Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398773/bmid_clona-124-398773.jpg 4 1326 376

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

Terez25
27.07.2019 5 z 5

Ani třetí díl od Samuela Bjørka nezklamal. Clona se mi líbila stejně, jako předchozí díly. Je mi sympatická hlavně postava hlavního vyšetřovatele Holgera Muncha. Severské krimi je můj vůbec nejoblíbenější žánr a tato série ho velmi zdatně zastupuje.

Ticiana
27.07.2019 5 z 5

Clona mne bavila. Bylo tam hodně postav, které tam byli jen na jednu dvě kapitoly, ale dávalo to smysl. Mia byla zas skvělá. A Muncha mam taky rada. Jsem zvedava, jestli bude další pokračování. Za mne skvělý počteníčko.

zaba335
26.07.2019 5 z 5

Ze začátku velmi jednoduše psáno, čím hlouběji jsem se dostávala do děje knihy, tím více mě bavila. Plno zvratů a sled nečekaných událostí. Konec mě velmi překvapil.

Mira7
25.07.2019 5 z 5

Třetí kniha, kterou jsem si od Samuela Bjørka přečetl. Chronologii jsem dodržel a tato poslední kniha mi přišla ještě lepší, než ty předchozí. Opravdový krimi thriller s důrazem na policejní vyšetřování s velkou dávkou napětí. Sympatickou dvojici vyšetřovatelů Holgera s Miou jsem si už navíc stihl hodně oblíbit.
Jo...a v kombinaci s knihami Joa Nesbøho abych se už na Oslo asi bál podívat i na mapě.. :-)

kiskacsa
23.07.2019 5 z 5

Četla jsem i předchozí dvě knihy a tahle se mi líbila nejvíce. Za mě 5 z 5 *

nikola2817
23.07.2019 5 z 5

Knížky Samuela Bjorka a jeho styl psaní mám moc ráda. Moc se mi líbila obálka knihy a krátké kapitoly. Clonu jsem přečetla za tři dny. Od začátku mě hned vtáhla do děje, byla neuvěřitelně napínavá, zápletka se vyostřovala, děj byl dynamický, kniha sváděla k falešným stopám, ...a najednou jsem byla skoro u konce, stránek už jen pár a pachatel stále nikde. Na posledních pár stranách bum a máme ho. Tohle že je jako konec? Za mě moc rychlý spád a tak trochu odbyté.
!!! SPOILER !!!
Pachatele v podstatě odhalili dva řadoví policisté. Ehm, no dobře. Co mi vadilo bylo to, že je v jeho knihách často někdo pod vlivem alkoholu nebo drog. To nemůže být nikdo normální? Kdo mi oproti předchozím dílům nevadil, byla Mia. Už neměla ty své alkoholové záchvaty, při nichž přemýšlela a přišla na zásadní stopu, tak jako tomu bylo v Sově. Díky Bohu. ???? Místy mě štvaly ty jejich dialogy, kdy se těm policistům muselo všechno dvakrát opakovat, jako by byli natvrdlí ????Pro mě nepochopitelné je také to, že se pachatel vyžívá v tom, že cílem zvrácených vrahů jsou příbuzní vyšetřovatelů či samotní vyšetřovatelé. Proč? Vždyť tohle už bylo v Sově. A dvakrát opakovaný vtip, není vtipem.
Ale i tak dávám pět hvězdiček z pěti. Mně to sedlo a cokoliv dalšího vydá, já si to přečtu.

irefir
22.07.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale předchozí dvě mě bavily daleko víc...

Peyka
21.07.2019 2 z 5

Tahle kniha pro mě byla velkým zklamáním. Oproti předchozím dvěma knihám je Clona bez nápadu, náboje, bez jakékoliv akce a zvratů. Postavy stagnují, nevyvíjí se, vedlejší dějové linie byly dost nevyužité. Zajímavá pro mě zůstává postava Mii, jejíž důvtip a britantní mozek je význačným rysem Bjorkových knih a s postavou Muncha tvoří perfektní kontrastující dvojici. Nicméně, obecně tento titul nenabízí nic převratného. Konec byl bez jakékoliv kulminace, takhle odbitý závěr jsem dlouho neviděla.

Verucha
19.07.2019

Knihy od Samuel Bjork jsou velice ctive a novinka Clona nebyla vyjimkou.

Puntíkatýhrnek
13.07.2019 3 z 5

Třetí díl mi přišel velice, velice slabý...pořád vše ve stejném duchu a celá zápletka vyzněla dost zvláštně, zůstalo ve mně dost otazníků, např. proč zrovna teď, proč tak složitě a překombinovaně...některé linie příběhu ani nebyly dokončené, např. linie žháře..hrozně se radoval, že udělá velkou akci, ale nedozvěděla jsem se co... blondýna s dítětem byl kdo a proč to dělala...a x dalších...na první díl to rozhodně nemá a celkově maximálně tři hvězdičky, ale i ty těží z toho, že se mi velice líbila jednička...

LuluBird179
13.07.2019 4 z 5

Autorova třetí kniha a opět mě velmi bavila. "Anděl" i "Sova" mě bavili víc, ale Clona rozhodně stojí za přečtení!

kachnat
12.07.2019 5 z 5

Dobře se mi četlo, napínavé, nepustí Vás.

čef
09.07.2019 5 z 5

Super-organizovaný šílenec zase řádí jako v mnoha podobných detektivních thrillerech a zanechává za sebou mnoho falešných vodítek. Nelze ho proto samozřejmě ani náhodou odhalit dopředu, ale hrůza z něj pořád jde. Pátrání je samozřejmě hodně komplikované s mnoha vedlejšími odbočkami, ale závěr je patřičně prudký až krkolomný. V tomto podžánru detektivek jde podle mne jistě o nadprůměr a určitě mnoho čtenářů přímo nadchne.

gad
07.07.2019 4 z 5

Opět zajímavý příběh. Propletenec, jenž je zpočátku dost nepřehledný se začíná rozmotávat, až vyvrcholí hektickým závěrem. Spokojenost.

Kerberos
04.07.2019 3 z 5

Předchozí dva díly byly lepší,tentokrát jsem se knihou nějak nemohla prokousat.

harena
04.07.2019 5 z 5

Moje třetí kniha od Samuela Bjorka se četla stejně dobře, jako předchozí dvě. Konec nepředvídatelný, rychlý, také si myslím, že by si zasloužil víc stránek. Jinak je to příjemná odpočinková četba.

zoubek69
04.07.2019 3 z 5

asi ano, do kolonky slušná tvorba detektivní - litaratura , by se vešla.

Monni
01.07.2019 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila. Musím říct, že byla slabší jak předešlé díly, ale i tak se mi líbila. Prostě sevrské detektivky jsou moje oblíbené. Celou dobu jsem netušila kdo by mohl být vrah ačkoliv jsem nějaké návrhy měla (nečekaně byly mimo :D) a při odhalení vraha jsem hleděla jak puk.
Nadruhou stranu musím souhlasit, že konec byl hodně rychlej za to opravdu musím dát * dolů. Je to škoda, kdyby byl konec trochu propracovanější bylo by to super.

Terrez93
01.07.2019 3 z 5

Detektivky miluju,ale tahle me teda moc nenadchla. Hodne jsem se ztracela v postavach,musela jsem hodne premyslet kdo je kdo, s kym ho spojit, co s cim souvisi. Konec hodne moc odflaknuty,predstavovala jsem si jo mnohem lepe propracovanejsi.

Nočnípták
01.07.2019 2 z 5

Po dvou dílech Holgera a Mii jsem si řekla dost, jenomže paní knihovnice mě ji připravila k objednaným, když už prý jsem četla ty první. Nedávala jsem pozor a až doma zjistila, že tuhle jsem ale vážně nechtěla. Vzala jsem to jako výzvu a přečetla. Přesto, že byla kniha asi tak od poloviny docela napínavá a Mia už nepije, nemohu dát víc jak 2*. Dávám totiž ty 2* těm knihám, které už rozhodně číst znova nebudu.

detektivní a krimi romány Norsko thrillery napětí severská krimi

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969