Hodinky

Hodinky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420741/bmid_hodinky-tCt-420741.jpg 4 345 345

Hodinky série

Kniha Hodinky - společenský román Na nejrušnější ulici ve městě se s přesným úderem na hodinkách střetají po třiceti letech hlavní hrdinové – pilot Samuel a fotografka Patricie. S tisíci otázkami v očích a strachem v srdcích zjišťují, jestli se osoba, kterou tenkrát milovali, skrývá v těle, které téměř nepoznávají. Postupně odhalují tajemství svých minulostí a znovuobjevují stará, známá, milovaná, a tak dávno ztracená já, která pohřbili dokonce i sami před sebou. Jak dokázali překonat třicetiletou propast, kterou mezi nimi život vykousal? Proč Samuel beze slova a beze stopy zmizel? Jak se se Samuelovým zmizením Patricie vyrovnala? Kolik zemí museli oba procestovat, aby zjistili, že to, co hledali, měli přímo pod nosem?... celý text

evikt
06.04.2021 4 z 5

Velke a krasne prekvapeni, mlada autorka ktera umi vyjadrit pocity a emoce jako nikdo jiny... Kniha se cetla jednim dechem a pribeh byl velmi dobre zpracovan a vylicen

Annannas
03.04.2021 3 z 5

Pro mě rozhodně zajímavé setkání s novým autorem. Jen někdy více popisu pocitů postav než vyprávění příběhu samotného.

Hanzlova
01.04.2021 5 z 5

Musím dát 5*!
Mě kniha velmi nadchla. Má vše, co by výborná kniha měla mít. Pobrečíte si. Zasmějete se. Zamilujete si hrdiny. Nemůžete se od ní odtrhnout, přečtete ji jedním dechem a chcete ji hned číst znovu.

Příběh je zajímavě a netypicky postaven do kruhu. Vlastně, jak kniha dopadne, už víte z první kapitoly, ke které se postupně vracíte. Sedí mi k tomu citát od čínského filozofa Konfucia: "Důležitý není cíl, ale cesta." A celá ta cesta vás motivuje, nutí zamýšlet se nad sebou samým, překvapuje a zkrátka vás baví, tak jako by vás měl bavit život.

V recenzi níže je zpochybňována uvěřitelnost a logika, která mi ale nepřišla nějak zcestná. Zbyde pár otázek, to ano, ale věřím a moc se těším, že budou v plánovaném pokračování dovysvětleny.

Příběh je zasazen do blízké budoucnosti, což mi imponovalo, jelikož z toho paní spisovatelka neudělala žádné sci-fi. Kdyby nebyly roky v knize psané, ani si člověk přítomnost budoucnosti neuvědomí. Krásně tím ukazuje, že je jedno, zda je rok 1950 nebo 2050, lidé byli, jsou a budou stále lidmi. Lidmi s emocemi a city.

Děkuji, že jsem na knihu Hodinky narazila! Budu určitě doporučovat dále.
V. Hanzlová

Arwen777
31.03.2021 2 z 5

Upřímně nechápu tak vysoké hodnocení zde na databázi. Možná je to tím, že kniha stylem poměrně hodně vybočuje, zároveň ale následuje současné trendy jako jsou krátké kapitoly, střídání časových období nebo střídání pohledů více lidí na stejnou situaci.
Líbily se mi emoce, které jsou tím hlavním v této knize ( nebo tím, co oslovilo mě). Líbily se mi prakticky všechny postavy, protože všichni jsou výjimeční a všichni tím správným způsobem. Samuel je prototyp dokonalého chlapa, který sám dokonale zvládne výchovu dvou dětí, početného zvířectva, má dokonalý domov a je prostě k sežrání. Patricie je dokonalá fotografka, která procestuje půl světa, všude najde ty správné a úžasné lidi, a která se neodkloní od své jediné lásky a později ani slůvkem nevyčte Samuelovi, že se neozval. Děti jsou dokonalé, možná díky dokonalé výchově...
A tady narážím na hlavní problém, který s knihou mám. Uvěřitelnost a logika. Příběh je postaven na několika tak nelogických situacích a předpokladech, že to naprosto ničí můj dobrý dojem z poetiky a kouzla knihy (nebudu konkrétní, protože nechci spoilerovat) . Druhá věc, kterou naprosto nechápu, je, proč je příběh zasazen do blízké budoucnosti. Nepochopila jsem, jaký to má význam nebo jaký záměr tím autorka sledovala. Po otočení poslední stránky mi v hlavě zůstaly jen otázky: Proč? Jak to? Jako vážně?
Možná je to tím, že nejsem cílová skupina, že ve svém věku už nevěřím na nelogické pohádky. Kniha má nepochybně potenciál a jsem ráda, že si našla své nadšené publikum. Já ale tak bezvýhradné nadšení nesdílím.

malýčtenář
27.03.2021 4 z 5

Byla jsem trochu na rozpacích, zda knížku číst, ale již po pár stránkách jsem pochopila, že není třeba váhat. S napětím jsem četla příběh plný lásky a porozumění. Knihu jsem měla přečtenou druhý den. Jsem ráda, že snad bude pokračování. Doporučuji.

Tyna84
19.03.2021 5 z 5

Kniha Hodinky má určitě před sebou ještě velkou budoucnost. Jako rodiče mě nejvíce zaujal Samuelův přístup k dětem a k výchově, kde je krásně ukázáno, jak je důležité přemýšlet vlastní hlavou a nedělat věci, protože ,, se to tak dělá". Dát dětem důvěru a ohlížet se i na jejich názor, protože jak je napsáno v knížce, vás mohou překvapit, jak vyspělé jsou. Když jsem dočítala poslední kapitoly, bylo mi hrozně líto, že se blíží konec. Když jsem ale zjistila, že autorka chystá další díl, ulevilo se mi, že tento příběh ještě nekončí.

ElenaV.
15.03.2021 5 z 5

Knížka, která vás od prvního slova až po poslední tečku chytne a vy se nebudete moci odtrhnout. Ještě že tento příběh nekončí. Je až neuvěřitelné, jak moc reálný pro mě svět Patricie a Samuela je. Když jsem knížku četla podruhé (a rozhodně ne naposledy), začala jsem, i kromě vlastního děje, vnímat ty malá sdělení, která jsou uložena mezi řádky a knížku si zamilovala ještě více. Za mě je 5 hvězd málo!! Přeji autorce šťastnou ruku při psaní dalšího dílu, kterého se nemůžu dočkat!

jasmina.kralova
14.03.2021 5 z 5

Příběh knihy Hodinky je pro mě novou srdeční záležitostí. Přišel totiž v naprosto správný čas - v hnusné době, kdy mi vnesl milou, klidnou a veselou energii do života.

Zamilovala jsem se nejen do Patricie a Samuela, ale i do stylu, kterým autorka píše.
Originalita s jakou je celá kniha pojatá je přímo pohlcující. Nechala jsem se příběhem vést a hned po dočtení poslední věty, jsem okamžitě listovala zpět a začala ji číst znovu.

Miluji každou minutu, kterou jsem s Hodinkami strávila. Obdivuji cit pro psaný projev, smysl každé věty, není tam ani slovo navíc. Je to slast pro oči, číst knihu od české autorky, která je fakt vypiplaná ku čtenářovu perfektnímu zážitku.

JirinkaV
10.03.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem za jedno odpoledne / večer. Několikrát jsem tedy musela zalistovat zpátky, je to časově na přeskáčku, ale zvykla jsem si a hodnotím velmi dobře.

hanicka5037
06.03.2021 5 z 5

Kniha byla super. Těšila jsem se na další kapitolu a jak bude jejich osud pokračovat. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, přeskakování z postavy na postavu. Ale bylo to bozi. Ke konci jsem plakala s chlapama. Těším se na, třeba někdy, pokračování ????

KamiRado
04.03.2021

Láska, odloučení, cestování a budování rodiny. Celá kniha je krásně napsaný a odžitý příběh. Četla jsem ji se zatajeným dechem a těšila se, co bude dál. Hlavní postavy mi přirostly k srdci všechny čtyři a vhledy do různých částí života očima vždy jedné z nich byly také zvoleny bravurně. Příběh je zajímavý, ucelený a klidný - jen si plyne. Odpočinula jsem si u ní a myslím, že si ji rozhodně přečtu minimálně ještě jednou :-)

Nikita83
02.03.2021 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla, nádherné dva večery a jedno dnešní odpoledne strávené u úžasné knihy, která se četla sama. Nemohla jsem se dočkat každé další kapitoly, hlatala jsem knihu plnými doušky. I když nejsem čtenářem romantických příběhů, tento příběh byl něčím zvláštní. Neni to úplně červená knihovna, vypráví o životech lidi, kteří se sami sobě ztratili, i těch, kteří se náhodně v životech hlavních hrdinů objevili. Úžasná, skvělá, naplňující prvotina autorky. Už se nemůžu dočkat pokračování. Kniha se stala moji TOPovkou.

xena2711
21.02.2021 3 z 5

Bohužel asi nejsem cílová skupina. Trochu červená knihovna a zároveň popis třiceti let bez sebe...

brectanka
21.02.2021

Tři dny, tak dlouho jsem to četla (mezi tím jsem musela občas i do práce). Tři dny, kdy jsem chodila pozdě spát, vstávala jsem dřív, abych mohla číst. Abych věděla, co nového prožije Patricie, Samuel a jeho synové. Tři dny krásného příběhu, plného čekání i očekávání, první lásky i lásky celoživotní, nádherného přátelství i setkávání neznámých lidí. Samuel mi byl velice blízký, ale jeho kluci mě dostali svou lidskostí! Mám ještě pár knih od Vánoc k přečtení ale víte co? Jdu si Hodinky znovu přečíst! Tato kniha za to stojí!

JankaV80
16.02.2021 5 z 5

Autorčina prvotina mě nadchla. Příběh dvou lidí - Patrície a Samuela - vyprávěný z jejího i jeho pohledu, postupně i z pohledu dvou dalších důležitých lidí (Patrika a Olivera), přičemž dějová linie z minulosti, přítomnosti a pro nás čtenáře i z budoucnosti (to se "píše" rok 2053), se prolíná. Vydařený popis několika lidských duší a lidských vztahů. Kniha o tom, jak člověku pomůže nejvíc setkání s neznámým člověkem, který je k němu upřímný. A co se mi líbilo vlastně úplně nejvíc bylo, že budoucnost je popsána úplně normálně a obešla se bez mimozemšťanů/robotů/aj. technických přemožeností. Knihu určitě doporučuji, moc se mi líbila. Snad se od této české spisovatelky dočkáme ještě další knihy/dalších knih.

Marekh
15.02.2021 4 z 5

O této knize jsem dlouho uvažoval, jestli si mám knihu pořídit či nikoliv a stále jsem byl nerozhodný. Přečetl jsem si prvních 6 kapitol, které si může čtenář stáhnout z autorčiných webových stránek a přečíst si je a na základě toho má pak snadnější rozhodování, jestli ho ukázky z knihy oslovily, anebo naopak. Oceňuji, že autorka zpřístupnila tyto počáteční kapitoly, akorát je škoda, že nešly vytisknout na tiskárně a musel jsem je číst na počítači, protože v souboru bylo zamezeno, abych se daly vytisknout. Každopádně počáteční kapitoly mne zaujaly a konec šesté kapitoly byl napínavý a já jsem byl zvědavý, jak to bude pokračovat dále. Knihu nelze zakoupit v běžných knihkupectvích, pouze na autorčině webu v klasické papírové podobě, anebo v elektronické podobě jako e-knihu. Knihu hodnotím na 80 %.

Řekl bych, že tato kniha je spíše určená pro ženy, ale samozřejmě si knihu může přečíst také muž. V knize se pochopitelně vyskytuje romantika. Upřímně musím říci, že jsem od knihy čekal asi trochu něco jiného. Recenze na knihu jsou pěkné, a tak jsem čekal, že mne kniha pohltí a budu knihu hodnotit na plný počet hvězdiček, ale bohužel tomu tak nebylo. Kniha se četla dobře, stránky ubíhaly jedna za druhou, i když v určitých okamžicích jsem pociťoval, že se začínám trochu nudit, ale vzápětí do nabralo zase spád. Pokládám si otázku, jestli by se tento příběh – SAMUELA a PATRICIE mohl stát ve skutečnosti v reálném životě? Určitě obdivuji Samuela za to, jak se zachoval v určitých situacích, ale z druhého hlediska v určité záležitosti mi připadalo, že se chová zvláštně a příliš jsem nechápal jeho jednání v určité záležitosti, i když v knize se Samuel k tomu vyjadřuje. Ale stejně mi připadalo jeho chování podivné. Na jeho místě, troufám si tvrdit, bych jednal jinak..

Kniha je převážně vyprávěna z pohledu Samuela a Patricie, střídá se přítomnost (první kapitola začíná rokem 2053) s minulostí (třetí kapitola začíná rokem 2023) a tak se jednotlivé roky přítomnosti a minulosti střídají. Některé popisy mi připadaly až moc „pohádkové“, až na hranici uvěřitelnosti. Určitě bych ocenil, pokud by byla více propracovanější kapitola 7 a některé další kapitoly. Ačkoliv je v anotaci uvedeno, že se jedná o společenský román, uvítal bych více dobrodružství a napětí v některých kapitolách, kde by se to hodilo. Alespoň v mých očích jsem něco takového očekával. Kapitoly jsou krátké, z tohoto hlediska se kniha dobře čte a já jsem knihu přečetl na jedno posezení, protože mne zajímalo, jak se to bude dál vyvíjet a jak román nakonec skončí. Závěr knihy je otevřený a autorka v současnosti pracuje na pokračování druhého dílu. Určitě mne bude zajímat, jak se budou osudy naších hrdinů dále vyvíjet a budu zvědavý a plný očekávání druhého dílu.

Obálka knihy se hodně povedla, je pěkná. Rovněž se mi líbí fond písma a řádkování mezi jednotlivými větami. Knihu bylo z tohoto pohledu radost číst. Kéž by se knihy tiskly tímto způsobem. V kapitole sedm se mi líbily deníkové záznamy včetně grafického zpracování. Podle mého názoru je škoda, že tyto deníkové záznamy se nevyskytovaly také v některých dalších kapitolách. V knize jsem našel jen jeden překlep. Chválím korektory za dobře odvedenou práci. Je radost číst knihy, které neobsahují pravopisné chyby a překlepy.

Oceňuji zabalení knihy, kterou jsem obdržel poštou a také se mi líbil dopis, který byl součástí zásilky. Je vidět, že autorce záleží na čtenářích, jejich názorech na přečtenou knihu a tento přístup se mi určitě líbí. Asi jsem se doposud nesetkal s takovým přístupem autora. Autorka mi také do knihy napsala věnování a součástí knihy byla také pěkná záložka. Na první pohled se může zdát, že se jedná o maličkosti, ale já tomu přikládám velký význam. V zásilce se vyskytovaly také 2 dárkové poukazy. Vyřízení objednávky bylo rychlostí blesku, takže tento přístup také oceňuji.

Celkově hodnotím knihu pozitivně. Podle Databáze knih má kniha v současnosti vysoké hodnocení a myslím si, že tento trend si tato kniha dlouhodobě udrží. Řekl bych z mého pohledu, že většině žen se bude kniha líbit stylem, jak je napsaná a budou spokojené, ale samozřejmě je to jen můj subjektivní pohled a názor od názoru se může lišit. Moje mamka si také knihu přečetla a ke knize má řadu výhrad. Knihu hodnotí na 60 %. :)

Jedná se o prvotinu, kterou autorka napsala a jak jsem se zmínil na počátku příspěvku, kniha se četla celkově dobře až na některé připomínky, které jsem dříve uvedl. V knize jsem našel řadu zajímavých myšlenek. Na prvotinu byla tato kniha napsána velmi dobře a nepochybně by kniha měla také potenciál v kamenných knihkupectvích, ale autorka se rozhodla jít odlišnou cestou. V závěru knihy se nachází PODĚKOVÁNÍ.

Určitě přeji autorce hodně spokojených čtenářů této knihy, hodně úspěchů při psaní druhého dílu. Držím pěsti začínajícím autorům a všem fandím, pokud knihy stojí za přečtení. V případě knihy HODINKY stojí kniha za přečtení, i když z mého úhlu pohledu se vyskytují nějaká ale.. Každopádně budu zvědavý na druhý díl. :)

Citáty, které mne oslovily:

Nemůžete mlčet s každým, ale když už s někým mlčíte a souzníte, slyšíte víc, než by bylo řečeno slovy.

Mandalka74
13.02.2021 5 z 5

Píše se rok 2053. Patricie a Samuel se setkávají po dlouhých třiceti letech. Tolik let uběhlo od doby, co se milovali a Samuel jednoho dne zmizel. Patricie je fotografka a Samuel pilot. Postupně se dozvídáme jak žili, jakou cestou se každý z nich vydali.

Kniha se mi moc líbila, četla se velmi dobře, ale četla jsem knihu docela pomalu. Užívala si každou stránku. Příběh o vztazích, přátelství, lásce, odloučení a znovunalezení se spoustou emocí. Já jsem se při čtení usmívala, dojímala se, plakala. Moc knihu doporučuji. Kniha má i nádhernou obálku.

Já se budu ke knize vracet a moc se těším na druhý díl.

NelaMaty
03.02.2021 5 z 5

Krásný příběh, plný emocí a lásky. Moc hezky se kniha četla. Za mě tedy nemůžu jinak než dát plný počet.

anetbed
31.01.2021 5 z 5

Opravdu krásná kniha. Během čtení jsem se bavila, dojímala a celou dobu s napětím očekávala, jak to všechno dopadne. Knihu doporučuji!

attila1
28.01.2021 5 z 5

Krásný příběh plný lásky, citů, naděje. Moc hezky napsáno. Doporučuji si přečíst.