Hodinky

Hodinky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420741/bmid_hodinky-tCt-420741.jpg 4 341 151

Hodinky série

Kniha Hodinky - společenský román Na nejrušnější ulici ve městě se s přesným úderem na hodinkách střetají po třiceti letech hlavní hrdinové – pilot Samuel a fotografka Patricie. S tisíci otázkami v očích a strachem v srdcích zjišťují, jestli se osoba, kterou tenkrát milovali, skrývá v těle, které téměř nepoznávají. Postupně odhalují tajemství svých minulostí a znovuobjevují stará, známá, milovaná, a tak dávno ztracená já, která pohřbili dokonce i sami před sebou. Jak dokázali překonat třicetiletou propast, kterou mezi nimi život vykousal? Proč Samuel beze slova a beze stopy zmizel? Jak se se Samuelovým zmizením Patricie vyrovnala? Kolik zemí museli oba procestovat, aby zjistili, že to, co hledali, měli přímo pod nosem?... celý text

Evinanyklickova
23.08.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Možná, že než celý děj, který byl krásně ideální, mě zaujaly detaily jako např. názvy kapitol. Bavilo mě, najít jejich význam v každé kapitole, ať už to bylo jasné jako facka - Kongo, Vánoce v Minnesotě... nebo ty "zapeklitější" jako třeba Víra a osud... Záložka, kterou jsem taky pochopila mě nadchla. Kolegyňě si objednala taky knihu na mé doporučení a dostala jinou, takže jsme se shodly, že to má paní Veronika prostě vymakané...
Bavila mě nezkaženost a zároveň hloubka, která byla z knihy cítit. A ta obálka je za mě jedna z nejhezčích a na omak nejpříjemnějších, které vlastním. Těším se na druhý díl...

JitaJL
16.08.2021 1 z 5

Kniha mě zklamala. Příběh těžko uvěřitelný, vše v podstatě dokonalé. Od knížky jsem podle komentářů ostatních čtenářů očekávala neco jiného.
Beze sporu krásný, poutavý přebal knihy.

Jurfinka
02.08.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, jen jsem se vždy musela zorientovat, který rok a koho se děj týká...

LenDa70
15.07.2021 5 z 5

Zajímavé téma zasazené do budoucna. Kniha se četla dobře, jen mi moc nevyhovovalo střídání časového období. Pokud je střídání směrem do minulosti od současné doby, tak mi to nevadí, ale orientovat se ve střídání času v budoucnu mě moc neoslovilo. Děj byl ale příjemný, místy emočně vypjatý. Těším se na druhý díl.

Karoli_D
14.07.2021 5 z 5

Moc milé a odpočinkové čtení. Hezký styl a poutavý příběh. Přečetla jsem za dvě odpoledne na dovolené. Doporučuji.

juliesze
12.07.2021 1 z 5

Hvězdičky dávám snad jen za krásný lesklý papír, vlastní nakladatelství a vůni. Ten zbytek mi připadal tak absolutně neuvěřitelný - bezmezná láska k dětem, bezproblémový vztah obou dětí, výuka doma. Příběh měl tak strašně moc hluchých míst - na jaký pas cestovali zpátky do česka? Kdy si mohl osvojit nebo adoptovat černošské dítě, které nemá ani známé rodiče? Jak je pustili do ČR? Jaktože pětileté dítě mohlo být tak rychle osvojené. Kniha, která mě opět utvrdila v tom, že pokud se jedná o milostný román - je buď vynikající, nebo je to trošku slátanina. Omlouvám se autorce, určitě bych nebyla lepším spisovatelem, ale za mě tedy vůbec ne.

terka95
21.06.2021 4 z 5

Kniha mi trochu připomínala další knížku "Všechno co máme", moc ráda si přečtu další díl.. 4-5* :)

Anna239
20.06.2021 5 z 5

Prvních 6 kapitol co na mě vyskočily na internetu jsem přečetla jedním dechem. Po přečtení zbytků ...spokojenost, nadšení, prožitek a vůbec mi nevadilo to přeskakovani v čase, těším se na další díl od autorky. Děkuji

zdehan
15.06.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha už se těším na další paní spisovatelka umí krásně psát.

Dáša419
14.06.2021 5 z 5

Krásná kniha,napínavá,moc hezky napsaná.Ani na chvíli jsem se nenudila.Moc doporučuji si ji přečíst a dávám plný počet.

milena9798
13.06.2021

Za mě tedy opravdu nee. Kniha mě zklamala na celé čáře.

martinka.exner
01.06.2021 5 z 5

Ač bych měla recenzovat "pouze" samotnou knihu, nedá mi to a inspiruji se panem MarkemH. v komentářích níže a hodnotím celkový přístup autorky...
Na knihu jsem četla pochvalné komentáře a neodolala jsem a objednala si rovnou dvě. expresní doručení do druhého dne mě mile překvapilo. Jakmile jsem nalistovala první stránky, dojalo mě osobní věnování, které bylo dokonce v každé knize jiné a v každé knize byla jiná krásná záložka. Tento přístup velice oceňuji a považuji za originální a velice osobní, kterým by se naši už zaběhnutí autoři mohli inspirovat.

K příběhu jsem přistupovala skepticky, nejsem fanda srdceryvných výplodů z per nezkušených pisálků, ale Veronika mě dostala do kolen. Cit, pečlivost, poetičnost a láska, kterou je celá kniha provázaná se mi neuvěřitelně líbila.

Nemohu nezmínit hlavní hrdiny v knize, protože jsem občas měla pocit, že jsou to živé bytosti. A ne, nepřijdou mi dokonalí jako některým čtenářům. Jsou to chybující osobnosti, kteří občas balancují na hranici zlomení, a tak pijí Jacka Danielse a jsou nešťastní. Nechovají se ideálně a nepřijdou mi nijak extra zidealizovaní. Jenom se prostě se živote perou lépe než jiní a jsou upřímní ve všem svém konání. --- a tady vidíte, co p. Jonešová umí --- píše tak, že o osobnostech mluvíme jako o lidech, o živých bytostech a hodnotíme jejich chování a charaktery.

Její styl je podkůži lezoucí a já se nemůžu dočkat její další knihy.!

ivusa954
29.05.2021

Krásná kniha, přečteno jedním dechem míč se těším na další knihu od výborné pisatelky

marketa9503
21.05.2021 5 z 5

Krásná kniha, nádherně napsaná. Teď musím nechat chvíli na dozněni příběhu, než sáhnu po jinem autorovi. Budu čekat na další knihu Veroniky Jonešové. Silný zážitek.

šáteček
21.05.2021

Klidný příběh bez násilí a to se v dnešní době cení krásně se čte

janasim
19.05.2021 4 z 5

Přestože mám ke knížce pár výhrad, moc se mi líbila. Většina autorů, kteří zpracovávají podobný námět, zasazuje hrdiny do minulosti, často jejich osudy zkomplikuje válka. Děj odehrávající se v budoucnosti byla příjemná změna. Nemůžu říct, že je příběh nereálný, protože, kdo ví, co se v budoucnu může odehrát a co ne, ale opravdu by Samuel po zjištění toho, kým je, takto jednal? A opravdu by za tak dlouhou dobu nic neprasklo? Nevím...
To, co se mi opravdu líbilo, bylo to, že všichni v knížce jsou sympaťáci. Proč bych pořád měla číst o zlých nebo strašně komplikovaných povahách. Mezi námi jsou přece i tací, kteří se snaží jednat a být správni a daří se jim to.
Co mi ale čteni a plné ponoření se do příběhu ztěžovalo, bylo časté střídáni časových rovin a vyprávějících aktérů. Myslím, že dvě časové roviny a následné posloupné vyprávění by bylo přehlednější a příběb by pak působil jako celek a nejen střípky z roku života jednoho, pak z roku života minulého ale někoho jiného, následně z let budoucích zase někoho dalšího,...
Ale i přes tyto výtky mě kniha těšila, emoce a charaktery postav jsou opravdu hezky vykresleny a to, že jsou všichni milí a všem fandíte, je hřejivé a příjemné. Takže bude-li pokračování, pustím se do něj.

Vanča
02.05.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Úžasný a dojemný příběh, který mě úplně pohltil. A moc se mi líbilo vyjádření emocí.

jana2275
07.04.2021 4 z 5

Příběh je pro mě jen těžko uvěřitelný, ale celkově se jedná o velmi příjemnou a čtivou knihu se zajímavou strukturou děje, plnou sympatických postav (které jsou možná až příliš dokonalé..).

evikt
06.04.2021 4 z 5

Velke a krasne prekvapeni, mlada autorka ktera umi vyjadrit pocity a emoce jako nikdo jiny... Kniha se cetla jednim dechem a pribeh byl velmi dobre zpracovan a vylicen

Annannas
03.04.2021 3 z 5

Pro mě rozhodně zajímavé setkání s novým autorem. Jen někdy více popisu pocitů postav než vyprávění příběhu samotného.