Hodinky

Hodinky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420741/bmid_hodinky-tCt-420741.jpg 4 341 151

Hodinky série

Kniha Hodinky - společenský román Na nejrušnější ulici ve městě se s přesným úderem na hodinkách střetají po třiceti letech hlavní hrdinové – pilot Samuel a fotografka Patricie. S tisíci otázkami v očích a strachem v srdcích zjišťují, jestli se osoba, kterou tenkrát milovali, skrývá v těle, které téměř nepoznávají. Postupně odhalují tajemství svých minulostí a znovuobjevují stará, známá, milovaná, a tak dávno ztracená já, která pohřbili dokonce i sami před sebou. Jak dokázali překonat třicetiletou propast, kterou mezi nimi život vykousal? Proč Samuel beze slova a beze stopy zmizel? Jak se se Samuelovým zmizením Patricie vyrovnala? Kolik zemí museli oba procestovat, aby zjistili, že to, co hledali, měli přímo pod nosem?... celý text

magdalen8
11.11.2019 5 z 5

Tleskám. Fantastická kniha.

michal2601
04.11.2019

Velmi inspirativní a laskavý příběh o lásce, která přečká i dlouhé odloučení. Doporučuji.

j_karlovska
15.10.2019 5 z 5

Knížka Hodinky mě zcela pohltila již od první strany, nedokázala jsem ji odložit! Zamilovala jsem si každou jednu postavu a NUTNĚ potřebuji pokračování. Postavy byly neskutečně propracované, proto jsem s nimi prožívala všechny životní okamžiky a na mnoha místech se dojala. Tím to ale nekončí, autorka mě taky dokázala upřímně pobavit. Kniha dokázala to, co od skvělé knihy čekám - vyvolala ve mně skutečné emoce a zanechala silný dojem (i po dočtení na ni často myslím a rozhodně je to knížka, ke které se budu ráda vracet). Musím pochválit i nádherné zpracování - kniha je překrásná i pod přebalem, vazba super kvalitní. Těším se na další knihy od autorky, rozhodně si mě svým úžasným stylem psaní získala. 5 hvězdiček z pěti!

nafisa
14.10.2019 5 z 5

Kdybych měla vyjádřit, jak na mě kniha Hodinky působí jednou větou, řekla bych, že je to hřejivé pohlazení po duši. Dojemný příběh plný lásky, laskavosti a dobrých skutků.
Příjemně se čte, skvěle vykreslená atmosféra jednotlivých scén, krásné grafické zpracování, jednoznačně kniha, kterou každému doporučuji!

petas25
13.10.2019 5 z 5

Kniha hodinky mě naprosto fascinovala. Retrospektivní vyprávění autorka zvolila dle mého názoru naprosto skvěle! U knihy jsem se ani chvíli nenudila a dej mě pohltil. Na konci každé kapitoly jsem chtěla číst dále, abych se konečně vše dozvěděla. Kniha je čtivá, dojemná a napínavá. Doufám, že to není autorky poslední dílo ;-)

Booklover2005
09.10.2019 5 z 5

Autorce je nebo bude 25 let, mně je o několik dekád víc. Ale oproti ní si po přečtení této knížky připadám, jak kdybych byla malá holka, co v životě ještě nic nezažila. Síla emocí, pokora a velikost vnitřních hodnot, které v knize popisuje, je u tak mladého člověka naprosto fascinující. Ať už se jedná o bolest z odloučení nebo o lásku otce k nevlastním synům, všechno je na jednu stranu tak syrové na druhou zase neuvěřitelně hřejivé. Konečně román, co má duši. Děkuji!

Kristy_N.
06.10.2019 5 z 5

Knihu Hodinky nemůžu jinak než doporučit! Příběh mě bavil od začátku do konce. Slzela jsem u každé druhé stránky a citlivost s jakou je každá kapitola psaná, je víc než obdivuhodná. Mou nejoblíbenější postavou je rozhodně Patrik a doufám, že v dalším díle knihy bude mít víc prostoru a vyprávěcích kapitol. Ještě jednou z celého srdce doporučuji!

Regiuska
03.10.2019 2 z 5

Možná je chybou, že jsem od knihy čekala něco jiného, nebo to není můj žánr, ale mě kniha opravdu nesedla. Kdyby to byla povídka v časopisu, tak řeknu, že je dobrá a originální, stejně jako film na hoďku nebo napínavý seriál, ale jako kniha to bylo dlouhé a v podstatě o ničem, navíc pro mě nelogické vysvětlení, proč se něco nestalo už po návratu domů. V podstatě vyprávění 2 lidí co se 30 let neviděli o tom, co tu dobu dělali a občas trochu pohádka. Není to špatně napsané, ale nebavilo mě to :-(

Vendea
26.09.2019 5 z 5

I když české autory moc často nečtu, v případě Hodinek jsem udělala výjimku, jelikož je slečna autorka rodačka. A byla jsem neskutečně mile překvapená. Vůbec bych neřekla, že jde o její prvotinu. Příběh Patricie a Samuela mne neskutečně pohltil a donutil knihu přečíst na jedno posezení. Retrospektivní styl vyprávění ji neskutečně sedí, stejně jako více vypravěčů. Nemáte čas se nudit - buď se o postavy bojíte a se zatajeným dechem čekáte, co se stane dál, nebo se s nimi smějete a užíváte si romantiku. Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla.

Šikula99
23.09.2019 5 z 5

Tak ta knížka mě dostala v tom nejlepším slova smyslu. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Čtení přerušila pouze rodinná oslava. Chodím spát poměrně brzy, ale tentokrát jsem šla spát až o půl druhé. Nemohla jsem se od Hodinek odtrhnout. Příběhy postav mě velmi bavily, neměla jsem čas se nudit. Děj se neuvěřitelně odvíjel a překvapoval. Smála jsem se a zároveň byla dojatá. Pořád jsem cítila potřebu vědět, co bude dál. Bylo mi líto, že knížka už končí.
I když vlastně všechno začíná...

andrea4880
22.09.2019 5 z 5

Již když jsem si knihu vzala do rukou, tak mi bylo jasné, že se jedná o dílo, kterému autorka věnovala spoustu času, úsilí a lásky. Obal je propracovaný do nejmenších detailů a již teď královsky dominuje mé knihovně. Začínám být dojatá po přečtení věnování a tuším, že bych se radši měla dobře připoutat, protože to bude jízda. Již během prvních kapitol si mě příběh získal. Co se stalo Samuelovi? Proč zmizel? Příběh je skvělý - chvíli vtipný, chvíli smutný, ale vždy napínavý a zajímavý. Autorka o každou postavu pečuje s neskutečnou láskou, což ovšem neznamená, že by to měl někdo jednoduché. Tato kniha perfektně ukazuje, že všechno zlé je k něčemu dobré a že všechno nakonec dobře dopadne a jestliže to dobře nedopadlo, tak to ještě není konec. Doporučuji "všema deseti" třeba i jako dárek pro Vaše nejbližší.