Hodinky

Hodinky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420741/bmid_hodinky-tCt-420741.jpg 4 345 345

Hodinky série

Kniha Hodinky - společenský román Na nejrušnější ulici ve městě se s přesným úderem na hodinkách střetají po třiceti letech hlavní hrdinové – pilot Samuel a fotografka Patricie. S tisíci otázkami v očích a strachem v srdcích zjišťují, jestli se osoba, kterou tenkrát milovali, skrývá v těle, které téměř nepoznávají. Postupně odhalují tajemství svých minulostí a znovuobjevují stará, známá, milovaná, a tak dávno ztracená já, která pohřbili dokonce i sami před sebou. Jak dokázali překonat třicetiletou propast, kterou mezi nimi život vykousal? Proč Samuel beze slova a beze stopy zmizel? Jak se se Samuelovým zmizením Patricie vyrovnala? Kolik zemí museli oba procestovat, aby zjistili, že to, co hledali, měli přímo pod nosem?... celý text

Vik40
28.01.2021 5 z 5

Obvykle 5* nedávám. Ale tady MUSÍM.
Velmi lidská kniha se zvláštním příběhem.
Opravdu doporučuji přečíst.

Majda244
27.01.2021

Příjemné čtení, pohlazení na duši, dobře zpracované přechody mezi obdobími . Velice se mi líbila.

Artep25
26.01.2021 5 z 5

Docela mně překvapila .Zajímavě poskládané kapitoly ,které jsou napsané na přeskáčku ,ale nijak to knize nezblížilo .Přidalo jí to na zajímavosti .Možná, že to je trochu sladší ,ale mezi harlekýnky bych knihu neřadila. A klidně mohla být i delší .Myslím, že by to knize nijak neublížilo .Mně se to líbilo .

Optik
18.01.2021 5 z 5

Kniha se pěkně čte. Má poutavý příběh.

Danago
03.01.2021 5 z 5

Moc krásná knížka, velice lidská, milá a plná emocí. Mnohokrát jsem se neubránila slzám dojetí. Příběh je velice poutavě napsaný, čte se lehce a jedním dechem. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí , i když každý se vydá úplně jiným a snad i neočekávaným směrem. Příběh Sama mi byl bližší a možná trochu více propracovaný, ale to knize vůbec nic neubírá na její kráse. Nemyslím si, že je knížka smutná ani sladká jak tu někdo píše, možná ani ne odpočinková. Je prostě krásná to slovo tu sedí naprosto přesně. Je určitě ideální pro každé období, ale mě do období povánočního sedla . Je to prostě pohlazení po duši. Jsem moc ráda, že existují takovéto knížky.

zoulovai
02.01.2021

Velmi povedená kniha, která pohladí na duši, přečetla jsem ji jedním dechem a určitě se k ní ještě někdy vrátím.

michaela0810
30.12.2020 5 z 5

Krásné a oddechové čtení. Kniha se velmi dobře čte, i když se přeskakuje v čase. Má to spád, nápad, tajemství, lásku ... Prostě krása.

IvaP50
30.12.2020 5 z 5

Kouzelná knížka která se čte jedním dechem,doporučuji a už se těším na pokračování

hlentilka
28.12.2020 3 z 5

Nasládlá knížka.

Hanka492
27.12.2020 5 z 5

Super kniha!!!

ivana2087
13.12.2020 5 z 5

Úžasná, čtivá knížka s lidským příběhem, která hned od první stránky vtáhne do děje. Dojemná, poutavá a psaná krásným slohem. Doporučuji!!!

Višnička
30.11.2020 5 z 5

Přečteno prakticky na jeden zátah, četlo se samo a lehce, jako když odkrajujete plátky dortu, lehounké, sametové a přitom hutné..postavy v knize jsou až nereálně dobrotivé a laskavé, ale vlastně mi to v této době konvenovalo. Příběh plný lásky a naděje a v rámci svého žánru opravdu krásný. Já to moc neumím posoudit , čtu převážně severskou krimi , ale určitě knihu doporučuji už jen pro autorčin styl psaní , který je jiný než u ostatních a po prvních šesti kapitolách zaslaných zdarma mě tak zaujal, že jsem bez váhání o půlnoci zakoupila e-knihu a četla dál.

Arsi
26.11.2020 5 z 5

Kniha mě dostala do kolen. Nádherný příběh plný lásky, emocí, smutku a naděje. Doufám, že autorka bude pokračovat v psaní knih.

PavPi
26.11.2020 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Pro mne letošní TOP kniha. Měla jsem ji půjčenou z knihovny. Hned po dočtení jsem si ji objednala. Těším se, že se k ní budu vracet. Moje mamka ji také četla a řekla, že je to laskavá kniha. Jsou knihy u kterých nebrečím, pak jsou knihy, kde probrečím závěr. U této knihy jsme měla slzy v očích už po prvních stránkách a na konci jsem jsem brečela jako želva. Přeji paní spisovatelce, ať jí to píše i nadále tak skvěle.

janacek68
25.11.2020 5 z 5

Knihu napsala má velmi blízká kamarádka a nebojím se tedy tvrdit, že se mě její obsah vrýval pod kůži mnohem intenzivněji, než jakýkoliv jiný od mě osobně neznámého spisovatele. Především je příběh velmi citlivě vyprávěn. Není chudý o detaily které jsou příjemné, ale nenudí. Byla jsem schopná si vizualizovat postavy během čtení. Jednotlivé dějové linie můžou být "hlavolamem" pro ty, kdo nečte knihu souvisle (můj případ). Přesto jsem byla schopná se velmi rychle zorientovat zpátky v příběhu. Doporučuji všem citlivým duším.

michaela6347
18.11.2020 5 z 5

"Už jsou to dva roky a tři měsíce, co mi zmizela láska mého života. Ze dne na den. Z hodiny na hodinu. Žijete si svůj život ve své bublině, jste si jistí, že vám se nic stát nemůže, že vy jste ti, kterým se špatné věci nestávají, protože špatné věci neděláte. ... A v jeden obyčejný večer se všechno změní. " Znáte ten pocit? Jste to Vy? Je to Váš příběh? Je to příběh, který napsala mladá žena a který mnohým z nás mluví přímo z duše. Příběh plný smutku, pláče, probděných nocí, ale také příběh plný naděje, smíchu a (ne)splněných očekávání. Příběh, jehož součástí se velmi snadno stane sám čtenář či čtenářka, protože právě on (ona) prožil či prožívá něco podobného. Příběh o tom, že na konci každého tunelu je světlo, i když někdy trošku jiné, než jaké jsme čekali nebo si přáli. Příběh o naději a lásce, které dávají každému životu smysl.

AndyNo1
28.10.2020 5 z 5

Psychologický román Hodinky jsem přečetla doslova jedním dechem. Příběh je zajímavý, napínavý a hluboký. Několikrát jsem se dojala k slzám. Osudy hlavních postav, jejich životní příběhy se mnou velmi rezonují. Propracovaný děj knihy, to jakým stylem je napsaná, výběr hlavních postav a jejich osudů dělá toto dílo jedinečné. Gratuluji autorce k tak skvělé a vydařené prvotině a těším se na pokračování v podobě druhého dílu. Jen tak dál!

Aďka007
13.09.2020 5 z 5

+ Styl psaní
Autorka má kouzelný styl psaní, díky kterému by i horor zněl jako pohádka.
+ Romantická linka
Já nejsem nijak velký milovník romantiky a knížek s touto tématikou, ale u této knížky mi to neskutečně sedlo!
+ Povahy hlavních postav
Moc jsem si oblíbila hlavní hrdinkou, která byla cestovatelka, fotografka a hrozně milá osoba. Hlavní hrdina byl nečekaně milý, ohleduplný a láskyplný.
+ Děj
Celý ten příběh byl kouzelný, napínavý a neskutečně romantický!

- Místy jsem se ztrácela v čase, ale asi to bylo tím, že jsem v době čtení této knihy byla nemocná.

100% doporučuji milovníkům cestování a romantiky!

Katka20416
25.04.2020 5 z 5

Po přečtení této knížky jsem nemohla uvěřit, že se jedná o autorčinu první tvorbu. Propracovaný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a hltala každé slovo. Velmi obdivuji, jak si autorka dovede hrát se slovy a tím jim dát mnohem větší význam. Moc se mi líbilo poukázání na „fungování“ dnešní společnosti a co všechno za nepodstatné věci může utvářet názor o druhých lidech dřív, než je poznáte. Taky síla jedinců ustát si svůj životní postoj a ukázat, že vše nemusí být podle 50 let zavedených zvyků, ale podle svých úvah, přání a rozhodnutí. Přála bych si, aby na světě bylo více Samuelů a Patricií. Asi nemusím říkat, že se dalšího dílu nemůžu dočkat a knihu jednoznačně doporučuji!!!

Alyothe
11.01.2020 5 z 5

Autorčina velmi vymazlená prvotina. Velmi příjemné čtení o zajímavých lidech, místy dle mě trošku nereálné, ale vlastně proč ne? Zpočátku jsem se ztrácela, což jistě způsobilo mé možná až přehnané očekávání,ale celkově musím říct že to mé očekávání předčilo. Kniha je opravdu velmi povedená a čtivá. Zkrátka vás chytne a nepustí. Tleskám autorce že že si ji tak krásně vysnila a sama vydala.