha se mi četla velmi dobře. Ale jak říkám, nic mě nepřekvapilo..myslím, že bez toho, aniž by se hlavní zločin týkal některé, z hlavních postav už to ani nejde ( 1. díl vnučka, 2. díl dcera a teď Mia ) - čekala jsem, kdy jen to přijde :D , opět něco málo s církvi ( nevím proč :D ) a opět plno věcí, které se jakoby nakously, ale už nedořešily .
Ale zas abych nebyla tak negativní, četlo se to dobře a plusové body mají sympatické hlavní postavy - hlavně Holger.

ivca84
20.02.2022 4 z 5

další zajimavy příběh

Burák
03.02.2022 2 z 5

Předchozí dva díly (V lese visí anděl a Sova) mi sice v rámci žánru severské krimi nepříšly nikterak výjimečné, ale nasadily laťku dostatečně vysoko na to, abych si udělala čas na další pokračování. Což o to, rozjezd knihy byl opravdu slušný, životní příběhy postav vyšetřovatelů pokračovaly stejně zajímavě jako v předchozích knihách a vyšetřovaný případ nepostrádal napětí i originalitu. Jenže čím víc se děj posouval k závěru, bylo jasné, že si tuhle kvalitu nezvládne udržet. Ostatně celé zakončení mi přišlo jak od někoho jiného, celkově to působilo strašně odbytě, zmateně a nepromyšleně. Strašně moc mě to zklamalo. Bohužel, jedna z nejslabších knih, které jsem za poslední roky četla.

klaraj093
29.01.2022 4 z 5

Parádní díl, předchozí jsem četla před pár lety ale nijak tak to nevadilo.. Děj svižně běžel.

Janadvorackova
30.12.2021 3 z 5

Nadšení z prvního dílu se ve druhém vypařilo a ve třetím, který je asi tak na úrovni druhého, se odnikud nevynořilo.

Postavy procházejí jistým druhem vývoje. Mia byla "trochu víc v pohodě," někteří její kolegové řeší vlastní věci.

Série vražd, které spojují jen drobnosti, působí místy zmateně, aby se ke konci všechno dotáhlo do konce. Nesmíte ovšem trvat na logičnosti a myslet si, že "takhle to funguje."

JerryDexter
07.12.2021 3 z 5

Sérii jsem dočetl, protože jsem chtěl vědět, jak to dopadne. Opět naprosto neschopný ,,elitní,, tým vyšetřovatelů, plný psychicky labilnich jedinců a alkoholiků. Děj a především závěr byl tak přitažený za vlasy, že jsem nestíhal valit oči. Absolutně jsem nepochopil motivaci pachatele.

Belanna
05.12.2021 2 z 5

Bohužel, ani tento díl mi radost neudělal. Vše bylo překombinované a zmatené.
Z věty "Pojď, Mio, pojď." už jsem měla doslova kopřivku. Kdyby série měla další díly, už bych je nečetla. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Opravdu povedený díl této série. Určitě doporučuji k přečtení.

Sixao
24.11.2021 4 z 5

Za mě nejlepší díl z celé série. Míň deprese, víc policejní práce a celkově to bylo napínavé a akční. A na závěr si už Mia snad konečně zajela někam za sluníčkem :)

_Brunetka_
20.11.2021 5 z 5

Další špičková detektivka z pera geniálního autora Samuela Bjorka. K tomu se už vážně těžko hledají slova tak, aniž bych tu to samé neomílala stále dokola. Pan autor má jeden z nejlepších stylů psaní, mně vážně sedí jako hrnec na zadek. Celá táhle série se bez okecávání vlastně dá doposud shrnout následujícími přídavnými jmény: čtivé, napínavé, mrazivé, šokující, promyšlené a originální, což ve výsledku potřebujete číst. Vyšetřovací tým v čele s Holgerem a Miou miluju a těším se na další setkání s nimi. Takže za mě opět naprostá pecka, autor mě očividně nedokáže zklamat.

bacouch
29.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Třetí díl detektivek o Holgerovi a Mie mi jen potvrdil klesající úroveň celé trilogie. Když jsem četla po dvěstěpadesáté osmé "Pojď, Mio, pojď..." chtělo se mi zařvat - jdi už sakra Mio, a už se proboha nevracej! Tahleta slečna mi byla silně nepříjemná - jsi výjimečná, Mio, víš to? No já teda nepochopila, v čem byla výjimečná. Je fakt, že v té partě nýmandů, která si říkala vyšetřovací tým asi výjimečná krapet byla. Ale to zas nebyl takový problém...Jinak zápletka slabá a překombinovaná. Jak když pejsek s kočičkou píšou detektivky. A ještě tam vrazíme drogy. A krapet postraumatickýho syndromu. A alkoholismus. A celý to přikryjeme srnčím parožím. (mmch, proč tam byl ten chlapeček s tím parožím? No a na závěr - nemám ráda detektivky, kdy se pachatel objeví 50 stran před koncem a do teď jsme o něm neslyšeli. Takže sbohem, Bjørku, nebylo to krásné a bylo toho dost.

knihomolka_eli
23.09.2021 4 z 5

Knižka Chlapec vo svetle reflektorov ma bavila rovnako ako predchádzajúce dve. Škoda, že je v podstate zakončením série, určite by ma chytili aj ďalšie prípady tohto vyšetrovacieho tímu. Bolo to napínavé, bolo to zauzlené najviac ako mohlo a opäť všetko sadne na svoje miesto až na konci. Netušila som ani kto bol vrah, ani aký by mohol mať motív.
Vyšetrovatelia mi boli sympatickí a tak som bola zvedavá aj na celkový vývoj ich postáv. Holgerovi sa v súkromnom živote otvoria nové dvere a konečne prestáva žiť v minulosti. Mrzelo ma len, že sa v tejto časti neobjavilo viac informácii o Miriam a Marion. Mia Krugerová sa tiež pohne ďalej. Keďže od začiatku prechádza zložitými obdobiami, bola som rada, ako nakoniec naloží so svojím životom. Dosť mi prekážalo, ako ju tí ,,vyšší" pohadzovali hore dole a nepáčilo sa mi, že to Munch vlastne za každým ako ich ,,vyslanec" skúšal. Je jasné, že s ňou pracuje rád, ale toto suspendovanie/nesuspendovanie podľa toho,či sa im Mia nateraz hodí alebo nie, už bolo trápne....vlastne ju len využili, keď mohli a hneď zas odkopli. Keby k takémuto ,,omylu" došlo raz, ok, ale stále?! Príjemným prekvapením bol pre mňa Garbiel, ktorý bol veľmi aktívny pri rozuzleniach prípadov.
Keby bolo viac častí, nevadilo by mi, že v týchto troch knihách bolo vyšetrovanie vždy späté s nejakým hlavným vyšetrovateľom, ale takto mi to prišlo už trochu prehnané. Hoci príbehy vôbec neboli zle, pridalo im to na nereálnosti. Aj keď pri takýchto psycho páchateľoch je reálne asi všetko. Knihy mi sadli, aj autorov štýl písania, za mňa to síce neboli top krimi trilery v mojom živote, ale boli napínavé, plné zvratov a naozaj rýchlo sa čítali.

juliesze
14.09.2021 3 z 5

Asi nejslabší díl z trilogie. Ale líbilo se mi, že autor konečně trochu rozvinul postavy a nebylo to pořád to samé dokola. Hodnotím kladně také zápletku a motiv pachatele, to mi připadalo takové příjemné bez zběsilých kovbojek. Takový tichý ale křičící o pozornost. Každopádne je dobře, že autor se rozhodl sérii zakončit, protože další pokračování už by bylo pouze opakování se.

Sejna1955
25.08.2021 4 z 5

Čtivá knížka, ale zase trochu přitažený za vlasy.

Mája777
12.08.2021 5 z 5

Tak to je fakt konec??? Tahle série mě tedy dostala. Ačkoli jsou zde některé komentáře nechvalné, tak já naopak chválím. Mě to prostě sedlo, styl psaní i celý příběh. Doporučuji.
(12. 8. 21 - 20 644 - 56)

Acquenta
05.08.2021 3 z 5

Nemůžu říct, že by mě kniha obzvláště nadchla, určitě jsou lepší kriminálky , ale četla se dobře a vraha jsem vůbec neodhalila :)

soukroma
01.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Nakonec nestravitelný až jedovatý koktejl, do kterého se pořád přidávaly další neslučitelné ingredience: opatrně, ale s chutí jsem se do knihy pustila, protože/přestože předchozí zkušenost s autorem byla 50:50. Zatímco V lese visí anděl mne uhranulo jako něco nového a čtivého, a málokdo mé nadšení sdílel, Sovu vzali většinou ostatní na milost, přitom já jsem chvíle s touto, dle mého otřesnou knihou, obrečela jako zbytečně ztracené...
Clona zapomnětlivcům či neznalcům předchozích dílů servíruje v první půli především hojně informací z předchozího života vyšetřovatelů (a taky mi připomněla nepříjemnou zálibu autora ve jménech začínajících M: Mia, Munch a jeho rodinná suita - Marianne, Miriam, Marion; šéf Mikkelson a mnoho dalších, včetně názvů ulic). Moc vyšetřování se dlouho neděje, nikdo nic neví, takže se zápletka musí zahoustnout elementy dalšími, nadbytečnými, zvnějšku i zevnitř.
Ale teprve když na posledních sto stranách začaly houfně přibývat nové postavy, nová jména, bez ladu a skladu, jak tahaná z klobouku, a další směry příběhu, které neměly s ničím nic společného a jen zase koktejl zahušťovaly (generální štáb, pašování drog, válka v Afghánistánu), prostě jsem to vzdala, již bez jakékoli potřeby zjistit "rozuzlení" (vždyť to už snad ani nešlo rozuzlit!). Zklamání.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Super čtení!

tabaluga
17.07.2021 4 z 5

Já jsem si tedy dvojici detektivů opravdu oblíbila.. Mia byla pořád taková rozlitaná:-) jen ten konec mi připadal odbyty a za mne bych věnovala trochu více stránek Miriam. Přeci jenom v předchozím díle byla jednou z ústředních postav a tady to bylo skoro jako kdyby byla mrtvá. Holt čtenář si může pouze domýšlet.. Ale jinak jsem opět netušila, kdo je vrah, což je u detektivek jistě dobře:-)